mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 29 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość

Posty: 19
Dołączył(a): 10.12.2005
Offline
PostNapisane: 10 gru 2005, 13:54 
Cytuj  
Witam

Mam mały problem z wow, gdy zaczynam grać wszystko jest ok ale po jakimś czasie mam dziwnego laga... ekran "zamarza" i lopóję się dzwięk. Trwa to kilka sekund i wszystko jest ok. Tym dłużej gram tym powtarza się to coraz częściej i dłużej trwa... nie wiem o co biega.

Gram na:
-ECS K7S5A ( badziewie także n/c prosze )
-Athlon 1600+
-GeFerce 5200 128 DDR ( to samo co wyżej...)
-768 DDR RAM'u
-Soud Blaster 5.1 Digital (SB0220)

// Widows XP Home Edition ( Servis Pack 1)
//Ściągłem najnowsze seterowniki nvidi do grafy
//Nie mam wirusów ani edwerów i innych syfów ... :evil:

Nie wiem w czym problem, czy karcie graficznej czy w ustawieniach. Grałem wcześniej w WoW i tak się nie działo, dopiero po formacie mam takie cuda. W innych grach ( niewszystkich) dzieją się podobne cuda...

*

Posty: 6259
Dołączył(a): 30.07.2004
Offline
PostNapisane: 10 gru 2005, 14:06 
Cytuj  
Prawdopodobnie masz lagi. Jest o tym spory temat.
Chociaz z tego co mi sie wydaje to przez kilka sekund byl tu zalozony temat o nowym polskim, darmowym serwerze do WoW. Jesli grasz na tym darmowym to chyba nikt Ci nie pomoze.


_________________
Obrazek


Posty: 19
Dołączył(a): 10.12.2005
Offline
PostNapisane: 10 gru 2005, 14:08 
Cytuj  
Gram na orginalnym serwerze i mam neo 640 i ping max 100 i nie sa to lagi od loncza.... grajac w Counter Strike mam pingi Normalne 20 - 50 na polskich serwach.

*

Posty: 6259
Dołączył(a): 30.07.2004
Offline
PostNapisane: 10 gru 2005, 14:34 
Cytuj  
Wiekszosc osob majacych Neo ma problem z graniem w WoW. W tym temacie
viewtopic.php?t=13627 kilka ostatnich stron dysusji jest poswieconych temu problemowi.


_________________
Obrazek


Posty: 19
Dołączył(a): 10.12.2005
Offline
PostNapisane: 10 gru 2005, 14:42 
Cytuj  
Podobne rzeczy dzieją się także w Call of Duty 2 w Single Player. A że było problemy z neostradą i łączami międzynarodowymi to wiem, było głośno o tym także w świecie CS'a. Niedawno zostało to naprawione. I obecnie przynajmniej ja i moi zanajomi nie mają problemów z neo. Niesądze żęby to był problem z łączem, nie uskarżam się na neo... :D

******

Posty: 4673
Dołączył(a): 24.11.2001
Offline
PostNapisane: 10 gru 2005, 14:43 
Cytuj  
To napewno nie jest lag wynikajacy z netu.
Jak sie dzwiek loopuje to jest to problem ze sprzetem.
Zrob sobie defragmentacje dysku, jesli nie pomoże to moze być coś z systemem albo w najgorszym wypadku z plytą główną.

Przy innych grach tez to masz, czy tylko wow?


Posty: 19
Dołączył(a): 10.12.2005
Offline
PostNapisane: 10 gru 2005, 14:48 
Cytuj  
W desperacji sciągam wszystkie ubdejty dla Windowsa XP Home Editon bo mam orginał ( Bo nie mam Servis packa 2). Może będzie lepiej.
Płyte główną mam wiekowom ... to fak ale nigdy nie było z nią większych problemów, co mnie osobiście dziwi :D.

Tak mam podobne problemy z CoD2 ( Tym węcej gram tym lagi są dłuższe i częstrze tak jak w wow) nawet z Diablo 2 ale tu są krótkie i bardzo żadko. W Counter Strike nie ma takich lagów np...

Zaczeły się pojawiać z wyjściem nowych patch'ów do nvidi ale nie jestem pewny co do zbieżności tych wydażeń....

******

Posty: 4673
Dołączył(a): 24.11.2001
Offline
PostNapisane: 10 gru 2005, 14:58 
Cytuj  
Gdzieś Ci system nie wyrabia.
Jeśli to się zdarza co jakiś czas i nasila to stawiałbym na pamięć.
Nie piłują Ci jakieś procesy w tle?

Tak czy siak zaczałbym od defragmentacji.


