mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 32 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 2 kwi 2006, 20:42 
Cytuj  
Tak, to jest problem, crafting jako tako na serwerach dosc mlodych daje przychody, ale jak wszyscy zaczynaja lazic do MC/BWL to olewaja jakies tam smieci :(

***

Posty: 695
Dołączył(a): 18.03.2005
Offline
PostNapisane: 2 kwi 2006, 20:46 
Cytuj  
Heh, u nas ten pattern jest na AH za 1k i nikt go nie chce kupić ^^.

Ale mamy też kolesia w gildii, który załapał się kiedyś na lionhearta, zrobił reroll na BS-a (mimo, że oferowano mu ponad 1k golda za pattern) i nie żałuje, bo na craftingu zarobił ponad 2k golda jak na razie.

Wszystko zależy od serwera, na jednym ludzie za coś normalnego uważają maty na +15agi + 40g dla craftera, u nas cie wyśmieją jak będziesz chciał 10g i poczekają jak ktoś z gildii zrobi repa to będzie za darmo. Też dziwiłem się, że bodajże Fabianek pisał, że zarobił na robieniu Sandstalkera (za rep z CC) - na Deathwingu nawet jak za 1g chciałem robić to nikt się nie zgłaszał... (cała nadzieja w recipe za exalted).

Ogólnie rzecz biorąc to reroll dla jakiegoś epickiego dobrego patternu opłaca się robić tylko jeżeli dostaniesz pattern za darmo (czy tam wygrasz), inaczej tego nie widze.

EDIT: Co do dostępności planów to na DW chyba za 3 osoby już to mogą robić o ile się nie myle, więc aż tak źle z dostępnością nie jest.


_________________
Altaya | BF4


Ostatnio edytowano 2 kwi 2006, 20:48 przez Vorten, łącznie edytowano 1 raz
****

Posty: 1623
Dołączył(a): 2.01.2006
Offline
PostNapisane: 2 kwi 2006, 20:48 
Cytuj  
Niestety ale rynek w WoW jest okrutny... przewaznie Ci ktorzy maja pierwsi jaka rare recipe na cos najwiecej zarobia, a inni beda mieli mniej szczescia i pojda w plecy. Dlatego wlasnie mialem zawsze engineering (for pvp) mining/ skining, alchemie na alcie zebym sie nie musial prosic/nudzic innych o poty.

Swoja droga 130g to troche przesadziles, rozumiem wpakowany czas + kase w BS ale nawet ludzie ktorzy mieli pierwsze epic recipe z MC etc na Burning Legion wolali 50-100g max.

****

Posty: 1623
Dołączył(a): 2.01.2006
Offline
PostNapisane: 2 kwi 2006, 21:02 
Cytuj  
roball napisał(a):
Jestem pierwsza osoba na serwerze ktora moze craftowac te spodnie.. do tego serwer na ktorym gram (Stormscale) jest jednym z najpopularniejszych serwerow EU, mamy pelno pojebanych pryszczatych szwedzikow co siedza na AB dzien i noc i cisna po 1.000.000 CP tygodniowo. Do tego dochodzi ~18 gildii ktore maja nefa na farm status i ostro wojuja w AQ..

Dosc mam tej gry :roll:


Widzisz, skoro 18 gildi ma farm status Nefa + duzo no life'row to nic dziwnego ze 130g za craft czegos dla nie ktorych bedzie sie wydawac duzo :roll: Cene trzeba dostosowac do realiow serva :wink:

***

Posty: 836
Dołączył(a): 10.04.2005
Offline
PostNapisane: 2 kwi 2006, 21:05 
Cytuj  
Apropo porzucania tradeskilli.Jest mozliwosc przywrocenia danego tradeskilla? Naszlo mnie skillowanie alchemi, ale jakos w polowe odechcialo mi sie tej zabawy... teraz chce spowrotem moja tailorke ;<


