mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 123 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna strona
Autor Wiadomość
*

Posty: 165
Dołączył(a): 20.06.2005
Offline
PostNapisane: 18 lip 2005, 11:26 
Cytuj  
Gram ja sobie trochę trollem hunterem i jednoczesnie przeszukuje wszelkie thotboty, fora i inne skarbnice mądrości ale hunter w porównaniu z takim magiem na przykład jest słabiutko opisany.
Mam parę pytań i od razu powiem, że postać jest na serwie RP (AD) stąd pvp dla niej jest raczej specyficzne :)
W założeniu rpgowym jest to przede wszystkim łowca i leatherworker (na 15 lvl mam 102 leatherworkin :))
Pytania, może noobowate ale:
1. guns or bows i dlaczego ?? a może w praktyce bez znaczenia i postawić na klimat ??
2. Czy rzeczywiście to jakiego sie ma peta w gruncie rzeczy nie robi ?? (na razie dla klimatu zdecydowałem się na wolfy)
3. I wreszcie zaproponujcie jakąś sensowną budowę PvE bo nigdzie nie ma buildów na PvE.
3.1: Czy dawanie na beast mastery w peta ma sens ??
3.2: crity czy attack power ??

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2708
Dołączył(a): 10.08.2003
Offline
PostNapisane: 18 lip 2005, 11:49 
Cytuj  
ad 1 Moim zdaniem w praktyce bez znaczenia a tak wogole to co tu wybierac pzreciez mozesz uzywac wszystkiego. Ja uzywalem to co mialem najlepszego nie patrzac czy to luk strzelba czy kusza.
ad 2 No jak chyba wiesz kotki to wiekszy dps, misie maja wiecej zycia a zolwie najwiecej ac (wilki to sredniaki czyli wszystko maja srednie)
Sa jakies wyjatkowe pety(bardzo szybkie z bardzo szybkim atakiem itp) ale blizard w kolejnych latkach wyrownuje wszystkie i ogolnie zapowiadaja iz customizacja peta bedzie dokonywana poprzez dodanie wiekszej ilosci skilli ktorych moga sie nauczyc.

ad 3 Dawanie w beastmastery moim zdaniem ma sens wlasnie do pve

Do pve attack power

**
Avatar użytkownika

Posty: 7080
Dołączył(a): 13.05.2005
Offline
PostNapisane: 18 lip 2005, 12:06 
Cytuj  
1.wszystko jedno co, ja mam moim hunterem skille rozwiniete na prawie kazdy rodzaj broni ;)
2.no to zalezy czy zwierzak ma tankowac,szybko biegac czy czego tam po nim oczekujesz
3.nie znam
3.1.na PvE jakis tam ma (chociaz i tak pewnie bym nic tam nie wsadzil);)
3.2.attack power


_________________
rufen.@steam
rufenn@psn
rufen@wot

*

Posty: 165
Dołączył(a): 20.06.2005
Offline
PostNapisane: 18 lip 2005, 12:16 
Cytuj  
Dzięki za response :)
Wiecie, jak to jest, na battle groundsy też będę uczęszczał :)
Myślę o dwóch petach na raz: wilku do pve i kotku do pvp, pytanie czy w praktyce jest możliwe utrzymywanie dwóch "main" petów na raz.
W pve wilki jako średniaki mi odpowiadają :) są przyzwoitymi tankami (mój sie w tej roli sprawdza wyśmienicie) a i przyłożyć potrafi (mam praire wolf alfa) na przykład jak jest mocny mobek kilka lvli wyższy to zdażało mi się, nie chcąc stracic peta, leczyc go non stop a diabeł załatwiał moba (jeszcze skuteczniejsze jak w przerwach w leczeniu waliłem z broni).
Co do customizacji petów, wiecie moze kiedy wprowadza słynna juz łatke dla petów i czy to w ogóle nastąpi ?
Ciekawe jest to, ze opowiadacie sie obaj za attack power, czyzby crity u huntera były tak słabo robiące ??
I last q: czy pułapki to miodzik ??
Jakie macie pety ??

