mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 29 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
*

Posty: 171
Dołączył(a): 17.03.2005
Offline
PostNapisane: 15 maja 2005, 23:12 
Cytuj  
Taka myśl mi przyszła dzisiaj do głowy, gdy stanąłem przed AH w Ogrimmarze. Ciągle się mówi, że Horda jest okey, ale dzisiaj ten mit prysł jak bańka. Wchodzę do AH i widzę siedzące dwie pi**y Spocony (jak sama nazwa wskazuje mega intelekt) oraz Renifer, o dziwo nawet w gildii i to Fallen Souls (szok). Na całe AH po Polsku, i żeby to była jakaś rozmowa ale to teksty w stylu Jeb., Chu, Kur, na wszystkich od C9 i Qupaczora (nazywając go Ch...czor itd, na inne gildie, a jak ludzie zaczęli zwracać im uwagę to na the Dust, na Nihilium itd. Normalnie brak słow. Potem poszło na - twoja matka, twoj ojciec itd. Ja wiem, że to tylko gra i ignore. Ale /s się chyba nie da zresztą nie wiem i do tego ciągle na wszystkich. Postacie +20 lvl wiec w sumie nie dużo ale...
Wstyd mi za takich Polaków, czasem myślę, że tak jest w rodzinach, gdzie bez kasy gdzie ojciec matkę wali butelką po głowie, a dzieci kradną. No ale jeśli kogoś stać na granie i zachowuje się jak gnida to tylko utwierdza mnie w przekonaniu, że mamy chyba najwięcej debili ze wszystkich narodów na świecie.
Jestem w GrimSoul Legion, to jest gildia pro angielska (przynajmniej taki jest język dla wszystkich) :) Tu każdy jest uprzejmy do bólu, wspaniali ludzie. Nie wiem jak jest w innych gildiach bo w tych co byłem to się rozpadły (połączyły się z innymi), ale też myślę, że raczej okey. W każdym bądź razie Fallen Souls jak dla mnie jest najbardziej noobowską gildią, właśnie przez takich ludzi i GM który nie potrafi sprawdzić kto z nim gra.

A teraz pytanie, co sądzicie o pełnym PvP i czy GM (Blizzard) powinien eliminować takie jednostki ? PvP pełne to dokładnie mówiąc możliwość zaatakowania Hordą hordy i Przymierza przymierzem

Pozdrawiam.


_________________
Nomi - Jedi Shadow - Circle of Nine

******

Posty: 4673
Dołączył(a): 24.11.2001
Offline
PostNapisane: 15 maja 2005, 23:20 
Cytuj  
Równie dobrze możemy gadać o lotach kosmicznych...
Co to ma za znaczenie co my sądzimy o pełnym PvP?

Zresztą... już to pvp co mamy zamienia servery pvp w koszmar, więc wyobraź sobie 'pelne pvp'

Inna sprawa, że to nie jest miejsce na rozmowy o innych graczach... oni sobie i tak nic z tego nie robią... co najwyżej mają radochę, że ktoś im rozgłos robi.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2447
Dołączył(a): 4.03.2005
Offline
PostNapisane: 16 maja 2005, 07:02 
Cytuj  
kiedy zaczynałem grać w WoW'a myślałem ze servery PvP to właśnie takie gdzie każdy moze w dowolnym momęci wyciągnąc miecz i zacząć killować... i wydawało mi sie to zajebistym pomysłem ... ale grając przez miesiąc na pvp (dłużej nie mogłem bo maturki ) cieszyłem sie że tak nie ma , bo wycinka była by maxymalna ....
teraz w środę mam ostatnią maturę i od czwartku powracam do gry , zobaczę co sie zmieniło po wprowadzonym patchu ... jeśli nie bede mógł lvl ować , a chyba nie bedę mógł , bo mam +-30 lvl czyli tereny SS i BB a tam jak słyszę ciągle zergi , to przeżucam sie na PvE

myślę że total PvP było by zajebiste , znacznie by urzeczywistniało rozgrywkę i wzbogadzało , jednak zawsze jest jakieś ALE ... zaraz znalazł by sie jakiś debil , co wpadł by do AH i zaczoł killować dla zabawy , niszcząc cały klimat .... no cóż zawsze znajdzie sie jakiś debil , który gra po to zeby być UBER pr0 i wogule eXtra , gra dla itemów , buildy ma ściągnite z netu bo sam i ch nie potrafi ułożyć , itd ...

z odpowiednimi ludźmi grajacymi for fun , i wczuwającymi sie chociaż odrobinę w klimat ,zabawa była by spoko , ale to co by było teraz to n/c


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 10851
Dołączył(a): 12.02.2004
Offline
PostNapisane: 16 maja 2005, 07:06 
Cytuj  
Alekde napisał(a):
. Na całe AH po Polsku, i żeby to była jakaś rozmowa ale to teksty w stylu Jeb., Chu, Kur, na wszystkich od C9 i Qupaczora (nazywając go Ch...czor itd, na inne gildie,


ty nie byles im dluzny z bluzgami na cale AH :( byles taki sam jak oni :(


_________________



***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 16 maja 2005, 08:13 
Cytuj  
bezsens totalny

******
Avatar użytkownika

Posty: 3185
Dołączył(a): 13.12.2004
Offline
PostNapisane: 16 maja 2005, 08:28 
Cytuj  
Dwutlenek napisał(a):

Zresztą... już to pvp co mamy zamienia servery pvp w koszmar, więc wyobraź sobie 'pelne pvp'


W wiekszosci MMO jest pelne pvp i ludzie dziela sie na PK i tych 'normalnych'.