_________________
Cytuj:
#wow-pl - czyli smrod, robactwo i drobna administracja

****

Posty: 1623
Dołączył(a): 2.01.2006
Offline
PostNapisane: 2 kwi 2006, 21:08 
Cytuj  
Nileno napisał(a):
Apropo porzucania tradeskilli.Jest mozliwosc przywrocenia danego tradeskilla? Naszlo mnie skillowanie alchemi, ale jakos w polowe odechcialo mi sie tej zabawy... teraz chce spowrotem moja tailorke ;<


Nie ma :] tzn jest tylko jeden, zabawa od 0-300 :har:

***

Posty: 573
Dołączył(a): 5.10.2004
Offline
PostNapisane: 2 kwi 2006, 21:13 
Cytuj  
Hmm wg. mnie przesadziles z cena :) 130 za takie cos to dla mnie za duza cena. No ale to zalezy wszystko od serwera i ludzi na ktorym grasz. Na moim serwie gdzie gralem raczej nikt bu nie dal 130 g. 50 g to by byla rozsadna cena :)

Grajac w Wowa mialem praktycznie wszystkie skille crafterskie, i najwiecej zararabialem na herbalizmie i disenchantingu ( solowanie bossow w Uldaman i BRD druidem). Jeszcze gdyby byl to nowy serwer, ale na starym gdzie 3/4 ludzi biega w epikach craftowaniem za duzo sie nie zarobi

*****

Posty: 2857
Dołączył(a): 31.12.2005
Offline
PostNapisane: 2 kwi 2006, 21:29 
Cytuj  
zrob sobie 160 engineering, wez security delta access card, idz do gnomeregan, wez schemat na discombobulator ray, rob discombobulatory i sprzedawaj pvp noliferom za 5g. koniecznie powiedz ze uzycie tego na przeciwniku zwalnia go i DISMOUNTUJE!

****

Posty: 1623
Dołączył(a): 2.01.2006
Offline
PostNapisane: 2 kwi 2006, 22:00 
Cytuj  
Eng nie jest raczej profesja stowrzona z mysla o zarobku, zwieksza Twoje przetrwanie pvp/kupa zabawy i raczej innymi wzgledami nie ma sie co kierowac biorac ta profesje.

**

Posty: 349
Dołączył(a): 3.08.2005
Offline
PostNapisane: 2 kwi 2006, 22:17 
Cytuj  
130G - LOL że tak powiem. Powszechnie jest przyjęte że craft epiców = koszty stworzenia + 50G. Najpierw dowiedz się o normach cen, a potem wyżalaj się na forum.

L2Trade

*

Posty: 6259
Dołączył(a): 30.07.2004
Offline
PostNapisane: 2 kwi 2006, 22:23 
Cytuj  
Kain18 napisał(a):
Powszechnie jest przyjęte że craft epiców = koszty stworzenia + 50G

Rozumiem, ze w Twojej piaskownicy, tak?
W roznych piaskownicach epickie babki z piasku sprzedaje sie za rozne ilosci kamyczkow. Na przyklad w piaskownicy Burning Blade craft babki Lionheart kosztuje 100 kamykow, u kazdego posiadacza foremki.

Mam nadzieje, ze w ten sposob zrozumiesz.

A teraz mozesz isc naskarzyc do pani.


_________________
Obrazek

***

Posty: 835
Dołączył(a): 10.02.2005
Offline
PostNapisane: 2 kwi 2006, 22:24 
Cytuj  
ja znam człowieka co na BSie dorobił się 5000 G :>
A ogólnie crafting jest spoko do czasu jak masz mało ludzików. Potem burdel się robi i chała.


_________________
Obrazek

**

Posty: 349
Dołączył(a): 3.08.2005
Offline
PostNapisane: 2 kwi 2006, 22:40 
Cytuj  
Zychoo napisał(a):
Kain18 napisał(a):
Powszechnie jest przyjęte że craft epiców = koszty stworzenia + 50G

Rozumiem, ze w Twojej piaskownicy, tak?
W roznych piaskownicach epickie babki z piasku sprzedaje sie za rozne ilosci kamyczkow. Na przyklad w piaskownicy Burning Blade craft babki Lionheart kosztuje 100 kamykow, u kazdego posiadacza foremki.



