mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 110 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
Autor Wiadomość
**

Posty: 376
Dołączył(a): 13.08.2003
Offline
PostNapisane: 13 gru 2004, 02:08 
Cytuj  
Czy wiecie na czym polega dokladnie manor system, tzn jak sie produkuje itemy z zebranych zniw ???

**

Posty: 376
Dołączył(a): 13.08.2003
Offline
PostNapisane: 14 gru 2004, 15:14 
Cytuj  
Dzis sprzedalem 32 blue cobold w Giran i dostalem w zamian 20 barided hemp i 32 silver nugets w ciagu 20 min gry ?? to jest dziwne ?? inwestujac w seady 10 k.

Niech mi ktos wyjasni jak to dziala. :))

***

Posty: 909
Dołączył(a): 8.04.2004
Offline
PostNapisane: 14 gru 2004, 16:56 
Cytuj  
Jakoś nie bardzo się interesowałem Manor Systemem.

Ale mam jedną rzecz do powiedzenia na ten temat.

Uważajcie na kolesi "rzucających" sadzonki na Wasze moby.
Wbrew temu co mówią, sadzonki zastępują dropy.
Tzn jeśli wy bijecie sobie moba w teamie, a ktoś podejdzie i "zasadzi" moba to stracicie szanse na jakiegokolwiek dropa oprócz kasy.

Po raz kolejny NCSoft dał dupy, że się wyraże.
Jakiś upierdliwy dzieciuch może Wam "sadzić" i uniemożliwiać Wam zdobycie dropa.
Jedyny sposób to pozbycie się takiego delikwenta - co nie jest łatwe.
Wczoraj po raz pierwszy spotkałem się z sytuacją, że ktoś robił mi taki numer.

Do spoilerów, którzy spoilują moje moby, gdy farmuje moby nic nie mam, bo po prostu w żaden sposób nie wpływają na to co ja dostanę z moba.

Ale ten niedopracowany Manor System prowadzi do chorych sytuacji, że ktoś "sadzi" Twojego moba umożliwiajać uzyskanie jakichkolwiek dropów.

ech.. NCSoft, NCSoft.... Czy kiedykolwiek do Was dotrze, że jeśli istnieje możliwość uprzykrzenia życia bliźnim, to na pewno znajdzie sie jakiś debit/idiota/kretyn/znudzony dzieciuch (*niepotrzebne skreślić), który to zrobi ? :]

*

Posty: 126
Dołączył(a): 8.12.2004
Offline
PostNapisane: 20 gru 2004, 12:21 
Cytuj  
AVE

Kupiłem wczoraj przed snem 100 ziarenek na mój lev (26-36) po 250 każda i kose. Dzisiaj będą żniwa - tak na 1-2h w eg mi to starczy więc jutro dam znać co się dało zebrać :)

Kurga - ponury żniwiarz nadciąga :)


_________________
Kurga

*

Posty: 126
Dołączył(a): 8.12.2004
Offline
PostNapisane: 21 gru 2004, 09:10 
Cytuj  
AVE

Zgodnie z obietnicą wysyłam raport o efektach żniw:

Giran - 96 Red Cobol (level ziarna 26-36) => 96 Stem, 96 Thread, 10 Corse Bone Powder
Dion - 107 Chill Cobol (level ziarna 29-39) => 86 Coal, 88 Iron ore, 56 Suede

Ziarna wchodziły mi zawsze gdy mobek był w ich zakresie (kilka [7 na 210] gdzieś mi się zapodziało pewno zapomniałem skosić albo może nie weszły). Mobki muszą być z terenu z którego pochodzą ziarna więc kupno ziaren "niewiadomego pochodzenia" od gościa z ulicy może być ryzykowne - jak w to życiu :P LOL.

Proszę jak możecie o wysłanie podobnych raportów - może uda się ustlić co za co i w jakich ilościach można dostać.

Jak ktoś ma znajomego właściciele zamku albo sam nim jest :P to proszę o info jak to wygląda w praktyce z drugiej strony.

Już kupiłem 220 Red Cobol w Dion i jak tylko będę garł sam (a wole w grupce :P) to lece do EG - co tam farmerzy ja jestem żniwiarz :P [dam znać jak poszły dożynki] - Kalkulując cany na Bartzie sznase dropa i jego wartość na moim levelu (35) o wiele bardziej opłaca mi się kosić :)

BTW widziałem wczoraj stridera SUUUUUUUPEEEEEEER :)


_________________
Kurga

*****

Posty: 2204
Dołączył(a): 10.07.2004
Offline
PostNapisane: 21 gru 2004, 10:09 
Cytuj  
No ładnie - good job :)
A no właśnie to dobry pomysł aby napisać z jakich ziaren i jakiej ilości ile i jakich surowców otrzymaliśmy.

