mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 66 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4
Autor Wiadomość
****

Posty: 1046
Dołączył(a): 28.04.2004
Offline
PostNapisane: 25 paź 2005, 19:01 
 
Mark24 napisał(a):
jedne z najlepszych postów jakie ostatnio czytałem na tym forum. W końcu ktoś myślący i nie biadolący/ośmieszający/ironizujący/nie_myślący.

Tak - też mam niezły ubaw czytając te nasze wypociny !

arkadek napisał(a):
Karol66 napisał(a):
Nieee.... od zamykania to jest Kaczynski :) LOL
ale zmienie nazwe :)


Nic nie zamykać!!! Już dawno nie było wątku z potencjałem na flames!! Zostawić koniecznie!!! I cieszyć się że jest co czytać :D



Sargeas - gratuluję zachowania - wygladasz mi na "postowego" wyjadacza! :) Chłopaki zobaczcie, nie dał się sprowokować!!! :P


_________________
Arletta Dreadnought 79 @ Naia (currently suspended)


Ostatnio edytowano 25 paź 2005, 19:15 przez arkadek, łącznie edytowano 1 raz
***

Posty: 607
Dołączył(a): 23.09.2005
Offline
PostNapisane: 25 paź 2005, 19:31 
 
Ethan napisał(a):
Nie ludzi a samego Kaczyńskiego. Jego tekst "Balcerowicz musi odejść" obliczony był tylko i wyłącznie pod elektorat Leppera.

Lech Kaczyński powiedział, że nie zaproponuje Leszka Balcerowicza na stanowisko przewodniczącego RPP. Balcerowicz nie ma monopolu na to stanowisko, a Kaczyński będzie korzystał ze swoich praw.

Ethan napisał(a):
To, że chciał zdobyć elektorat Leppera, co mu się nota bene udało hasłami przewodniczącego L., świadczy o tym, że w zdobyciu władzy nie cofnie się przed niczym.
Tak zaczynał nie jeden dyktator. I nie mów mi, że jest inaczej, bo stracisz w moich oczach, opinię inteligetnego rozmówcy.

A mnie się wydaje, że to było inaczej. A mianowicie zwolennicy PO otwarcie lekceważą elektorat Samoobrony, uważając ich za ludzi pozbawionych dumy i godności, a przede wszystkim inteligencji. Donald Tusk również traktuje Leppera niepoważnie. Kaczyński nikogo nie lekceważy i nikogo nie deprecjonuje, dlatego zagłosowali na niego wszyscy ci, których inni lekceważą i nimi pogardzają.

Ethan napisał(a):
Wcale nie mam zamiaru. To Ty zaatakowałeś pierwszy i teraz udajesz niewinną dziewicę. Więc nie zarzucaj mi agresji.
Pojawiłeś się ni stąd ni z owąd ze swoim poglądami politycznymi i próbowałeś Nam wmówić pewne postawy i uczucia.
Tak się nie robi panie "oazo spokoju".

Gdy wchodząc dzisiaj na forum zobaczyłem czarną rozpacz graczy postanowiłem zapobiec dalszym wybuchom czarnowidztwa dowodząc, że ludzie z PiSu i ich kandydat na prezydenta mają najlepsze pomysły i dojście ich do władzy jest dla Polski korzystne. Liczyłem się z tym, że dojdzie do szczerej wymiany poglądów, powtórzenia wszystkich pomówień i mitów na temat PiSu i kandydata na prezydenta tej partii i osobistych ataków na moją osobę. Z czasem się okazało, że wszyscy dyskutujący użytkownicy to zadeklarowani liberałowie, żadną miara nie wyobrażający sobie, że PiS może być partią pożyteczną dla tego kraju. Trudno.

Ethan napisał(a):
I nie porównuj Polski do Hiszpanii. Polska i Hiszpania to dwie inne gospodarki. I nie będziemy się tu wdawać w szczegóły. Chyba, że bedziesz miał życzenie.

Wiem, że Polska to kraj różniący się od każdego innego kraju, nawet w Europie. Niemniej jednak uważam, że poszukiwanie mających miejsce w praktyce analogii jest pożyteczne.

Ethan napisał(a):
Ty mi tu ciągle rozpościerasz piękne wizje Polski, w której buduje się tysiące mieszkań

Nie jestem cynicznym sceptykiem, ani zrzędą.
Ethan napisał(a):
Polskiego państwa nie stać na takie wydatki i powinieneś o tym wiedzieć.

