mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 55 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość

Posty: 20
Dołączył(a): 18.06.2005
Offline
PostNapisane: 24 cze 2005, 22:16 
Cytuj  
moj problem jest taki, kiedy odpalam WOWa to mi prawie za kazdym razem restartuje kompa. Narazie na 10 prob 9 razy sie zrestartowal.
Zdarzylo sie komus cos takiego?
Reinstalacja nic nie daje.
jesli ktos ma jakies pomysly albo spotkal sie z czyms takim wczesniej to prosze o info co zrobic.


Posty: 41
Dołączył(a): 15.03.2005
Offline
PostNapisane: 24 cze 2005, 22:34 
Cytuj  
daj wiecej info: jaki sprzet (dokladnie), system itp
gdybym mial zgadywac to postawilbym na slaby zasilacz, ew. zwalone pamieci..

pzdr

******
Avatar użytkownika

Posty: 3185
Dołączył(a): 13.12.2004
Offline
PostNapisane: 24 cze 2005, 23:29 
Cytuj  
Ja bym stawial na cos okolo karty graficznej, przegrzanie, niestabilne sterowniki czy cos..


_________________
Nestor#1522

*

Posty: 145
Dołączył(a): 2.05.2005
Offline
PostNapisane: 24 cze 2005, 23:38 
Cytuj  
ja mialem podobny problem jak mi sie psul zasilacz ;< wtedy musialem go porzadnie wyczyscic i chodzilo bo gdy zalonczale gry to on musial sie mocniej krecic a nie dalo sie ze wzgledu na brug wiec sie komp restartowal aby zmniejszyc obroty


Posty: 20
Dołączył(a): 18.06.2005
Offline
PostNapisane: 25 cze 2005, 07:22 
Cytuj  
Gram od 2 miesiecy i do tej pory nie mialem zadnych problemow. Wczoraj po wlaczeniu kompa tak sie zaczelo dziac. mam semprona 2200, 1GB ram (twinmos). moze to zapchany zasilacz.. sprubuje przedmuchac kompa i zobaczmy. dzis nawet udalo mi sie zalogowac zanim sie zrestarcil.

system xp. karta radeon 9800se na softmodach omegi. stery wczoraj zainstalowalem najnowsze.

dzieki za info.

******

Posty: 4673
Dołączył(a): 24.11.2001
Offline
PostNapisane: 25 cze 2005, 07:40 
Cytuj  
Czy tak się dzieje przy WoW tylko, czy też przy innych grach?


Posty: 20
Dołączył(a): 18.06.2005
Offline
PostNapisane: 25 cze 2005, 07:43 
Cytuj  
tylko przy wowie. sprawdzalem to tez na empire earth i pare innych gierek. ogladalem filmy. a w trakcie instalacji wowa komp byl tez niezle obciazony.

******

Posty: 4673
Dołączył(a): 24.11.2001
Offline
PostNapisane: 25 cze 2005, 07:48 
Cytuj  
Przy instalacji to norma.
Właściwie nic odkrywczego Ci nie powiem. Są chyba dwie możliwości.
Możliwe że przegrzanie czegoś ale nie upierałbym się przy tym, bo login screen nie powoduje chyba specjalnych obciążeń.
Druga możliwość to sterowniki. Zaktualizuj wszystko co możesz i wtedy zobaczymy.

****
Avatar użytkownika

Posty: 1116
Dołączył(a): 11.04.2005
Offline
PostNapisane: 25 cze 2005, 09:14 
Cytuj  
Dwutlenek napisał(a):
Przy instalacji to norma.
Właściwie nic odkrywczego Ci nie powiem. Są chyba dwie możliwości.
Możliwe że przegrzanie czegoś ale nie upierałbym się przy tym, bo login screen nie powoduje chyba specjalnych obciążeń.
Druga możliwość to sterowniki. Zaktualizuj wszystko co możesz i wtedy zobaczymy.


Mi również wydaje się, że problem może leżeć w sterownikach tudzież w przegrzaniu któregoś podzespołu. Sprawdź kartę graficzną, spróbuj podmienić kości pamięci, ewentualnie zasilacz (ale wydaje mi się to opcją ostateczną - gram na bardzo podobnej konfiguracji: Sempron 2300+, 512MB ram, GF 2 MX 64 MB, i problemu nie ma, zasilacz spokojnie wyrabia, a to nie jakiś wypas Chieftec, tylko jakiś co dawali z obudową. A karta graficzna pamięta jeszcze czasy Rivy TNT :D, i mimo wszystko działa bez zarzutu {no czasami się zwiesza WoW przy zamykaniu - ma ktoś pomysł dlaczego?}).

