mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 65 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
****
Avatar użytkownika

Posty: 1020
Dołączył(a): 23.01.2003
Offline
PostNapisane: 16 gru 2004, 15:24 
Cytuj  
Niedlugo na naszym podfrorum stuknie 10000 postow (brakuje 300 ale to jak z bicza trzasl przy tej tendencji) a jest to ilosc ktora przekroczylo tylko UO,FFX ale w jakim czasie :P
Ale chcialem o czyms innym. Zauwazylem ze WoW sciagnal pelen wachlarz gustow, ludzi ze wszystkich mmorpgow o jakich slyszalem a pewnie znajda sie i takie o ktorych nie slyszalem. Wielbicieli SF i Fantasy, PvP i PvE jak widze kazdego przyciaga jak magnes, a takiej goraczki wczesniej nie bylo bo... nikt tego nie widzial poza paroma szczesliwcami z CB. Teraz po OB i US Retailu to podforum powinno byc podlewane woda z raz dziennie obligatoryjnie a gasnice w pogotowiu - takie tu goraco. Kurde nie nadazam naciskac refresh w przegladarce a tu zawsze jakies 2-3 posty wchodza :)
Czym to jest spowodowane? Ja odpowiedz znam ale to moje zdanie wiec wcale nie musi byc takie jak wasze :)
Nawet ci co wczesniej wylewali pomyje (przed OB) na WoWa dzis z maczuga w reku sa gotowi go bronic :) - fascynujace. Mimo ze jestem fanem AO chyle czola przed Blizzardem i jego dzieckiem.


_________________
Sathorn#2230

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 16 gru 2004, 15:45 
Cytuj  
Moim zdaniem nałożyło się na to wiele różnych przyczyn: brak nowych mmorpgów w tym roku (EQ 2 mimo wszystko jest wtórny), cała armia ludzi znudzonych grami w które grają po parę lat, legenda blizzarda - firmy która wypuszcza jedną grę na parę lat i zawsze jest to megahit, niskie wymagania sprzetowe (nic tak nie znięchęca do gry lag sprzętowy). Do tego owczy pęd, ktory sam siebie nakręca. No i najważniejsze: gra jest poprostu dobra, zwolennicy się tylko utwierdzają w swoich poglądach, przeciwnicy są mile zaskoczeni.

WoW ma jednak moim zdaniem swoją piętę achillesa o której nie raz wspominano tu na forum: dwie strony konfliktu. W jaką bym grę nie grał on-line (czy mmorpg, czy rts, czy strategię, czy nawet fps na lanie) zawsze trzema walczącym stronami się gra ciekawiej niż dwoma.

Dziś w WoW zbyt wiele opiera się na przypuszczeniach. Tak dyskusja będzie o niebo ciekawsza gdzieś za rok.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 16 gru 2004, 15:49 
Cytuj  
mrynar napisał(a):
WoW ma jednak moim zdaniem swoją piętę achillesa o której nie raz wspominano tu na forum: dwie strony konfliktu.

A mi sie caly czas wydawalo, ze to jest stary, dobry Warcraft w wydaniu mmorpg. Jakby tych stron bylo wiecej, to nie byloby to Warcraftem ;)

X.

PS. Nie zapominaj, ze swiat Warcrafta powstal ponad 10 lat temu.


_________________
http://zaginiony.net

***

Posty: 503
Dołączył(a): 7.02.2002
Offline
PostNapisane: 16 gru 2004, 16:05 
Cytuj  
Może by warto pomyslec nad podzialem tego forum na kilka? Bo w tej chwili faktycznie zalew postów powoduje, że ciężko się zorientować, a szukanie konkretnego posta jest koszmarem... Inna sprawa, ze wynika to z faktu, ze bardzo czesto piszemy off-topic. (Przynajmniej można by pomyśleć o forum WoW US i WoW EU, jak już wyjdzie EU).