Ja wiem, że stać.
Ethan napisał(a):
A chyba nie masz zamiaru (jak to wymyślił sobie Lepper) zmuszać komercyjne, prywatne banki do finansowania publicznych przedsięwzięć i rządowych projektów. A może się mylę?

Sugestie, że PiS wygrał wybory po to, żeby realizować program Samoobrony są bezpodstawne.
Ethan napisał(a):
A może to państwo ma gwarantować spłatę komercyjnych kredytów?

W każdym kapitalistycznym kraju jest to dopuszczalne.
Ethan napisał(a):
Czy zdajesz sobie sprawę co się stanie jeśli zbyt duża liczba osób weźmien niskooprocentowane, gwarantowane przez państwo kredyty?
I co się stanie, jak części osób nie będzie stać na spłacenie ich ?
Czy ktoś o tym w ogóle pomyślał?

Zdaję sobie sprawę. Tylko, że ja nie zakładam z góry najgorszego i twierdzę, że gra jest warta świeczki.
Ethan napisał(a):
Skąd na to państwo ma zamiar wziąść pieniądze - pamiętając ciągle o Waszych obietnicach zamrożenia deficytu, że o obniżeniu podatków nie wspomnę?

PiS proponuje zmniejszenie wydatków budżetowych poprzez reorganizację administracji państwowej. Zmniejszona zostanie liczba agend rządowych i instytucji, a co za tym idzie liczba etatów i koszty uposażenia urzędników. Wydatki na administrację państwową mają być docelowo obniżone o 10%. Proponuje również likwidację podatku od procentów od oszczędności bankowych (podatek Belki), bo koszty jego ściągania są wieksze niż wpływy.

Ethan napisał(a):
Czyżbyście zakładali 10% wzrost gospodarczy? Zejdźcie na ziemię.

Nie zakładamy, co wcale nie znaczy, że to jest niemożliwe.
Ethan napisał(a):
Zejdźcie na ziemię.

Jesteśmy na ziemi. Ja żeby tu być, wybobyłem się z piekła.
Ethan napisał(a):
Mieliśmy być drugą Japonią, a teraz co? Mamy być drugimi Chinami? ;)
To może stąd pomysł na sterowanie kursem walutowym tak, jak to robią Chiny?

Rząd Chin złagodził ostatnio swoje stanowisko odnośnie kursu yuana i zaproponował uwolnienie kursu w ramach pewnego przedziału wartości. To bez wątpienia krok w kierunku liberalizacji gospodarki.
Ethan napisał(a):
Taaaaa. Który raz ja to już słyszę. I jakoś z każdym rokiem liczba urzędników wzrasta.

Ja też uważam, że pora z tym skończyć.
Ethan napisał(a):
Co z tego, że zlikwidujecie jedne, jeśli planujecie stworzenie nowych.
Chyba tylko po to żeby w łatwy sposób, w pełni legalny i nie rzucający się w oczy zrobić czystkę w urzędach. I zatrudnić, na jeszcze niezbrukanych stołkach nowych "swoich" ludzi.

Nie wymagaj od PiS, żeby pozostawił na stanowiskach ludzi niekompetentnych, skompromitowanych i wrogich zmianom.

Ethan napisał(a):
Ponadto zapominasz co najmocniej obciąża budżet państwa i gdzie należy szukać oszczędności:
- obsługa długu publicznego
- transfery socjalne
I tu trzeba szukać oszczędności, a wy obiecuję, że te wydatki zwiększycie (obiecanki dla emerytów, bezrobotnych itd. itp.).

Nie obiecujemy podniesienia emerytur. Obiecujemy, że nie dopuścimy do
wzrostu kosztów utrzymania. A zbrodniarzom komunistycznym obiecujemy obniżenie emerytur i PO nas tutaj popiera.
Ethan napisał(a):
Oszczędności wynikające ze zmniejszenia liczby urzędów i etatów zostaną zjedzone przez wydatki inwestycyjne (informatyzacja, szkolenia).I to przy założeniu, że zmniejszycie liczbę urzędów i etatów. :]
Więc nie wciskajcie Nam tekstów o zmniejszeniu wydatków na administrację.

Trzecie zdanie przeczy pierwszemu. To nie jest argument.