Generalnie sprawdź stery, poczytaj manuala bo tam coś jest o problemach z grą, potem pisz do blizzarda - odpisują prawie każdy mail, mogą sporo pomóc.


_________________
whiteman#2717

****

Posty: 1125
Dołączył(a): 2.11.2004
Offline
PostNapisane: 25 cze 2005, 09:27 
Cytuj  
stary - nie porownuj swojego GF 2 MX 64 MB z pradozerczym radeonem 9800se (najprawdopodobnie podkreconym)

jak masz slaby zasilacz (czyli taki standardowy jaki daja przy wiekszosci low obudow (jesli to wogole mozna nazwac zasialczem)) - to jest to najprawdopodobniej jego wina

przy lepszych konfiguracjach trzeba miec hi-endowego
np Tagan 380W - PFC lub jego lepsza werjse Tagan 420W - PFC
sa to bardzo dobre zasilacze i przy okazji jedne z bardziej cichych


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 13655
Dołączył(a): 24.08.2004
Offline
PostNapisane: 25 cze 2005, 10:25 
Cytuj  
redlum napisał(a):
jak masz slaby zasilacz (czyli taki standardowy jaki daja przy wiekszosci low obudow (jesli to wogole mozna nazwac zasialczem)) - to jest to najprawdopodobniej jego wina


No dobra, ale on powiedział że dzieje się tak tylko podczas odpalanie WoW'a. Wiec jakby to był zasilacz, to przy innych grach też powinno się zawieszać.

****
Avatar użytkownika

Posty: 1116
Dołączył(a): 11.04.2005
Offline
PostNapisane: 25 cze 2005, 10:27 
Cytuj  
redlum napisał(a):
stary - nie porownuj swojego GF 2 MX 64 MB z pradozerczym radeonem 9800se (najprawdopodobnie podkreconym)

przy lepszych konfiguracjach trzeba miec hi-endowego
np Tagan 380W - PFC lub jego lepsza werjse Tagan 420W - PFC
sa to bardzo dobre zasilacze i przy okazji jedne z bardziej cichych


Na moim kompie chodzi wszystko bez problemu. Z tego że grafa jest do wymiany zdaję sobie sprawę, ale zawsze mam jakieś ważniejsze wydatki niż nowy GF. Jakoś mi się nie uśmiecha wydać 700 złotych na coś czego i tak używam tylko do WoW-a.

Co do zasilacza to się nie wypowiadam, bo się nie znam.

A grafę zmienię jak photoshop/flash będzie w pełni wykorzystywał możliwości kart graficznych, bo w tym momencie to niby coś wykorzystuje, ale tak naprawdę to jedzie z pamięci. 2 GB ramu - mój najbliższy zakup.

Zdravim


_________________
whiteman#2717


Posty: 20
Dołączył(a): 18.06.2005
Offline
PostNapisane: 25 cze 2005, 12:48 
Cytuj  
a wiec update. zainstalilem inna giere i tez sie zrestarcil. stery wymienione. radek nie podkrecony bo nie mam takiej potrzeby, na tym !@#$# procku wszystko sie i tak zacina wiec krecenie karty na razie nie ma sensu ( poza tym niezbyt sie na tym znam :] )

zasilacz to chyba ten.. http://proline.pl/shop.php?prodid=48554 ... 3634303048 nie chce mi sie dokladnie na kompie sprawdzac sprawdzac :) ale napewno 400.
mam go pare miesiecy i na razie szedl jak burza. a jesli sie zapchal troche to i tak teraz nic nie zrobie bo sprezonego powietrza nie mam na razie. :cry:

nio wiec na razie zostaja mi gierki ktore nie obciazaja tak bardzo kompa i ogladanie filmow jak cos.. da sie przezyc:) albo sie na forum poudzielam :)

dzieki wszystkim za odpowiedzi.

