mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 55 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
**

Posty: 461
Dołączył(a): 30.08.2004
Offline
PostNapisane: 1 lip 2005, 11:06 
Cytuj  
MAm takie pytanko...juz nawet kiedys o tym watek zakladalem. Od jakies 3 miesiecy mialem z przerwami taki problem ze po jakims czasie grania WoW mi sie wieszal i caly komp i tylko reset pomaga. Od zeszlego piatku juz wogole nie moge grac bo tylko wejde do gry od razu zwiecha i koniec. Oprocz grania moge normalnie ogladac filmy,sluchac muzyczki itp i jest ok. Dopiero wczoraj zaczalem ogladac kompa od srodka i zauwazylem ze wiatraczek na chipsecie na plycie glownej nie dziala. Myslicie ze to jest przyczyna moich problemow??

******

Posty: 4659
Dołączył(a): 12.02.2005
Offline
PostNapisane: 1 lip 2005, 11:25 
Cytuj  
zdecydowanie tak, kup sobie sprezone powietrze przeczysc wszystkie wiatraki, wymien ten co sie popsul i powinno byc ok. Aha nie zapomnij podkrecic wiatrakow na max.

**

Posty: 461
Dołączył(a): 30.08.2004
Offline
PostNapisane: 1 lip 2005, 11:48 
Cytuj  
a jak sie podkreca wiatraki?? :oops:

*

Posty: 171
Dołączył(a): 17.03.2005
Offline
PostNapisane: 1 lip 2005, 11:50 
Cytuj  
Może tak, chipset nie grzeje się, aż tak aby były zwiechy poza tym masz tam jeszcze na nim radiator jak nic. Zobacz czy coś sie poprawio jak założysz nowy on kosztuje grosze. Zwisy komputera spowodowane są też padem zasilaczy, a raczej ostrzezeniem przed jego padem i spaleniem komputera. Od czasu nowych grafik i mocnych procesorów jest jedna definicja : "kto nie używa chiefteca lub anteca powinien bardzo uważać na swój sprzęt :) " Oczywiscie to przenośnia bo są Zalmany, Termaltake itd. ale takie Codegeny czy Feele to tragedia.


_________________
Nomi - Jedi Shadow - Circle of Nine

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 1 lip 2005, 11:56 
Cytuj  
zrób tak, zdejmij obie burty w obudowie i umyj przysznicem radiator na procesorze. jak przejdzie to jest to temp, jak nie to pomyślimy


_________________
psn

**

Posty: 461
Dołączył(a): 30.08.2004
Offline
PostNapisane: 1 lip 2005, 11:57 
Cytuj  
radiatora na chipsecie plyty nie mam...jest tylko ten wiatraczek. Co do zasilacza to moze i prawda ze trzeba by zmienic na jakis porzadny

Desh@ co mam zrobic?? :o

****

Posty: 1125
Dołączył(a): 2.11.2004
Offline
PostNapisane: 1 lip 2005, 12:02 
Cytuj  
radiatorek jest pod wentylem na chipsecie - tylko jest bardzo maly

sprobuj przeczyscic wentyl - albo poprostu sprobuj zakrecic go palcem - jak sie zacznie krecic - to znaczy ze jest zapchany i nie ma sily samemu zaczac sie krecic (czyli trzeba go przeczyscic) - a jak nie zalapie obrotow - to znaczy ze najprawdopodobniej jest spalony

BTW - Chieftec ze swoimi tanimi zasilaczani juz dawno nie jest hi-endowym zasilaczem

EDIT:proponuje kupic taki duzy radiator Zalmana na mostek polnocny (chipset) kosztuje ok 20 zł - jest on bez wentylka - wiec jest bezglosny


_________________
Obrazek


Ostatnio edytowano 1 lip 2005, 12:04 przez redlum, łącznie edytowano 1 raz
****

Posty: 1125
Dołączył(a): 2.11.2004
Offline
PostNapisane: 1 lip 2005, 12:04 
Cytuj  
*ciach*


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 1 lip 2005, 12:06 
Cytuj  
NIC NIE KUPUJ
ja kupiłem wszystko a wystarczyło go wyczyścić.

najlepiej na początek zdejmij obie burty i wjedz tam odkurzaczem. rure do wiatraka na procku i na karcie grafiki. od tego zacznij zanim wydasz kase.

potem możemy sie zastanowic czy to nie wina zasilacza, ale z doswiadczenia wiem ze jak cos dziala długo i zaczyna sie wieszac to jest to kurz :wink:

wyczyść i pograj przynajmniej 5 godzin z otwartą z obu stron obudową (nie krócej)


_________________
psn


Ostatnio edytowano 1 lip 2005, 12:07 przez Deshroom, łącznie edytowano 1 raz
**

Posty: 461
Dołączył(a): 30.08.2004
Offline
PostNapisane: 1 lip 2005, 12:07 
Cytuj  
a wiecie moze jak taki wiatraczek wyciagnac?? bo jest on na dwoch ala srubkach ze sprezynkami ktore mozna wciskac..ale nie cholery nie wiem jak go wyjac.