BTW Kurga to co ty nie wiesz, że mamy 3 zamki (były 4 ale jeden przegraliśmy w kości z Malus Imperium :P).


_________________
Sylvian's Chronicles
Beta Counters »
Obrazek

*

Posty: 176
Dołączył(a): 20.06.2004
Offline
PostNapisane: 21 gru 2004, 13:58 
Cytuj  
Ja tam tylko sprobowalem. Wzialem raz 10 i potem 25 ziarenek z Oren Cobold(Cold) cos tam Air (na moby 41-51). Zarzucilem je na foremory. Weszlo 100% i dostalem jako reward: 13 thread 8 coal i 3500a (zainwestowalem 2500 + kose ale jej nie licze bo jest wielorazowego uzytku).

Ogolnie jak mowi wszyscy: dobra sprawa jak ktos nie chce sie bawic dwarfem (lveling, osprzet itp). Na 100% wlozonej kasy dostaje sie od 120 do 150% plus mterialy. Polatac trzeba po roznych miastach i potestowac i bedzie wiadomo jakie materialy mozna "farmowac".

Niestety obawiam sie, ze ilosc ziaren w skupie chyba tez jest ograniczona, wiec mozna z nimi troche posiedziec (aktualnie w giran w sprzedazy byl jeden rodzaj ziaren, a dwa dni wczesniej bylo ich 5). Zatem szybko sie to moze skonczyc.

Jestem tez ciekaw (moze ktos ma takie info z C2) ktory zamek jakie produkty moze wyrabiac z tego.

Pozdrawiam, Pawel

***

Posty: 909
Dołączył(a): 8.04.2004
Offline
PostNapisane: 21 gru 2004, 14:47 
Cytuj  
Voila :)

* Producable Items as per Town
- Gludio - Instant Healing Potion, Scroll: Enchant Weapon D, Scroll: Enchant Armor D, Escape Scroll: Castle, Blessed Escape Scroll
- Dion - Instant Healing Potion, High Grade Haste Potion, Scroll: Enchant Weapon C, Scroll: Enchant Armor C, Escape Scroll: Castle, Crystal: B-Grade
- Giran - Instant Healing Potion, High Grade Haste Potion, High Grade Potion of Alarcrity, Scroll: Enchant Weapon C, Scroll: Enchant Armor C, Blessed Resurrection Scroll, Dual-Sword Crafter Stamp
- Oren - Instant Healing Potion, High Grade Potion of Alarcrity, Scroll: Enchant Weapon C, Scroll: Enchant Armor B, Blessed Resurrection Scroll, Crystal: B-Grade, Dual-Sword Crafter Stamp, Metallic Reinforcing Agent
- Aden - Instant Healing Potion, High Grade Haste Potion, High Grade Potion of Alarcrity, Scroll: Enchant Weapon B, Scroll: Enchant Armor B, Blessed Resurrection Scroll, Crystal: B-Grade, Dual-Sword Crafter Stamp
- Innadril - Instant Healing Potion, High Grade Haste Potion, Hight Grade Potion of Alarcrity, Scroll: Enchant Weapon B, Scroll: Enchant Armor B, Blessed Resurrection Scroll, Crystal: B-Grade, Dual-Sword Crafter Stamp

*

Posty: 126
Dołączył(a): 8.12.2004
Offline
PostNapisane: 21 gru 2004, 15:26 
Cytuj  
AVE

Dzięki Ethan - to produkuje dla właścicieli zamku (a tych mamy już tylko 3 :P) [ale na jakich zasadach??]
ale chciałbym zebrać info jakie materiały z których ziaren (i ew. z jakich zamków) można dostać jako normalny gracz (kto się uważa za normalnego ręka w górę ... nie widzę :P).
Nashem - napewno dostałeś kase?? czy tylko pokazała się w okienku (tak mi się wydaje ja - miałem przebicie 250% ale kasy nie dostałem tylko surowce i tak na nich sporo zarobiłem).
Co do ziaren to o ilości i cenie decyduje pan zamku (Sylvian puść więcej w obieg :P) i trza brać poki są.


_________________
Kurga

*

Posty: 176
Dołączył(a): 20.06.2004
Offline
PostNapisane: 22 gru 2004, 08:15 
Cytuj  
Widziałem ją w okienku więc pewnie była. Kto może niech sprawdzi kasę przed i po oddaniu seedów.

