mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 30 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
*

Posty: 179
Dołączył(a): 5.12.2004
Offline
PostNapisane: 14 lut 2006, 10:17 
Cytuj  
Witam wszystkich serdecznie
Mam bardzo dziwny klopot z gra WoW.
A mianowicie posiadamy z bratem 2 konta WoW i 2 komputery podlaczone do jednej osiedlowej sieci. Wczesniej mielismy wspolne IP i bylo ok tzn bez problemu gralismy wspolnie w swiecie WoW.
Ostatnio jednak jak ja loguje sie na serwerze Ahn Quiraj to w tym samym momencie moj brat nie moze wejsc na ten serwer a jak jakims cudem sie tam dostanie to ma latency 0 wszyscy sa unkown entities i po minucie ma disconecta, raz na kilkadziesiat prob uda sie nam wejsc na Ahn Quiraj ( serwer) wspolnie to mamy straszne lagi obaj i po pewnym czasie disconnecta ( okolo 20 min) Jesli to on zaloguje sie pierwszy to ja nie moge wejscv na ten serwer. Wczoraj nasz admin dal nam rozne IP zewnetrzne jednak i to nie pomoglo.
Czy ktos z was spotkal sie z takim problemem wczesniej.
Pisalem juz o tym w dziale Tech ale napisze jeszcze raz w dziale WoW gdyz tyczy sie WoW i moze wiecej z was odwiedza te strone.
Z gory dziekuje za wszystkie posty. Pozdrawiam
Na maile pisane do Blizzarda nie mam zadnej odpowiedzi

***

Posty: 803
Dołączył(a): 27.09.2005
Offline
PostNapisane: 14 lut 2006, 10:21 
Cytuj  
Moze dwa klienty wowa uzywaja tych samych portow i jeden blokuje porty to drugie nie moze wejsc:P Zalezy od lacza.


_________________
http://rince.mybrute.com/

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 14 lut 2006, 10:23 
Cytuj  
nie chce mi sie wierzyc że dwa odzielne IP nie rozwiazały kłopotu. stawiam na scieme admina :wink:


_________________
psn

*

Posty: 179
Dołączył(a): 5.12.2004
Offline
PostNapisane: 14 lut 2006, 10:27 
Cytuj  
Dzieki chlopaki.
Nie sadze zeby admin sciemnial to jest taka osiedlowa siec i w sumie wszyscy sie tu znamy. Powiem wam ze do ostatniego patcha wszystko bylo super natomiast od srody zaczely sie klopoty. po restarcie.
Moze blizz cos pozmienial w ustawieniu sicei. Mowie wam do srody gralismy bez przeszkod na tym samym serwerze ze wspolnym IP.

******
Avatar użytkownika

Posty: 3185
Dołączył(a): 13.12.2004
Offline
PostNapisane: 14 lut 2006, 11:41 
Cytuj  
Moze napisz na tech support forum?


_________________
Nestor#1522

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 14 lut 2006, 11:48 
Cytuj  
Nestor napisał(a):
Moze napisz na tech support forum?
dokładnie, lepiej zapytać kilka tysiecy osób zamiast kilkadziesiąt :wink:


_________________
psn

*

Posty: 179
Dołączył(a): 5.12.2004
Offline
PostNapisane: 14 lut 2006, 13:58 
Cytuj  
Deshroom miales racje admin na 99% walnal scieme.
Sprawdzilem IP obu kompow na stronce www.whatismyip.com nota bene moze sie ten link komus kiedys przydac i okazalo sie ze obydwa komputery pracuja na tym samym IP.
Jeszcze raz dzieki za wszystkie posty.
Ide dorwac admina :) hehe

***

Posty: 886
Dołączył(a): 3.08.2005
Offline
PostNapisane: 14 lut 2006, 14:00 
Cytuj  
albo moze, przez zwyczajny przypadek wchodziliscie na jedno konto?

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 14 lut 2006, 14:14 
Cytuj  
Dygi napisał(a):
Deshroom miales racje admin na 99% walnal scieme.
Sprawdzilem IP obu kompow na stronce www.whatismyip.com nota bene moze sie ten link komus kiedys przydac i okazalo sie ze obydwa komputery pracuja na tym samym IP.
Jeszcze raz dzieki za wszystkie posty.
Ide dorwac admina :) hehe
powodzenia - podejrzewam że oba wasze konta próbowały działać na tym samym IP i tym samym porcie (albo niektórych portach) :wink:
pewnie dane które miały isc do brat aszły do ciebie i odwrotnie. nie dziwne że wow zwariował :P


_________________
psn

***

Posty: 578
Dołączył(a): 7.10.2005
Offline
PostNapisane: 14 lut 2006, 14:39 
Cytuj  
no ale w sumie nawet fakt, ze grali z 1 ip nie powinien takich psot sprawiac-ciekawe jakie antycos blizz wymyslil w nowym patchu ;]

******

Posty: 4659
Dołączył(a): 12.02.2005
Offline
PostNapisane: 14 lut 2006, 14:41 
Cytuj  
Kabu napisał(a):
no ale w sumie nawet fakt, ze grali z 1 ip nie powinien takich psot sprawiac-ciekawe jakie antycos blizz wymyslil w nowym patchu ;]


ja dostaje instant reset kompa przy wejsciu/wyjsciu z instancji a czasem w czasie zwyklej walki :)


