mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
*

Posty: 98
Dołączył(a): 27.05.2005
Offline
PostNapisane: 13 lut 2007, 17:54 
Cytuj  
Mam pewien irytujący problem tbc - zazwyczaj gdy gram co 10-15 min monitor wywala " No signal" i jest dętka, jedyna droga to reset. Jako że nie jestem demonem komputeryzacji, postanowiłem napisać tutaj zwłascza ze u innego kolegi stwierdziłem ten sam problem z tym ze duzo rzadziej. Przy niczym innym komp mi tak nie reaguje. Będe wdzięczny jeśli ktos odpowie na pytania:

Czego to moze byc wina, sprzetu (proc 2.5hz, 1gb ram 6600 dżifors) gry, ustawien, whatever?

Jak ewentualnie sobie z tym radzić?

Bardzo dziękuję z góry za odpowiedzi.

**

Posty: 234
Dołączył(a): 15.05.2005
Offline
PostNapisane: 13 lut 2007, 18:00 
Cytuj  
Probowales podlaczyc inny monitor?
Moze to byc wina zlacza na karcie graficznej albo ( bardziej prawdopodobne) kabla od monitora.

******

Posty: 4673
Dołączył(a): 24.11.2001
Offline
PostNapisane: 13 lut 2007, 18:04 
Cytuj  
Zmniejsz ustawienia w WoW. Prawdopodobnie karta graficzna Ci nie wyrabia i się przegrzewa.

***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 13 lut 2007, 18:26 
Cytuj  
IMO, kabel. Karta graficzna jakby się grzała, to by restartowała kompa bądź go zwieszała. Out of Sygnal to wina wtyczki monitora bądź kabla, nie karty graficznej. Zajebisty problem w sumie, 1-szy raz się z takim czyms spotykam :).

Spróbuj odłączyć/poruszac kablem od monitora przy wejściu do karty graficznej i zobacz czy jest Out of Sygnal.

***
Avatar użytkownika

Posty: 13655
Dołączył(a): 24.08.2004
Offline
PostNapisane: 13 lut 2007, 18:43 
Cytuj  
Przejdź się z monitorem do kumpla u którego niema podobnych problemów. Jeżeli u niego też będzie No Signal to jest to wina monitora albo wtyczki. Jeżeli nie, to raczej wina twojego CPU (napięcie albo chłodzenie).


Posty: 12
Dołączył(a): 29.12.2005
Offline
PostNapisane: 13 lut 2007, 18:44 
Cytuj  
Na moim starym komputerze miałem ten sam problem. Tylko, że nie było to co 10-15 minut, ale co jakieś 2/3 godziny, więc zazwyczaj, po prostu resetowałem i dalej grałem. Ale pewnego dnia, włączony był WoW, muzyka na kompie + jeszcze jakieś dwa/trzy programy i komputer złapał taką samą 'zwieche'. I od tego czasu nie widziałem mojego starego kompa działającego na oczy :) Już od miesiąca jest w serwisie - tam mówią, że to wina płyty głównej, albo karty graficznej. Także radzę uważać z tym problemem bo może się ciężko zakończyć dla sprzętu :) U mnie to na 100% nie wina monitora!

*

Posty: 137
Dołączył(a): 17.10.2005
Offline
PostNapisane: 13 lut 2007, 21:14 
Cytuj  
Mialem to samo, przy wszystkim. Szczerze mowiac nie wiem w jaki sposob ale mi sie naprawilo po tygodniowym nieuzywaniu kompa :p Tzn nie mialem co 10-15 minut ale co 5minut do 10h :P Taki kaprys dziwny

**

Posty: 256
Dołączył(a): 13.01.2005
Offline
PostNapisane: 14 lut 2007, 01:58 
Cytuj  
problemy takie sa bardzo trudno do wysledzenia - moze to byc praktycznie wszystko

-- proponowal bym sprawdzic wiek/jakosc zasilacza podaj jego parametry
-- podac model grafy/ewentualnie jej sposob chlodzenia/pobor mocy

--zamienic kosci ram miejscami jesli masz wiecej niz 1 (tu tez bym proponowal wylaczyc w biosie funkcje "fast boot"(fast start .. lub cos w tym stylu) powoduje to sprawdzanie pamieci przy kazdym rozruchu i odcinanie uszkodzonych modulow

moze to byc jeszcze np wina kurzu lub jeszcze innych czesci ktore teraz nie przychodza mi do glowy

ale jestem pewny ze to nie monitor bo reset by nie naprawial komunikatu "no signal" :P


_________________
Nauka jazdy w Tychach

*

Posty: 98
Dołączył(a): 27.05.2005
Offline
PostNapisane: 14 lut 2007, 03:47 
Cytuj  
Dzięki za tyle konstruktywnych odpowiedzi. Zmniejszyłem poziom grafiki tbc do minimum, teraz no-signale wypadaja tak co 5h ale seriami po 3-4 :D wnioskuje więc że to conajmniej po czesci wina przegrzewajacej sie grafiki - ta jest zawsze goraca jak ... no, własnie :) jutro dokładnie przeczyszcze jej wentylator i zobacze. Zasilacz odpada bo świerzy. Pamięc zamieniłem, to tez *chyba* nie to. kable wymienilem z innym kompem- tez nie to. monitor rozniez odpada (sprawdzalem z innym). Więc to pewnie ta grafika lub płytka głowna.

