mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17 ] 
Autor Wiadomość
**

Posty: 349
Dołączył(a): 3.08.2005
Offline
PostNapisane: 20 lis 2005, 13:54 
Cytuj  
Na gram.pl czytamy :

Cytuj:
Masowa popularność World of Warcraft poza dobrymi ma także złe strony. Wielu ludzi, szczególnie bardzo młodych, nie potrafi rozsądnie dawkować sobie rozgrywki, doprowadzając do uzależnienia i zaniedbywania codziennych obowiązków. Z pomocą rodzicom grających dzieci wyszła firma Blizzard.

Blizzard wprowadził do swojego MMORPG-a system, umożliwiający rodzicom określenie jak długo i w jakim czasie dzieci mogą korzystać z gry. Opiekun loguje się po prostu na konto przez stronę www i ustawia odpowiednie parametry - można ograniczyć zarówno czas gry jednego dnia jak i konkretne pory dnia czy dni tygodnia, w których dziecku wolno być online. Póki co system działa jedynie na amerykańskich kontach World of Warcraft, ale zapewne bardzo niedługo trafi również do pozostałych regionów.

Decyzja o wprowadzeniu czegoś takiego jakoś specjalnie nie dziwi. Dopiero co słyszeliśmy przecież o śmierci gracza, który spędził przed World of Warcraft zbyt dużo czasu. Ostatnio też pewna chińska rodzina wytoczyła Blizzardowi proces, twierdząc, że ich 13-letni syn popełnił samobójstwo pod wpływem gry. Granica między rzeczywistością a światem wirtualnym zaciera się coraz bardziej, szczególnie dla tych bardziej podatnych - w najbliższym czasie spodziewać się więc możemy wprowadzania coraz większej ilości podobnych rozwiązań.


Według Mnie World of warcraft, jako jedyna gra naprawdę zasluguje na "Dozwolone od lat 18". I jak się domyślacie nie chodzi tutaj wcale o przemoc, ale iż tytuł ten potrafi o wiele bardziej zniszczyć a zarazem uzależniając człowieka dorosłego ( hehe zgadnijcie kto to mówi ) a co dopiero dziecko. Proszę o komentarzę ^^

**
Avatar użytkownika

Posty: 7136
Dołączył(a): 24.11.2003
Offline
PostNapisane: 20 lis 2005, 14:12 
Cytuj  
No tak a ludzie od 18 sa rzeczywiscie bardziej rozsadni.

*
Avatar użytkownika

Posty: 6736
Dołączył(a): 18.09.2004
Offline
PostNapisane: 20 lis 2005, 14:15 
Cytuj  
Gokulo napisał(a):
No tak a ludzie od 18 sa rzeczywiscie bardziej rozsadni.

Czepiasz się Gok :p


_________________
Obrazek

**
Avatar użytkownika

Posty: 7136
Dołączył(a): 24.11.2003
Offline
PostNapisane: 20 lis 2005, 14:16 
Cytuj  
Jak zawsze :roll:

***
Avatar użytkownika

Posty: 10851
Dołączył(a): 12.02.2004
Offline
PostNapisane: 20 lis 2005, 14:53 
Cytuj  
Kain18 napisał(a):
Opiekun loguje się po prostu na konto przez stronę www i ustawia odpowiednie parametry


haha, a skad starzy beda wiedzieli jakie synek ma konto i haslo ? hahaha....


_________________



**

Posty: 349
Dołączył(a): 3.08.2005
Offline
PostNapisane: 20 lis 2005, 15:00 
Cytuj  
Huragan napisał(a):
Kain18 napisał(a):
Opiekun loguje się po prostu na konto przez stronę www i ustawia odpowiednie parametry


haha, a skad starzy beda wiedzieli jakie synek ma konto i haslo ? hahaha....



