mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 71 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość

Posty: 41
Dołączył(a): 8.11.2004
Offline
PostNapisane: 3 lut 2005, 22:03 
Cytuj  
Chce grać albo szamanem, albo magiem, jednak niewiem który mi bardziej odpowiada. Zastanawiam sie która z tych klas jest lepsza. Wiem że niemożna powiedzieć że np. mag będzie zawsze lepszy od szamana, albo odwrotnie, ale chodzi mi o porównanie tych klas pod względem jakimi czarami operują i jakie mają umiejętności.

Na poczatek która klasa używa czarów które zadają większe obrażenia. podobno Szaman zadaje dużo obrażeń do 40 levelu, a potem mu sie to stabilizuje. A jak jest u maga?? (Chciałbym wiedzieć zarówno na niskich i wysokich levelach)

Pozatym chciałbym wiedzieć czy szaman może przywołać jakieś stworki czy coś w tym stylu??

I jeszcze która RASA jest njbardziej optymalna dla tych klas?

*

Posty: 152
Dołączył(a): 24.11.2004
Offline
PostNapisane: 3 lut 2005, 23:46 
Cytuj  
Dla maga bezsprzecznie najlepszą rasą są błotniste hobbity.

***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 4 lut 2005, 03:24 
Cytuj  
Porównywać pure class do hybrid? :har:

mag ma chyba najlepsze dps rate , shaman nie może przywoływać stworków tylko totemy

***
Avatar użytkownika

Posty: 10851
Dołączył(a): 12.02.2004
Offline
PostNapisane: 4 lut 2005, 07:21 
Cytuj  
kazda klasa jest tak samo dobra jesli jest dobry gracz :)
kazdą klasa mozna wymiatac albo dostawac baty od kazdego :)
To nie klasa robi z ciebie mocnego gracza, tylko gracz robi sobie mocna klase :)

to takie "Guide for newbies" :)


_________________



**

Posty: 212
Dołączył(a): 1.10.2004
Offline
PostNapisane: 4 lut 2005, 07:59 
Cytuj  
Huragan nie zgadzam się. Ilu spotkałes niedoświadczonych graczy.Wiadomo, na początkowych lvl jest ich sporo. Na lvl 50 + praktycznie każdy wie mniej więcej o co chodzi i w tej chwili 60 % wygranej zależy od klasy. Dodam, że w tej grze działa zasada, że dana klasa jest dobra na inną, lecz znajdzie się klasa z którą w bezposrednim starciu nie masz szans i odwrotnie. Nie ma idealnej postaci-może poza shamanem :) Czemu shaman-mianowicie jest on bardzo ładnie zbalansowany względem innych postaci, co się wiąże z tym, że odnajuje się w każdej sytuacji. Nie wiem czemu wszyscy krzyczą "nerf" palladyn, a nie widzą co wyprawia shaman :)

Shaman-elementalista w tej chwili jest najlepszą postacią w pvp zarówno w 1/1 jak i w raidach. Dla shamana mag to najłatwiejszy przeciwnilk. Nie mówie, że mag jest słaby-radzi sobie z palladynami,warriorami.. mianowicie nie radzi sobie już z priestami i jest bardzo ciężko, gdy doskoczy do niego rogue-chodź specjalizacja frost w tym przypadku ładnie się sprawdza.
Chcesz postać bardziej wymagającą i zaprezentować swój skill, zadawać największy dmg w grze i wspierać grupe z dystansu wybierz maga-gnome/undead
Chcesz być tankiem,healerem,casterem (wiadomo nie w 100 %) wybierz shamana -taurena

******
Avatar użytkownika

Posty: 4474
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 4 lut 2005, 08:11 
Cytuj  
Hmm, będąc shamanem nie będziesz ani tankiem, ani healerem ani casterem. Przykro mi. Flame tak btw. doszedłeś shamanem do lvl 50+ że się tak autorytatywnie wypowiadasz ?


_________________
ǝuʍɐqɐz ʇsǝظ ıɯɐbou ʎɹob op ǝıuɐsıd
¡ lɐʇod lɐʇod

**

Posty: 266
Dołączył(a): 12.10.2004
Offline
PostNapisane: 4 lut 2005, 09:06 
Cytuj  
Wydaje mi się, że mag będzie dla Ciebie lepszy.
Szukasz kogoś kto potrafi mocno przywalić z dystansu - mag.
Szukasz kogoś kto potrafi przywalić z dystansu, przywalić z bliska, a jak sam dostanie to potrafi się wyleczyć, i któremu mana się kończy szybciej niż jakiejkolwiek innej klasie - bierz szamana.

Nie ma co się bawić w szczegóły i tłumaczenie co jak i dlaczego dopoki nie poznasz gry.