Ethan napisał(a):
Po pierwsze - nie lubię, jak ktoś we własnych celach nadinterpretowuje moja słowa.
Gdzie?
Ethan napisał(a):
Po drugie - nie rób mi wykładu z ekonomii, bo źle trafiłeś.
I ja naprawdę wiem co się dzieje jeśli obniża się podatki.

Nie wiedziałem, że jesteś ekonomistą.
Ethan napisał(a):
Tyle, że między hasłami uproszczeniami podatków i obniżenia stawek, rzucacie hasłach o nowych ulgach i innych podatkowych wynalazkach, które zamiast uprościć zagmatwają istniejące.

PiS postanowił poświęcić uproszczenie podatków na rzecz realizacji priorytetów, czemu mają służyć ulgi.
Obniżając podatek z 40% do 15% nie ma żadnej gwarancji, że przedsiębiorca zainwestuje powstałą w ten sposób sumę. Równie dobrze może ją wydać na konsumpcję i to za granicą.
PiS takiemu przedsiębiorcy proponuje obniżkę z 40% do 28% procent. Przedsiębiorca zyska mniej. Jednakże dzięki dostępnym ulgom może uznać, że warto zbudować sobie dom. Lub że nadszedł czas na powiększenie rodziny. Lub jedno i drugie.
Ethan napisał(a):
I jeśli te zmiany zostaną wprowadzone to niższe podatki zaczniemy płacić dopiero w 2007 roku, bo w tym roku stosownej ustawy już nie przepchniecie. :]

Mi też to się nie podoba.

Ethan napisał(a):
Macie zamiar sterować ręcznie kursem walutowym?
Czyżbyśmy wracali do czasów realnego socjalizmu?
Chcesz zmusić NBP i RPP do interweniowania na rynku walutowym?

Nie. Chcemy żeby NBP i RPP współpracował z rządem. Czy to zamach na liberalizm?
Ethan napisał(a):
Jeżeli mocna złotówka jest kulą u nogi naszych eksporterów to dlaczego nie staramy się jak najszybciej wejść do strefy Euro. Bo co? Niech zgadnę. :]
Stracilibyście wpływ na poziom stopy procentowej i na kurs walutowy? ;)

Wejście Polski do strefy euro to bliżej nieokreślona przyszłośc i nie było to elemetnem kampanii wyborczej.
Ethan napisał(a):
Jak macie zamiar promować eksport ? Hasłami? :]

Nie. Osłabieniem złotówki.

Ethan napisał(a):
Co do oceny działania RPP, a co za tym idzie Balcerowicza mamy całkowicie innym pogląd. Wy kierujecie się PRLoską wizją państwa.

Lech Kaczyński i inni ludzie z PiS przeciwstawiali się "dyktaturze proletariatu", która była prawdziwym przekleństwem dla Polski. Posądzanie ich o prokomunistyczne preferencje nie zasługuje na komentowanie.
Ethan napisał(a):
Uważacie, że polityką monetarną można stymulować wzrost PKB.
To jest myślenie sprzed 50 lat. Jedyne co można uzyskać agresywną polityką monetarną to wzrost inflacji do poziomu, który powoduje spadek tempa wzrostu PKB.
O innych komplikacjach wynikających nawet nie wspomnę.

Ekonomiści PiSu na pewno o tym więdzą.
Na szczyt góry prowadzi wiele dróg.

Ethan napisał(a):
Wzrost PKB można uzyskać tylko stroną podażową gospodarki.
Czyli stymulując przędsiębiorczość poprzez
- Inwestując w edukację - już widzę, jak je zwiększacie, przy zamrożonym deficycie i zwiększonych wydatkach i transferach socjalnych
- Upraszczając podatki - ulgi, ulgi, kombinacje, podatki obniżycie najwcześniej w roku podatkowym 2007, choć jak znam życie jako partia socjalna po drodze dojdziecie do wniosku, że obniżycie tylko "biednym", bo to przecież oni genarują nowe miejsca pracy ;)
- Zmniejszając wielkość transferów socjalnych - oczywiście je zmniejszacie, całkiem blisko wybory samorządowe więc pewno znowu coś emerytom, górnikom, hutnikom, pielegniarkom kapnie, że o obietnicach wyborczych nie wspomnę ;)
- Usprawnienie administracji - likwidujemy jedne urzędy, tworzymy nowe :]
- Usprawnienie sądownictwa - znamy stosunek pana Kaczyńskiego do prawa i praworzadności - w szczególności do najważniejszego aktu tego prawa czyli konstytucji i do prawomocnych wyroków sądów i więcej wiedzieć nie chcemy.
- Inwestycje w infrastrukturę i komunikację

Zręczna kombinacja hipotez, domysłów, insynuacji i czarnowidztwa.