Dzieki bardzo

**

Posty: 355
Dołączył(a): 16.02.2005
Offline
PostNapisane: 14 lut 2007, 08:43 
Cytuj  
Mialem ten "Out of signal" takze. Co jakas 1h, na jakies 10 sec max. Ale zrzucilem to na garb monitora, wszak struch juz jest. Tyle ze mi to kompletnie przeszlo i ja napewno nic z tym nie zrobilem, no chyba ze nie swiadom tego jestem.

******
Avatar użytkownika

Posty: 3185
Dołączył(a): 13.12.2004
Offline
PostNapisane: 14 lut 2007, 09:27 
Cytuj  
Karta ci sie przegrzewa, wyczysc wszystko dokladnie i moze zostaw bude otwarta.


_________________
Nestor#1522

****

Posty: 1125
Dołączył(a): 2.11.2004
Offline
PostNapisane: 14 lut 2007, 10:22 
Cytuj  
na 99% karta graficzna - przeczysc radiator z kurzu - u mnie byl raz tak zapchany ze przez niego powietrze nie przechodzilo


_________________
Obrazek

*

Posty: 151
Dołączył(a): 31.08.2006
Offline
PostNapisane: 16 lut 2007, 17:28 
Cytuj  
a jaka masz karte grafiki?
bo zwykle przegrzewajaca sie karta powinna zwieszac kompa, albo go samoczynnie restartowac


_________________
Oszczędzaj i zarabiaj z głową
________________
Leveling World of Warcraft

***
Avatar użytkownika

Posty: 13655
Dołączył(a): 24.08.2004
Offline
PostNapisane: 16 lut 2007, 22:06 
Cytuj  
Nie może to być karta, bo no signal oznacza brak sygnału z komputera (Proc, mainboard albo gniazdo) a nie karty.

******
Avatar użytkownika

Posty: 3185
Dołączył(a): 13.12.2004
Offline
PostNapisane: 16 lut 2007, 22:22 
Cytuj  
Dana napisał(a):
Nie może to być karta, bo no signal oznacza brak sygnału z komputera (Proc, mainboard albo gniazdo) a nie karty.


Mhm, bo jak komp wylacza przegrzana karte i sie zawiesza to bedzie dawal sygnal.

/pat


_________________
Nestor#1522

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 17 lut 2007, 17:40 
Cytuj  
Mialem dwa takie przypadki, jeden to karta graficza i drugi identyczny przypadek ale dla odmiany plyta glowna.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

**

Posty: 305
Dołączył(a): 25.11.2004
Offline
PostNapisane: 17 lut 2007, 22:00 
Cytuj  
Miałem taki sam problem.

Problem miałem w BWL, przed Chromim, po ok. 2-3 godzinach gry. Co ciekawsze - pojawiał się tylko i wyłącznie w BWL. Czasem jeszcze (raz lub 2) jak grałem DoTę, ale to już rzadko, bez jakiejś regularności. Raz mi się też zdarzył używając WoW Model Viewera...

O co chodziło? Karta graficzna się zawieszała. Powodu dokładnego nie znam (jakiś pixel lub coś), wiem tylko, że karta graficzna się zwieszała. A dokładnie ATI X550 (ta wiem, szmelc >< ale jak wymieniałem płytę to kasy brakło na kartę ><). Plus w tym, że Ati w swoich driverach ma VPU Recovery, czyli programik który resetuje kartę graficzną w razie zaprzestania odpowiadania na komendy sterownika.

Mam nadzieję, że pomogłem.


_________________
QpSeCzolg i na ryby...

"Demokracja tym sie różni od Anarchii, że jest cichsza."

******

Posty: 4673
Dołączył(a): 24.11.2001
Offline
PostNapisane: 18 lut 2007, 11:07 
Cytuj  
Na 100% karta. Tym bardziej, że redukcja detali wydłuża czas po jakim pojawia się problem.

**

Posty: 221
Dołączył(a): 30.06.2005
Offline
PostNapisane: 18 lut 2007, 13:12 
Cytuj  
a ja mam taki problem :
od momentu gdy kupilem nowego procka i grafike - dzien przed tbc - czesto zdarza mi sie ze bo wyjsciu z gry komputer sam sie resetuje.
Jakies pomysly dlaczego ?

******
Avatar użytkownika

Posty: 3185
Dołączył(a): 13.12.2004
Offline
PostNapisane: 18 lut 2007, 15:53 
Cytuj  
Bidderdoo napisał(a):
a ja mam taki problem :
od momentu gdy kupilem nowego procka i grafike - dzien przed tbc - czesto zdarza mi sie ze bo wyjsciu z gry komputer sam sie resetuje.
Jakies pomysly dlaczego ?


Zmien drivery od grafiki, i upewnij sie ze zainstalowales wszystkie stery od plyty.


_________________
Nestor#1522

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.