**

Posty: 356
Dołączył(a): 10.02.2005
Offline
PostNapisane: 18 lip 2005, 13:09 
Cytuj  
patch 1.8 może przynieść dopiero zmiany dla hunterów... a i to nie wiadomo...
mam niedźwiedzia bo dłużej trzyma moby
+ crit gear w molten core powoduje że moby radośnie uciekają od tanka jak sypnę 2 cryty pod rząd jeden za 2,3k drugi za około 1,5 k i jest wipe całego raidu.


_________________
Obrazek

*

Posty: 165
Dołączył(a): 20.06.2005
Offline
PostNapisane: 18 lip 2005, 13:26 
Cytuj  
Wciąż przeszukuje fora:
Czy rzeczywiscie koty są tak bardzo uber ?? (pomijam aspekt tankowania). Na oficjalnych i nie tylko forach mnóstwo ludzi pisze: koty, koty, koty...

****

Posty: 1125
Dołączył(a): 2.11.2004
Offline
PostNapisane: 18 lip 2005, 16:13 
Cytuj  
koty maja najszybszy atak speed - wiec temu uzywa sie koty
sa w sam raz na casterow


_________________
Obrazek

***

Posty: 805
Dołączył(a): 28.01.2005
Offline
PostNapisane: 19 lip 2005, 12:05 
Cytuj  
Jak chcesz miec cos z psowatych to np w Burning Steppes sa Black Worg, one maja szybkosc ataku 1.2. Szybszy od nich jest tylko jeden kotek z Bad Lands (Broken Tooth), ale on ma 37 level (nie wiem jaki ty masz, ale jak cos w okolicach to moze zlap sobie tego kotka - jedyny w calym wow), ja mam 60 i nie mam sily trenowac takiego młokosa.
Do pve lepszy jest jakis wytrzymaly misiek (do tego misiek je wszystko co jest wielka zaleta). Pamietac tylko trzeba o tym ze ciezko miec jedna bestyjke pure pve i druga pure pvp, bo ten niby pure pvp tez jakos poziomy lapac musi (na 60lvl wszystko mozna sobie taki podzial strzelic).

Ja wole crity, i build ranged. Zrobisz sobie beasmastery i co niby z tym petam. W instancji bedzie dmg zadawal? A moze tankowal? Jak solo chodzisz to misiek i tak zniesie prawie wszystko. Co do critow to nie za bardzo jest tak ze jeden build AP a drugi Crit. Czesto te dwa parametry wystepuja razem. Crit i Ap jest dawany kosztem int, spirit itp. (tak jest z amuletem, peacemakerem i chyba BB, itemki do Crita z Dm daja go kosztem dodatkow, a agi maja na poziomie, moze pozniej w MC jest inaczej). A co to zrywania sie mobkow to 2.5k to otwarcie bylo z aimed shot - crit z aimed shot rzeczywiscie jest przejebany :).

@Sirek co ci daje crita 1.5k zaraz po 2.3k czyli po mniemam aimed shocie? Bo mi takie cuda wchodza tylko z multi shota (i to tez nie az tyle no ale jest to mozliwe), ale tego za bardzo nie uzywam w instancjach zeby nie zaczepic czegos niepotrzebnie.
Zeby normalny strzal dawal 1.5k to bym musial chyba z armaty strzelac. A moze dwa aimed shoty pod rzad?

**

Posty: 356
Dołączył(a): 10.02.2005
Offline
PostNapisane: 19 lip 2005, 12:14 
Cytuj  
kusza z nagrody za korraka jak jestem bufnięty na max GOTW AURA Moongose +agg z blasted to wchodzi taki crit rzadko bo rzadko ale wchodzi może przesadzam ale zazwyczaj na mc wygląda tak
war- jest aggro naparzać
ja: aimed, multi , serpent wchodzą 2-3 zwykłe i od początku i powiem że nierzadko mobki nie lubią hunterów u nas... siakoś za mocno siekamy i nonstop macro /ra fake i'm not dead