Kwestia wprowadzenia jakiegos murder systemu i wojen miedzy gildyjnych :) Klasyka MMO :)


_________________
Nestor#1522

******

Posty: 4673
Dołączył(a): 24.11.2001
Offline
PostNapisane: 16 maja 2005, 08:43 
Cytuj  
Ja nie mówie o większości ja mówię o WoW.
W WoW jest jakiś szalony pęd ku zabijaniu.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 16 maja 2005, 09:05 
Cytuj  
Dwutlenek napisał(a):
W WoW jest jakiś szalony pęd ku zabijaniu.

W kazdej grze, gdzie liczy sie ilosc fragow (vide Planetside), bedzie ped ku zabijaniu.

X.


_________________
http://zaginiony.net

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 16 maja 2005, 09:05 
Cytuj  
Nestor napisał(a):

W wiekszosci MMO jest pelne pvp i ludzie dziela sie na PK i tych 'normalnych'.


Jakie tytuły zaliczasz do tej większości? Poproszę o przykłady tytułów gdzie są dwie frakcje toczące ze sobą wojnę + full PvP - czyli można atakować każdego nawet z własnej frakcji.
Jak wtedy wyobrażasz sobie mass PvP? Po zabiciu kolesia sprawdzasz czy to twój czy obcy i w zależności od wyniku robisz /spit lub /cry ?

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 16 maja 2005, 09:08 
Cytuj  
przestańcie już pieprzyć o tym pędzie do zabijania. Szczególnie niech się nie wypowiadają osoby które grają na serverach RPG i PvE - robi się to pomału żałosne, a te osoby strasznie lubią wyolbrzymiać sytuację.
Jest wojna, server PvP więc albo się walczy albo się odpuszcza. Wcześniej też latały grupki i zabijały kogo się dało. Teraz jest ich trochę więcej i to wszystko. Aczkolwiek nie jest to aż tak upierdliwe by płakać na każdym kroku.

***

Posty: 657
Dołączył(a): 7.04.2004
Offline
PostNapisane: 16 maja 2005, 09:12 
Cytuj  
Szczerze mówiąc nie zauważyłem żadnej róznicy levelowaniu po wyjściu HS. Nie mam z tym żadnych problemów. A full pvp nie będzie bo wow opiera sie na levelach.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 16 maja 2005, 09:13 
Cytuj  
Marku, wyczuwam hipokryzje. Raz placzesz, ze grac sie nie da, innym razem, ze "nie jest to aż tak upierdliwe". To jak to w koncu z toba jest? ;)

X.


_________________
http://zaginiony.net

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 16 maja 2005, 09:21 
Cytuj  
jak już gdzieś napisałem sytuacja się unormowała. Wystarczy pomyśleć Xanth - gra się zmienia ludzie się zmieniają, po wyjściu BG będzie jeszcze lepiej.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2450
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 16 maja 2005, 09:37 
Cytuj  
Imho da sie lvlowac nawet tera na serwerach PvP przy ok 30 lvl. Oczywiscie jest to ciezkie, ciezsze niz mieli moi znajomi ktorzy zaczeli przez HS, ale sie da. Trzeba sobie dobrac tylko odpowiedni teran. No i oczywiscie unikac pewnych miejsc gdzie sa ciagle zergi... Ja mysle ze ciezko to jest dopiero ok 50 lvl bo wtedy jestes chodzacym CP dla 60tek (zasieg -11 lvl w PvP)...

BTW mysle ze sytuacja sie troche unormowala. Ostatnio spotykam jakies 60tki z hordy i zadko mnie gankuja. Czasem sie smieja jak im macham toporkiem :) Ostatnio nawet spotkalem woja z TSA (serw BL) i bylo spoko...

Czekam na BG bo wtedy moze sie przeniesie tam wiekszosc PvP...


_________________
Ludzie żyją po to żeby mogli walczyć.

*

Posty: 55
Dołączył(a): 18.08.2004
Offline
PostNapisane: 16 maja 2005, 11:22 
Cytuj  
Znajomy z naszej gildii po wejsciu patcha mial lvl 53. 60atke zrobilby w tydzien gdyby nie to, ze mial nawal pracy na uczelni (zrobil ja w dopiero tydzien temu). Lvlowac sie wiec da.

