mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość

Posty: 7
Dołączył(a): 18.04.2005
Offline
PostNapisane: 5 maja 2005, 10:12 
Cytuj  
Witam :)

Pytanie dokladnie jak w temacie... Co najlepiej ( i najdrozej :D ) chodzi na AH? Co sie najbardziej oplaca uczyc - Leatherworking, Blacksmithing, Engineering, Tailoring, Enchanting czy Alchemy?

Ja sam wybralem Skinning/Leatherworking i nie jest zbyt rozowo... Na poczatku ( tzn tak do 150 LW ) skladniki byly banalne do zdobycia, teraz zaczely sie schody ( za specjalne skladniki musialbym dac wiecej na AH niz moglbym dostac za gotowy przedmiot - np Elemental Earth)...

AH jest wprost zawalone rzeczami wytworzonymi przez LW ( np dzis rano bylo 12 Barbaric Shoulders na sprzedaz ). Czesc osob daje ceny ponizej kosztow surowcow, wiec rynek sie psuje :har:

Jak to wyglada pozniej? Czy na najwyzszych poziomach skilla LW jest na czym zarabiac?


Inny temat to surowce... Na Earthen Ring dochodzi do paradoksow - woolen cloth czasami osogaja ceny wyzsze niz silk cloth :har: Silk Clothow nikt nie kupi za wiecej niz 50-55 srebra... ( btw, obilo mi sie o uszy, ze silk clothy nalezy przerobic na heavy silk bandage i sprzedac z zyskiem vendorowi, prawda to ? )

Moze ktos z Was podzieli sie wskazowkami jak ( i na czym ) dobrze zarabiac :)

******

Posty: 4673
Dołączył(a): 24.11.2001
Offline
PostNapisane: 5 maja 2005, 10:14 
Cytuj  
Skinning/Leatherworking działa pieknie. Farmuje żółwie w Tanaris i robie z tego turtle sety. I albo na AH albo do Vendora i tu, i tu, cash jest dobry.

***

Posty: 675
Dołączył(a): 4.05.2005
Offline
PostNapisane: 5 maja 2005, 10:26 
Cytuj  
Skin i LW - da się zarobić, najlepiej na jakiś prostych rzeczach a nie na armorkach itp. na które potrzeba dużo drogich składników - albo kilkugodzinnego grindowania zeby zrobić jeden item.
Co do cen to zależy chyba od serva w jakimś stopniu, ja na BL handluje głównie Rugged Armor Kit - puszczam to za 70 s i schodzi czasem wolniej czasem szybciej ale schodzi.. Ostatnio jak dałem na tradzie że sprzedaję właśnie RAK za 70 s to kolo walnął mi whispa ze warte sa 40 S i on za tyle sprzedaje (wiec ludzie sami zanizają ceny) nie wiem czy dalej bedzie to robił bo odpowiedziałęm mu że super że je po takiej cenie sprzedaje bo mogę je skupowac i sprzedawać po 70 s, po emotku jaki wtedy walną wnioskuję że się przymarszczył....

******
Avatar użytkownika

Posty: 4474
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 5 maja 2005, 10:37 
Cytuj  
odnośnie pytania to z General chat:

[Sythen] whats the two best professions for money making?
[Grimlice] doctor & lawyer

(cytuje za Father Michael z GOLa)


_________________
ǝuʍɐqɐz ʇsǝظ ıɯɐbou ʎɹob op ǝıuɐsıd
¡ lɐʇod lɐʇod

***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 5 maja 2005, 11:18 
Cytuj  
SwenG napisał(a):
odnośnie pytania to z General chat:

[Sythen] whats the two best professions for money making?
[Grimlice] doctor & lawyer

(cytuje za Father Michael z GOLa)


W polsce to tylko
1)Politican
2)Tax collector


_________________
"Trust your heart if the seas catch fire, live by love though the stars walk backward."

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 5 maja 2005, 11:21 
Cytuj  
3) Xionc (z błędami zeby nie obrazić uczuć religyjnych i nie zaagrować beasta).