Ostatnio edytowano 1 lip 2005, 12:08 przez Flacha, łącznie edytowano 1 raz
***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 1 lip 2005, 12:08 
Cytuj  
Flacha napisał(a):
a wiwcie moze jak taki wiatraczek wyciagnac?? bo jest on na dwoch ala srubkach ze sprezynkami ktore mozna wciskac..ale nie cholery nie wiem jak go wyjac.
napisalem ci. nie ruszaj bo zepsujesz. poprostu 2 min go odkurzaj. przytrzymaj wiatrak palcem zeby sie nie krecił od pedu powietrza z odkurzacza


_________________
psn

**

Posty: 461
Dołączył(a): 30.08.2004
Offline
PostNapisane: 1 lip 2005, 12:09 
Cytuj  
myslisz ze samo odkurzanie pomoze??moze byc spalony przeciez.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 1 lip 2005, 12:13 
Cytuj  
Flacha napisał(a):
myslisz ze samo odkurzanie pomoze??moze byc spalony przeciez.
zdejmij butry i spróbuj odkurzyć. ten wiatraczek to bajer pewnie nie działa od 2 lat - zobaczyłes bo sie wiesza to nie jest prawdopodobnie przyczyna (mówie o odkurzaniu PROCESORA a nie wiatraka na chipsecie). wiatraczek pewnie jest dobry tylko nie podłączony do zasilania.
nie myśl tyle tylko zacznij eliminować potencjalne przyczyny - moze ich być 1000.
ja i tak wstepnie stawiam ze to winda ci sie przekreciła :D


_________________
psn

**

Posty: 461
Dołączył(a): 30.08.2004
Offline
PostNapisane: 1 lip 2005, 12:16 
Cytuj  
wiatraczek jest podlaczony a plyta nawet roku nie ma :) Abit-NF-7 jesli dobrze pamietam. I dzialal wiatraczek na pewno. Wiatrak na procku i grafice smiga az milo. Jak sie okaze ze to nie ten wiatraczek na plycie to ja juz qrwa pomyslu nie mam :(

******

Posty: 4659
Dołączył(a): 12.02.2005
Offline
PostNapisane: 1 lip 2005, 12:21 
Cytuj  
tak jak desh mowi WYCZYSC radiatory (to cos co jest pod wiatrakami i wyglada jak maly kaloryfer), jak to nie pomoze to bedzie mozna myslec (btw. ja nie mam wiatraka na mostku). Jesli chcesz cos kupic koniecznie kup sprezone powietrze wtedy wyczyscisz w minute a nie w dwie ;-)

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 1 lip 2005, 12:27 
Cytuj  
Fabianek napisał(a):
Jesli chcesz cos kupic koniecznie kup sprezone powietrze wtedy wyczyscisz w minute a nie w dwie ;-)
tylko dmuchaj mając w rdugim reku rure właczonego odkużacza albo zrób to na balkonie bo bedziesz miał do odkużania półeczki w pokoju :P

BTW polecam wszystkim
http://www.swexpress.com/home.nsf/0/58F ... l+Business

leciutki 8)


_________________
psn

**

Posty: 461
Dołączył(a): 30.08.2004
Offline
PostNapisane: 1 lip 2005, 12:29 
Cytuj  
no zobaczymy...wyczyszcze i wymienie ten wiatraczek...jak nie pomoze to wywalam kompa przez okno bo po co mi on jak w WoWa grac nie moge :lol:

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 1 lip 2005, 12:29 
Cytuj  
Flacha napisał(a):
no zobaczymy...wyczyszcze i wymienie ten wiatraczek...jak nie pomoze to wywalam kompa przez okno bo po co mi on jak w WoWa grac nie moge :lol:
nie zapomnij na pare dni zdjąć obu burt obudowy


_________________
psn

******

Posty: 4659
Dołączył(a): 12.02.2005
Offline
PostNapisane: 1 lip 2005, 12:33 
Cytuj  
@desh a co to za produkt symantec'a? :) w dwoch zdanich poprosze co robi i czemu jest fajny. bo marketingowy bełkot "Protect your business from viruses and hackers!" jakos do mnie nie przemawia ;-)

******

Posty: 4673
Dołączył(a): 24.11.2001
Offline
PostNapisane: 1 lip 2005, 12:33 
Cytuj  
Deshroom napisał(a):
Flacha napisał(a):
no zobaczymy...wyczyszcze i wymienie ten wiatraczek...jak nie pomoze to wywalam kompa przez okno bo po co mi on jak w WoWa grac nie moge :lol:
nie zapomnij na pare dni zdjąć obu burt obudowy


Ja mam obie burty zdjęte na stałe, inaczej chłodzenie nie wyrabia :D
szczególnie latem :P

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 55 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.