mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17 ] 
Autor Wiadomość
**

Posty: 461
Dołączył(a): 11.04.2005
Offline
PostNapisane: 22 maja 2005, 09:43 
Cytuj  
Witam
Czy jest mozliwe znalezienie takiego sprzetu w grze ze juz sie nie bedzie chcialo lepszego .. :lol:
Z racji ze za jakis tydzien moze dwa dobije do 60 zaczynam sie zastanawiac co potem czy jest sens kupowania czegokolwiek na AH...

Z jednej strony fajne rzeczy, ale z drugiej pojde do jakiejs instance i rollne takie same albo fajniejsze...
przegladalem ostatnio kilka setow na ekwipunek palka no i fajnie to wyglada:) tylko ciekawe ile czsau zajmie skompletowanie czegos takiego na przyklad http://www.thottbot.com/?i=27290

A jeszcze build moze do czasu znalezienie tego wymarzonego ekwipunku to talenty zrobic najlepsze do pve (instance) a potem zamienic na pvp... :)


_________________
genowefa http://wow.allakhazam.com/profile.html?234877
stronghold crafter FTW ^^

******

Posty: 4673
Dołączył(a): 24.11.2001
Offline
PostNapisane: 22 maja 2005, 10:19 
Cytuj  
Kupujesz w AH jak leci.
Jak znajdziesz coś co już masz, to sprzedajesz w AH za tyle samo co kupiłeś. Nic nie tracisz a sprzęt masz szybciej.

**

Posty: 461
Dołączył(a): 11.04.2005
Offline
PostNapisane: 22 maja 2005, 10:24 
Cytuj  
Dwutlenek napisał(a):
Kupujesz w AH jak leci.
Jak znajdziesz coś co już masz, to sprzedajesz w AH za tyle samo co kupiłeś. Nic nie tracisz a sprzęt masz szybciej.

1. O ja gupi jak juz cos mam to zazwyczaj nie roluje:)


_________________
genowefa http://wow.allakhazam.com/profile.html?234877
stronghold crafter FTW ^^

****

Posty: 1474
Dołączył(a): 30.11.2004
Offline
PostNapisane: 22 maja 2005, 11:38 
Cytuj  
No w ah nic lepszego nie kupisz z niebieskich niz to co w instancjach leci, chyba ze trafisz na jakis epic i masz od 200 do 1000 golda zeby to kupic ;)

**

Posty: 356
Dołączył(a): 7.08.2004
Offline
PostNapisane: 22 maja 2005, 12:19 
Cytuj  
Dwutlenek napisał(a):
Kupujesz w AH jak leci.
Jak znajdziesz coś co już masz, to sprzedajesz w AH za tyle samo co kupiłeś. Nic nie tracisz a sprzęt masz szybciej.

nie do końca, be w endgame instancjach (jak zreszta we wszystkich) leci głównie sprzet bind on pickup, powiem prosciej, łatwiej o sprzęt BoP
warto zatem sobie popatrzec na thottbota lub allakhazam i sporzadzic liste zyczeń, jaki item z jakiej instancji itd
zdobywac, skreslac z listy i tak do skompletowania wymarzonego seta (do czasu az blizz doda nowe itemy/instancje)

******

Posty: 4673
Dołączył(a): 24.11.2001
Offline
PostNapisane: 22 maja 2005, 13:14 
Cytuj  
kahR napisał(a):
Dwutlenek napisał(a):
Kupujesz w AH jak leci.
Jak znajdziesz coś co już masz, to sprzedajesz w AH za tyle samo co kupiłeś. Nic nie tracisz a sprzęt masz szybciej.

nie do końca, be w endgame instancjach (jak zreszta we wszystkich) leci głównie sprzet bind on pickup, powiem prosciej, łatwiej o sprzęt BoP
warto zatem sobie popatrzec na thottbota lub allakhazam i sporzadzic liste zyczeń, jaki item z jakiej instancji itd
zdobywac, skreslac z listy i tak do skompletowania wymarzonego seta (do czasu az blizz doda nowe itemy/instancje)


A co to ma do rzeczy? Jak item jest BoP to go nikt w AH nie wystawi.