***

Posty: 855
Dołączył(a): 19.11.2001
Offline
PostNapisane: 5 maja 2005, 11:39 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
3) Xionc (z błędami zeby nie obrazić uczuć religyjnych i nie zaagrować beasta).


Bez obawy mark, mnie bez powodu nie zaagrujesz. ;)
Jednak mam nadzieję że zrozumiała jest dla wszystkich różnica pomiędzy pojęciem "krytykować" a "znieważać".

Pozdrawiam.


_________________
... Create your own World, before it creates You ...

**

Posty: 461
Dołączył(a): 30.08.2004
Offline
PostNapisane: 5 maja 2005, 11:43 
Cytuj  
Moglby mi ktos podrzucic linka do specjalizacji w blacksmith?? W tej chwili mam skill okolo 230 i wiem ze bede mogl wybrac armorsmith albo weaponsmith. Ale z tego co slyszalem to jeszcze potem sa jakies szczegolne specjalizacje .

**

Posty: 461
Dołączył(a): 30.08.2004
Offline
PostNapisane: 5 maja 2005, 12:03 
Cytuj  
no moze i sie nie zarabia ale wybrac bede musial...

**

Posty: 316
Dołączył(a): 21.11.2004
Offline
PostNapisane: 5 maja 2005, 12:05 
Cytuj  
enchanting/mining na niczym lepiej nie zarobisz w 4 dni 700g z samego miningu problem w tym ze na BL teraz to co 2 osoba ma mining a bylo tak ladnie :(


_________________
gole babki i czekoladki

**

Posty: 461
Dołączył(a): 30.08.2004
Offline
PostNapisane: 5 maja 2005, 12:06 
Cytuj  
mining mam ale jest tak jak mowisz pelno kopaczy jest i trudno rude znalesc

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 5 maja 2005, 12:46 
Cytuj  
ja mam axemastera. mogę robić takie cudeńka jak arcanite reaper czy hearseeker lub dawn edge.
I sytuacja:
"Can you make me Arcnite reaper, I have all materials" - random tell
"sure - 30g" - złożony AR na naszym serwerze to ~800g, materiały wtedy kosztowały 500g.
"no thx"

Ruszyło mnie sumienie w koncu horde trzeba wspierać - zrobiłem mu za darmo. I po chwili słyszę /2 trade channel - "looking for crusader enchant i have all materials - will good pay" - ten sam gość.

W mniemaniu niektórych za blacksmith nie należy płacić, za enchanty płacenie to normalka.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2387
Dołączył(a): 18.11.2001
Offline
PostNapisane: 5 maja 2005, 13:17 
Cytuj  
Znajomy zajmowal sie bs - armorsmith .. z dobiciem do 60lvl juz mial zaoszedzone na elite mounta, kupowal tez arcane do ar i jednoczenie zbieral krysztaly.. nie wiem jak on to robil, ale wiem ze sprzedawal czesto poza ah po chorych cenach no i sprzedawal na ah, jak to okreslil rzeczy ktore schodza (cos tam schodzi najwyrazniej dobrze tylko nei mam pojecia co ) No ale do tego potrzeba zylki handlarza :)

PS. Zeby nie bylo ze on tylko zbieral zloto, to tez wydawal.. np na 55lvl juz mial wszystke torby w banku wykupione, kupuje poty na ah ( ja nie robie ani 1(mam 3 i sie probuje zmiescic w tym:) ) ani drugiego mam od kilku dni 60lvl i dopiero 650g )

