mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
*

Posty: 150
Dołączył(a): 4.01.2005
Offline
PostNapisane: 26 sie 2005, 10:08 
Cytuj  
Nie wiem, czy takiego tematu już nie ma - szukałem, nie znalazłem. Ktoś wie na jakiej zasadzie oni liczą czas w kolejce do bg?? Bo zawsze gdy mam: estimated time:10mins wchodzę po 2-3h. Od przedwczoraj pisze: estimated time: 1hr 12mins. I od przedwczoraj nie wszedłem na bg! Jestem z serwa emerald dream, kolejka dotyczy Warsonga. Macie takie same problemy?

***
Avatar użytkownika

Posty: 10851
Dołączył(a): 12.02.2004
Offline
PostNapisane: 26 sie 2005, 10:19 
Cytuj  
z tym czasem podawanym przy czekaniu do BG to faktycznie jakis przewal.. nigdy sie nie zgadza.. chyba beda musieli poprawic w jakims patchu :)


_________________



*****

Posty: 2199
Dołączył(a): 3.07.2002
Offline
PostNapisane: 26 sie 2005, 10:20 
Cytuj  
na warsongu czas kolejki od razu po wejsciu mowi tak naprawde ile ostatnio czekales na gre... dopiero jak jakakolwiek inna grasie zacznie ( oddadza flage,czy wygraja mecz), timer zacznie zmierzac ci do rzeczywistej wartosci. CHyba w 1.7 cos zmienia z powiadamianiem, bo jak raz udalo mi sie na testowy wbic to cos zauwazylem, ale nie do konca tez wiem jak to nowe rozwiazanie dziala.


_________________
Nie mam pomyslu na signature

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 26 sie 2005, 10:22 
Cytuj  
Betonowy Toi-Toi napisał(a):
Od przedwczoraj pisze: estimated time: 1hr 12mins. I od przedwczoraj nie wszedłem na bg!
chcesz powiedziec że siedzisz trzeci dzień przed BG i czekasz a ż wejdziesz ?
a to nie ty umarłeś w internet cafe na serce ?

http://www.msnbc.msn.com/id/8888579/


_________________
psn

****

Posty: 1009
Dołączył(a): 23.02.2005
Offline
PostNapisane: 26 sie 2005, 10:29 
Cytuj  
@desh: mozna sobie stanac w kolejce i robic cos innego, nie trzeba stac pod bg, wiesz? :D

a z tym czasem to jest bez sensu calkowicie, zamiast czasu powinno ci pokazywac ile ludzi jest przed toba, tak jak w kolejce do serva

@ toi: nie wszedles do bg bo sie pewnie nie utworzylo :P, a to ktore bylo moglo byc dla innej grupy lvl albo bylo zbugowane i kolesie sobie farmili honorek


_________________
Keron -> http://armory.wow-europe.com/character- ... ll&n=kERON

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 26 sie 2005, 10:31 
Cytuj  
Robus napisał(a):
@desh: mozna sobie stanac w kolejce i robic cos innego, nie trzeba stac pod bg, wiesz? :D
chyba nie chcesz powiedzieć że ty też grasz od przedwczoraj tylko ż erobisz różnie rzeczy bedąc w kolejce do bg ?


_________________
psn

*

Posty: 150
Dołączył(a): 4.01.2005
Offline
PostNapisane: 26 sie 2005, 10:32 
Cytuj  
Up: Przecież wiem, zawsze idę na jakieś questy albo co.
Up Up: Ale chodzi o to, że od przedwczoraj co rano jak wejdę (wczoraj, przedwczoraj, dzisiaj) pisze, że 1hr 12min czekać będę. A gram 4-6 i i tak nie wbijam :P

A to nie jest ostatni czas jaki czekałem bo ostatnio czekałem jakieś 2,5

****

Posty: 1009
Dołączył(a): 23.02.2005
Offline
PostNapisane: 26 sie 2005, 10:42 
Cytuj  
Deshroom napisał(a):
Robus napisał(a):
@desh: mozna sobie stanac w kolejce i robic cos innego, nie trzeba stac pod bg, wiesz? :D
chyba nie chcesz powiedzieć że ty też grasz od przedwczoraj tylko ż erobisz różnie rzeczy bedąc w kolejce do bg ?


hehe, nie gram od 2 dni bo chodze do pracy, wiec mam dluzsze przerwy miedzy login/logout ;P
generalnie u nas do wsg czeka sie czeto ponizej 1 min, mozna powiedziec ze standardowy czas oczekiwania to jakies 5 min

do av z reguly trzeba czekac okolo 1 godz


_________________
Keron -> http://armory.wow-europe.com/character- ... ll&n=kERON

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 26 sie 2005, 10:43 
Cytuj  
przejdź na server z ratio 3+:1 i dołącz do frakcji której jest mniej. Będziesz wchodził insta do WSG. W ciągu 3-4h wygraliśmy 10-15 razy WSG ;)

Robus - czas czekania nie zależy tylko od ilości ludzi przed tobą, rzekłbym nawet, że to jedna z mniej znaczących danych.