Niestety dziecko drogie, mylisz się, nie tylko na jednym serwie mam alty na następujacych realmach :
Stormreaver
Warsong
Neptulon
Executus

I wszędzie jest tak samo. Ale może wina nie leży po tej stronie, możesz po prostu "jesteś frajer". Mam nadzieję że pojmiesz cynizm :]

Cytuj:
A teraz mozesz isc naskarzyc do pani.


Ok, właśnie zaraz z Nią mam randkę :][/quote]

***
Avatar użytkownika

Posty: 13268
Dołączył(a): 7.11.2004
Offline
PostNapisane: 2 kwi 2006, 22:47 
Cytuj  
Kain18 napisał(a):
zych napisał(a):
Rozumiem, ze w Twojej piaskownicy, tak?
W roznych piaskownicach epickie babki z piasku sprzedaje sie za rozne ilosci kamyczkow. Na przyklad w piaskownicy Burning Blade craft babki Lionheart kosztuje 100 kamykow, u kazdego posiadacza foremki.


Niestety dziecko drogie, mylisz się, nie tylko na jednym serwie mam alty na następujacych realmach :
Stormreaver
Warsong
Neptulon
Executus

I wszędzie jest tak samo.

Ojej... czyli te 4 serwery to wiekszosc? Bo ja np. moge w 100% poprzec zycha.
Ale zgodnie z twoja logika jezeli w wiekszosci panstw unii zwykly chleb kosztuje ponad euro, to jestes w stanie tyle wlasnie placic, tak?
Cytuj:
Ale może wina nie leży po tej stronie, możesz po prostu "jesteś frajer". Mam nadzieję że pojmiesz cynizm :]

Jestes strasznie 'cyniczny' :E


_________________
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent

***

Posty: 726
Dołączył(a): 21.12.2005
Offline
PostNapisane: 2 kwi 2006, 23:17 
Cytuj  
Coz, moim zdaniem, w przypadku crafting skilli - najlepsze (jedyne?) wyjscie na sensowny zarobek to zostac oficjalnym crafterem gildii...
Niestety, wiekszosc graczy bedacych w dobrych gildiach, nie bedzie placic takiej kasy za craft przedmiotu, tylko zaczeka az guild crafter zdobedzie plany i zrobi to za same materialy...

Bylem enchanterem w gildii, i wszystkie najlepsze recepty jakie pojawialy sie na AH, kupowano mi za pieniadze z guild banku. Wszystkie enchantingi, ktore robilem poza gildie to byl moj czysty zysk. I ceny moglem dyktowac troszke nizsze bo nie odczuwalem kosztu zakupu recepty...

Co do BS, to jednak ciezko na tym zarobic mimo epickich recept :(... Im serwer starszy, tym wiecej crafterow ma najlepsze recepty.. Potem dochodzi do tego, ze np Dark Iron set wykuwalem w BRD za matsy, summon do Great Forge i teleport spowrotem do IF'a...

No i wybranie skilla ze wzgledu na kupiona recepte nie wydaje sie najszczesliwszym pomyslem... To recepty kupuje sie pod skilla a nie na odwrot (imo)..

*

Posty: 84
Dołączył(a): 10.08.2005
Offline
PostNapisane: 2 kwi 2006, 23:29 
Cytuj  
@Tomugeen

Dyskutowanie z palantami tylko zasmieca topa więc EOT .... jeśli uważa , że jest boski bo ma xx altów na zadupiu to go z błędu nie wyprowadzaj :]
Cynizm 0 /10 , konstuktywność posta 1/10 :wink: by Kain18


@ Roball

Hmm pogadałem z naszymi warkami i mają podobne zdanie na temat tych galot ... są całkiem przyzwoite , więc jeśli jesteś jedyny na servie to trzymaj cene lub zrób im promocje 100g za craft a "casuale" się zlecą jak muchy do gówna :lol:

Biorąc pod uwge to , że to rare recipe , jesteś pierwszy a matsy na galotki są naprawde skromne cena jest ok.


