mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 58 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
******

Posty: 4673
Dołączył(a): 24.11.2001
Offline
PostNapisane: 12 sty 2005, 11:11 
Cytuj  
Generalnie są dwa sposoby na prowadzenie postaci Rogue. Pierwszy który opiera się na gouge i backstab (ostatnio chyba wychodzi z mody)...
oraz drugi, w którym uzywa się wolniejszej broni jak maca czy sword w głównej ręce aby uzyskać duże obrażenia z Sinister Strike.
Ja lubie obie opcje i zastanawiałem się jak to połączyć. Używam w głównej ręce Ciężkiego młotka a w drugiej sztyletu. Kombinowałem takie macro, które po gauge zamieniało by bronie, znaczy dagger do głównej ręki a maca do offhand (musi być one handed).
Długo się męczyłem i przypadkowo wyszło mi coś, co na pierwszy rzut oka nie powinno działać, a działa i jest krótkie.

Robimy dwa macra.
1) Do Gouge
/cast Gouge(Rank 2)
/unequip <nazwa broni z main hand, np: Diamond Hammer>
/unequip <nazwa broni z offhand, np: Blackfang>
/in 1 /equip Blackfang

2) Do Backstab
/cast Backstab(Rank 3)
/unequip Diamond Hammer
/unequip Blackfang
/in 1 /equip Blackfang

Ku mojemu zdziwieniu to zadziałało, a naprawdę kombinowałem z dużo większymi macrami.

Prawdopodobnie dzieje się tak dlatego, że itemy trafiają na to samo miejsce w Backpacku i tam się odbywa podmiana... no nie mam pojęcia...

Czyli tradycyjnie trzeba robic Gouge tylko że zamiast gouge na pasku jest pierwsze macro, obchodzimy przeciwnika i używamy drugiego macra, a potem już tradycyjnie napieramy Sinister Strike.

*****

Posty: 2199
Dołączył(a): 3.07.2002
Offline
PostNapisane: 12 sty 2005, 11:18 
Cytuj  
to akurat bardzo mi sie nie podoba i mam nadzieje, ze ktos to uniemozliwi. A czemu? A temu, ze nie wszyscy o czyms takim wiedza, ze mozna sobie macro napisac na insta zmiane broni i dje ci to nieuczciwa przewage nad innymi.

Ale macro fajne:)

**

Posty: 201
Dołączył(a): 21.03.2002
Offline
PostNapisane: 12 sty 2005, 11:30 
Cytuj  
Ja troche inaczej to zrobilem uzywam moda WeaponSwitch.


czyli w tej chwili 1 set sword main hand i dagger1 off hand

przy zmianie setu mam ze sword idzie do plecaka , dagger1 idzie na main hand a z plecaka dagger2 na off hand

nie uzywam BS ta zmiana tylko na ambusha

Moj docelowy build to 21/2/28 niestety w dalekiej odleglosci narazie 42lvl

Zaczynam w zaleznosci czy cloth/leather czy cos z duzym armorem albo od cheapshota albo od ambusha.


_________________
"Cały ten festiwal jest dziwny. Filmy są dziwne - podczas oglądania trzeba o nich myśleć" - B.Spears o Festiwalu Filmowym Sundance

**

Posty: 314
Dołączył(a): 1.12.2001
Offline
PostNapisane: 12 sty 2005, 11:48 
Cytuj  
lutus napisał(a):
to akurat bardzo mi sie nie podoba i mam nadzieje, ze ktos to uniemozliwi. A czemu? A temu, ze nie wszyscy o czyms takim wiedza, ze mozna sobie macro napisac na insta zmiane broni i dje ci to nieuczciwa przewage nad innymi.

Ale macro fajne:)

Masz racje lotus, cos tu smierdzi. Byleby sie nie skonczylo tak jak z Ultima , D2 i innymi grami gdzie praktycznie wszystko co daje jakas przyjemnosc z grania zastepuje sie makrami, i programikami wspomagajacymi. :-?

**

Posty: 201
Dołączył(a): 21.03.2002
Offline
PostNapisane: 12 sty 2005, 11:55 
Cytuj  
To nie jest insta prz moim jest normalne opoznienie jak przy przekladaniu broni czyli ok 1s moze troche wiecej. No fakt ze tak szybko klikajac nie jestem w stanie switchowac broni.