Muminus

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 16 gru 2004, 16:12 
Cytuj  
Fenomen Wow wynika w prostej linii z fenomenu Warcrafta. Malo ktora strategia jest tak popularna jak WC, a tysiace graczy na calym swiecie od zawsze chcialy uczestniczyc osobiscie w wydarzeniach swiata WC. I w momencie, gdy mozna na "wlasnych nogach" zwiedzic swiat, i "osobiscie" wziasc udzial, jako jednostka, w konflikcie przymierza z horda, to zaden grajacy i lubiacy WC nie przejdzie kolo tego obojetnie. Tak jak i ja ;)

X.

PS. Nawet kilkuletni (wiekowo, nie stazowo) gracze WC z zapalem i slina na ustach rzucili sie na WoW z okrzykiem "Nowy Warcraft!!". Jak np. piecioletni syn mojej kolezanki ;)


_________________
http://zaginiony.net

******
Avatar użytkownika

Posty: 4849
Dołączył(a): 5.02.2004
Offline
PostNapisane: 16 gru 2004, 16:29 
Cytuj  
Piec lat i juz gra? Huh PC you'r friend :D

Co do RTS to wogle tera wyszla gra "Army of Exigo", te same realia, te same zasady, poprostu jakby W3,5 zrobiony przez Blackhole i EA.

******

Posty: 4059
Dołączył(a): 5.01.2002
Offline
PostNapisane: 16 gru 2004, 16:50 
Cytuj  
Biorac pod uwage, ze krzyknal nowy WC to gral zanim skonczyl 5 lat :). Co do fenomenu WoW zgadzam sie z Xanthem. Kazda gra ze stajni Blizzarda to hit. Swiat niezle pomyslany ( Choc imo duzo rzeczy zaczerpnietych z Wfrp, ktorego jestem wielkim fanem. Btw wychodzi nowe wydanie Wfrp :) ). Kazdy chce zobaczyc na wlasne oczy Stormwind i wszystkie te miejsca, w ktorych zmagal sie z armiami zla/dobra w RTSie ...

T.

*

Posty: 173
Dołączył(a): 19.05.2003
Offline
PostNapisane: 16 gru 2004, 17:26 
Cytuj  
Mnie ciekawi ile aktywnych kont w swoim szczycie zdobędzie WoW.
Mi sie jeszcze marzą te Bg + systemy rankigowe, dalej housing ,ale taki wojenny. No i jeszcze (ale to juz tylko moje wyobrazenia) takie instance
gdzie gracze mogliby wejsc na specjalne zaproszenie i rozwijac tam gre pod niemal kazdym aspektem np. nowe budowle , flore, faune, sztuczna inteligencje zwierzat i straznikow, nowe machiny wojenne , orginalne questy .A najciekawsze rozwiazania po akceptacji blizza mogloby byc wdrazane do otwartej gry.

****

Posty: 1034
Dołączył(a): 20.09.2004
Offline
PostNapisane: 16 gru 2004, 17:54 
Cytuj  
Mysle ze to trzeba przezyc samemu.
Gdy jako Night Elf wychodzisz z lasu i wchodzisz do miasta slyszysz w tle przepiekna muzyke, przed Twoimi oczami pojawia sie piekny krajobraz...
jej czasami to az czuje sie atmosfere tego miejsca...
Ta gra ma to COS i w swoim rodzaju jest wyjatkowa.
I chyba wlasnie na tym polega jej fenomen, na niezwyklej grafice, muzyce
i klimacie ktore polaczone razem tworza fenomenalna calosc...

**

Posty: 314
Dołączył(a): 9.10.2004
Offline
PostNapisane: 16 gru 2004, 18:37 
Cytuj  
no bo jak blizzowcy zaczna cos robic...to amsz potem taki fenomen :]. Mnie zawsze zachwycaly ich gry (no i ich zywotnosc - Starcraft i Warcraft na bnecie) i ejszcze jedna rzecz - zawsze robili super filmiki w przerywnikach miedzy misjami, trailerach itd. Uwazam (jak wielu ludzi), ze mogliby kiedys sprobowac zrobic jakas powazniejsza produkcje filmowa w swiecie Warcrafta czy innym...bo idzie im to naprawde swietnie.