_________________
Nindrit CT_profile

******
Avatar użytkownika

Posty: 3185
Dołączył(a): 13.12.2004
Offline
PostNapisane: 3 kwi 2006, 01:22 
Cytuj  
Kain18 napisał(a):
130G - LOL że tak powiem. Powszechnie jest przyjęte że craft epiców = koszty stworzenia + 50G. Najpierw dowiedz się o normach cen, a potem wyżalaj się na forum.

L2Trade


Lol.

Podstawowe prawidlo handlu : 'towar jest wart tyle ile konsument jest w stanie za niego zaplacic'. Jak ktos daje 130g to nie wiem dlaczego mam brac mniej, jak nie bedzie nabywcow to naturalna droga rzeczy ceny sie obniza powoli.

Tobie wlasnie powiedzialbym L2T bo ograniczasz swoje zyski i rozdajesz unikatowe itemy za bezcen, a drugi raz nikt ich nie kupi :)


_________________
Nestor#1522

******
Avatar użytkownika

Posty: 3185
Dołączył(a): 13.12.2004
Offline
PostNapisane: 3 kwi 2006, 01:28 
Cytuj  
roball napisał(a):
Zapomnialem dodac ze pelno jest kretynow ktorzy sami nie szanuja swojego czasu i zanizaja ceny ponizej jakichkolwiek norm, maja najlepsze dostepne enchanty i sprzedaja je za 1g + materialy.. jak mozna byc tak glupim?


Na stormscale pelno jest idiotow ktorzy beda sprzedawac itemy i uslugi tylko po to zeby nikt inny nie sprzedal, albo zeby bylo ze oni sprzedali, bez znaczenia czy zarabiaja na tym czy nie.

Za moich czasow ludzie sprzedawali zbrojki z LW crafta ponizej cen materialow, albo jeszcze dokladali do interesu. Tak to jest jak sie dzieci wpusci do jakiejkolwiek ekonomii :) MOJE MOJE MOJE JA JA JA MNIE MNIE MNIE


_________________
Nestor#1522

***
Avatar użytkownika

Posty: 10851
Dołączył(a): 12.02.2004
Offline
PostNapisane: 3 kwi 2006, 05:44 
Cytuj  
Nestor napisał(a):
Podstawowe prawidlo handlu : 'towar jest wart tyle ile konsument jest w stanie za niego zaplacic'.


cos ci sie pomylilo z tym prawem.. nie "jest w stanie" ale "ile zaplaci"
Normalne, ze jesli zaplaciles duzo za recepte to chcesz by ci sie ona zwrocila... ale wiedz, ze ona ci sie nigdy nie zwroci.. ci ktorzy maja recepte z dropa (czyli za darmo) zawsze beda taniej sprzedawac niz ty.


_________________



******

Posty: 4659
Dołączył(a): 12.02.2005
Offline
PostNapisane: 3 kwi 2006, 06:54 
Cytuj  
@roball ja juz sie przyzwyczailem, z tego samego powodu co ty zaraz po zakupie patternu kilka miesiecy temu wylevelowalem LW, jako druga osoba na servie mialem pattern Chromatic Cloak (pierwsza nie miala ochoty craftowac po za gildia wiec mialem praktycznie monopol). Dokldnie takie same teksty szly najlepszy sposob na to jest odpowiedz: np, try buy cheaper gl :) jesli jestes jedynym to i tak do ciebie przyjda a wtedy 2x wieksza cena to uczy szacunku n00bow. A w miedzy czasie kupuj materialy na te gacie, tylko nie szalej grunt zeby kupowac te materialy tanio i jak zrobisz send to ah za cena materialow z ah (po normalnych cenach, tu masz pierwszy zarobek) + 500g craftu. wystawiaj w weekendy i bedzie dobrze.

