mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 29 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
*

Posty: 6259
Dołączył(a): 30.07.2004
Offline
PostNapisane: 1 kwi 2005, 21:48 
Cytuj  
Czolem
Jakie zadanie spelnia lock w party? Nuker - To moze lepiej wziac maga? Pet - moze hunter lepszy? Na pewno nikt nie ma lepszych DOTow od Warlocka, ale co z tego, bo jesli ruszy nimi kogokolwiek, kogo nie dostaje dmg od innych to zaraz zciaga na siebie aggro i trzeba go ratowac. Przynajmniej tak jest w SM (ostatnio non stop tam przesiaduje) - wczesniej nie bylo to tak bardzo widoczne.

W ktoryms z tematow pojawila sie opinia ze gdziestam warlock jest nieoceniona pomoca. Jak na razie to zauwazylem tylko ze sciagam aggro z polowy instancji. Ewentualnie moge nukowac, ale wtedy mana sie szybko konczy (i trzeba mnie leczyc, bo life tapuje non stop).

Wypowiedzcie sie prosze.


_________________
Obrazek

***

Posty: 906
Dołączył(a): 21.10.2002
Offline
PostNapisane: 1 kwi 2005, 21:57 
Cytuj  
Skoro sciagasz ciagle na siebie agro to albo nie potrafisz dobrze grac albo masz tanka do d :]

**

Posty: 375
Dołączył(a): 25.01.2005
Offline
PostNapisane: 1 kwi 2005, 21:57 
Cytuj  
doty warlocka zadko sciagaja aggro - przyjamniej z tego co zauwazylem. moby przyjmuja doty dosc gladko ;) poza tym warlock z voidem nie bierze aggro na siebie a na voida, wiec jest bezpieczny.

edit: inne zastosowania warlocka ;)

soulstone - na priesta..po wipe dzieki soulstone mozna wstac cale party..

klatwy - curse of weakness, curse of tongues - main tank ma latwiejsze zycie jak go wolniej/slabiej leja

blyskawiczne ;) przenoszenie playerow - ritual of summoning, imo rewelka w szybkim raidzie.

imp - stamina bonus free dla calej grupy

sucub - dodatkowy dmg dealer dla grupy

felhutner - zzeracz buffow z enemy / debuffow z grupy

healthstone - gratisowy instant healt regenerat ;)

przy walce z demonami - banish, enslave - wylacza 2 moby z walki na czas jakis

tyle na juz.


Ostatnio edytowano 1 kwi 2005, 22:05 przez gelerth, łącznie edytowano 1 raz
**

Posty: 375
Dołączył(a): 25.01.2005
Offline
PostNapisane: 1 kwi 2005, 21:59 
Cytuj  
aaa warlock agrro latwo sciaga przy pomocy AOE a nie DOTow - chyba o to ci chodzilo...no to wtedy (jak ma voida) void sciaga aggro albo sacrefice i grzecznie czeka na taunty warriora..

edit - ten warlock z ktorym grales moze po prostu ssal :]

*

Posty: 161
Dołączył(a): 22.12.2004
Offline
PostNapisane: 1 kwi 2005, 22:31 
Cytuj  
mam 38 lvl tez siedze nonstop w SM ;] zrobilem wlasnie respec z destruction glownie na 29 pkt w afficition i musze przyznac ze curse of exhaustion wraz z dodatkowymi talentami w pve jest swietna w pvp jeszcze nie sprawdzalem. a w party? curse of elements na 1 mobka jak mag jest na reszte instant doty i jezeli priest jest to wbiec w srodek z okrzykiem na ustach i hellfire ^^

**

Posty: 375
Dołączył(a): 25.01.2005
Offline
PostNapisane: 1 kwi 2005, 23:58 
Cytuj  
kehu napisał(a):
jezeli priest jest to wbiec w srodek z okrzykiem na ustach i hellfire ^^


...hellfire zwany rowniez cuchnacym bąkiem... :wink:

*

Posty: 161
Dołączył(a): 22.12.2004
Offline
PostNapisane: 2 kwi 2005, 06:39 
Cytuj  
ale jaki DPS przez chwilke czasem sie ma :D

**

Posty: 375
Dołączył(a): 25.01.2005
Offline
PostNapisane: 2 kwi 2005, 08:46 
Cytuj  
kehu napisał(a):
ale jaki DPS przez chwilke czasem sie ma :D


ekhem. dziala ci firestone na efekt hellfire ? mnie cos dmg nie podnosi :wink:

******

Posty: 4673
Dołączył(a): 24.11.2001
Offline
PostNapisane: 2 kwi 2005, 09:14 
Cytuj  
Warlock w party: wg mnie bo nie czytałem wszystkiego...