****
Avatar użytkownika

Posty: 1928
Dołączył(a): 15.10.2004
Offline
PostNapisane: 16 gru 2004, 19:06 
Cytuj  
fenomen polega na ty ze wow jest jedyna od dluzszego czasu dobra gra mmorpg

***

Posty: 612
Dołączył(a): 29.11.2004
Offline
PostNapisane: 16 gru 2004, 19:27 
Cytuj  
Mi osobiscie wow bardzo przypadl do gustu, mimo ze bardziej od Warcrafta wole i gram w niego do dzisiaj Starcrafta :)

***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 16 gru 2004, 21:31 
Cytuj  
Xanth napisał(a):
mrynar napisał(a):
WoW ma jednak moim zdaniem swoją piętę achillesa o której nie raz wspominano tu na forum: dwie strony konfliktu.

A mi sie caly czas wydawalo, ze to jest stary, dobry Warcraft w wydaniu mmorpg. Jakby tych stron bylo wiecej, to nie byloby to Warcraftem ;)

X.

PS. Nie zapominaj, ze swiat Warcrafta powstal ponad 10 lat temu.


Uniwersum Warcrafta ma więcej niż dwie strony konfliktu , np Nagas albo Blood elf , to są zapasy na expansion pack i to nie jeden :] . Wystarczy zagrać w Frozen Throne

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 17 gru 2004, 00:22 
Cytuj  
Aldatha napisał(a):
Wystarczy zagrać w Frozen Throne

Przyznaje bez bicia, nie gralem ;)

X.


_________________
http://zaginiony.net

******

Posty: 4059
Dołączył(a): 5.01.2002
Offline
PostNapisane: 17 gru 2004, 00:28 
Cytuj  
Xanth napisał(a):
Aldatha napisał(a):
Wystarczy zagrać w Frozen Throne

Przyznaje bez bicia, nie gralem ;)

X.


To blad ;) gdyz bardo dobry jest to dodatek :) ...

T.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2609
Dołączył(a): 12.11.2001
Offline
PostNapisane: 17 gru 2004, 00:47 
Cytuj  
Fenomen to jest glownie przez slawe Blizzarda, open bete i przyjemna gre na poczatku. Mnie ciekawi co bedzie za kilka miesiecy. Odplyw do nowych gier zawsze byl, ale dopiero pozniej bedzie mozna sie zorientowac czy WoW odnioslo sukces.

Edit: gram

**

Posty: 318
Dołączył(a): 1.10.2004
Offline
PostNapisane: 17 gru 2004, 04:19 
Cytuj  
Xanth napisał(a):
[...] "osobiscie" wziasc udzial [...]

Wziac.

Topic na pare postow. Blizzard moze plodny nie jest, ale jak juz wypusci gre to zainteresowanie nia jest bardzo duze. Przyklad polaczenia jakosci z dobrym systemem marketingu. Teraz bedzie im bardzo trudno zepsuc swoja marke.
Nie chce nawet myslec ile zarobia na World Of Warcraft.


_________________
What's so funny 'bout peace, love and understanding?

**

Posty: 269
Dołączył(a): 22.11.2004
Offline
PostNapisane: 17 gru 2004, 08:37 
Cytuj  
od razu powiem ze do czasu us ob nie gralem w zadne mRPG (koreanskie chaty graficzne pomine). wg mnie fenomen wowa zwiazany jest z kilkoma rzeczami. primo na serii warcraft sie wychowalem (i zapewne nie tylko ja) tak ze gra ma po czesci charakter sentymentalny, 2 primo sam blizz, wydaje gre raz na ruski rok ale przrez ten rok jest to nr 1, i jeszcze kilka powodow min chce zobaczenia jak swiat warcrafta wyglada od dolu, swietne wykonanie i wymagania sprzetowe (najwyrazniej spece od marktnigu blizza wiedza za nie wyszyscy maja super sprzet w domu - czyli mniej klientow - mniej dochodu).