-------------------------------------------------------------------------------------
Sylvian napisał(a):
To nie mit tylko nasz rzeczywistość - to po pierwsze. Po drugie nigdy nie powiedziałem że co stare to złe - aczkolwiek faktem jest że starsi ludzie nie ogarniają już tego co się dzieje. Jak chcesz się przekonać to idz do byle przychodni i posłuchaj co mówią - jak im poparaniec powie że każdy dostanie dom i 100mln to pojdą i zagłosują na niego. Jak Rydzyk pierdnie i powie żeby głosowac na xx to armia mocherowych beretów głosuje na xx.

Udowadnianie w kółko ludziom, że są głupi i nigdy nie mają racji jest łatwe i zupełnie nieskuteczne. W ten sposób nie rozwiążesz żadnego problemu, nie mówiąc o tym, żeby ich do czegoś przekonać.
Sylvian napisał(a):
PSS. |Chciałem tylko zauważyć, że jedynie 'wygłaszasz swoje prawdy' nie biorąc pod uwage tego co napisali inni. To też jest pewien znak... Andrzej byłby dumny

Jeśli cię irytuje fakt, że bronię swoich poglądów i mam argumenty na ich obronę, to ja już nic na to nie poradzę.


Ostatnio edytowano 25 paź 2005, 21:19 przez Sargeras, łącznie edytowano 2 razy
**
Avatar użytkownika

Posty: 9516
Dołączył(a): 5.08.2004
Offline
PostNapisane: 25 paź 2005, 20:04 
 
Sargeras nic do ciebie nie mam ale czy przypadkiem nie jestes fanatykiem? W sensie fanatykiem PiS i blizniakow? Nie chcem cie obrazic ani nic ale ty WIDZISZ TYLKO ZALETY zero wad. To jest niemozliwe, nie ma idealow a ten kto twierdzi ze sa jest albo po praniu mozgu albo fanatykiem albo jest z radia maryja albo sam nie wiem co jeszcze. Jeszcze sie tak nie zdazylo na swiecie zeby program przed wyborami zostal zrealizwoany w 100% po wyborach. To jest normalne i nikt nie oczekuje ze sie wszystko spelni ale wedlug ciebie cudotworca kaczynski zrobi wszystko i to bez strat dla nikogo a tylko wszyscy zyskaja. Odni dwa try czityry czsy kaszpirowskiego sie skonczyly od patrzenia w tv i sluchania politykow nikomu jeszcze nie bylo lepiej. A ja nigdy nie uwierze partii ktora mi bedzie mowic ze bedzie tylko lepiej i nie poniesie sie zadnych kosztow.


_________________
Obrazek
http://www.pathofexile.com/forum/view-thread/611443

**

Posty: 225
Dołączył(a): 17.11.2001
Offline
PostNapisane: 25 paź 2005, 20:29 
 
!!! No jaka dyskusja !! Az milo poczytac ! W pierwszej chwili myslalem ze pomylilem fora - nikt nikomu nie nabluzgal , pelna kultura no no !

Ja (oczywiscie) rowniez jestem zalamany wynikiem wyborow.

I mam prosbe do Sergasa - odpowiedz mi tylko na jedno pytanie.
Bezdyskusyjnym jest fakt ze Kaczynski zostal wybrany przez wies i ludzi o najprosciej mowiac ograniczonych horyzontach umyslowych.
Poziom Twoich wypowiedzi pokazuje ze Ciebie do takich osob zaliczyc nie mozna.
A wiec - nie przeraza Cie troche ten fakt ? Byl juz taki moment w naszych dziejach ze sterowali tym krajem ludzie wybrani przez chlopo-robotnika...