Poza tym co nie jest zabronione jest dozwolone ..., jak blizz zabroni to przestane uzywac :P


_________________
"Cały ten festiwal jest dziwny. Filmy są dziwne - podczas oglądania trzeba o nich myśleć" - B.Spears o Festiwalu Filmowym Sundance

*

Posty: 152
Dołączył(a): 24.11.2004
Offline
PostNapisane: 12 sty 2005, 12:20 
Cytuj  
Imho również makra na zmiane broni śmierdzą (sam przez chwile z takiego korzystałem), tam gdzie b.dobre wyniki powinno się osiągać dobra taktyką i wysokim skillem, można brak jednego bądź drugiego w dużym stopniu zastąpić makrem (dotyczy raczej tylko klas walczących w zwarciu), chwała Bogu że Blizz nie pozwolił na uzywanie kilku skili w jednym makrze, albo na makra włączane automatycznie w pewnych warunkach (np. auto heal przy 20%hp). Makra są od powioadomienia party kogo zamieniamy w owce, czy też uzywania emotów, a nie do uzyskiwania przewagi nad innymi graczami.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10851
Dołączył(a): 12.02.2004
Offline
PostNapisane: 12 sty 2005, 12:34 
Cytuj  
Enowe napisał(a):
Makra są od powioadomienia party kogo zamieniamy w owce, czy też uzywania emotów, a nie do uzyskiwania przewagi nad innymi graczami.


LOL :) ales wymyslil :) Jesli makro daje mozliwosc uzyskania przewagi to nic w tym zlego by z tego korzystac, po to one sa.. jakby Blizz tego nie chcial to by nie dal takich opcji w makrach :)

******
Avatar użytkownika

Posty: 4474
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 12 sty 2005, 12:44 
Cytuj  
Enowe, to graj na jednym barze do skilli bo dwa też dają przewagę. Bądź hardcorowcem ;)


_________________
ǝuʍɐqɐz ʇsǝظ ıɯɐbou ʎɹob op ǝıuɐsıd
¡ lɐʇod lɐʇod

**

Posty: 266
Dołączył(a): 12.10.2004
Offline
PostNapisane: 12 sty 2005, 13:24 
Cytuj  
Jeżeli ktoś się brzydzi używaniem makr - niech nie używa.
Ja gram warriorem, a warriorem się po prostu NIE DA grać bez makr. W przeciętnej walce trzeba użyć defensive, battle i berserker stance, do defensive trzeba zmienić broń z 2h na 1h+shield. Jak miałbym efektywnie wykonać shield bash kiedy mój przeciwnik castuje polymorpha przez 1.5s?
A później zaczyna castować jakieś inne paskudztwo, więc muszę się przełączyć na zerker i użyć pummela?
Wcześniej bez makr grałem w battle stance tylko. W razie konieczności shield basha zakładałem tylko tarcze (!)
Jasne, że niektóre klasy nie muszą używać makr, żeby grać efektywnie. W zasadzie poza warriorem i może rogue nikt nie musi używać makr.

Ja mam takie
- def stance + zmiana broni na 1h+shield
- battle stance + zmiana broni na 2h
- zerker stance + zmiana broni na 2h
- switch na bronie 2h <-> 1h+shield

Poza tym mam autobara, który podkłada mi pod zbindowane klawisze najlepsze dostępne w tym momencie bandaże, potiony, jedzenia i granaty. Używam dwóch barów - dolny z atakami w danym trybie (def / battle / zerker) i górny z atakami niezależnymi od stance. Do tego mam dwa bary po bokach z makrami + general skille. Do tego jeszcze autobar.

I nie wyobrażam sobie grania bez takiej ilości zbindowanymch przycisków jakie mam teraz. Po prostu warrior ma za dużo skilli, których musi używać non stop.


_________________
Deckard <Drunks>, Orc Warrior, The Venture Co.

*****

Posty: 2199
Dołączył(a): 3.07.2002
Offline
PostNapisane: 12 sty 2005, 13:29 
Cytuj  
SwenG napisał(a):
Enowe, to graj na jednym barze do skilli bo dwa też dają przewagę. Bądź hardcorowcem ;)



Ja akurat mam przyzwyczajenie z daoc'a , gdzie jako drood ( taki healer) mialem 6!!! paskow qbar ( quickbar), na kazdym z nich 10 roznych umiejetnosci i jakos sobie radzilem. Tak wiec nie musze ich miec na raz na ekranie wszystkich, choc nie powiem, czasami sie przydaje miec taka mozliwosc. Jako, ze gram na ukladzie chodzenia ESDF, daje mi to mozliwosc spokojnego naciskania ( bardzo szybkiego) klawiszy od 1 do 6-7, co daje liczbe 36-49 skili dostepnych bez machania myszka.

Makra w np. SWG przez to ze sa wbudowane i mozna z nich korzystac zabily ta gre, moze nie tyle co ja zabily a dobily, grind grind i jeszcze raz grind.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 12 sty 2005, 13:39 
Cytuj  
Tak aktualnie wyglada moj UI, plus 2 paski po bokach. A za chwile dojda mi calkiem nowe skille i znow zacznie brakowac miejsca :/

Obrazek

ObrazekObrazek

Oczywiscie na paskach mam tylko to, co uzywam, nieuzywanych nie ma.

X.


_________________
http://zaginiony.net


Ostatnio edytowano 12 sty 2005, 13:45 przez Xanth, łącznie edytowano 1 raz
***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 12 sty 2005, 13:42 
Cytuj  
2,8k strzał , to już wiem dlaczego żaden Hunter z którym grałem nie musiał sie restockować :]

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 12 sty 2005, 13:47 
Cytuj  
Strzaly bardzo szybko sie koncza, w quilverze miesci mi sie 3.2k (16 slotowy) i zazwyczaj starcza na 2-3 instance :)

X.