Mam wiele znajomych w Wowie ( w tym Polaków ) których dzieci jak i sami Oni grają w Wowa -> chociaż trafna uwaga, ale pamiętaj iż tutaj chodzi bardziej o skośno (mózgo) okich, którzy pomimo iż grają tak samo jak ich dzieci (średnia wieku grubo przewyższa 25lat, a w Usa to około 23 ). :]

**

Posty: 221
Dołączył(a): 30.06.2005
Offline
PostNapisane: 20 lis 2005, 15:12 
Cytuj  
ale w sumie to nieglupie zeby byla dozwolona od 18 :P

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 20 lis 2005, 15:22 
Cytuj  
"WoW to dzieło szatana", gdzie ojciec dyrektor? ;)

PS. tez uwazam, ze moze lepiej byloby od moze 16-18 lat WoW ;)


_________________
.

*

Posty: 6914
Dołączył(a): 26.01.2003
Offline
PostNapisane: 20 lis 2005, 15:29 
Cytuj  
Highlander napisał(a):
PS. tez uwazam, ze moze lepiej byloby od moze 16-18 lat WoW ;)


A w jaki sposob byloby to kontrolowane? :)


_________________
Rzabolek

TYLKO ELMINISTER

**

Posty: 349
Dołączył(a): 3.08.2005
Offline
PostNapisane: 20 lis 2005, 15:34 
Cytuj  
Asmax napisał(a):
Highlander napisał(a):
PS. tez uwazam, ze moze lepiej byloby od moze 16-18 lat WoW ;)


A w jaki sposob byloby to kontrolowane? :)


Wprowadzenie cyfrowego podpisu rodziców podczas uruchomienia Wow ? :D
A poważnie mówiąc tak samo jak jest to robione w LineAge 2 w Chinach ale jak dokładnie to nie wiem :]

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 20 lis 2005, 15:34 
Cytuj  
pewnie nie kontrolowane jak np. sprzedaz GTA od 18 lat i tak kupowali, a nawet bylo to wieksza zacheta ;)


_________________
.

**

Posty: 349
Dołączył(a): 3.08.2005
Offline
PostNapisane: 20 lis 2005, 15:45 
Cytuj  
Highlander napisał(a):
pewnie nie kontrolowane jak np. sprzedaz GTA od 18 lat i tak kupowali, a nawet bylo to wieksza zacheta ;)


Standardowy chwyt reklamowy. Jeżeli produkt jest słaby wystarczy napisac : Dozwolone od lat 18 i tłum śliniących się szczeniaków rzuci się na to jak cygan na mielonke ;)

*

Posty: 55
Dołączył(a): 1.04.2005
Offline
PostNapisane: 20 lis 2005, 19:45 
Cytuj  
W sumie powinien być od 18 bo wkurzaja mnie teksty o 23:00 ( naszego czasu) Ale dotyczy to dzieci na całym świecie.
po tłuamczeniu:
"musze już kończyć, sorka że nie moge dokończyć z wami tego Uldaman, ale Mamusia mówi że musze isc spać bo jutro do szkoły"
Rozbarajaja mnie tacy ludzie


_________________
Obrazek

**

Posty: 221
Dołączył(a): 30.06.2005
Offline
PostNapisane: 20 lis 2005, 20:50 
Cytuj  
nie no jesli ktos chce skonczyc o 23 jego wola :) niektorzy lubia sie wyspac :D
Mi bardziej chodzi o tych noobkow co klna na wszystkich bo im nie dal hajsu itd. :P

a moze wpisywac numer dowodu osobistego ? :D:D:D hehe


Posty: 19
Dołączył(a): 20.11.2005
Offline
PostNapisane: 20 lis 2005, 20:56 
Cytuj  
Gospodarka gry opiera sie wlasnie na tych nieletnich, kto ma czas by te wszystkie itemy grindowac i wystawiac na AH? ja nie i wiekszosc rozsadnych ludzi po 18 tez nie ma, bylo by milo grac z samymi sensownymi ludzmi ale to jest tylko mozliwe na 60lvl w gildi, dlatego tez nie widze powodu by sie nie potrzebnie przejmowac, dobije czlowiek do 60 i wieksza czesc spolecznosci serweru na ktorym przesiaduje przestala dla mnie istniec, rownie dobrze gnomy moga wysadzic IF, co mnie to :>

*

Posty: 135
Dołączył(a): 5.09.2005
Offline
PostNapisane: 20 lis 2005, 22:27 
Cytuj  
ja tam widzialem ludzi ktorzy musieli isc spac o 8 ale cuz... a jakiego najmlodszego goscia widzieliscie:>? jeden byl dumny z tego ze ma 9 lat... albo wyjatkowo dobrze udawal albo mowil prawde;d


_________________
Obrazek
serniczek = mniam
pre-cu swg veteran

**

Posty: 349
Dołączył(a): 3.08.2005
Offline
PostNapisane: 20 lis 2005, 22:38 
Cytuj  
Pamiętam że ktoś tutaj na forum się wypowiadał że jeden "gościu" z jego gildi ma 8 lat ^^

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.