mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 64 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
**
Avatar użytkownika

Posty: 382
Dołączył(a): 13.06.2005
Offline
PostNapisane: 13 cze 2005, 18:23 
Cytuj  
Moze się to Wam wydać dziwne ale dopiero teraz planuje zaczęcie gry w wow i stad moje pytanie. Czy w świecie w którym przeważają już wysokolevelowe postacie jest sens jeszcze zaczynać gre ? Czy gra od zera jest wogole mozliwa czy też stanę sie postacia która będzie rozdeptywana co krok przez silniejszych ? A może zacząc grać ale na serwerze pve ? I drugie pytanie już czysto noobowskie jak tam jest na serwerach ? tłoczno ? da sie znaleźć jakiegoś żywego creepa czy trzeba najpierw stoczyć o niego walkę z 3 innymi graczami ? :wink:
Czy da się "pozwiedziać" jeszcze instance w których są jakieś creepy czy to już wszystko przeważnie wytłuczone i trzeba czekać na respawn ?

*

Posty: 64
Dołączył(a): 12.03.2005
Offline
PostNapisane: 13 cze 2005, 18:29 
Cytuj  
IMO warto.
Wielu highlvlowcow czesto tworzy nowe postacie..ine klasy itp.
Na bank bedzie ci latwiej na poczatku robic q bo nie ma takich tlokow jak byly w okolicach premiery :D

Jezeli zaczniesz grac na PvE to bedziesz mial w miare spokojna rozgrywke.(chociaz sam polecilbym PvP)

A co do instancow...jezeli ty wejdziesz to zawsze beda mobki na ciebie czekac. Nikt ci tam nic nie wybije.

***

Posty: 657
Dołączył(a): 7.04.2004
Offline
PostNapisane: 13 cze 2005, 18:30 
Cytuj  
Nie ma żadnego problemu. Sam tworzę nową postać średnio co parę tygodni :P
Z zabawy nic a nic cie nie ominie

**
Avatar użytkownika

Posty: 382
Dołączył(a): 13.06.2005
Offline
PostNapisane: 13 cze 2005, 18:44 
Cytuj  
no to ciesze sie bardzo ze nie bede jedynym 1 lvl w grze. teraz tylko pozostaje wybor typu serwera. Co polecacie pvp czy pve ? Czy jest mozliwość w razie czego przeniesienia postaci z serwera pve na pvp ? Czy serwery pvp nie sa czasem bardziej oblegane ?

**
Avatar użytkownika

Posty: 8077
Dołączył(a): 16.11.2004
Offline
PostNapisane: 13 cze 2005, 18:46 
Cytuj  
Po koliei:

1. PvP
2. NIE
3. TAK


_________________
Obrazek

**

Posty: 448
Dołączył(a): 10.12.2004
Offline
PostNapisane: 13 cze 2005, 19:36 
Cytuj  
zawsze mozesz wbic sie na server low population, na ktorych jest naprawde spokojnie i w dodatku populacja rosnie znacznie wolniej niz na poczatku.

******

Posty: 4659
Dołączył(a): 12.02.2005
Offline
PostNapisane: 13 cze 2005, 19:56 
Cytuj  
Czy w świecie w którym przeważają już wysokolevelowe postacie jest sens jeszcze zaczynać gre ?

Tak. Ja tak zaczolem alta na innym serwerze, czyli calkiem od zera. Jest dodatkowy plus, ludki z ktorymi chodzisz do instancji ~60 bardzo czesto juz maja to co ty NEED.

Czy gra od zera jest wogole mozliwa czy też stanę sie postacia która będzie rozdeptywana co krok przez silniejszych ?

Na PvE nie :)

A może zacząc grać ale na serwerze pve ?

Jesli WoW dla Ciebie to wiecej niz quake osadzony w swiecie fantasy to ten serv jest jak najbardziej dla ciebie (mam main char na serwerze PvP lv55 - zaprzestalem nim grac)

I drugie pytanie już czysto noobowskie jak tam jest na serwerach ? tłoczno ?

