mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 33 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
*

Posty: 182
Dołączył(a): 10.05.2005
Offline
PostNapisane: 4 lut 2006, 11:03 
Cytuj  
no ja tez nie uzywam polzkich literek tzw. ogonkow, no i odbrze mi z tym.
na ircu, na innych forach, w mailu nieuzywam polskich znaczkow.
nawet piszac co wykladowcy na uczelni pisze bez ogonkow i im ton ie przeszkadza.


_________________
Dankan*Human*Rogue*Bartz
Obrazek


Posty: 10
Dołączył(a): 22.01.2006
Offline
PostNapisane: 4 lut 2006, 11:23 
Cytuj  
Chciałam tylko dodać, że jeden z moich wykładowców od Języka w mediach mówił, że być może w przyszłości nastąpi taka reforma języka, że typowo polskie znaki przestaną być używane, choć oczywiście większość językoznawców uznaje to za świętokradztwo :) ale coś takiego miało miejsce np we francuskim. A tak na marginesie to samogłoski nosowe "ą, ę" są zabytkami słowiańskości :P i chociaż występowały w innych językach to zachowały się tylko u nas... Natomiast np islandzki pozostał niezmieniony od czasów średniowiecza...
Wybaczcie nie mogłam się powstrzymać :P


_________________
"Od dziś nie pastuję podłogi. Z nenufarami we włosach puszczę się w upojny tan." S. Mrożek

*

Posty: 101
Dołączył(a): 10.10.2005
Offline
PostNapisane: 4 lut 2006, 11:41 
Cytuj  
Taaa, upraszczajmy język, aż dojdziemy do momentu, że będziemy się komunikować stękaniem i porykiwaniem jak nasi hasający po drzewach przodkowie. Jedyne artykułowane słowa to będą: "stfu, rly" :P


_________________
Ashes to ashes... Death to all!
Obrazek

*

Posty: 182
Dołączył(a): 10.05.2005
Offline
PostNapisane: 4 lut 2006, 11:49 
Cytuj  
Nuviel napisał(a):
Chciałam tylko dodać, że jeden z moich wykładowców od Języka w mediach mówił, że być może w przyszłości nastąpi taka reforma języka, że typowo polskie znaki przestaną być używane, choć oczywiście większość językoznawców uznaje to za świętokradztwo :) ale coś takiego miało miejsce np we francuskim. A tak na marginesie to samogłoski nosowe "ą, ę" są zabytkami słowiańskości :P i chociaż występowały w innych językach to zachowały się tylko u nas... Natomiast np islandzki pozostał niezmieniony od czasów średniowiecza...
Wybaczcie nie mogłam się powstrzymać :P

takie uproszczenie juz przedstawil
Bruno Jasieński w "MAŃFEST W SPRAWIE ORTOGRAFJI FONETYCZNEJ”.
madry gosc :)


Siridar napisał(a):
Taaa, upraszczajmy język, aż dojdziemy do momentu, że będziemy się komunikować stękaniem i porykiwaniem jak nasi hasający po drzewach przodkowie. Jedyne artykułowane słowa to będą: "stfu, rly" :P


niezapominaj o n00b,mofo,wtf,w8,brb,bb...:P


_________________
Dankan*Human*Rogue*Bartz
Obrazek

**

Posty: 285
Dołączył(a): 24.09.2004
Offline
PostNapisane: 4 lut 2006, 11:57 
Cytuj  
Szczerze? Mało mnie to obchodzi, czy ktoś pisze z ogonkami czy nie, choć czasami trudniej jest rozczytać. Po prostu Sky, tak bardzo brnie w swoich przekonaniach, że stało się to żałosne, a dalej nie chce nic zrozumieć :)


_________________
Gustin | 7x SM / 4x WC

*

Posty: 6032
Dołączył(a): 13.11.2001
Offline
PostNapisane: 4 lut 2006, 12:17 
Cytuj  
Po pierwsze to nawyk nie uzywania PL znakow nie wzial sie z lenistwa ale z dawnych czasow - kiedys byly 2 standardy polskiej strony kodowej i na listach dyskusyjnych do "dobrego tonu" nalezalo pisanie "bez" (duzo latwiej sie czytalo tekst bez polskich znakow niz z "krzaczkami").

A w zupelne zlikwidowanie ogonkow nie wierze bo to by wymagalo zmiany znaczenia zbyt wielu slow.
Ostatnio gadalem z kumplem via ICQ i wyszedl mi dosc zabawny tekst:

Kumpel: "To co, zamowisz mi te kable?"
Ja: "Nie - sam pogadaj z moim magazynierem"
K: "Dlaczego?"
J: "Bo to glupi fiut - kiedy bym do niego nie przyszedl to mi zawsze laske robi"

Oczywiscie chodzilo o łaske ale wyszlo smiesznie :lol:


_________________
Jestem fanem PiS (Piachów i Szutrów)

*

Posty: 182
Dołączył(a): 10.05.2005
Offline
PostNapisane: 4 lut 2006, 12:34 
Cytuj  
karol w tym rpzypadko ja zawsze uzywam 'ł' zeby nie bylo skojarzen ^^