Inaczej, gdyby kasy nie było... Rzecz byłaby średnio opłacalna: kasa z mobów + materiały a wkładasz: czas+kasę+brak dropów... Musi więc być kasa za te itemy, szczególnie jak popatrzysz co właściciel zamku może z tego zrobić :D

*

Posty: 126
Dołączył(a): 8.12.2004
Offline
PostNapisane: 22 gru 2004, 08:39 
Cytuj  
AVE

Nashem napisał(a):
Widziałem ją w okienku więc pewnie była. Kto może niech sprawdzi kasę przed i po oddaniu seedów.

Inaczej, gdyby kasy nie było... Rzecz byłaby średnio opłacalna: kasa z mobów + materiały a wkładasz: czas+kasę+brak dropów... Musi więc być kasa za te itemy, szczególnie jak popatrzysz co właściciel zamku może z tego zrobić :D


Kasa w okienku była ale jej nie dostałeś - przyjżałem się temu troche.
Nie wiem jak na wyższych levach ale na moim (36) opłaca mi się, no i jeszcze sie nie znudzilo :)
Wydałem wczoraj 78k(260szt.) na Blue Cobol Seed-y - więcej nie było :P i zobacze co one dają - dam znać na info jak je rozsieje (pewno w weekend).
Potwierdzam że Red Cobol zamieniany jest na stem/thread (mam 350szt ktos chce :P)/corse bone powder.
Aha nazwy ziaren moga miec ta sama nazwe ale rozne levele w roznych miastach - przekonalem sie o tym po fakcie ale stykła mi dolna granica :) - wiec warto sie upewnic.

Kurga - Ponury Żniwiarz

*****

Posty: 2204
Dołączył(a): 10.07.2004
Offline
PostNapisane: 22 gru 2004, 12:44 
Cytuj  
Kurga napisał(a):
AVE

Nashem napisał(a):
Widziałem ją w okienku więc pewnie była. Kto może niech sprawdzi kasę przed i po oddaniu seedów.

Inaczej, gdyby kasy nie było... Rzecz byłaby średnio opłacalna: kasa z mobów + materiały a wkładasz: czas+kasę+brak dropów... Musi więc być kasa za te itemy, szczególnie jak popatrzysz co właściciel zamku może z tego zrobić :D


Kasa w okienku była ale jej nie dostałeś - przyjżałem się temu troche.
Nie wiem jak na wyższych levach ale na moim (36) opłaca mi się, no i jeszcze sie nie znudzilo :)
Wydałem wczoraj 78k(260szt.) na Blue Cobol Seed-y - więcej nie było :P i zobacze co one dają - dam znać na info jak je rozsieje (pewno w weekend).
Potwierdzam że Red Cobol zamieniany jest na stem/thread (mam 350szt ktos chce :P)/corse bone powder.
Aha nazwy ziaren moga miec ta sama nazwe ale rozne levele w roznych miastach - przekonalem sie o tym po fakcie ale stykła mi dolna granica :) - wiec warto sie upewnic.

Kurga - Ponury Żniwiarz

Te Grim Ripper :P
Te Stem to zachowaj dla siebie :P
No chyba, że GotreG zrobił ci całą biżuterię :)


_________________
Sylvian's Chronicles
Beta Counters »
Obrazek

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2739
Dołączył(a): 20.06.2004
Offline
PostNapisane: 22 gru 2004, 14:24 
Cytuj  
Szkoda ze nie wiedzialem wczesniej ze masz/bedziesz mial stemy.
Gdzie byles jak musialem kupic 1600 stemow :>

*

Posty: 126
Dołączył(a): 8.12.2004
Offline
PostNapisane: 29 gru 2004, 07:55 
Cytuj  
AVE

Oto kilka kolejnych info o manor system:
- efekt żniw (wyharvestowane itemy) można sprzedać w dowlonym zamku - nie koniecznie w tym w którym się kupiło - przy więkdzej ilość warto sprawdzić cene w okolicy (nie każdy zamek skupuje wszsytkie ziaran - jest to co innego niż cena skupu 0)
- od kasy za jaką teoretycznie sprzedajecie zależy ile surowców dostaniecie
- z moich przemyśleń wynika że skoro i tak nie ma dropów a ziaran mają lev X-Y o najlepiej być na levelu troszke poniżej Y a bić moby o lev trzoszke powyżej X (tak aby były janoniebieskie), a mistrzostwem byłoby bic half hp monsters - przecież tu chodzi o to by zasadzić i zebrać w jak najkrótszym czasie (tyle że one atakują w grupach :( - przydał by się harvest festiwal :P)

