mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 15 ] 
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 21 kwi 2005, 08:19 
Cytuj  
hej,

nie udało mi sie znaleźć praktycznie żadnego poradnika jak efektywnie grać pośród 15-20 osób w instance.

Raidy do instance potrzebne żeby wyposażyć członków gildii w sprzęt są u nas codziennie. w UBRS czułem się troszke zagubiony bo nie byłem main tankiem (było 15 osób w tym 4 warriorów). nie był to mój pierwszy raid ale piewszy tak doskonale zorganizowany.
bede bardzo wdzięczny za odpowiedzi na nurtujące mnie pytania i wszelkie inne rady

1. gdzie jest bardzo szczegółowa instrukcja do CT Raid Assist ?
2. jak ustawić dobrze asyste ? jaki mod jest najlepszy do tego ?
3. przepustowość loota jest na master rare. rozumiem ze nie podniose wtedy przedmiotu autolootem ?
4. jaki jest najlepszy mod do autoloot (niewiele zdążam podnieśc bo wszyscy takie mają :/)
5. kilka razy ztauntowałem moba z main tanka ;/ jak się zorientować czy mob wali rouga czy siedzi na main tanku ?

bede niezmiernie wdzięczny za podpowiedzi

ps.
ciekawą zasade ma nasz leader - Deomass. nie ma u nas w gilldi chyba żadnego taurena - mówia ża zajmuje za dużo ekranu :roll:


_________________
psn

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 21 kwi 2005, 08:36 
Cytuj  
1. nie wiem, ja tam używam tylko /join bo ludzie widzieli moje HP
2. robisz makro /assist, pod ct_raidassist leader ustawia main tanków, klikasz na ikonkę tanka, naciskasz ikonkę makra i masz assist
3. 4. nie uzywam zadnych autolootów
5. nie tauntuj, chyba, że traci agro, albo otwórz sobie HP wszystkich w raidzie i patrz komu spada ;)


tauren to najlepszy tank ze względu na największą ilość HP.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 21 kwi 2005, 08:41 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
2. robisz makro /assist, pod ct_raidassist leader ustawia main tanków, klikasz na ikonkę tanka, naciskasz ikonkę makra i masz assist
rozpisz to prosze na 5 zdań i wytłumacz jak debilowi.
prosze :wink:
jak zrobic dokładnie to makro ? poprostu wziąść go na target i makro z wpisanym /assist

Edit:
znalazlem
Q. Would it be possible to write a script that will automatically loot a NPC I killed after the NPC was killed ?
A. Shift + RightClick does it no Mod needed


_________________
psn

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 21 kwi 2005, 09:11 
Cytuj  
robisz takie makro:
Kod:
/assist


Jak używacie ct-raid to na ekranie masz ikonki tanków specjalnie do tego by je klikać i robić assist. Więc klikasz na ikonkę main tanka, klikasz na skrót do makra i masz zrobiony assist.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 21 kwi 2005, 09:22 
Cytuj  
no widzisz to chyba problem w tym że nie mam dobrze odpalonego tego ctraid assista.

widze okienka z grupami i widze ich bary hp i many. widze tez na środku okienko MT z targetem (chetnie bym je przesunął ale chyba sie nie da).
mam ustawiony dobry channel i mam /raidassist join
nie widze natomiast ikon tanków :-?

nie chce ci zawracać głowy ale to naprawde nie jest dla mnie takie proste :roll:
przydałby sie jakiś guide na 3 strony do poczytania ale za cholere nie moge znaleźć :-?


_________________
psn

***

Posty: 670
Dołączył(a): 3.12.2004
Offline
PostNapisane: 21 kwi 2005, 09:40 
Cytuj  
Deshroom napisał(a):
(chetnie bym je przesunął ale chyba sie nie da).


