mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 28 kwi 2005, 08:33 
Cytuj  
Problem wygląda tak:
co jakiś czas świat wokół mnie zamiera, chat dead, nie mogę użyć skilli, ludziska albo biegną prosto przed siebie, albo stoją w miejscu. Mogę po tym świecie biegać ale nie dostaję informacji od serwera czyli w pewnej odległości mobki się kończą, nie reaguje na wodę itp.
Problem jest dosyć dziwny bo np. wczoraj złapało mnie to w okolicy bulwarku, korzystając z okazji pobiegłem na tym lagu, disconnecie do pod samo scholo (co zajęło m jakieś 5min), zrobiłem alt+tab, ctrl+alt+del, kill wow.exe, wait 1min, login, i zalogowałem się tam gdzie WoW-a skillowałem czyli pod samym scholo.
Podczas drugiego laga już w scholo, postanowiłem otworzyć drzwi, drzwi podczas laga nie zareagowały, odszedłem od nich, skillowałem WoW-a, zalogowałem się znowu i drzwi zastałem otwarte!!! (reszta party summowowała kogoś na zewnątrz).
(zastanawiam się czy w ten sposób nie zsolować Onyxi :/)
Czyli to wygląda na jakiś dziwny disconnect. Kiedyś podczas takiego disconnecta zadzwoniłem do naszego admina, on powiedział, że jestem normalnie połączony, pakiety są wymieniane i nie widzi żadnego problemu przynajmniej z łączem(rozmowa trwała jakieś pół godziny, cały świat wokół mnie dostał freeza, a mnie nawet nie wywaliło z serwera). Z tym, że kiedyś mnie to dopadało raz w tygodniu, czy raz w miesiącu, a teraz co 10minut.
Zmieniałem sieciówki, kasowałem WDB, WDF, komp nie ma wirusów ani spyjów, ping mam najczęsciej zielony mimo że gram na US.

Co dziwniejsze - mam dwa łącza w domu (2 różne lany) na drugim łączu nigdy mi się to nie przydarzyło (ale na drugim łączu WoW jest praktycznie niegrywalny i w sumie grałem na nim kilka godzin, po czym uznałem, że wolę jak mnie czasami rozłącza niż cały czas 1-2s ping). Więc nie wiem czy można to brać pod uwagę.

Czy ktoś ma podobny problem? Czy ktoś może wie jak sobie z tym poradzić? Na tym łączu grałem w kilka innych mmorpg i z żadnym nie miałem problemów nawet podczas gdy chello lub neostrada odstawiała cyrki. Już dawno założyłbym sobie neostradę czy tam chello, ale nie bardzo mogę bo mieszkanie jest wynajmowane a właściciel gdzieś w szerokim świecie.

***

Posty: 590
Dołączył(a): 11.02.2005
Offline
PostNapisane: 28 kwi 2005, 09:04 
Cytuj  
mam podobny problem i nie wiem za bardzo jak sobie z nim poradzic...
czesto mi sie to przytrafialo podczas zabijania elementali w badlands; w pewnym momencie po prostu pokazywala sie informacja out of range albo target is too close chociaz biegalem pol metra od elementala...
tyle ze po zduszeniu WoW'a task managerem (bo na normalny log off czy exit game gra nie reagowala) pozostawalem w tym samym miejscu w ktorym mnie zlapal ten dziwny "lag"
co smieszniejsze... podczas tego "laga" wszystko zamieralo.... oprocz chat'ow
na szczescie od pewnego czasu mi sie to nie przytrafia ale fakt faktem ze jest to troszke wkurzajace

***

Posty: 677
Dołączył(a): 25.11.2004
Offline
PostNapisane: 28 kwi 2005, 09:40 
Cytuj  
Miałem to na chello. Od stycznia do połowy marca.

Mozliwe, ze rozwiazanie ze zmiana MTU ci pomoze, bo ja to obszedłem inaczej. (jest chyba wspomniane w watku z chello o mtu)

Zrobiłem sobie VPNa zaterminowanego na zewnatrz sieci chello, gdzie wiem, ze jest dobre połaczenie z chello, i działa idealnie.

(był to jakiś sposob na zrobienie głupich questów w Andorhal, ;) dojscie na lagu do npc przez jakies dzikie tłumy mobów i rez ;) , bo po alt+f4 i relogu byłem martwy ;) )

A.
Zmieniałem sieciowki. Zmieniałem drivery. Wyrzucałem router, i inne cuda. Nic nie pomagało na dłuzszy czas. Strat/scholo/brs było po prostu niegrywalne.

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 28 kwi 2005, 10:14 
Cytuj  
psk - mógłbyś opisac ten drugi sposób pls? O co chodzi z tym VPN?

***

Posty: 677
Dołączył(a): 25.11.2004
Offline
PostNapisane: 28 kwi 2005, 11:07 
Cytuj  
Mam właczony cały czas komputer w innym miejscu z dobrym połaczeniem zarowno do WoW, jak i do domowego komputera.

Zainstalowałem www.openvpn.net i łacze sie przez to, omijajac łacze chello do US.

O modyfikacji MTU (ze moze pomoc) dowiedziałem sie poźniej, wiec nie probowałem, skoro już mi działało ;)

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.