btw animacji w grach bilzza SA POPROSTU ZAJEBISTE!!! zwlaszcza jak ktos probowal / bawi sie programami do grafiki 3d. jestem pelen uznania dla ludzi od filmikow (model ne przy moich umiejetnosciach robil bym z rok o animacji nie wspominajac :P)

btw 2 zapewne zauwazyliscie ze w wowie nie ma jak na razie jednego kontynentu, a mianowicie Northrend (chyba tak sie to pisze) moze to bedzie oslwaiona 3 strona? albo tereny dla hi lvl postaci (mozliwe ze nawet powyzej 60 lvl) ale to takie moje gdybanie.

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 17 gru 2004, 09:20 
Cytuj  
jak dla mnie to cała sprawa nie ma nic wspólnego z firmą Blizzard. Nie jestem ani nie byłem zadnym fanboyem blizzarda. Diablo I chyba grałem kiedyś, Diablo II mi się znudziło na 2 planszy, Warcraft 3 - miałem zainstalowane, starcraft - wiem, że istnieje. W żadną z powyższych gier nie grałem online.
Na WoW-a wcześniej narzekałem,a potem sam się przekonałem że jest grą calkiem niezłą i udaną.
Moim zdaniem sedno sukcesu tkwie w skutecznej eliminacji powtarzalnych, niesprawiających funu elementów gry. Nie ma jakieś levelingu latami, nie ma campowania bossów godzinami/dniami, za to jest świetny wątek RPG, świetny klimat, dowcipnie i z jajem opowiedziane questy, świetna (imho) grafika, świetny performance.
Blizzard po prostu przyjrzał się na co ludzie najczęściej narzekają i wywalił te elementy ze swojej gry. Teraz zamiast tłuczenia mobów w jednym miejscu miesiącami by zrobić dinga lub campowania bossa który spawnuje się raz na miesiąc, a drop rate świecącego itemku wynosi 0.00001% musi zapewnić jakiś godziwy endgaming - ciekawi mnie co to będzie...

mi brak 3 strony zupełnie nie przeszkadza, nie uważam tego za wadę - w AO były 2 strony i calkiem miłe PvP i zdobywanie terenów dla swojej gildii.
W FFXI mogłoby być i 1000 stron konfliktu co i tak niewiele by zmieniło (a raczej nic by nie zmieniło).

**

Posty: 339
Dołączył(a): 22.10.2004
Offline
PostNapisane: 17 gru 2004, 09:35 
Cytuj  
Tez dorzuce swoje trzy grosze - wychowalem sie na grach Blizzarda. Poczawszy od pierwszej czesci Warcrafta, pozniej Diablo na Battlenecie (gralem przez modem ;), Diablo 2, no i teraz w koncu doczekalem sie WoWa.
Zamowielem pudeleczko w Ultimie i czekam. Specjalnie zmienilem karte grafiki z 5200 FX na Radla 9800 Pro ;). Teraz gram w Koreanska bete. Poznalem paru fajnych ludzi - gram w teamie z Hiszpanem i Rosjaninem.
Gralem wczesniej w Horizons, Project Entropia, Everquest i inne mniej lub bardziej udane mmorgi. Nudzilly sie z regoly po tygodniu. "Niestety" WoW silnie uzaleznia. Podczas open US spalem 4 godziny dziennie, teraz znow podobnie....Dobrze ze weekend sie zbliza :). Ale co bedzie jak w koncu dostane retaila...
Jesli chodzi o przyszlosc WoWa, w ciagu 6-9 miesiecy powinnismy doczekac sie pierwszego dodatku - na pewno powinien pojawic sie nowy kontynent dla wysokopoziomowych postaci, nowe klasy i nowe umiejetnosci. Zreszta kto gral w Warcrafta wie ile jest mozliwych nowych kombinacji. Panowie z Blizzarda wiedza przeciez jak zarabiac kase. Poza tym glowny konkurent - EQ2 zbiera chlodne recenzje. A nic ciekawego nie widac na choryzoncie.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 65 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.