AFAIR wszystkie okienka da sie przesuwac. W CTRaid włącz unlock frames i koło każdego okienka pochodzącego z CT pojawi się "guzik" który można drag/drop w celu przesunięcia okna.

ms


_________________
Emesio, UD mage Balnazaar EU http://wow.allakhazam.com/profile.html?631397 (retired)
Emesio, UD mage Shattered Hand US http://wow.allakhazam.com/profile.html?240771 (retired)
Emesio, UD mage Frostmane EU (aka NE rogue bez profilu i też retired)

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 21 kwi 2005, 09:45 
Cytuj  
emesio napisał(a):
Deshroom napisał(a):
(chetnie bym je przesunął ale chyba sie nie da).

AFAIR wszystkie okienka da sie przesuwac. W CTRaid włącz unlock frames i koło każdego okienka pochodzącego z CT pojawi się "guzik" który można drag/drop w celu przesunięcia okna.
popróbuje bo to co piszesz doskonale działa przy okienkach grup ale nie działa mi na okienko MT.
popróbuje jeszcze :roll:


_________________
psn

***

Posty: 677
Dołączył(a): 25.11.2004
Offline
PostNapisane: 21 kwi 2005, 10:41 
Cytuj  
Deshroom napisał(a):
Edit:
znalazlem
Q. Would it be possible to write a script that will automatically loot a NPC I killed after the NPC was killed ?
A. Shift + RightClick does it no Mod needed


I tak sie robi ninja-looterow w przypadku MasterLoot. Juz wole nic nie wyniesc z instancji, niz auto-lootnac BoP. (nie sprawdzalem, czy w tej sytuacji masz dialog z potwierdzeniem, wydaje mi sie, ze nie).

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 21 kwi 2005, 10:52 
Cytuj  
psk napisał(a):
Deshroom napisał(a):
Edit:
znalazlem
Q. Would it be possible to write a script that will automatically loot a NPC I killed after the NPC was killed ?
A. Shift + RightClick does it no Mod needed

I tak sie robi ninja-looterow w przypadku MasterLoot. Juz wole nic nie wyniesc z instancji, niz auto-lootnac BoP. (nie sprawdzalem, czy w tej sytuacji masz dialog z potwierdzeniem, wydaje mi sie, ze nie).
no własnie nie wiem jak to jest.
był Master loot na Rare. kliknąłem na przedmiot i pojawiło sie ostrzeżenie że bop to zrobiłem cancel żeby nie ukraść ale wydaje mi sie że nie powinno mi pozwolić go dotknąć skoro jest master loot :-?


_________________
psn

***

Posty: 677
Dołączył(a): 25.11.2004
Offline
PostNapisane: 21 kwi 2005, 10:53 
Cytuj  
MasterLoot ma bugi.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 21 kwi 2005, 10:54 
Cytuj  
psk napisał(a):
MasterLoot ma bugi.
tzn. że da się ukraść ?


_________________
psn

***

Posty: 677
Dołączył(a): 25.11.2004
Offline
PostNapisane: 21 kwi 2005, 10:55 
Cytuj  
Tak, bez wiekszego problemu.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 21 kwi 2005, 10:58 
Cytuj  
psk napisał(a):
Tak, bez wiekszego problemu.
to jeszcze powiedz czy okienko bop wyskakuje jak używasz shift + right click 8)


_________________
psn

***

Posty: 677
Dołączył(a): 25.11.2004
Offline
PostNapisane: 21 kwi 2005, 13:47 
Cytuj  
Nie wiem, nie lootuje w ten sposob, jezeli nie jestem sam. (a i wtedy rzadko).

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 21 kwi 2005, 13:55 
Cytuj  
psk napisał(a):
Nie wiem, nie lootuje w ten sposob, jezeli nie jestem sam. (a i wtedy rzadko).
tez bym tak nie robił, ale po wczorajszym UBRS przyniosłem rare a nie udało mi się nawet jednego runecloth zgarnąć :lol:


_________________
psn

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 15 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.