_________________
Obrazek

******

Posty: 4659
Dołączył(a): 12.02.2005
Offline
PostNapisane: 19 lip 2005, 12:21 
Cytuj  
sirek u nas hunterzy uzywaja FD jak tylko nie maja na niego cooldowna


_________________
Noregoth active
Flonoe, Milea retired

**

Posty: 356
Dołączył(a): 10.02.2005
Offline
PostNapisane: 19 lip 2005, 12:39 
Cytuj  
ostatnie 6 wyrazów mówi o FD :) lepiej zrobić makro informujące niż by priest/drut/shamak mieli mane zużyć


_________________
Obrazek

***

Posty: 805
Dołączył(a): 28.01.2005
Offline
PostNapisane: 19 lip 2005, 13:04 
Cytuj  
MacTele napisał(a):
I last q: czy pułapki to miodzik ??


Miodzik, jak umiejetnie ich uzywasz to mozesz udowodnic grupie ze hunter jest potrzebny :lol:. Np DM west - bez warlocka i palkiem zamiast warka za to z waleniem pulapek do znudzenia, mozna smigac jak przez maslo (te elementale w glownej sali mija sie na pack-u - i tak nie warto ich lac). Wogole hunter to jest niezla klasa, a juz szczegolnie hunter inzynier (zeby tak jeszcze hunterow bylo o 2/3 mniej).

Kiedys ktos wspominal ze aspect of the beast redukuje promien agro (ten ktory sprawia ze hunter jest untracable). Kiedys postanowilem to przetestowac. Podchodzilem sobie z aspektem i bez i na moje to ten aspect niczego nie redukuje. Moze ktos z was potwierdzic ze jest pewnien ze to tez tak dziala (tez - czyli ze nie tylko nie pozwala na wykrycie przez gracza na minimapce)? Umiejetnosci redukujace ten promien sa najczesciej bardzo jasno i wyraznie opisane i mam wrazenie ze sobie ktos niezbyt dokladnie obserwowal i wniosek wyciagnal.

**

Posty: 356
Dołączył(a): 10.02.2005
Offline
PostNapisane: 19 lip 2005, 13:17 
Cytuj  
pająki ubrs bez aspectu agrowałem z aspectem nie zagrowały się


_________________
Obrazek

******

Posty: 4673
Dołączył(a): 24.11.2001
Offline
PostNapisane: 19 lip 2005, 16:32 
Cytuj  
Jak idziesz w beastmastery to nie warto brać peta który ma speed większy niż 1.3
Beastmastery daje petowi buffa +30% attack speed (prawie na stałe przy 22,5 crit rate) a maksymalny attack speed to 1.0 więc jak masz peta z szybkością 1.2 to tracisz na DPSie podcza buffa ponieważ zyskujesz tylko +20% przyspieszenia.

Beastmaster to świetny wybór do PvE i PvP.
Moja walka z Warriorem i Rogue polega na tym, że uciekam a pet robi swoje, od czasu do czasu odpalę arcane shot albo confussion shot i to z reguły wystarcza. Zbufowany pet potrafi zrobić masakrę.

Jeżeli chodzi o casterów to szybkość ataku peta nie ma znaczenia.
Magowie odpalają instanty, z priestem podobno i tak nie wygrasz (nie wiem nie walczyłem z priestem 1v1) Tutaj się liczy damage. Im więcej tym lepiej.

Jeżeli chodzi o pety w BG to inni gracze panikują. Nie wiadomo co z tym zrobić, walczyć sensu nie ma bo i tak HK za to się nie dostaje, pet nie odpuści, choćbyś go spowalniał, stunował to będzie uparcie parł do przodu. Casterom szkoda many więc uciekają, co ich eliminuje z walki.
A uciekać przed petem beastmastera to pewna śmierć. Walczyć z petem to też błąd bo wtedy beastmaster Cię dopadnie z łuku.
Najlepiej przestraszyć, lub polymorph.
Hunter beatsmaster w BG to twardy orzech do zgryzienia.

