mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ] 
Autor Wiadomość
***

Posty: 756
Dołączył(a): 9.10.2003
Offline
PostNapisane: 15 lis 2005, 13:18 
Cytuj  
Z góry przepraszam za nowy temat, ale powoli kończą mi się możliwości i pomysły jak ten problem rozwiązać. Blizzard oczywiście na ten temat milczy mimo, że kilkadziesiąt osób pisało o tym na ich oficjalnym boardzie (z różnych krajów, grających na różnych serwerach etc. - brak cech wspólnych).

Otóż, gram na Sunstriderze EU. Łącze się przez stare, wole, ale ciągle sprawne SDI. ;) Problem nazywa się... lag. Lag pojawia się, kiedy na ekranie przybywa NPC. Np.:

-- panther boss w ZG. Na początku wszystko jest ok, ale po około 30 - 40 sekundach, kiedy panter robi się coraz więcej, gra staje się praktycznie niemożliwa. Kiedy boss pada wszystko wraca do normy.

-- Razorgore, trash yard między Vaelem i BL. Sytuacja podobna, w trakcie buffów wszystko gra, ~100 ms a po mniej więcej minucie eventu dc.

Laguje WoW, TS jest ok. W krainkach, które bynajmniej do pustych nie należą nie mam tego problemu (Orgrimmar, AV, MC). Wydaje mi się, że problemem może być niska przepustowość mojego "zabytku", ale na forum Technical Support, w temacie poświęconym temu problemowi dopisywali się ludzie z porządnymi łączami (1 mb i w górę).

Ma ktoś jakiś pomysł? Myślałem, żeby przesiąść się na Neo, ale powiedzmy, że to narazie ostateczność.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 15 lis 2005, 13:31 
Cytuj  
zwróce uwage na pewną zależność. Gry sieciowe obciążają procesor w większym stopniu niż single.

Musisz się liczyć z tym że jeżeli dużo się dzieje to twój komp dodatkowo jiczy. w Ogri ludzie chodzą ale to nie wpływa bezpośrednio na ciebie i twoją gre natomiast w instansie wszystko na wpływ bezpośrednio na ciebie więc twój komp dużo liczy.

Napisz jaki masz sprzęt


_________________
psn

****

Posty: 1199
Dołączył(a): 27.06.2005
Offline
PostNapisane: 15 lis 2005, 14:02 
Cytuj  
Dokładnie problem moze byc z twoim sprzetem np.zbyt mala ilość pamieci , za slaby procesor itp.
Napisz tez jeszcze jakie masz ustawienia w grze tzn. rozdzielczosc , ilość szczegułów graficznych itp.


_________________
Shadhun napisał(a):
zawsze można chwalic sie na forum że ma sie żone biseksualistke i mieć kretyński napis w sigu.

***

Posty: 756
Dołączył(a): 9.10.2003
Offline
PostNapisane: 15 lis 2005, 14:19 
Cytuj  
Nie wydaje mi się, żeby to była wina PC, ale skoro chcecie. ;)

Procek: AMD Athlon XP-M Barton 2500@3200+ (odkręciłem do ustawień fabrycznych, ale to nic nie dało),
Mobo: MSI K7N2 Delta2 (na nForce2 Ultra 400),
RAM: 1024 w dualu GeILa,
Grafa: GeForce 6600 GT (128 MB),
Twardziel: Samsung 80GB, 7200 RPM, SATA i drugi, staroć WDC 74 GB.

W trakcie raidów redukuję detale do minumum, normalnie mam prawie wszystko włączone.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 15 lis 2005, 14:27 
Cytuj  
mam tylko troche lepszy sprzet i nie mam takich problemów nigdy
szukałbym kłopotów w wydajności systemu nie w łaczu.
Nie może być tak że cały serwer laguje bo wy bijecie bossa, a jak zabijecie go to jest mu lżej - to nie ta skala.
Powodzenia


_________________
psn

****

Posty: 1199
Dołączył(a): 27.06.2005
Offline
PostNapisane: 15 lis 2005, 14:31 
Cytuj  
Ja mam tez sprzet podobny u mnie pomogle jak dodalem 1 gb ramu i zmniejszylem troszke szczegóły graficzne :)


_________________
Shadhun napisał(a):
zawsze można chwalic sie na forum że ma sie żone biseksualistke i mieć kretyński napis w sigu.

***

Posty: 886
Dołączył(a): 3.08.2005
Offline
PostNapisane: 15 lis 2005, 14:43 
Cytuj  
no dobra a lagi na the Maelstrom, The Ventur Co. i innych nowych servach?

ja nie mam ale obecnie nie jestem w polsce, ale okolo 50% znajomych z gildii zrobilo tymczasowe alty wlasnie z powodu lagow na TM. powod nie znany. Problem nie dot. tylko polakow, wypowiedzi na oficjalnym forum koncza sie "wyslij nam tracera, pogadaj z adminem, balbabl" tracet wyslany dawno temu (nie moj bo ja lagow nie mam) odpowiedzi ciagle nie ma.

druga sprawa, skoro sa lagi, to mozna by przeniesc chary na servy bez lagow. prosba wyslana, odpowiedz "nie".

i co teraz?