****

Posty: 1009
Dołączył(a): 23.02.2005
Offline
PostNapisane: 26 sie 2005, 10:50 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
przejdź na server z ratio 3+:1 i dołącz do frakcji której jest mniej. Będziesz wchodził insta do WSG. W ciągu 3-4h wygraliśmy 10-15 razy WSG ;)

Robus - czas czekania nie zależy tylko od ilości ludzi przed tobą, rzekłbym nawet, że to jedna z mniej znaczących danych.


akurat jest to jedna z bardziej znaczacych rzeczy w kolejkach wyobraz sobie

przykladowo do av czeka 50 osob po jednej ze stron i 10 po 2, oznacza to ze nowe av nie ruszy, bo jest za malo ludzi po tej jednej stronie, wiec bede czekac do tych ktore juz dzialaja
jesli zalozymy ze dziala jedno i raz na 15 min wychodzi 1 osoba to ile bedziesz czekal ??
ludzie ktorzy stoja w kolejce do av jako grupa sa w sumie calkowicie przegrani, bo jest bardzo nikla szansa ze rownoczesnie wyjdzie tyle osob ile ma czekajaca grupa

w wsg jest inaczej, bo tam latwiej sie wbic z racji tego, ze duzo czesciej tworza sie nowe bg z powou malego limitu graczy


_________________
Keron -> http://armory.wow-europe.com/character- ... ll&n=kERON

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 26 sie 2005, 11:03 
Cytuj  
dużo bardziej zależy od tego ile osób jest zapisanych po "drugiej stronie"
Jeżeli przed tobą jest 100 osób, a po drugiej nagle zapisze się też 100 to wchodzisz od razu. Jeżeli przed tobą jest jedna osoba, a po drugiej stronie są zapisane tylko 2 osoby to mimo, że jesteś drugi będziesz czekał na drugą stronę aż do skutku.

Najszybciej się wchodzi jak po drugiej stronie czeka ze 100 osób, a po twojej gra ze 20-30:

*****

Posty: 2872
Dołączył(a): 18.05.2004
Offline
PostNapisane: 26 sie 2005, 11:05 
Cytuj  
Anyways w 1.7 ma pokazywać liczbę ludzi w kolejce przed tobą i czas ;]

*

Posty: 150
Dołączył(a): 4.01.2005
Offline
PostNapisane: 26 sie 2005, 11:20 
Cytuj  
Dobra już mniej więcej wiem, szkoda, że podają zły czas. thx

***
Avatar użytkownika

Posty: 10851
Dołączył(a): 12.02.2004
Offline
PostNapisane: 26 sie 2005, 11:25 
Cytuj  
Betonowy Toi-Toi napisał(a):
Dobra już mniej więcej wiem, szkoda, że podają zły czas. thx


zawsze beda podawac zly czas, gdyz nikt nie wie ile czasu bedzie trwala gra ani ile osob wydzie z gry przed czasem :) jest wiec niemozliwoscia okreslenie czasu gdyz zalezy to od samych ludzi a nie od systemu.
mozna probowac jakos to usredniac, ale jak widac nie ma to nic wspolnego z rzeczywistoscia.


_________________



****

Posty: 1009
Dołączył(a): 23.02.2005
Offline
PostNapisane: 26 sie 2005, 11:28 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
dużo bardziej zależy od tego ile osób jest zapisanych po "drugiej stronie"
Jeżeli przed tobą jest 100 osób, a po drugiej nagle zapisze się też 100 to wchodzisz od razu. Jeżeli przed tobą jest jedna osoba, a po drugiej stronie są zapisane tylko 2 osoby to mimo, że jesteś drugi będziesz czekał na drugą stronę aż do skutku.