_________________
http://zaginiony.net

**

Posty: 266
Dołączył(a): 12.10.2004
Offline
PostNapisane: 12 sty 2005, 14:26 
Cytuj  
Xanth, mam jeden fajny addon zrobiony jakby pod huntera :)
W zależności od możliwości ataku melee/range automatycznie przełącza Ci przycisk attack i shoot (czy jak sie to zwie u huntera)
Czyli oszczędzasz cały jeden przycisk - u Ciebie miałbyś wolne 5 :)
Testuję to swoim hunterem i działa znakomicie.
Poza tym do huntera mam jeszcze addon ustawiający aspekty tak jak u warriora stance, czy u paladyna aury. Cały pasek można ustawić po lewej stronie od paska peta, albo na paskiem peta. Kolejna oszczędność miejsca - standardowo przełączasz CTRL + F1-F6. Czyli oszczedzasz przyciski wszystkich aspektów.
Do tego proponuję jeszcze autobara - u mnie ustawiłem sobie przy prawym pasku bocznym, pobindowałem bandaże (F1) i health potiony (F2) - reszty mogę użyć myszką... Autobar ma wbudowane sprawdzenie, czy ma być autocast (dlatego dałem pod F1) - przy okazji nie tracę celu.

Poza tym zastanawiam się nad wywaleniem pasków z torbami i tych wszystkich systemowych...


_________________
Deckard <Drunks>, Orc Warrior, The Venture Co.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 12 sty 2005, 14:29 
Cytuj  
Poprosze sznurka :)

X.


_________________
http://zaginiony.net

**

Posty: 266
Dołączył(a): 12.10.2004
Offline
PostNapisane: 12 sty 2005, 14:41 
Cytuj  
Do mojego dysku? ;-)
Jak wroce do domu to wyciagnę te addony i podeślę.
Autobar jest ogólnodostępny, ale ma kilka bugów, więc lepiej nie ściągać i się nie wkurzać :) Ja mam wersję poprawioną i rozszerzoną.

Aha - nie wiem, czy są to standalone addony, czy wymagają cosmosa...


_________________
Deckard <Drunks>, Orc Warrior, The Venture Co.

******

Posty: 4673
Dołączył(a): 24.11.2001
Offline
PostNapisane: 12 sty 2005, 14:42 
Cytuj  
Nie rozumiem czemu używanie macr miało by być nie etyczne czy cuś...
gdybym miał ręcznie klikać, żeby zmienić broń to dałoby się to zrobić ale to byłby jakiś click fest.
Poza tym, macro które opisałem też trzeba opanować, tam jest 1 sekundowe opóźnienie przy podmianie broni. Czyli po pierwsze przez jedną sekundę bije unarmed, po drugie jeśli się pospieszę z ponowną wymianą (szybciej niż sekunda) to kończę z gołymi rękoma.
Właściwie mógłbym to zrobić ręcznie szybciej (przy dwóch broniach offhand to jest tylko jeden drag and drop) ale byłoby to niewygodne.
A teraz jest wygodnie... i tyle.

Poza tym, działam w obrębie programu. Jaka to nieuczciwa przewaga jeśli zadałem sobie odrobinę trudu, żeby nad tym macrem pomysleć.
Jeżeli komuś się nie chce, to jego strata.
Zrobienie takiego macra to jest łopatologiczna robota.

*****

Posty: 2872
Dołączył(a): 18.05.2004
Offline
PostNapisane: 12 sty 2005, 15:05 
Cytuj  
Xanth napisał(a):
Oczywiscie na paskach mam tylko to, co uzywam, nieuzywanych nie ma.

X.


uh.. a Moge się spytać co ci szkodzi przenieść np gotowanie/first aid/ engenering itp skile na jeden pasek wyżej lub niżej? Nie to żebym się czepiał ale skoro tak nażekasz na brak miejsca może trzeba jakieś oszczędności wprowadzić. To nie są skile których używasz "na gwałt" wiec możesz poświęcić te 2s na przełączenie się na inny pasek.

Pozdrawiam

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 12 sty 2005, 15:09 
Cytuj  
proponuję zajrzeć na forum Gol-a do wątku o WoW-ie i zobaczyć UI paladyna. Paladyn na 49lvl nie ma zapełnionego głównego bar-a :/

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 12 sty 2005, 15:15 
Cytuj  
Goatus napisał(a):
uh.. a Moge się spytać co ci szkodzi przenieść np gotowanie/first aid/ engenering itp skile na jeden pasek wyżej lub niżej?

Jak mogles zauwazyc, juz to powoli uskuteczniam. Na pasku po lewej jest flara, disengage i dist shot. W nastepnej kolejnosci wyleci z tego paska cooking i eng ;)

X.


_________________
http://zaginiony.net

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 58 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.