Co do full-PVP to wydaje mi sie to bardzo dobrym pomyslem, a to dlatego, ze wlasnie wszyscy debile byliby eliminowani. Koles zacznie killowac ludzi w AH to trafi na KOSy paru gildii i nie bedize mial juz zycia na serwerze, szczegolnie jesli daliby konkretne kary za smierc. W DAOCa niestety nie gralem ale czesc moich znajomych tak, wlasnie na serwerach full PVP i bardzo milo wspominaja gre tam.


_________________
Obrazek
PS3 Trophies

******
Avatar użytkownika

Posty: 3185
Dołączył(a): 13.12.2004
Offline
PostNapisane: 16 maja 2005, 13:04 
Cytuj  
Mareczku misiu, myslec trzeba.

Jak jest full pvp, to sie znosi frakcje zeby to mialo glowe i nogi.

Wiec albo masz full pvp , albo rasa vs rasa albo cos kolo tego. Pierwsza sugestia wydaje sie najlepsza. Gildie zbudowane z roznych ras, wojny miedzy gildiami itd itd etc.

Problemem jest to ze calosc jest teraz podzielona na 2 frakcje. BG sa podzielone na 2 frakcje, wszystko jest podzielone na dwa i raczej predko sie nie zmieni.

Sama idea wow'a RP-wise troche sie zmienia. Z historii wynika ze miedzy dwiema frakcjami jest niespokojny balans, ale nie ma to odzwierciedlenia w grze. Mozna by powiedziec ze horda ma otwarta wojne z alliance, poza faktem ze armie NPC nie walcza ze soba.

Na jakims screenshocie widzialem kawalek tekstu od questa dla hordy 'reclaim kalimdor which is rightfully ours..' bla bla. Przeciez poza taurenami to tam nic nie roslo, a krowki to neandertalczycy w porownaniu z historia i kultura elfow.. popierzone to wszystko jest. Zaczynam zauwazac naginanie swiata pod publiczke straszne..

Wracajac do rzeczy, full pvp i brak podzialu na frakcje uczynily by wowa ciekawszym i bardziej zroznicowanym. Byly by wojny miedzy gildiami, pakty, przymierza to tamto.. troszke jak w eve :P


_________________
Nestor#1522

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 16 maja 2005, 13:08 
Cytuj  
więc nowy pomysł nestora:
znieśmy frakcje i zliwkidujmy konflikt stron

co dalej?

Może zlikwidować party? bo zapewne nie da się zaatakować członka swojego party czy grupy raidowej a to już z full PvP hardcore systemem nie ma nic wspólnego i wprowadza duże ograniczenie.

aha - oczywiście wprowadzić mozliwość zabijania się w instancach. Jak ktoś daje dupy, afkuje, ninjuje to go zabić w instance i kampować ciało

:lol: :lol: :lol:

*****

Posty: 2872
Dołączył(a): 18.05.2004
Offline
PostNapisane: 16 maja 2005, 13:26 
Cytuj  
Ja bym tam tylko chciał żeby Blizzard porządnie zaimplementował gildie... Bo to, co teraz jest to śmiechu warte normalnie. W końcu, w czym jest teraz gildia w wowie? Kanałem, Tagiem, i ew tabardem... Nie ma nic takiego jak gildiowe questy (bo raid questy to nie to samo) nie ma też możliwości jakiejś rozbudowy gildi, itp itd.

Jak już Blizzard zaimplementuje gildie porządnie (co pewnie nigdy nie nastąpi) to można by pomyśleć o np wojnach miedzy gildiami itp itd.


_________________
Obrazek

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2450
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 16 maja 2005, 13:29 
Cytuj  
Mi w gildiach brakuje tylko opcji zawierania sojuszu z inna gildia. Tak jak to bylo w UO lub chociazby w Lineage2.
Niestety w tej chwili obserwuje taki myk ze sa gildie ktore chcialby sie polaczyc ale kazda chce inna nazwe, tabar i o takie piedy sie rozbija idea.

No przydalby sie takze jakis kalnowy giuld hall...


_________________
Ludzie żyją po to żeby mogli walczyć.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2447
Dołączył(a): 4.03.2005
Offline
PostNapisane: 16 maja 2005, 13:30 
Cytuj  
myśleże nie ma co nad tym płakac , przecież WoW jest strasznie młody jak na mmo i jest u początku swojego rozwoju a nie u końca ... btw , czasami mam wrażenie że to w co teraz gramy jest tylko półproduktem , tzn do niedawna nie było honor systemu , battlegroundów dalej nie ma (a są to jak by nie patrzeć rzeczy które były kluczowymi punktami podczas tworzenia gry , a przynajmniej takie wrażenie odnosiłem rok temu jak usłyszałem o tej gierce ) ... wszystko przyjdzie z czasem (takie mam zdanie ) , tak jak hero class itd itd ...


_________________
Obrazek

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 29 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.