To zalezy, jesli wybierzesz High to sie musisz liczyc z kilkunastominutowymi kolejkami w godzinach szczytu ~19-22

da sie znaleźć jakiegoś żywego creepa czy trzeba najpierw stoczyć o niego walkę z 3 innymi graczami ?

jasne ze sie da nawet na servach High

Czy da się "pozwiedziać" jeszcze instance w których są jakieś creepy czy to już wszystko przeważnie wytłuczone i trzeba czekać na respawn ?

nie nie trzeba czekac na zaden respawn kazda instancja jest tworzona w momencie wejscia danej grupy

imho jak najbardziej warto zaczac


Posty: 8
Dołączył(a): 13.06.2005
Offline
PostNapisane: 13 cze 2005, 20:14 
Cytuj  
Fabianek napisał(a):
Tak. Ja tak zaczolem alta na innym serwerze, czyli calkiem od zera. Jest dodatkowy plus, ludki z ktorymi chodzisz do instancji ~60 bardzo czesto juz maja to co ty NEED.

Czy da się "pozwiedziać" jeszcze instance w których są jakieś creepy czy to już wszystko przeważnie wytłuczone i trzeba czekać na respawn ?

nie nie trzeba czekac na zaden respawn kazda instancja jest tworzona w momencie wejscia danej grupy

imho jak najbardziej warto zaczac

Dodam od siebie, ze na serwerach high (przynajmniej na silvermoon) wielu lowlvl to alty graczy na 60ce, wiec ludzie ktorzy wiedza jak sie gra :)


_________________
mg

**
Avatar użytkownika

Posty: 382
Dołączył(a): 13.06.2005
Offline
PostNapisane: 13 cze 2005, 22:40 
Cytuj  
nie zalezy mi na pvp, jestem raczej zwolennikiem rpg, zwiedzania swiata, zdobywania itemków, robienie questów, samotnych wypraw wiec raczej wybiore server pve. Teraz tylko jeszcze kwestia kim grac ktora profesja najlepiej sie sprawdza w pvm i pvp ? Skłaniam sie najbardziej w kierunku wojownika, ale z tego co sie naczytałem wychodzi ze woj w pvp 1:1 jest cieniutki. Ciagłe dostawanie po dupce może być nieco frustrujace więc może kapłan ?


Posty: 8
Dołączył(a): 13.06.2005
Offline
PostNapisane: 13 cze 2005, 23:00 
Cytuj  
Nie wiem jak gdzie indziej, ale na SM dobry warrior lub healer zawsze w cenie.


_________________
mg

*

Posty: 66
Dołączył(a): 24.02.2005
Offline
PostNapisane: 13 cze 2005, 23:29 
Cytuj  
Razel napisał(a):
nie zalezy mi na pvp, jestem raczej zwolennikiem rpg,


to dlaczego nie chcesz wybrac serwera RP?

**
Avatar użytkownika

Posty: 226
Dołączył(a): 27.03.2005
Offline
PostNapisane: 13 cze 2005, 23:31 
Cytuj  
Jesli jestes zwolennikiem rpg, polcam serwer RP - to samo co na pve + odgrywanie postaci.
imo warrior jest bardzo przydatna, ceniona przez innych i grywalna postacia (na serwerze nie-pvp oczywiscie, na pvp nie mam pojecia)
Do instancow zawsze potrzebny, solowac tez sie da:)
jak co wal na Earthen Ring:)

**
Avatar użytkownika

Posty: 382
Dołączył(a): 13.06.2005
Offline
PostNapisane: 13 cze 2005, 23:53 
Cytuj  
serwer rpg odpada bo az takim zboczencem nie jestem zeby odgrywac jakies postacie czy role. :wink: Uzywanie jakiegoś średniowiecznego słownictwa nie bardzo mi się kojarzy z klimatem świata warcrafta i szczerze mówiąc wyglad mi komicznie. Ale to oczywiscie wylacznie moje odczucia. Aha, jeszcze jedna kwestia, chyba najważniesza, nie jestem lingwinista i z moj ang to jest taki marny szczerze mowiąc - czy to nie dyskredytuje czasem gracza juz na początku ?