**

Posty: 356
Dołączył(a): 7.08.2004
Offline
PostNapisane: 22 maja 2005, 16:43 
Cytuj  
tyle ma do rzeczy ze jak wydasz kilkadziesiat sztuk zlota na item, a potem rollniesz cos w instancji (w niedlugim odstepie czasu) to jestes kilkadziesiat sztuk zlota do tylu, ktore moglbys przeznaczyc na epic mounta chociazby

******

Posty: 4673
Dołączył(a): 24.11.2001
Offline
PostNapisane: 22 maja 2005, 17:11 
Cytuj  
No weź się zastanów... przecież itemów BOP nie można wystawiać w AH...
no na Boga...

Więc ich tam nie można kupić również.
Więc nie wydasz na nie kasy.

My tu mówimy o rzeczach, które można w AH sprzedawać i kupować, czyli nie BOP.

Cytuj:
tyle ma do rzeczy ze jak wydasz kilkadziesiat sztuk zlota na item, a potem rollniesz cos w instancji (w niedlugim odstepie czasu) to jestes kilkadziesiat sztuk zlota do tylu, ktore moglbys przeznaczyc na epic mounta chociazby

Czemu miałbyś nie sprzedać tego co rollniesz?

**

Posty: 356
Dołączył(a): 7.08.2004
Offline
PostNapisane: 22 maja 2005, 20:53 
Cytuj  
Dwutlenek...
napisales: "kupujesz wszystko na AH jak leci"
koles jest kilka leveli od 60, ja sie pytam po co wydawac kase na sprzęt z AH skoro za niedługi czas bedzie dostawał podobny/lepszy za free w instancjach? na te kilka leveli? to nie stanowi wielkiej różnicy
oczywiscie sa itemki takie jak glowing brightwood staff, hurricane ktore mozna nosic od wczesnych leveli do endgame co nie znaczy ze nie mozna miec za free podobnych/lepszych niestety dużo pozniej i z poswieceniem duzej ilosci czasu na farmowanie okreslonej instancji
dwutlenek, uprosciles to za bardzo do schematu: kupujesz na aukcji przedmiot (powiedzmy) hurricane i jak ci sie ten sam hurricane dropnie to go sprzedajesz i nic nie tracisz
w rzeczywistosci to wyglada tak ze kupujesz na aukcji jakis item, wybulasz kupe kasy a za kilka leveli cos ci spada w instancji i poprostu vendorujesz poprzedni
dlatego napisalem ze warto przejrzec itemki na stronkach i ustalic sobie liste zyczen (przynajmniej ja tak robie)

byles laskaw napisac:
"No weź się zastanów... przecież itemów BOP nie można wystawiać w AH...
no na Boga...

Więc ich tam nie można kupić również.
Więc nie wydasz na nie kasy.

My tu mówimy o rzeczach, które można w AH sprzedawać i kupować, czyli nie BOP. "
my tu mowimy o endgame ekwipunku a nie itemach dostepnych na aukcji

******

Posty: 4673
Dołączył(a): 24.11.2001
Offline
PostNapisane: 22 maja 2005, 20:58 
Cytuj  
Cytuj:
dwutlenek, uprosciles to za bardzo do schematu: kupujesz na aukcji przedmiot (powiedzmy) hurricane i jak ci sie ten sam hurricane dropnie to go sprzedajesz i nic nie tracisz
w rzeczywistosci to wyglada tak ze kupujesz na aukcji jakis item, wybulasz kupe kasy a za kilka leveli cos ci spada w instancji i poprostu vendorujesz poprzedni


Zupełnie Cie nie kumam i mnie ta rozmowa o lekki ból głowy przyprawia...

Ja kupuje w AH i jeszcze mi się nie trafiło, żebym coś kupił i zaraz potem dostał to w instance... albo coś lepszego...

Prawdopodobieństwo takiej sytuacji jest tak mizerne, że dyskusja na ten temat nie powinna mieć wogóle miejsca.

Ja kupuje jak leci i jeszcze się na tym nie przejechałem.

EOT dla mnie bo do niczego nie dojdziemy.
Ty masz takie zdanie ja mam inne.

