mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 
Autor Wiadomość
******

Posty: 4673
Dołączył(a): 24.11.2001
Offline
PostNapisane: 2 kwi 2005, 13:37 
Cytuj  
Zbieranie surowców opiera się pozornie na prostej zasadzie:
Im wyższy skill tym z lepszych surowców możesz korzystać.
Coś mi się jednak zdaje, że jest tutaj jeszcze jedna zasada. Im wyższy skill tym trudniej pozyskać surówce, ze źródeł które wymagają niższego skilla.
Przykładowo, mając mining na poziomie 200, bardzo ciężko uzyskać więcej niż 2 x copper z copper vain.
Podobnie sprawa ma się za skórami. Mob lvl 10-15 zazwyczaj daje light leather. Jednak jeśli ma się skinning na poziomie 200 to przy skinnowaniu takiego moba wypada zazwyczaj najprostrza skórzana szmata...

Moje pytanie jest takie. Skill skinning na poziomie 225 pozwala na skinowanie mobów do poziomu 45. W takim razie czy jest sens upgradowanie tego skila powyżej 225 na poziomie powiedzmy 35? Kiedy to spotykamy moby znacznie poniżej 45?

P.S.
Moje pytanie wynika głównie z obawy, że jeżeli poziom skining będzie znacznie wyższy niż wymaga mob, którego skinujemy to będą mi wypadały same szmaty.

*

Posty: 89
Dołączył(a): 11.10.2004
Offline
PostNapisane: 2 kwi 2005, 14:00 
Cytuj  
Hmmm wydaje mi się że sie troche mylisz, z tym skillem iż czym wyższy tym mniej możesz wydobyć np. coppera.
Jestem minerem i mam skilla 300. Czasem zdarzy mi się zbierać takie skałki jak copper vain czy tin vain (potrzbne mi były do engi). I dość często wydobywam właśnie po 4X.
Z mojego doświadczenia wyższy skill nie ma z tym nic wspólnego.


_________________
Undead Mage - 60 lvl
Obrazek
Burning Blade

**
Avatar użytkownika

Posty: 8077
Dołączył(a): 16.11.2004
Offline
PostNapisane: 2 kwi 2005, 14:40 
Cytuj  
To samo moge powiedziec o herbalism. Mam 296 herbalizmu w tej chwili i jak zbieram np. Silverleaf czy Peacebloom to wypada losowo - jedna, dwie albo trzy (max) sztuki. Tez nie zauwazylem roznicy.


_________________
Obrazek

******

Posty: 4673
Dołączył(a): 24.11.2001
Offline
PostNapisane: 2 kwi 2005, 14:58 
Cytuj  
Całkiem możliwe że mi się tylko wydaje...

Ale czy często wam się trafia zbieranie z takich niskopoziomowych złóż?

Mój hunter potrzebuje do robienia kul, tych kamieni które wydobywa się z Iron Veins, czyli dosyć często zbieram coś co jest grubo poniżej mojego poziomu. I bardzo czesto zdarza mi się wydobycie dwóch grudek ironu i zero kamieni...

*

Posty: 89
Dołączył(a): 11.10.2004
Offline
PostNapisane: 2 kwi 2005, 15:03 
Cytuj  
W tej chwil może nie czesto mi sie zdarza ale tak jak napisalem w poscie powyzej, byl czas ze musialem naprawde duzo zbierac tych nisko lvl skalek i naprawde nie zauwazylem roznicy.
Btw dla mnie mithril juz jest niski i wyszysko jest po staremu :)
Takze sie nie przyejmuj ilosc kamieni w skalce jest losowa :)


_________________
Undead Mage - 60 lvl
Obrazek
Burning Blade

******

Posty: 4673
Dołączył(a): 24.11.2001
Offline
PostNapisane: 2 kwi 2005, 15:14 
Cytuj  
Czyli raczej mam losowo pecha...

A tak przy okazji... przed chwilką wcinąłem niechcąco PURCHASE button w krytce bankowej i mam kolejną torbę ale spłukałem się totalnie z kasy...

Miałem 25g 10s... teraz zostało mi 10s...

*

Posty: 89
Dołączył(a): 11.10.2004
Offline
PostNapisane: 2 kwi 2005, 15:21 
Cytuj  
Hehehe no to mowi sie trudno.
Ale nie przejmuj sie napewno Ci sie przyda :)


_________________
Undead Mage - 60 lvl
Obrazek
Burning Blade

******

Posty: 4673
Dołączył(a): 24.11.2001
Offline
PostNapisane: 2 kwi 2005, 15:25 
Cytuj  
Papcio napisał(a):
Hehehe no to mowi sie trudno.
Ale nie przejmuj sie napewno Ci sie przyda :)


No to już mi lepiej ;)

*****

Posty: 2199
Dołączył(a): 3.07.2002
Offline
PostNapisane: 2 kwi 2005, 15:27 
Cytuj  
to teraz uwazaj, zebys "przypadkiem" nie przycisnal, bo z 50g10s zrobi ci sie znow 10s:P


_________________
Nie mam pomyslu na signature

***

Posty: 643
Dołączył(a): 1.02.2005
Offline
PostNapisane: 2 kwi 2005, 18:14 
Cytuj  
ja mialem lepsza akcje, nacisnalem raz a kupily sie dwa sloty i 10g w plecy :/ ale to bylo dawno a teraz juz mi miejsca brakuje

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.