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 5 maja 2005, 13:22 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
ja mam axemastera. mogę robić takie cudeńka jak arcanite reaper czy hearseeker lub dawn edge.
I sytuacja:
u nas na BL za złozenie AR biorą 80g. ja bede miał gratis u kowala z gildi.
bierz kase i nie miej wyrzutów sumienia :wink:

sam się przerobiłem na axy i górnictwo. critikal 25% to już coś :) tylko górnictwo zajmuje troche czasu - jestem górnikiem 4 dni i mam 210 skila więc jeszcze się pomęcze nad kryształami. kumpel alchemik już czeka żeby mi transmutować więc nie bede nikomu płacił po 10 g :)


_________________
psn

******
Avatar użytkownika

Posty: 3185
Dołączył(a): 13.12.2004
Offline
PostNapisane: 5 maja 2005, 13:27 
Cytuj  
Lapdancing, zwlaszcza NE female.


_________________
Nestor#1522


Posty: 24
Dołączył(a): 19.04.2005
Offline
PostNapisane: 5 maja 2005, 13:27 
Cytuj  
a np skinning/mining nie bedzie dobry? Nie musimy chyba wytwarzac czegos - skory co chwile i tak mamy bo zabijamy mobki a mining tez niejako przy okazji łażenia. Czy taki zestaw będzie dobry? W tej chwili mam herbalism/alchemy ale raczej zysków mi nie przynosi.

******

Posty: 4659
Dołączył(a): 12.02.2005
Offline
PostNapisane: 5 maja 2005, 13:48 
Cytuj  
edi napisał(a):
a np skinning/mining nie bedzie dobry? Nie musimy chyba wytwarzac czegos - skory co chwile i tak mamy bo zabijamy mobki a mining tez niejako przy okazji łażenia. Czy taki zestaw będzie dobry? W tej chwili mam herbalism/alchemy ale raczej zysków mi nie przynosi.


zacznij sprzedawac:
- swifftness potion
- lesser invisiblity potion
- limited invincible potion

na 2 powyzszych moj kumpel w ciagu kilku dni dorobil sie mounta

**

Posty: 256
Dołączył(a): 13.01.2005
Offline
PostNapisane: 5 maja 2005, 18:52 
Cytuj  
US na SH jest jakas teraz chora profesja ... kolesie skupuja itamz po niskich cenach - tak sie im wydaje ze sa niskie , po czy np taki item na 26lvl wystawiaja za 20G O_O

wiem ze jesli by sie im to nie oplacalo to pewnie by tak nie robili ... no ale obserwuje to juz od dluzszego czasu i sledze dane itemy :)

cos im tam schodzi a reszta wisi po niebotycznych cenach ..

******

Posty: 4673
Dołączył(a): 24.11.2001
Offline
PostNapisane: 5 maja 2005, 19:42 
Cytuj  
Mam znajomka w gildii, który na 5 lvlu pożyczył ode mnie 3g na zakup jakiegoś itema. Sprzedał go za 20. Oddał mi 6g. Na lvl 26 miał już 200g i dalej się tak bawi. Nawet nie pytaj ile ma teraz kasy...

*

Posty: 109
Dołączył(a): 17.12.2004
Offline
PostNapisane: 5 maja 2005, 19:46 
Cytuj  
No wiesz reassor - co kto lubi. Ja, zanim odstawiłem WoW'a, bardzo dużo czasu spędzałem na AH śledząc ceny przedmiotów. Może nie posuwałem się do takich dramatycznych kroków jak ludzie, o których wspomniałeś, ale często skupowałem tanie przedmioty i wystawiałem je po wyższych cenach. Nie miałem ulubionej kategorii, czyli przez skóry i kwiatki aż do wszelkiego rodzaju złomu. Często też, jeżeli produkowałem coś konkretnego, a konkurencja wystawiała to po cenach dumpingowych, po prostu wykupywałem ich towar i wystawiałem później po moich cenach. Nie miałem siły na tzw. grindowanie, dlatego to było moje główne źródło utrzymania. Nie wiem jak jest teraz, ale w marcu całkiem dobrą kasę na tym robiłem 8)

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.