łaska to łaska
a laska to laska ^^

choc czasmai na ircu zdarzaja sie kwatku z ' laska / łaska' wtedy jest zabawnie ;D


_________________
Dankan*Human*Rogue*Bartz
Obrazek

*

Posty: 140
Dołączył(a): 12.05.2004
Offline
PostNapisane: 4 lut 2006, 12:56 
Cytuj  
Karol -->
netykieta od kilkunastu lat nakazuje pisac bez ogonkow. Smiem przypuszczac, ze ta zasada jest nie z dualizmu polskich tablic kodowych, tylko z braku ogonkow u wiekszosci rozmowcow - vide grupy miedzynarodowe, albo polskie, ale rozproszone po swiecie. Ponadto stare klienty linuxowe poczty (pine) nie obslugiwaly ogonkow w ogole. Pamietam jak na studiach od razu kasowalem wszelkie maile z ogonkami bez uprzedniego czytania. Tam mielismy tylko pine do poczty i nie dalo sie uzywac ogonkow.

I ten problem wystepuje nadal. Wyjedziesz za granice, korzystasz z tamtejszych kompow a w mailu dostajesz smietnik, na forach czytasz smietnik.. paranoja.

Internet i komputery sa anglojezyczne i korzystanie ze znakow innych niz 24 litery alfabetu brytyjskiego powinno byz zakazane.

*****

Posty: 2204
Dołączył(a): 10.07.2004
Offline
PostNapisane: 4 lut 2006, 13:26 
Cytuj  
mikmac napisał(a):
Karol -->
netykieta od kilkunastu lat nakazuje pisac bez ogonkow. Smiem przypuszczac, ze ta zasada jest nie z dualizmu polskich tablic kodowych, tylko z braku ogonkow u wiekszosci rozmowcow - vide grupy miedzynarodowe, albo polskie, ale rozproszone po swiecie. Ponadto stare klienty linuxowe poczty (pine) nie obslugiwaly ogonkow w ogole. Pamietam jak na studiach od razu kasowalem wszelkie maile z ogonkami bez uprzedniego czytania. Tam mielismy tylko pine do poczty i nie dalo sie uzywac ogonkow.

I ten problem wystepuje nadal. Wyjedziesz za granice, korzystasz z tamtejszych kompow a w mailu dostajesz smietnik, na forach czytasz smietnik.. paranoja.

Internet i komputery sa anglojezyczne i korzystanie ze znakow innych niz 24 litery alfabetu brytyjskiego powinno byz zakazane.

I wtedy człowiek wynalazł UTF'a ;P

Bez przesady średniowiecze mamy dawno za sobą i przypomnę tylko że zaczeło się od intrepunkcji w postach i ogólnej ortografi (a nie o ogonkach).

A sedno całego problemu zawate jest tu:
Cytuj:
Szczerze? Mało mnie to obchodzi, czy ktoś pisze z ogonkami czy nie, choć czasami trudniej jest rozczytać. Po prostu Sky, tak bardzo brnie w swoich przekonaniach, że stało się to żałosne, a dalej nie chce nic zrozumieć


_________________
Sylvian's Chronicles
Beta Counters »
Obrazek

**

Posty: 439
Dołączył(a): 27.04.2005
Offline
PostNapisane: 4 lut 2006, 13:32 
Cytuj  
tak wiecie co jest nasmieszniejsze ? ze uwazacie mnie chuj wie za kogo mam to gdzies xD ale w ktorym topicu czegos nie napisze zawsze sie udzielacie :O
stfu rly :lol:


_________________
Obrazek

TheDoda is back - BARTZ :D

**

Posty: 285
Dołączył(a): 24.09.2004
Offline
PostNapisane: 4 lut 2006, 13:42 
Cytuj  
skylight00 napisał(a):
tak wiecie co jest nasmieszniejsze ? ze uwazacie mnie chuj wie za kogo mam to gdzies xD ale w ktorym topicu czegos nie napisze zawsze sie udzielacie :O
stfu rly :lol:



Nic dodać, nic ująć ;)


_________________
Gustin | 7x SM / 4x WC

**

Posty: 439
Dołączył(a): 27.04.2005
Offline
PostNapisane: 4 lut 2006, 15:04 
Cytuj  
_wojtas_ napisał(a):
skylight00 napisał(a):
tak wiecie co jest nasmieszniejsze ? ze uwazacie mnie chuj wie za kogo mam to gdzies xD ale w ktorym topicu czegos nie napisze zawsze sie udzielacie :O
stfu rly :lol:



Nic dodać, nic ująć ;)


wlasnie ;)


_________________
Obrazek

TheDoda is back - BARTZ :D

*

Posty: 182
Dołączył(a): 10.05.2005
Offline
PostNapisane: 6 lut 2006, 12:42 
Cytuj  
dobra juz koniec tej klotni ...bo do ncizego ona nie prowadzi.

+++ WAZNE Ogloszenie +++

Ma ktos pozyczyc jakas zbroje Non Grade i łuk.pomoglo by to mi bardzo.


pozdrawiam


_________________
Dankan*Human*Rogue*Bartz
Obrazek

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 33 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.