1. Soulstone rzucony na main healera
2. Imp ze sporem bonusem staminy
3. Doty którymi w krótkim czasie może 'obdarowac' wszystkie moby biorace udział w walce
4. Może rzucić summon komuś jeśli jest miejsce w drużynie (nie działa w instance)

Tyle na pierwszy rzut oka, nie grałem Warlockiem więc to tylko z obserwacji.

**

Posty: 356
Dołączył(a): 7.08.2004
Offline
PostNapisane: 2 kwi 2005, 09:20 
Cytuj  
generalnie wszystkie role jakie wypisal galerthz jednym malym wyjatkiem, succub dla seduce (dodatkowy crowd control)
jesli masz problem ze sciaganiem aggro na siebie to napisz sobie proste macro:
/assist xxx - gdzie zamiast xxx wpisujesz nick tanka

dobry warlock zawsze pilnuje soulstone na priescie (lub innej rezujacej klasie jesli nie ma priesta), zawsze dba o to by tank i AoE mag mieli healthstone (najlepiej jesli wszyscy w party go maja)

a skoro poruszone zostało Dire Maul, to w północnej czesci spotykamy grupki 2x warlock + 2x ich demony, humanoida uwodzi succub, enslave na demona i walczy sie o niebo łatwiej

*****

Posty: 2293
Dołączył(a): 25.12.2004
Offline
PostNapisane: 2 kwi 2005, 09:21 
Cytuj  
Cytuj:
4. Może rzucić summon komuś jeśli jest miejsce w drużynie (nie działa w instance)


Dziala tylko ze osoba przywolywana musi byc w srodku instance, czyli wejsc po cialo i czekac na poczatku wtedy reszta moze go przyzwac :)

**

Posty: 356
Dołączył(a): 7.08.2004
Offline
PostNapisane: 2 kwi 2005, 09:24 
Cytuj  
Dwutlenek napisał(a):
Warlock w party: wg mnie bo nie czytałem wszystkiego...

...
4. Może rzucić summon komuś jeśli jest miejsce w drużynie (nie działa w instance)


moze rzucic w instance pod warunkiem ze summonowany tez jest w instance, ot druzyna jest w polowie takiego Stratholme i znika tank/healer
zastepca nie dojdzie sam bo jest tam szybki respawn, wtedy wchodzi do instancji i mozna go sciagnac na miejsce gdzie toczy sie walka

******

Posty: 4673
Dołączył(a): 24.11.2001
Offline
PostNapisane: 2 kwi 2005, 09:29 
Cytuj  
kahR napisał(a):
Dwutlenek napisał(a):
Warlock w party: wg mnie bo nie czytałem wszystkiego...

...
4. Może rzucić summon komuś jeśli jest miejsce w drużynie (nie działa w instance)


moze rzucic w instance pod warunkiem ze summonowany tez jest w instance, ot druzyna jest w polowie takiego Stratholme i znika tank/healer
zastepca nie dojdzie sam bo jest tam szybki respawn, wtedy wchodzi do instancji i mozna go sciagnac na miejsce gdzie toczy sie walka


tak własnie myślałem żeby to sprecyzować, ale nie chciało mi się :]

*

Posty: 6259
Dołączył(a): 30.07.2004
Offline
PostNapisane: 2 kwi 2005, 10:09 
Cytuj  
kahR napisał(a):
a skoro poruszone zostało Dire Maul, to w północnej czesci spotykamy grupki 2x warlock + 2x ich demony, humanoida uwodzi succub, enslave na demona i walczy sie o niebo łatwiej

Pewnie chodzi Ci o banish, bo enslave to dziala tylko jak nie masz swojego demonka wlasnego. Poza tym enslave potrafi byc niebezpieczny (co nie oznacza, ze nie lubie pochodzic z infernalem sobie czasem).

Soulstone na main healera to faktycznie obowiazek, juz pare razy oszczedzilo to calemu party zasuwania kawal drogi z powrotem do instance.

A bzdura jest, ze DOTy nie zgarniaja aggro. Curse of Agony, Corruption i Immolate na mobku, ktorego nikt nie bije zaraz owocuje tym, ze mam go na glowie.