Posty: 19
Dołączył(a): 10.12.2005
Offline
PostNapisane: 10 gru 2005, 15:04 
Cytuj  
Nie wiem ... zazwyczaj mam jakies 18 - 20 procesów i mniej więcej 800-1000
modułów... Zainstaluję patche do windowsa i zrobie defragmentacje... i coś wieczorkiem nasmaruje.
Jestem około 1 miesiąc po formacie wszystkich partycji instalowaniu wszystkiego od nowa.
Mam dysk 120 GB 7200/obr Kawiara.
W trakcie gry sprawdzałem czy obciążenie procesora i pamięci i jest ok =/


Posty: 17
Dołączył(a): 7.12.2005
Offline
PostNapisane: 10 gru 2005, 15:12 
Cytuj  
Też tak miałem... na początku sie zacinało na chwile... pózniej juz totalnie i trzeba było kompa restartowac... okazało sie ze zatarł sie wentylaorek karty graficznej :D dobrze ze poczułem smród bo prawia sie sfajczyła :D

***

Posty: 836
Dołączył(a): 10.04.2005
Offline
PostNapisane: 10 gru 2005, 15:20 
Cytuj  
James Dark napisał(a):
Też tak miałem... na początku sie zacinało na chwile... pózniej juz totalnie i trzeba było kompa restartowac... okazało sie ze zatarł sie wentylaorek karty graficznej :D dobrze ze poczułem smród bo prawia sie sfajczyła :D

Cos w tym jest, sprawdz czy nie masz zakurzonego kompa..
Najlepiej wrzuc go do pralki :wink:


_________________
Cytuj:
#wow-pl - czyli smrod, robactwo i drobna administracja

******

Posty: 4673
Dołączył(a): 24.11.2001
Offline
PostNapisane: 10 gru 2005, 15:24 
Cytuj  
No... zapomniałem o przegrzaniu, to moze byc to :]

Wyczysć wentylatory a jak to nie wystarczy to sobie zdejmij ścianki obudowy :]

****

Posty: 1106
Dołączył(a): 5.03.2005
Offline
PostNapisane: 10 gru 2005, 15:57 
Cytuj  
może masz źle dociśniętą kartę graficzną lub pamięć RAM, miałem podobny problem co ty, ale wyciągnąłem i włóżyłem z powrotem ram oraz kartę graficzną i problem się skończył. Ew. możesz mieć jeszcze zakurzone podzespoły.


Posty: 19
Dołączył(a): 10.12.2005
Offline
PostNapisane: 10 gru 2005, 16:00 
Cytuj  
Przegrzenie , czy ja wiem. Wentrylator jest czysty. Obudowa jest zawsze otwarta a na dodatek posiada przogromny jak na wentylator do zasilania wiatrak oraz dwa dodadkowe ... które cały czas działają. Jeden u góry obudowy a 2 po lewej strone ....
Karta graficzna jest nieprzeciętnie gorąca... gdy dotykam płytki z drógiej strony ... ( przeciwległej stronie wiatraka) Idzie się popażyć.
Może wiatrak nie ma swoich obratów ? Jak to sprawdzić ?
Noi nadal dzieje się to samo ... +(
Spadam zaczerpnąć świeżego powietrza... przemyśleć to =/
W Counter - Strike się tak nie dzieje... chociaż komputer żadko ale jednak wiesza się ... czarny obraz lub mazy... rozmywanie kolorów itp ...


Posty: 17
Dołączył(a): 7.12.2005
Offline
PostNapisane: 10 gru 2005, 16:04 
Cytuj  
po pierwsze czy twoja krta graficzna ma dodatkowy wiatraczek ? Jeśli tak zobaczy (przy yłaczonym kompie :) ) czy da sie go swobodnie obracac i czy w nim nie ma zadnego syfu... Jesli chodzi wiatraczek chodzi cieżko lub jest zapchany kurzem musisz go wymienic na nowy, niegraj na przetartym bo nie tylko wiatraczek ale i cała karta graficzna bedzie do wymiany...

**

Posty: 413
Dołączył(a): 28.02.2005
Offline
PostNapisane: 10 gru 2005, 17:01 
Cytuj  
James Dark napisał(a):
po pierwsze czy twoja krta graficzna ma dodatkowy wiatraczek ? Jeśli tak zobaczy (przy yłaczonym kompie :) ) czy da sie go swobodnie obracac i czy w nim nie ma zadnego syfu... Jesli chodzi wiatraczek chodzi cieżko lub jest zapchany kurzem musisz go wymienic na nowy, niegraj na przetartym bo nie tylko wiatraczek ale i cała karta graficzna bedzie do wymiany...
mialem ten sam problem ale w swg i to byl wlasnie wiatrak na karcie graf wiec wymienilem gf na radka z big radiatorem problem zniknol :]


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 10851
Dołączył(a): 12.02.2004
Offline
PostNapisane: 10 gru 2005, 18:36 
Cytuj  
Zychoo napisał(a):
Wiekszosc osob majacych Neo ma problem z graniem w WoW.


eee tam,..... ja mam Neo i zadnych problemow.. nigdy.. chodzi jak malina :)))


_________________



******
Avatar użytkownika

Posty: 3478
Dołączył(a): 27.05.2005
Offline
PostNapisane: 10 gru 2005, 21:53 
Cytuj  
To na 100% nie sa lagi, tez to mam. Zrobilem defragmentacje c: i zmalalo to do minimum, przypuszczam ze jak zrobie defragmentacje d: to zniknie to wogole (WoW'a mam na d:)


Posty: 17
Dołączył(a): 7.12.2005
Offline
PostNapisane: 10 gru 2005, 22:14 
Cytuj  
Mirtul ty lepiej tez sprawdz chłodzenie bo watpie zebys miał dysk na tyle wolny ze sie przycina z powodu nieuporzadkowanych plików...

******
Avatar użytkownika

Posty: 3478
Dołączył(a): 27.05.2005
Offline
PostNapisane: 11 gru 2005, 02:13 
Cytuj  
Ogolnie mam syf na kompie ;d

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 29 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.