*

Posty: 103
Dołączył(a): 24.03.2005
Offline
PostNapisane: 25 cze 2005, 12:51 
Cytuj  
ja bym na jego miejscu się załamał , a on normalnie mówi, że nie będzie grał w wowa...jednak normalni ludzie jeszcze istnieją :)


Posty: 20
Dołączył(a): 18.06.2005
Offline
PostNapisane: 25 cze 2005, 12:59 
Cytuj  
tiam.. moje podejscie do tej gry (generalnie grania i calego zycia na razie) sie ostatnio zmienily. ni z ta ni z owad pewnego dnia zaczelo mi sie krecic w glowie. tydzien pozniej pierwszy pobyt w szpitalu. 5 dni. potem 7dni w domciu, gralem na maxa. znow mnie pokrecilo i na 17 dni do szpitala. jedno z zalecen nie siedziec dlugo w jednej pozycji ect ( czytaj odwyk od kompa) poza tym jakos mi sie nie chce. handra/deprecha czy cos. przedtym to jak nie jezdzilem na zajecia to wstawalem ok 8 i gralem do 2. ale ta 8 to rano, a ta 2 to tez rano. ale nastepnego dnia;)
poza tym przez to wszystko jestem rok w plecy. mialem konczyc licencjat i isc na mgr. i dupa. sesja na wrzesien przeniesiona czyli nie ide na mgr. heh.. wiec mimo iz wow jest zajefajny i w ogole to jakos mnie to nie doluje.. wiesz wytrzymalem 17 dni to i teraz jakos mi nie za trudno:)

no dosc natrulem :D pewnie modek to i tak wykasuje bo nie zwiazane z topiciem.

poza tym chyba w lutym musialem 1500 zeta wywalic bo mi sie wieksza czesc kompa zjarala wiec jak cos tam szwankuje to juz norma :D

pozdrowka:)

**

Posty: 314
Dołączył(a): 9.10.2004
Offline
PostNapisane: 25 cze 2005, 13:26 
Cytuj  
jak masz zalozone konto to odezwij sie na forum w Technical Support. moze tam cos pomoga.


Posty: 20
Dołączył(a): 18.06.2005
Offline
PostNapisane: 25 cze 2005, 14:11 
Cytuj  
prubowalem zamiescic tam posta ale za kazdym razem wywala mi problem z logowaniem. wpisuje logina i posta, daje post a on mi wywala ze restricted forum i tyle. wie ktos o co z tym chodzi?

**
Avatar użytkownika

Posty: 382
Dołączył(a): 13.06.2005
Offline
PostNapisane: 25 cze 2005, 14:41 
Cytuj  
czy zmieniales cos ostatnio w konfiguracji ? podrecales moze procka ? jesli nie odinstalowalbym gfx i zainstalowal wszystkie stery od nowa, poczawszy od directx poprzez stery dla plyty glownej konczac na sterownikach dla karty, jesli podobne problemy masz w innych grach czy np w 3dmarku to popatrzylbym czy zasilacz trzyma napiecie, sa do tego specjalne programiki, sprawdzil bym tez pamieci memtest, jesli nie wywalaja bledow to prime i sprawdzanie proca i w sumie zasilacza pod obciazeniem. Jakims wyjsciem byłoby tez format c: i winda od nowa, ale to na końcu, jak stwierdzisz ze to napewno nie cos ze sprzetu. Pomocy szukaj tez na forum.tweak.pl jest tam pare osób które może ci pomoc.


Posty: 20
Dołączył(a): 18.06.2005
Offline
PostNapisane: 25 cze 2005, 16:20 
Cytuj  
nie, konfigu nie zmienialem w ogole. poprostu uruchomilem kompa i juz bylo cos spieprzone. a chyba sysa poprostu zainstaluje, i tak sie od dawna o to prosil wiec z tym to no stress. mialem juz jakis czas temu zrobic ale mi sie nie chcialo :] podstawe windy z podstawowymi sterami/progami to z 2-3h wiec to luzik. gorzej znow z tymi wszystkimi pierdolkami sie bawic. no nic. dzieki za info. dam jak jak poszlo.

wie moze ktos czy WOW musi byc zainstalowany w sysie? bo mi sie ostatnio kolo godziny instalowal i nie chce mi sie jesli nie trzeba. :wink:

****
Avatar użytkownika

Posty: 1116
Dołączył(a): 11.04.2005
Offline
PostNapisane: 25 cze 2005, 16:32 
Cytuj  
Pytanko: Mam problem z logowanie do WoW-a. Konkretnie wpisuję login i pass, wciskam loguj i lipa. Logowanie zatrzymuje się na authenticating i dalej nie idzie. Wywala jakis text po 1 minucie, że nie można się zalogować i tyle. Macie jakiś pomysł co zrobić z tym fantem?

W konfiguracji nic nie zmieniałem, po prostu chciałem pograć i nie mogę :(.


_________________
whiteman#2717

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 55 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.