blue cobol daje: Suede i Adamantit (o ilościach nie wspominam po sprzedałem tragicznie tanio - chciałem wiedzieć co dają a nie mogłem tego sprzedać przez kilka ostatnich dni - i nie wiem czy wogole pokryje koszty zakupu :()
ale co tam juz jestem zaopatrzony w nowe ziarenka więc jak tylko załatwie inne sprawy w L2 wracam na role :P

może po wejściu do Unii rolnicy będą mieli lepiej :P


_________________
Kurga

*****

Posty: 2204
Dołączył(a): 10.07.2004
Offline
PostNapisane: 29 gru 2004, 11:22 
Cytuj  
Bur Cobol... za słownie 6 sztuk (ostatnie 6 sztuk kupione w Giran - po to aby chociaż sprawdzić co daostanę) otrzymałem 1x SoP i 7 Thead :D
Generalnie czuje pewien niesmak w gębie po tym jak kupiłem 70 SoP'ów za twardą walutę :D


_________________
Sylvian's Chronicles
Beta Counters »
Obrazek

***

Posty: 687
Dołączył(a): 28.05.2004
Offline
PostNapisane: 17 sty 2005, 12:46 
Cytuj  
Kurga - zarazilem sie !! Taki Andrzej to nie ma latwo ... ale ile funu z tego i kasy :) Serce roscie kiedy plony udane.

Nasionka nie pamietam nazwy (ale harvestowalem Red Cobold Friut czy cus takiego). Kupione w Dion dla levelu 29-39 do siania w jego okolicach. Wyszedlem w pole majac 50 nasonek z tego 41 owocow zebralem a dostalem 34 Animal skin, 7 Curse bone powder, 6 cursed bones i chyba ze 24 animal bone.

Chyba dolacze do grona rolnikow przynajniej na razie :)

*

Posty: 6032
Dołączył(a): 13.11.2001
Offline
PostNapisane: 17 sty 2005, 13:15 
Cytuj  
A mnie ciekawi czy jeszcze jakis Scav/BH oprocz mnie gra w L2 bo ten manor zupelnie wykonczy nas :)


_________________
Jestem fanem PiS (Piachów i Szutrów)

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2739
Dołączył(a): 20.06.2004
Offline
PostNapisane: 17 sty 2005, 14:57 
Cytuj  
Na moje oko to coraz wiecej osob gra Scav/BH.
Sam mam taki zamiar, tyle ze levelowanie nie wchodzi w gre, wiec pewno kupie gotowca 36 lub 44+ BH za adene :>

*****

Posty: 2204
Dołączył(a): 10.07.2004
Offline
PostNapisane: 17 sty 2005, 15:23 
Cytuj  
Karol66 napisał(a):
A mnie ciekawi czy jeszcze jakis Scav/BH oprocz mnie gra w L2 bo ten manor zupelnie wykonczy nas :)

Heh to samo mówiłem wczoraj Strzale - jeśli chodzi o podstawowe materiały w stylu a.bones/skins/iro ore etc. to jest to problematyczne nieco.
Tak czy siak ta klasa zawsze będzie potrzeba. Ja np. ostatnio zarabiam tylko na sprzedaży recept które wyspoiluje (jest o tyle dobrze że z bralu aktualnych informacji o spoilu w C2 cześć ludzi kupuje niektóre recepty z biegu - nie koniecznie za cenę którą one sobą reprezentują).

Natomiast problem jest to, że gra coraz mniej dwarfów wogóle (mówie tylko o wysoko levelowych postaciach - nie licząc wszelkich altów i farmerów). Ostatnio bywa tak, że potrafią być problemy z kupnem choćby CSS'ów o.O

BTW ja gram BH atm 47 lev


_________________
Sylvian's Chronicles
Beta Counters »
Obrazek

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2739
Dołączył(a): 20.06.2004
Offline
PostNapisane: 17 sty 2005, 15:28 
Cytuj  
Hm piszesz Sylvian ze gra malo dwarfow ..to troche ciekawe bo... szwedalem sie troszke po ToI, okolicach Toi, Cmentarzu,GC, okolicach GC i wszedzie tam widze mase, mase dwarfow, ale glownie BH.

Natomiast jesli idzie o Artisanow to tez jest ich sporo, tyle ze wiekszosc zajela sie stawianiem private workshop'ow,craftem broni..

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 110 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.