Zreszta - czas pokaze na ile nasze obowy (a wasze obietnice) byly sluszne. Proponuje podwiesic gdzies ten topic i odswierzyc go za rok - posmiejemy sie :)

*

Posty: 126
Dołączył(a): 8.12.2004
Offline
PostNapisane: 25 paź 2005, 22:44 
 
Scorpion napisał(a):
Bezdyskusyjnym jest fakt ze Kaczynski zostal wybrany przez wies i ludzi o najprosciej mowiac ograniczonych horyzontach umyslowych.
Poziom Twoich wypowiedzi pokazuje ze Ciebie do takich osob zaliczyc nie mozna.
A wiec - nie przeraza Cie troche ten fakt ? Byl juz taki moment w naszych dziejach ze sterowali tym krajem ludzie wybrani przez chlopo-robotnika...


Cześć

czytaj Scorpion bo to do Ciebie [nie znam cie i być może wyraziłeś się nie fortunnie albo ja dokonałem nadinterpretacji] i tobie podobnych a tego typu opinie widuje juz od rana
aby przejsc do sedna to sobie troche uzyje.
wali mnie kto wygral ale jak czytam ze nie moj a ci co wybrali innego sa zli, bee i wogole gorsi to sie wkurwiam. sa inni i maja inne poglady zgoda ale nic pozatym.
piszesz o jakis horyzontach jezeli myslisz ze ktos pojdzie glosowac by miec gorzej to gratulacje a naprawde chcialbym by chociaz 5% ludzi wybieralo majac na uwadze dobro kraju a nie swoje
I na prawde gdybym ja zostal szefem gospodarstaw rolnego to bym zglupial - moze ty hobbystycznie co weekend jezdzisz doic krow ale ja nie i cala moja wiedza i zdolnosci sa tam gowno warte wiec moze ja tez mam ograniczone horyzonty (aha wspolczesnej sztuki tez nie rozumiem albo podoba mi sie albo nie)
jakbys nie wiedzial to zalezysz od tego chlopo-robotnika czy chcesz czy nie [nawet gowniany row pod swiatlowod trzeba wykopac bo inteligenta kreska na papierze raczej nie wystarczy], a jakos poza wykonywana praca nie widze innych powodow czemu ich nie lubisz
a ja mam codziennie dowody [Huta Krakow] na debilizm miastowych blokersow ale oni pewno glosowali na mojego wiec sa cacy

Najpierw zacznijmy szanowac ludzi majacych inne pogladay a potem dopiero mozna rozmawiac - no chyba ze jestem jakis nie na czasie i cos sie zmienilo w tym temacie

zaczyna to troche przypominac ktory serwer jest lepszy i piszcie co chcecie ale jakos nikt o ludziach grajacych na innych nikt zle nie mowi i chwla za to bo jeszcze by sie okazalo ze hip-hopowcy to gustin liona bezrobotni bartz to ograniczeni jajoglowi - koncowka to oczywiscie zart chyba jedyny w tym poscie :D


_________________
Kurga

*

Posty: 6032
Dołączył(a): 13.11.2001
Offline
PostNapisane: 25 paź 2005, 23:26 
 
Mark24 napisał(a):
jedne z najlepszych postów jakie ostatnio czytałem na tym forum. W końcu ktoś myślący i nie biadolący/ośmieszający/ironizujący/nie_myślący.


A co ty tu robisz tak btw?
Masz przymus czytania wszystkich mozliwych dzialow mmorpg.pl?

Nie traktuj tego jako atak tylko hmm... uprzejme zdziwienie.
Takiego uzaleznienia od netu dawno juz nie widzialem :D


***

W kategorii: "najdluzszy post na forum L2" wygral Sargeras.
Podziwiam zarowno samozaparcie (z przewaga tego drugiego) jak i natlok zlotych mysli prosto z malej, niebieskiej ksiazeczki przewodniczacego mao... ups, przewodniczacego jaroslawa ;)

Dodatkowo przypada Ci tez nagroda moderatora za sprowokowanie Ethana - myslalem, ze sie juz na stale obrazil na mnie i tym samym na forum (bo jak wiadomo "forum to ja").

Obie nagrody mozesz odebrac tego dnia w ktorym sektor budownictwa mieszkaniowego naszego pieknego, acz jeszcze (!) niebogatego kraju osiagnie imponujacy wynika "1000 mieszkan dziennie".


***

A wszystkim pozostalym fanom tego topicu przypada nagroda pocieszenia - kłódka.

Polityka polityka ale "grac trzeba" :D


_________________
Jestem fanem PiS (Piachów i Szutrów)

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 66 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.