**

Posty: 356
Dołączył(a): 7.08.2004
Offline
PostNapisane: 23 maja 2005, 05:21 
Cytuj  
zasadnicze i ostatnie pytanko: end game stuff kupujesz na aukcji?(bo o to pytał autor tematu)
przyklad z shamana (ta postac mialem na 60): 6 czesci seta leci z marnym droprate w kilku instancjach i jest bop, kupic mozna dwie czesci, najlepszy z niebieskich dagger(dla castera)- Gift of Elven Magi leci z Baalnazara, najlepsza tarcza- Sacred Protector to nagroda za dosc trudny łańcuszek questow, ringi to tez questy
oczywiscie pomijam purple stuff z MC onyxii i purple ktore chodza na AH po 600-1k golda
z mojego doswiadczenia: 90% niebieskiego stuffu w instancjach to BoP, reszta BoE (zwykle z bardzo niskim droprate- co mozna zobaczyc na thottbocie/allakhazaam)

wydaje mi sie ze zawarlem tu juz swoja cala wiedze, jezeli czegos nie ma powyzej to juz sie tu nie znajdzie, dzieki za konwersacje, EOT

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 23 maja 2005, 06:10 
Cytuj  
2 cześci z 8 każdego setu (chyba) są BoE i można je spokojnie kupić w AH. Inna sprawa, że decydując się na zakup nie możesz dać potem N, bo N oznacza chęć uzywania założenia itemku. G natomiast oznacza chęć zvendorowania lub wystawienia na AH. Żadne tlumaczenia w stylu - "sam kiedyś kupiłem", "chcę mieć 2 na zmianę", "bo tak" nie są i nie powinny być brane pod uwagę.

******

Posty: 4673
Dołączył(a): 24.11.2001
Offline
PostNapisane: 23 maja 2005, 07:30 
Cytuj  
Jeżeli w grupie jest jeden Hunter (tylko jeden) a wypada przemiot dla huntera, który już ma, to zupełnie spokojnie może go rollować, bo wiadomo ze pozostała część teamu tez może to tylko sprzedać.

1. Nie mówimy tu o przedmiotach BoP sprawa oczywista, nie kupisz ich w AH
2. Przedmioty nie BoP, szansa że wypadnie taki przedmiot i że go jeszcze wyrolujesz jakaś jest ale zawsze niewielka. Moim zdaniem warto kupić na AH (tak kupiłem beastlaker belt i wrists).
3. Cała rozmowa w zasadzie sprowadza się do dwóch itemów które są nie BoP w setach (przynajmniej w secie huntera). Co do dwóch itemów nie ma sensu rozdzierać szat.

****

Posty: 1009
Dołączył(a): 23.02.2005
Offline
PostNapisane: 23 maja 2005, 07:57 
Cytuj  
chcialbym tylko zauwazyc, ze nie wezmiesz do inventory niebieskiego itemu, jesli juz taki masz
wiec wszelkie dywagacje o te itemki sa bez sensu ;P

zreszta: przejrzyj dobrze itemki (akhazam, thott), przemysl w co chcesz isc, bo moze sie okazac ze set, jaki by nie byl, jest gorszy od pojedynczych itemkow ;), ale specjalizowanych (np. krytyki :P)

//edit:
np dla mnie shadowcraft to kupa syfu, o ktora nie warto sie bic ;P (serpentine sash jest lepszy :P oraz itemki do krytyk -> Tombstone Breastplate bije shadowcrafta na glowe), no ale wiele osob uwaza ten set za szczyt marzen i nawet nie roluja ma tombston'a czy inne krytykowe itemki i wlasnie dzieki takim ludziom mozna latwo zebrac wypasiony sprzet grajac rogue :D

dlatego glowne pytanie brzmi: co ma stanowic cel w twoim sprzecie ??


_________________
Keron -> http://armory.wow-europe.com/character- ... ll&n=kERON


Ostatnio edytowano 23 maja 2005, 08:03 przez Robus, łącznie edytowano 1 raz
***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 23 maja 2005, 08:00 
Cytuj  
weźmiesz
nie możesz mieć jedynie 2 takich samych unique przedmiotów. Co do innych jedynym ograniczem jest ilość wolnych slotów w inventory.

******

Posty: 4673
Dołączył(a): 24.11.2001
Offline
PostNapisane: 23 maja 2005, 08:05 
Cytuj  
Jak powiedziałby Yoda: "Olej ten temat i posłuchaj głosu serca swego" :-?

***

Posty: 677
Dołączył(a): 25.11.2004
Offline
PostNapisane: 23 maja 2005, 08:22 
Cytuj  
cienki napisał(a):
tylko ciekawe ile czsau zajmie skompletowanie czegos takiego na przyklad http://www.thottbot.com/?i=27290



Rok? Moze niewiele mniej, zakładając ze Blackwing Lair juz bedzie. (po prawie dwoch miesiacach łazenia do MC dropneło sie z 5 kawałkow setów dla pally u nas). Za to skompletowanie seta druida, to pewnie kwestia miesiąca :(

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.