**

Posty: 461
Dołączył(a): 11.04.2005
Offline
PostNapisane: 14 cze 2005, 05:37 
Cytuj  
Razel napisał(a):
samotnych wypraw

to raczej jakas hybryde chyba bym polecal...
shaman? nie wiem bo nie gram ale wyglada cool :)
druid..? healer caster w misku nawet fighter
priest ? jak sprawy pojda zle na maxa.. mass fear i .. choduuuuuu:)
hunter ? pet jako tank pulapki i range dmg.. ?
Jedna uwaga.. samemu nei ktorych questow sie nie zrobi ... po osisgnieciu 60 lvl praktycznie chyba trzeba w party chodzic.. a nawet w raidach... a tutaj z kolei przydaja sie chyba specjalisci a nie hybrydowcy :)
acha... no i chyba najwazniejsze jest ile ludzi danej klasy jest na serwerze...
Nawet jesli jestes super wypasiona 60, al ena przyklad palem to nie licz na to ze ktos bedzie cie szukal do party bo palek jest po prostu tyle ze to oni zaczynaja grupe i szukaja innych (serwer BL przynajmniej) raz spotkalem sie tylko LFM pala... :) a gram 2 miechy :) nie ukrywam ze party ktore szukalo pala to po prostu zawodowcy byli :) 0 wipe kazdy wiedizal co robic... praktycznie przez cala instancje gadali sap shepp mana... a moze to chinskie boty :):)
pozdro
PS
Sugeruje przeczytanie objawy uzaleznienia od wow... tego raczej bym si ebal zaczynajac granie.. dla mnie juz za pozno mimo przestrog zaczalem :):)


_________________
genowefa http://wow.allakhazam.com/profile.html?234877
stronghold crafter FTW ^^

**
Avatar użytkownika

Posty: 8077
Dołączył(a): 16.11.2004
Offline
PostNapisane: 14 cze 2005, 06:17 
Cytuj  
Garj ta klasa jak ci sie podoba, gra kazda daje satysfakcje. Moze oprocz paladyna.
Bo cala klasa jest wymyslona spoko jej opis w grze, swiety obronca, itp.. itd... Niestety gra nim jest nudna jak flaki z olejem.
Mowie o PvE.


_________________
Obrazek

**

Posty: 325
Dołączył(a): 22.03.2005
Offline
PostNapisane: 14 cze 2005, 06:52 
Cytuj  
cienki napisał(a):
Sugeruje przeczytanie objawy uzaleznienia od wow... tego raczej bym si ebal zaczynajac granie.. dla mnie juz za pozno mimo przestrog zaczalem :):)

Calkowicie popieram ta teze :D WoW wciaga jak najglebsze bagna (pozytywnie mowiac). Nie wazne czy serwer pvp czy pve czy rpg. Sam preferuje pvp, ale mam alty na pve i rpg. Moim "glownym" serwerem jest Burning Legion (population high). Wczoraj zaczalem od zera grac nowym altem (mag przystosowany do BG :) ). Nie ma zadnych problemow. Ja stosuje system wymiany charow. Gram pare lvl jedna postacia , zostawiam ja w inn (rosnie rest exp) i zmieniam na druga, pogram pare lvl i ja tez zostawiam na ladowanie rest expa. Potem biore ta pierwsza i super przyjemnie exp leci w miedzyczasie ladujac druga odpoczywajaca w inn. Co pare takich zmian biore sie za postac glowna.