_________________
Deckard <Drunks>, Orc Warrior, The Venture Co.

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 4 lut 2005, 09:20 
Cytuj  
szaman to hybryda, kiepski healer (jeden priest leczy lepiej niż 2-3 szamanów), sensowny damage dealer (ale bez porównania z rogue, magiem). Chyba główną robotą shamana na lvl60+ to stawianie totemków (czyli typowa robota buffer/debuffer - support klass) + wskrzeszanie innych.

Nie da się też porównać paladyna w plate z podobnym healing rate, mniejszym dps i shieldami immune. Shaman ma kłopoty by rozwalić paladyna. Nawet bardzo dobry shaman bardzo słabego paladyna. Mag też ma z nim kłopoty bo najczęściej magowi nie starczy many na nuki by zabić healującego się paladyna.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10851
Dołączył(a): 12.02.2004
Offline
PostNapisane: 4 lut 2005, 09:28 
Cytuj  
flame napisał(a):
60 % wygranej zależy od klasy.


nie zgodze sie :) wygrana zalezy nie od klasy tylko od dobrze rozmieszczonych talentow i umiejetnosci uzywania odpowiednich skilli. Shamana mozna niezle zepsuc i oslabic jesli sie nie wie co i jak uzywac.

Cytuj:
Dodam, że w tej grze działa zasada, że dana klasa jest dobra na inną, lecz znajdzie się klasa z którą w bezposrednim starciu nie masz szans i odwrotnie.


No wlasnie.... kazda klasa kilka innych klas rozwala a niektorych nie da rady :) Jest to zbalansowane .

Cytuj:
Nie ma idealnej postaci-może poza shamanem :)


j.w. Shaman tez z niektorymi klasami ma duze problemy, a z niektorymi sobie latwo radzi. Tak samo jak kazda inna klasa.


_________________



**

Posty: 212
Dołączył(a): 1.10.2004
Offline
PostNapisane: 4 lut 2005, 09:28 
Cytuj  
Sweng przecież napisałem, że nie będzie w 100%. Shaman jest klasą wspomagającą. I jak trzeba to w danym momencie może posłużyc jako tank- w momencie jak warrior ma problemy, jako healer jakby priest miał zbyt dużo roboty i jako caster. Tak miałem w beta US 46 lvl w KR 35 i w momencie odstąpienia konta EU miałem 24 lvl bodajże. No faktycznie nie powinienem się wypowiadać, bo nie miałem lvl 50+ . Wszystkie moje bety to praktycznie shamani (dlatego raczej zmieniam na holy priesta w retailu, aby móc wnieść coś bardziej konkretnego do drużyny), więc nie czepiaj się.


Huragan- z kim sobie nie radzi?

******
Avatar użytkownika

Posty: 4474
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 4 lut 2005, 09:39 
Cytuj  
A czy ja się czepiam ? Tylko spytałem czy miałeś 50+ lvl, nie szukaj postów flamo-twórczych ;)
Shaman dla mnie w drużynie to przede wszystkim maszynka stawiająca totemy. I te totemy jakby nie patrzeć zajebiście dużo dają. Windfurry dla drużyny to odjazd (o ile jest więcej niż jeden walczący malee :D), szczególnie rouge powinien to docenic. Buffy +str lub -dmg otrzymany, ochronka przed efektami czarów (zasypianie etc.) totem stunujący (żadko wykorzystywany ale pare razy mi d*** uratował), ściągający na siebie pierwszy czar, no jest tego troche i wszystko działa na całe party. To właśnie jest zaleta shamana.


_________________
ǝuʍɐqɐz ʇsǝظ ıɯɐbou ʎɹob op ǝıuɐsıd
¡ lɐʇod lɐʇod

**

Posty: 221
Dołączył(a): 15.12.2004
Offline
PostNapisane: 4 lut 2005, 15:05 
Cytuj  
Zeby nie odbiegac za bardzo od tematu tego watku to dodam ze zabicie maga prez shamana to sprawa niezwykle prosta i w zasadzie sprowadza sie do uzycia earthshocka + co kto lubi.

Natomiast jak nie moge zrozumiec dlaczego wszyscy tak sie czepiaja tej many? Shaman bez many to martwy shaman. G**** prawda. Wlasnie ten balance sprawia ze shaman bez many nadal potrafi sobie doskonale radzic czego nie mozna powiedziec o druidzie, priescie, magu czy warloku. Co z tego ze mag ma 2000 wiecej many jak zginie? Doczego mu ona? Moj shaman bedzie mial 0 many ale w tym bedzie juz stal w poblizu maga ktory bedzie juz mial polowe HP. Bedzie mial na sobie 5 minutowy windfurry czy rokbiter, wystawione ze 2 totemy i o wiele wiekszy AC i nikt nie powie ze jest praktycznie "dead".