**

Posty: 316
Dołączył(a): 21.11.2004
Offline
PostNapisane: 20 lip 2005, 07:20 
Cytuj  
hymm bede sie musial temy beastmasterowi przyjrzec

co do buildow i agronia w MC to wystarczy zminic sprzeta na itemki bez crita i jest po sprawie :)


_________________
gole babki i czekoladki

***

Posty: 805
Dołączył(a): 28.01.2005
Offline
PostNapisane: 20 lip 2005, 08:56 
Cytuj  
Dwutlenek napisał(a):
Jak idziesz w beastmastery to nie warto brać peta który ma speed większy niż 1.3
Beastmastery daje petowi buffa +30% attack speed (prawie na stałe przy 22,5 crit rate) a maksymalny attack speed to 1.0 więc jak masz peta z szybkością 1.2 to tracisz na DPSie podcza buffa ponieważ zyskujesz tylko +20% przyspieszenia.


Ale Frenzy nie jest wymagane w drzewku beastmastery nawet jezeli chce sie miec Spirit Bond. Wiec najlepiej miec tego peta z Bad Lands z atakiem 1.0 i nie wywalac 5 punktow na ten talent (no chyba ze sie chce miec peta tanka ale jego zadaniem jest raczej nie dac sie zagryzc).

Dwutlenek napisał(a):
Moja walka z Warriorem i Rogue polega na tym, że uciekam a pet robi swoje, od czasu do czasu odpalę arcane shot albo confussion shot i to z reguły wystarcza. Zbufowany pet potrafi zrobić masakrę.


Nie no stary na wszystko sie zgodze, ale nie powiesz mi ze te 3 talenty w beastmastery ktore poprawiaja atak peta maja jakis wiekszy wplyw na walke z warkiem!!! Te poprawiajace wytrzymalosc sie nie licza bo przeciez zaden warek nie bedzie walczyl z petem, dorwie Cie i wypatroszy, a Ty nawet w pulapke go nie zlapiesz bo pet go uwolni. No ale to taka moja opinia nie musi byc sluszna ja beastmastery nigdy nie mialem, poprostu jakos nie mam szczescia do graczy po drugiej stronie i zawsze mi peta, a to wystrasza, a to zamienia w owce albo w inny sposob wyeliminuja z walki.

Za to wiem ze walka huntera z beastmastery z hunterem z marksmanship trwa krotko i konczy sie rzezia tego od beastmastery. I pierwsze co idzie to scare beast, zanim pet sie otrzasnie to nie ma juz Pana.

*

Posty: 165
Dołączył(a): 20.06.2005
Offline
PostNapisane: 20 lip 2005, 09:54 
Cytuj  
Dzięki ludzie Dzięki !!!
A tak długo nikt tu nic nie pisał, już myślałem, że hunterów nie ma na mmorpg !!!

Ja gram na AD, troll hunter Groumish :)

@Dwutlenek
Wróciłeś mi wiarę w beastmastery, chłopie, tak bardzo chciałem w to iść a wszyscy, że beastmastery be, teraz ide po aimed shota a potem chce w beastmastery.
Zrobiłem ostatnio Ragefire Chasm (w Ogri ten instant) i najpiękniejsze było jak mój wilku tankował samodzielnie moba, ja leczyłem a mag zniszczył moba - nasi druid i warrior gdzies sie zawieruszyli - byłem taki dumny z peta, a Ty piszesz, że na bg sie znajduje beastmaster !!! super.
Proszę, podaj swój build.
Proszę rozwiń temat szybkości 1.2 w kontekście beastmastery i która lepsza. Na razie chce miec maina wilka (jest taki 1.2 w instancie u undeadów) ale jeszcze po niego nie poszedłem (na 20-21 lvlu się wybiorę).


Piszcie więcej, ożywmy temat huntera na tym forum !!!

Jak używać pułapek ??
Jaki pet najlepszy ??
Wstawiajcie swoje buildy z wytłumaczniem kluczowych ich pktów i dlaczego taki !!