Nie probowalem CoW, zawsze uwazalem za jakies nieprzydatne, ale moze sprobuje skoro mowicie, ze to ciekawe. Zawsze kozystalem z CoA i CoT (na casterow).


_________________
Obrazek

*

Posty: 89
Dołączył(a): 11.10.2004
Offline
PostNapisane: 2 kwi 2005, 10:35 
Cytuj  
Zychoo napisał(a):

A bzdura jest, ze DOTy nie zgarniaja aggro. Curse of Agony, Corruption i Immolate na mobku, ktorego nikt nie bije zaraz owocuje tym, ze mam go na glowie.



Zychoo to bij mobka ktorego bija wszyscy, badz tank. Wtedy napeno nie sciagniesz aggro i nie bedzie trzeba biec Ci z pomoca.
Ewentualnie jak chcesz bic sam jakiegoś moba to najpierw przytankuj go Voidem i też nie będziesz mial owgo na sobie.

Ogolnie uważam że Warlock w instance powinien chodzic z Voidem bo jakby na to nie patrzec jest to dodatkowy tank, a co za tym idzie jeden mob mniej.

***
Avatar użytkownika

Posty: 13268
Dołączył(a): 7.11.2004
Offline
PostNapisane: 2 kwi 2005, 10:42 
Cytuj  
Papcio napisał(a):
Ogolnie uważam że Warlock w instance powinien chodzic z Voidem bo jakby na to nie patrzec jest to dodatkowy tank, a co za tym idzie jeden mob mniej.

A dokladniej void jest dobry dlatego, ze nie bity mob raz tauntowany oderwie sie na castera/healera po chwili, a void jest w stanie utrzymac go zdala od szmaciarzy nawet przy ich sporej aktywnosci.

Dziwi mnie u warlockow, ze potrafia zarzucic na 2 moby combo DoTow, po czym biegaja bez many ze stworkiem na karku. Prosciej chyba racjonowac ten dmg i pozostac bezpiecznym.


_________________
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent

**

Posty: 356
Dołączył(a): 7.08.2004
Offline
PostNapisane: 2 kwi 2005, 10:57 
Cytuj  
Zychoo napisał(a):
kahR napisał(a):
a skoro poruszone zostało Dire Maul, to w północnej czesci spotykamy grupki 2x warlock + 2x ich demony, humanoida uwodzi succub, enslave na demona i walczy sie o niebo łatwiej

Pewnie chodzi Ci o banish, bo enslave to dziala tylko jak nie masz swojego demonka wlasnego. Poza tym enslave potrafi byc niebezpieczny (co nie oznacza, ze nie lubie pochodzic z infernalem sobie czasem).



tak, zastanawialem sie nawet przez chwile czy to aby nie banish, ale skoro demon to pomyslalem ze to musi byc enslave, widocznie banish dziala i na elementale i demony (lub jakos tak, z warlockiem mam tyle doczynienia co widzę grajacego obok- sam nawet nie liznąłem tej postaci)

*

Posty: 161
Dołączył(a): 22.12.2004
Offline
PostNapisane: 2 kwi 2005, 13:55 
Cytuj  
void w instance? ja jak narazie 90% przypadkow impa uzywam (stamina buff i dmg) pozostale 10% to succ :D nie wiem moze w endgame instancach cc bedzie bardziej potrzebne ale poki co stamina buff i lepszy dmg

***

Posty: 756
Dołączył(a): 9.10.2003
Offline
PostNapisane: 2 kwi 2005, 14:12 
Cytuj  
Warlock to głownie utility i średni DPS.

Ta pierwsza rola została już przedstawiona czyli pety, kamyki, CC itd.

Co do drugiej to ilość zadawanych obrażeń zależy od długości walki oraz buildu locka. W krótkim okresie czasu warlockowi ciężko będzie zadać większy dmg od maga, za to w dłuższych walkach warlock > mag. Z tego co czytałem to na 60 lvl destruction lock jest w stanie osiągnąć większy burst DPS od maga... Na ile jest to prawda, nie wiem.

Na 41 lvl moja gra w grupie wygląda mniej więcej tak: pet attack->CoR/CoT->SB till dead.

*

Posty: 161
Dołączył(a): 22.12.2004
Offline
PostNapisane: 2 kwi 2005, 14:36 
Cytuj  
aha mam 2 pytania: czy shadow mastery i itemy +shadow dmg zwiekszaja dmg lash of pain? czy imp na 60 ma duzo szybsza regen rate many od succa? (do dark pacta dosyc wazne)

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 29 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.