Odnosnie n00bow co sprzedaja enchanty za 1g+mats i to nie bynajmniej bo leveluja tylko crusadery/15/25agi/spell/healing power etc. to to samo jest z innymi trade skillami, ostatnio blizz "rzucil" troche epix patternu na server i cena za plaszczyk ktory robie spadla do 3g (ja nadal oferuje za 50g, ponizej nie chce mi sie clickac create), a gloves of spell power (miala 1 osoba na servie teraz znane mi sa 3 w tym 2 z tej samej gildii) z 50g na 30g.

takze olewka, jesli jestes jedyna osoba na servie ktora ma pattern to mozesz na nich sikac z gory na dol i tak przyjda do ciebie :evil:


PS Wlasnie z powodow ktore wymieniles do gildiowego banku trafil epix pattern na nowy mace (Sry zapomnialem nazwy nawet na thocie/wow.all.... nie ma bo staralem sie znalesc) bo w gildii nie ma mace craftera. Zostalo ogloszone ze gildia zasponsoruje (tak to dziwne ale u nas jak cos potrzebne to 'Banker' sypie goldem oby bylo asap) levelowanie BS o specjalizacji mace oraz ta osoba zostanie master mace BS i nadal brak chetnych.

h34t napisał(a):
Swoja droga 130g to troche przesadziles, rozumiem wpakowany czas + kase w BS ale nawet ludzie ktorzy mieli pierwsze epic recipe z MC etc na Burning Legion wolali 50-100g max.


Pio napisał(a):
Hmm wg. mnie przesadziles z cena :) 130 za takie cos to dla mnie za duza cena. No ale to zalezy wszystko od serwera i ludzi na ktorym grasz. Na moim serwie gdzie gralem raczej nikt bu nie dal 130 g. 50 g to by byla rozsadna cena :)


lol mniej niz 10% patternu to drogo? ja bralem na poczatku 50% patternu teraz 33%. To najlepsze gacie dla dps warka a do tego to kraft na prozno podobnej jakosci szukac w mc/bwl/aq.


Kain18 napisał(a):
130G - LOL że tak powiem. Powszechnie jest przyjęte że craft epiców = koszty stworzenia + 50G. Najpierw dowiedz się o normach cen, a potem wyżalaj się na forum.

L2Trade


podaz / popyt? podaz niska (1 osoba na servie) / popyt (wysoki wsrod pro warkow)

mihn napisał(a):
ja znam człowieka co na BSie dorobił się 5000 G :>
A ogólnie crafting jest spoko do czasu jak masz mało ludzików. Potem burdel się robi i chała.


hehe ja tez taka osobe znam, tyle ze to bylo w czasach kiedy mc bylo najbardziej hardcorowa instancja, a koles zrobil revered z TBH jako pierwszy na servie, a kase z kraftow przeznaczal na dobicie do exalted.

Kain18 napisał(a):
Niestety dziecko drogie, mylisz się, nie tylko na jednym serwie mam alty na następujacych realmach :
Stormreaver
Warsong
Neptulon
Executus


a ja mam ( a raczej mialem) na BL i SM. Na silvermoonie zeby dostac dark iron full set to trzeba bylo blagac craftera (2 na servie w tym 1 wogle osikal inne gildie niz swoja) i on moze sie zgodzil za 2x il. matsow lub 2.000g od seta (chyba nie musze mowic ile kosztuja matsy) jesli lubil dana gildie a na BL jak GoH zaczynal mc zapytalem czy beda robic repa jakiemus BS zeby wykuc DI seta dla MT, to guild lider mi powiedzial: po co crafting full seta kosztuje 30g :P

takze roball olewka na n00bow, pr0 ktorym zalezy na gaciach to i tak zaplaca a dla n00bow ktorzy uwazaja ze 130g (imho tanio) to drogo to craftuj i wystawiaj na ah wtedy zaplaca wiecej :]


_________________
Noregoth active
Flonoe, Milea retired

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 32 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.