*****

Posty: 2199
Dołączył(a): 3.07.2002
Offline
PostNapisane: 4 lut 2005, 15:21 
Cytuj  
powiem tak, szaman jest zajebisty, ale czy jest przegiety? Imo tylko warrior jest gimpem, a praktycznie kazda inna klasa wymiata jak nie wiem co. Tylko trzeba umiec wykorzystac jej walory. Rouge- niesamowity dmg , warlock - doty i sucubus ( oj to boji) + fear, priest - tu to nie ma nawet co mowic, bo to jedna z najmocniejszych klas w grze. Pally - no fajna puszka przegieta strasznie, jezeli umie sie ja wykorzystac. Mag - tez zajebisty dmg. Tak wiec nie ma sie co klocic kto jest najlepsiejszy, bo wszystko zalezy od sytuacji i od gracza ( nawet warrior moze wymiatac, szczegolnie w grupie jezeli sie ma dobrego warriora, to jest naprawde przyjemnie)

***
Avatar użytkownika

Posty: 10851
Dołączył(a): 12.02.2004
Offline
PostNapisane: 4 lut 2005, 15:51 
Cytuj  
flame napisał(a):
Huragan- z kim sobie nie radzi?


Shaman ma duze klopoty z Warriorem. Oczywiscie moze uzyc Earthbind Totem ale i tak walka bedzie dluga i ciezka dla Shamana.


_________________



****
Avatar użytkownika

Posty: 1106
Dołączył(a): 8.11.2001
Offline
PostNapisane: 4 lut 2005, 16:54 
Cytuj  
Nie ma klopotow z warriorem =\.Bilem o ~5 lvl wyzszych warriorow shamanem...


_________________
The Legendary.

**

Posty: 318
Dołączył(a): 1.10.2004
Offline
PostNapisane: 4 lut 2005, 17:43 
Cytuj  
Jakich warriorow? Takich co stali w miejscu i nie wiedzieli co sie dzieje? :)


_________________
What's so funny 'bout peace, love and understanding?

****
Avatar użytkownika

Posty: 1106
Dołączył(a): 8.11.2001
Offline
PostNapisane: 4 lut 2005, 17:54 
Cytuj  
Nie mialo to wiekszego znaczenia.Dla mnie warrior to najlatwiejsza klasa do zabicia , troche trudniej juz z hunterem.Te dwie klasy przynajmniej z mojego odczucia(gram shamanem) sa najbardziej gimped w PvP.Zabilem nawet w 1vs2 na tym samym poziomie(60) wlasnie warriora i huntera bez uzywania potow czy jakis wymyslnych itemow/taktyk...


_________________
The Legendary.

**

Posty: 314
Dołączył(a): 9.10.2004
Offline
PostNapisane: 4 lut 2005, 19:32 
Cytuj  
biedaki :]

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2252
Dołączył(a): 10.12.2001
Offline
PostNapisane: 4 lut 2005, 21:38 
Cytuj  
a i tak priest > all ;)

***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 4 lut 2005, 21:59 
Cytuj  
takiś pewien? , opowiem dzisiejszą historyjkę

Poszedłem moim d0rfem paladynem 18 lev , wraz z priestem też na 18 do Ashenvale , napotkaliśmy samotnego trolla priesta , level 28+ , podejrzewam że ponad 30 miał , specjalnie się nami nie przejął
, zaczałem go łupać w plecy , priest nadal nas traktowal jak natrętne muchy , mina mu zrzedła kiedy zjechaliśmy mu hp do 1/3 , wtedy puścił shielda i zaczał się healować , rzucił nawet mind control na mojego towarzysza , ale zadawał mi nedzny dmg więc olałem i spokojnie kruszyłem trolla , w końcu priest zawołał kumpli , którzy nas rozjechali jak walce , szkoda że nie nagrałem tego , zabawnie to wyglądało jak małe kurduple skaczą dookoła wysokiego trolla :]

Wcześniej do questujących alliance w Westfall , przyszedł orc rouge 22 lev i zaczepiał prowokując walke , chcąc sprawdzić czy paladyn rzeczywiście jest taki Uber w pvp podjąłem rękawicę
Zaczyna się walka , stun - resist , szybki jak diabli , wtedy użyłem paladynskich sztuczek - shield & heal a gdy miałem hp na wykończeniu -
LoH , 5 lev wyższy char padł , warlockiem czy druidem mogłbym pomarzyć tylko o takim wyniku walki , heh :wink:

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 71 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.