_________________
Noregoth active
Flonoe, Milea retired

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 14 lut 2006, 14:43 
Cytuj  
Kabu napisał(a):
no ale w sumie nawet fakt, ze grali z 1 ip nie powinien takich psot sprawiac-ciekawe jakie antycos blizz wymyslil w nowym patchu ;]
a niby dlaczego nie ?
dla mnie to całkowicie słuszne i normalne :wink:
skad dane maja wiedziec gdzie isc jak na tym samym porcie i IP sa dwa kompy w włączonymn WoW


_________________
psn

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 14 lut 2006, 14:44 
Cytuj  
grałem z kolegą na jednym IP, nawet net leciał przez mój komputer (udostępnianie połączenia) i nie było najmniejszych problemów - bo w sumie nie powinno być.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 14 lut 2006, 14:50 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
grałem z kolegą na jednym IP, nawet net leciał przez mój komputer (udostępnianie połączenia) i nie było najmniejszych problemów - bo w sumie nie powinno być.
jak ty grałes to WoW był turowy - to nie to samo :wink:


_________________
psn

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 14 lut 2006, 15:06 
Cytuj  
no więc inaczej - nasza sieć osiedlowa ma około 700 użytkowników i tylko nieliczni mają zewnętrzne IP, kilkanaście - kilkadziesiąt osób z sieci gra z tego samego IP w WoW-a w tym samym czasie, do tej pory.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 14 lut 2006, 15:16 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
no więc inaczej - nasza sieć osiedlowa ma około 700 użytkowników i tylko nieliczni mają zewnętrzne IP, kilkanaście - kilkadziesiąt osób z sieci gra z tego samego IP w WoW-a w tym samym czasie, do tej pory.
jasne ale nie publiczne to nie jest to samo IP,gracie wewnątrz ale w jakiś sposób logiczny siec jest ułożona - każdy ma jakiś oddzielny nr IP.
siec nie moze działać jak dwa kompy maja to samo IP
te 700 kompów ma rózne ip i nawet nie wie że jest tez IP publiczne po drugiej strony serwera

dlatego podejrzewam że wina lezy po stronie admina - oczywiście że zgaduje ale jaką inną rade mżna koledze napisac


_________________
psn


Ostatnio edytowano 14 lut 2006, 15:19 przez Deshroom, łącznie edytowano 1 raz
***

Posty: 803
Dołączył(a): 27.09.2005
Offline
PostNapisane: 14 lut 2006, 15:18 
Cytuj  
Deshroom napisał(a):
Mark24 napisał(a):
no więc inaczej - nasza sieć osiedlowa ma około 700 użytkowników i tylko nieliczni mają zewnętrzne IP, kilkanaście - kilkadziesiąt osób z sieci gra z tego samego IP w WoW-a w tym samym czasie, do tej pory.
jasne ale nie publiczne to nie jest to samo IP,gracie wewnątrz ale w jakiś sposób logiczny siec jest ułożona - każdy ma jakiś oddzielny nr ip.

dlatego podejrzewam że wina lezy po stronie admina - oczywiście że zgaduje ale jaką inną rade mżna koledze napisac


Wszystko zalezy od admina i ISP. Jak jest duza siec to admin troszczy sie zeby nikt nie mial problemow, przy mniejszej czesto jest prowizorka.


_________________
http://rince.mybrute.com/

***

Posty: 578
Dołączył(a): 7.10.2005
Offline
PostNapisane: 14 lut 2006, 15:34 
Cytuj  
Deshroom napisał(a):
Kabu napisał(a):
no ale w sumie nawet fakt, ze grali z 1 ip nie powinien takich psot sprawiac-ciekawe jakie antycos blizz wymyslil w nowym patchu ;]
a niby dlaczego nie ?
dla mnie to całkowicie słuszne i normalne :wink:
skad dane maja wiedziec gdzie isc jak na tym samym porcie i IP sa dwa kompy w włączonymn WoW

Deshroom napisał(a):

siec nie moze działać jak dwa kompy maja to samo IP
te 700 kompów ma rózne ip i nawet nie wie że jest tez IP publiczne po drugiej strony serwera

widzisz zgadzam sie z toba, wiec "1 zewnetrzne ip" niepowinno stanowic problemu ;] poniewaz te kompy musza miec 2 rozne wewn ip->pakiety wiedza juz gdzie isc ;]

*

Posty: 5321
Dołączył(a): 19.11.2004
Offline
PostNapisane: 14 lut 2006, 15:35 
Cytuj  
Ja odpalałem wow-a 2 razy na tym samym kompie (rózne accounty) i problemu nie było.


_________________
I say starighten yuh crooked ways.
Blessed is the man that walketh not in the counsel of the ungodly.

*****

Posty: 2199
Dołączył(a): 3.07.2002
Offline
PostNapisane: 14 lut 2006, 15:36 
Cytuj  
Shadhun_ napisał(a):
Ja odpalałem wow-a 2 razy na tym samym kompie (rózne accounty) i problemu nie było.


ja kiedys tez to robilem, ale ostatnio probowalem sie juz nie da, wyskakuje critical error przy probie wlaczenia drugiego wowa


_________________
Nie mam pomyslu na signature

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 30 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.