Najszybciej się wchodzi jak po drugiej stronie czeka ze 100 osób, a po twojej gra ze 20-30:


cos bredzisz mark

a co ma do rzeczy ile ludzi stoi po drugiej stronie w przypadku jesli po obu jest za malo zeby sie utworzyl nowy bg ??
totalnie nic
wtedy liczy sie tylko i wylacznie to, jak czesto to po twojej stronie wylaza z bg, zebys sie przesuwal w strone miejsca nr 1, ilosc ludzi i szybkosc rotacji po drugiej stronie nie ma najmniejszego znaczenia (oczywiscie do momentu gdy po obu stronach jest wystarczajaco ludzi zeby ruszylo nowe bg)
jesli w jakims bg po twojej stronie brakuje ludzi, to wciaga cie od razu, bo oznacza to ze nie ma nikogo w kolejce, proste

//edit
dokladnie tak jak napisal huragan
ten czas wejscia jest usrednianym czasem oczekiwania, jezeli sa czeste rotacje to czas oczekiwania jest maly, tak jak ma to miejsce w wsg


_________________
Keron -> http://armory.wow-europe.com/character- ... ll&n=kERON

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 26 sie 2005, 11:51 
Cytuj  
Robus napisał(a):
cos bredzisz mark


te brednie to matematyka

Cytuj:
a co ma do rzeczy ile ludzi stoi po drugiej stronie w przypadku jesli po obu jest za malo zeby sie utworzyl nowy bg ??
totalnie nic


to pytanie do mnie?

Cytuj:
wtedy liczy sie tylko i wylacznie to, jak czesto to po twojej stronie wylaza z bg, zebys sie przesuwal w strone miejsca nr 1, ilosc ludzi i szybkosc rotacji po drugiej stronie nie ma najmniejszego znaczenia (oczywiscie do momentu gdy po obu stronach jest wystarczajaco ludzi zeby ruszylo nowe bg)


Generalnie opisujesz ten sam schemat tylko z punktu widzenia gracza grającego po stronie overnumbered i nawet tego nie zauważasz.
tylko mylisz się z tym "tylko i wyłącznie", bo jak liczba oczekujących po każdej ze stron przekroczy 5 osób (WSG) lub 20 osób (AV) to tworzony jest całkiem nowy BG.

Cytuj:
jesli w jakims bg po twojej stronie brakuje ludzi, to wciaga cie od razu, bo oznacza to ze nie ma nikogo w kolejce, proste


gdzieś napisałem, że tak nie jest?

*****

Posty: 2872
Dołączył(a): 18.05.2004
Offline
PostNapisane: 26 sie 2005, 11:53 
Cytuj  
Robus napisał(a):
a co ma do rzeczy ile ludzi stoi po drugiej stronie w przypadku jesli po obu jest za malo zeby sie utworzyl nowy bg ??
totalnie nic
wtedy liczy sie tylko i wylacznie to, jak czesto to po twojej stronie wylaza z bg, zebys sie przesuwal w strone miejsca nr 1


Zakładasz że są inne bg już ;] Czasami nie ma...

****

Posty: 1009
Dołączył(a): 23.02.2005
Offline
PostNapisane: 26 sie 2005, 11:54 
Cytuj  
przeczytaj sobie pierwsza linijke swojej poprzedniej wypowiedzi i znajdziesz brednie w czystej postaci ;P

ehh mark
zejdz z tego ksiezyca, deathwing jest wyrownanym servem i zdarza sie ze sie kreca 3 av rownoczesnie, zdarza sie rowniez ze przez caly dzien jest tylko jedno i sie stoi poltora godziny w kolejce

eot jak dla mnie

//edit
@ goa: jak jest 1 dokladnie tak samo to dziala
stoisz i czekasz az przyjdzie twoja kolej, nie ma najmniejszego znaczenia ile ludzi stoi po stronie przeciwnej frakcji, tak jak probuje to opisywac mark (oczywiscie do momentu jak po obu stronach jest wystarczajaco w kolejce zeby ruszylo nowe bg)
a jesli zadnego nie ma, to stanie w kolejce ma sens tylko wtedy jesli liczysz ze sie zbierze tyle ludziow zeby to ruszylo ;P


_________________
Keron -> http://armory.wow-europe.com/character- ... ll&n=kERON


Ostatnio edytowano 26 sie 2005, 12:24 przez Robus, łącznie edytowano 1 raz
***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 26 sie 2005, 12:05 
Cytuj  
ok "dużo bardziej" zmieniam na "w równym stopniu".

Jest jeszcze jeden haczyk:
inaczej w kolejce są liczone grupy po każdej ze stron. Czasami jako grupa wchodzi się szybciej, czasami dużo walniej - zależy od tego ile "grup" i solo graczy czeka po drugiej stronie.

*

Posty: 150
Dołączył(a): 4.01.2005
Offline
PostNapisane: 28 sie 2005, 15:56 
Cytuj  
Dobra mam jeszcze "usprawiedliwienie" dla blizzarda

Otóż po 1 wejściu danego dnia zawsze każdy następny czas podaje mi dokładnie i jest on zazwyczaj krótki. Dzisiaj na przykład w 3h rozegrałem 4 mecze na wg

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.