****

Posty: 1199
Dołączył(a): 27.06.2005
Offline
PostNapisane: 15 lis 2005, 14:56 
Cytuj  
Ja gram na TM i nie mam juz lagów inni maja fakt i to nie tylko z polski.


_________________
Shadhun napisał(a):
zawsze można chwalic sie na forum że ma sie żone biseksualistke i mieć kretyński napis w sigu.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 15 lis 2005, 15:02 
Cytuj  
Zemus napisał(a):
no dobra a lagi na the Maelstrom, The Ventur Co. i innych nowych servach?

ja nie mam ale obecnie nie jestem w polsce, ale okolo 50% znajomych z gildii zrobilo tymczasowe alty wlasnie z powodu lagow na TM. powod nie znany. Problem nie dot. tylko polakow, wypowiedzi na oficjalnym forum koncza sie "wyslij nam tracera, pogadaj z adminem, balbabl" tracet wyslany dawno temu (nie moj bo ja lagow nie mam) odpowiedzi ciagle nie ma.

druga sprawa, skoro sa lagi, to mozna by przeniesc chary na servy bez lagow. prosba wyslana, odpowiedz "nie".

i co teraz?
moment. lagi są różne. są lagi sprzetowe i są lagi wwołane słabą przepustowością łącza (nie mylić w providerem)
poprostu dla przykładu TPSA nie gwarantuje że nie bedzie utraty pakietów przy łaczeniu się do Frankfurtu, Telia tez nie gwarantuje i Blizzard tez nie gwarantuje.
Kup sobie CIR do serwera bliza i nie bedzie kłopotu ale pewnie taniej bedzie wynająć mieszkanie we frankfurcie


_________________
psn

*

Posty: 137
Dołączył(a): 17.10.2005
Offline
PostNapisane: 15 lis 2005, 15:49 
Cytuj  
Ja tez mam ten problem. Wchodze to bylejakiego instance i gdy dochodze do miejsc gdzie jest duzo moobkow to latency skacze do 700. Gram normalnie ale zdarzaja sie wciecia i np okazuje sie ze potworek na ktorego chce szarzowac jest gdzies za mna :/
Sprzetu wina to nie jeste bo w IF(nie gram alliance zeby nie bylo ale sprawdzalem na BL) na full detalach i rozdzielczosci 1024x768 wszystko ladnie dziala.

******

Posty: 4659
Dołączył(a): 12.02.2005
Offline
PostNapisane: 15 lis 2005, 16:05 
Cytuj  
Deshroom napisał(a):
Kup sobie CIR do serwera bliza i nie bedzie kłopotu ale pewnie taniej bedzie wynająć mieszkanie we frankfurcie


rotfl :) fajny tekst

To ja sie dopisze desh :) mam ath 2k+XP 1GB ram gf3ti200@550 na Burning Legion: nie mam problemow w AV, MC posiadam ping 47-63 czasami 85ms.
Na silvermoonie mam podobnie, z wyjatkeim przedzialu godzin 20-22 :) wtedy lapie pinga 400-500 ale real ping to 40sec freeze bez wzgeldu na to czy jestesmy przy panther boss czy w if czy przy impach w mc. tips reszta serva rowniez lapie lagi, wiec to chyba nie wina mojego sprzetu ;-)

Mi sie wydaje ze blizzard a wlasciwie ISP obslugujacy blizza wali w ch.... i to zdrowo


_________________
Noregoth active
Flonoe, Milea retired

**

Posty: 223
Dołączył(a): 18.02.2005
Offline
PostNapisane: 15 lis 2005, 16:20 
Cytuj  
Lag lagowi nierowny. Na "nowych" serwach postawionych od kwietnia ja i moi kumple mielismy freezy jak diabli w instach 50+ i ab av po 1.8 juz wogole sie grac niedalo nigdzie. od listopada jak cos tam robili z tymi serwami lagi zniknely u 1 kumpla i u kolegi w cafe niestety w domu dalej ma lagi tak samo ja i jeszcze kilku kumpli. Ch** wie jaka jest tego przyczyna. Pozostalo nam z altow na Dunemaulu zrobic Main chary i grac od nowa...

******

Posty: 4673
Dołączył(a): 24.11.2001
Offline
PostNapisane: 15 lis 2005, 16:32 
Cytuj  
Jak na forum Blizza nikt nic nie moze wymyslic to tutaj raczej też szanse są marne.

***

Posty: 886
Dołączył(a): 3.08.2005
Offline
PostNapisane: 15 lis 2005, 19:55 
Cytuj  
Deshroom napisał(a):
moment. lagi są różne. są lagi sprzetowe i są lagi wwołane słabą przepustowością łącza (nie mylić w providerem)
poprostu dla przykładu TPSA nie gwarantuje że nie bedzie utraty pakietów przy łaczeniu się do Frankfurtu, Telia tez nie gwarantuje i Blizzard tez nie gwarantuje.
Kup sobie CIR do serwera bliza i nie bedzie kłopotu ale pewnie taniej bedzie wynająć mieszkanie we frankfurcie

tylko jak mu przedtem chodzilo dobrze, a potem zaczely sie nagle lagi to chyba nie sprzet :wink:

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.