Posty: 19
Dołączył(a): 12.05.2005
Offline
PostNapisane: 20 lip 2005, 10:15 
Cytuj  
Hunterzy żyja jak najbardziej:)Jestem tego przykładem,idę sobie w marksmana i beastmastery,tak jak ktos juz gdzies napisał pet może byc niezłym tankiem mam niedzwiedzia ,może wolny ale naprawdę pożera wszystko co pozwala mi nakarmić go w drodze byle czym,może zmienie mojeg "laggera" na jakiegoś rare kota.
Świetnym wynalazkiem jest dla mnie Feign Death wszyscy robią wielkie oczy jak nagle zmarchwywstaje i od razu pytają co to za cheat:)

******

Posty: 4673
Dołączył(a): 24.11.2001
Offline
PostNapisane: 20 lip 2005, 12:35 
Cytuj  
Mój build jest prosty jak fanga w nos.
31 beastmaster 20 marksman

Shahray oczywiście, że warrior nie walczy z petem, ale nie walczy też ze mną bo się trzymam na dystans.
W BG troszke inaczej się gra niż w duelu. Zazwyczaj odpalam jakiś immobilizer i odbiegam. No i nie przestaję biec...
Oczywiście warrior się petem nie przejmuje ale prędzej czy później nawet pet go może dopaść.
Całą zaleta takiej walki przez ucieczkę jest to, że ja wybieram kierunek w którym się poruszamy i zazwyczaj wbiegam w gromadkę zaprzyjaźnionych. BG to nie duel, oczywiście w duelach z warriorem dostaje bęcki w 80% przypadków, w BG jest dokładnie odwrotnie.
I możesz mnie przekonywać na wszystkie sposoby, że jest inaczej ale po co, skoro i tak przesiaduje w BG i sam wybieram tą taktykę która się sprawdza.

A co do peta z szybkością 1.0 to mnie Shahray już zupełnie rozbroiłeś.
Przecież tu chodzi o damage, całą zaletą Frenzy jest fakt, że ja dostaje peta z prędkością 1.0 przy zachowaniu bazowego damage. Co sprowadza się do zwiększenia DPSu o 30%.

Co do mojego buildu:

Beast Mastery Talents (31 points)

Endurance Training - 2/5 points
Increases the Health of your pets by 4%.

Improved Aspect of the Hawk - 5/5 points
Increases the Ranged Attack Power bonus of your Aspect of the Hawk by 20%.

Bestial Discipline - 5/5 points
Increases the maximum Focus of your pets by 20%.

Bestial Swiftness - 1/1 point
Increases the outdoor movement speed of your pets by 30%.

Unleashed Fury - 5/5 points
Increases the damage done by your pets by 10%.

Improved Mend Pet - 2/2 points
Increases the amount healed by your Mend Pet spell by 10%.

Ferocity - 5/5 points
Increases the critical strike chance of your pets by 15%.

Frenzy - 5/5 points
Gives your pet a 100% chance to gain a 30% attack speed increase for 8 seconds after dealing a critical strike.

Spirit Bond - 1/1 point
Every time your pet strikes an enemy, you gain 20 health. Lasts for 30 seconds.

Level 50: 30 health
Level 60: 40 health


Marksmanship Talents (20 points)

Improved Concussive Shot - 5/5 points
Gives your Concussive Shot a 20% chance to stun the target for 3 seconds.

Efficiency - 4/5 points
Reduces the Mana cost of your Shots and Stings by 8%.

Lethal Shots - 5/5 points
Increases your critical strike chance with ranged weapons by 5%.

Aimed Shot - 1/1 point
An aimed shot that increases ranged damage by 70.

Level 28: 125 damage
Level 36: 200 damage
Level 44: 330 damage
Level 52: 460 damage
Level 60: 600 damage

Mortal Shots - 5/5 points
Increases your ranged weapon critical strike damage bonus by 50%.

*

Posty: 165
Dołączył(a): 20.06.2005
Offline
PostNapisane: 20 lip 2005, 13:07 
Cytuj  
@Dwutlenek: krótko: whats Your pet ??
i po co aspect of the hawk ??

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 123 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.