_________________
Mowa jest srebrem, a milczenie owiec.
Obrazek

*

Posty: 66
Dołączył(a): 24.02.2005
Offline
PostNapisane: 14 cze 2005, 07:21 
Cytuj  
Razel napisał(a):
serwer rpg odpada bo az takim zboczencem nie jestem zeby odgrywac jakies postacie czy role. :wink: Uzywanie jakiegoś średniowiecznego słownictwa nie bardzo mi się kojarzy z klimatem świata warcrafta i szczerze mówiąc wyglad mi komicznie. Ale to oczywiscie wylacznie moje odczucia. Aha, jeszcze jedna kwestia, chyba najważniesza, nie jestem lingwinista i z moj ang to jest taki marny szczerze mowiąc - czy to nie dyskredytuje czasem gracza juz na początku ?


dziwne masz podejscie - dlaczego to niby mialo by byc zboczenie? A poza tym, zapewniam, wcale nie musisz uzywac sredniowiecznego slownictwa by calkiem fajnie poudawac postac (wyobrazasz sobie trolla uzywajacego terminow sprzed pol wieku?)...

A w kwestii angielskiego... hmm.. dopoki bedziesz w stanie zrozumiec to co napisano w quest logu to bedzie ok.. przyda sie tez znajomosc jezyka na poziomie pozwalajacym sie dogadac w podstawowych kwestiach.. no chyba, ze masz zamiar biegac z Polakami ;)

**
Avatar użytkownika

Posty: 382
Dołączył(a): 13.06.2005
Offline
PostNapisane: 14 cze 2005, 07:36 
Cytuj  
to ze wciaga to akurat wiem, każda gra od blizzarda wciaga :) Zdecyduje sie chyba grać wojem, walka w zwarciu to jest jednak to co najbardziej lubie :) Pozostaje jedynie wybor strony konfliktu, skłaniam sie w kierunku hordy i orka jako rasy. Sa jakieś polskie gildie dobre po stronie hordy ?

Besero - może słówko zboczeniec nie jest tutaj faktycznie zbyt trafne, uwazam ludzi odgrywajacyh rpg za takich pozytywnie zakreconych jednak nie utozsamiam sie z nimi, nie jest to poprostu dla mnie. Wydaje mi sie to jakieś takie sztuczne i naciagane. Przeczytalem w swoim zyciu mnóstwo ksiazek fantasy opisujacych różne rasy i profesje ale jakoś cieżko mi odnaleźć taką w której autor posługiwałby sie jakimś archaicznym jezykiem. Są to niewątpliwie wyjątki.

**

Posty: 356
Dołączył(a): 10.02.2005
Offline
PostNapisane: 14 cze 2005, 07:44 
Cytuj  
server doomhammer PvE gildia Abyss gildia niecałkowicie polska ale dużo polaków chętnych do pomocy


_________________
Obrazek

*

Posty: 152
Dołączył(a): 25.04.2005
Offline
PostNapisane: 14 cze 2005, 08:09 
Cytuj  
Razel napisał(a):
serwer rpg odpada bo az takim zboczencem nie jestem zeby odgrywac jakies postacie czy role. :wink: Uzywanie jakiegoś średniowiecznego słownictwa nie bardzo mi się kojarzy z klimatem świata warcrafta i szczerze mówiąc wyglad mi komicznie


Na serwer RP nie namawiam.
To trzeba poczuć.

Tam są inni ludzie .
Owszem tez zdarzają się rodzynki co to muszo sobie po bluzgać ale to ewenementy
Odgrywanie roli?
A i owszem jest ale :
„by to czynić znać common trza dokładnie
a ino niewielu spośród tych co go poznali chce się swoja erudycja popisywać.
Aczkolwiek zdarza się zdarza się nie przeczę”
odgrywanie roli sprowadza się często do kilku gestów. Które nazwał bym raczej kulturą.
Za to np. śmieszne imiona np. typu : SztywnyZenek strasznie ludzi poruszają i toczą się nie złe dyskusje czy to jest „DOBRE” imię dla postaci na takim serwerze czy nie (jak dla mnie to bomba dla hordy > undead o takim imieniu to po prostu klasa!
„Niestety” nosi je chyba palladyn w aliance


_________________
dyzortografia
....................
profil

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 64 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.