mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 15 ] 
Autor Wiadomość
*****

Posty: 2004
Dołączył(a): 29.03.2004
Offline
PostNapisane: 20 lut 2006, 12:45 
Cytuj  
Ostatnio jest ciekawy temat na forum blah to ja mam pytanie jak to wyglada u was? Czy osoby ktore nie spamuja ss w party sa usowane? ja glownie gram w party klanowym/ally wiec nie zwracam na to uwagi. Osobisce nie przepadam za spamem ss w duzym party (wiecej niz 2osoby) z prostej przyczyny, trzeba dokladac do takiego expowania sporo. Natomiast na kazdego moba spalam 3-9ss tka ze wychodze na zero. Przy malym party czyli ja + bufer/healer natomiast spamuje ss, na kazdy spalony 1k ss dokladam obecnie ok. 5k adeny (nie wlaze do cat/necro w takim party)


_________________
Bishop - Teon

*

Posty: 182
Dołączył(a): 10.05.2005
Offline
PostNapisane: 20 lut 2006, 12:50 
Cytuj  
ja gram solo, bo na tym lvl ktorym jestem to i sie takie ywjscie najbardziej oplaca i to ze niezbyt to ma sensu.
A 'spamowanie SS' raczej tego nie robie to z porstego powodu ze gram lucznikiem i bialego mobka mam na 3 strzaly, jak bedzie crit to na 2.
ale SS mam zawsze w plecaku, tak wrazie czego :]


_________________
Dankan*Human*Rogue*Bartz
Obrazek

*****

Posty: 2204
Dołączył(a): 10.07.2004
Offline
PostNapisane: 20 lut 2006, 12:53 
Cytuj  
U nas w klanie nikt Ci nie powie, żebyś spamował SS'ami - widomo nie kazdego musi być stać w danej chwili na to. Aczkolwiek nie spotkałem się z sytuacją (ostatnio) żeby ktokolwiek tego nie robił. Całe party na auto-spam.

Natomiast nie lubię ciśnieniowców, którzy zmuszają innych do spamowania bo liczy się tylko exp exp i nic więcej.

Generalnie na wyższych levelach co byś nie robił to pod warunkiem, że nie miałeś dropa i tak wychodzisz na minusie (no nowe lokacje trochę to zmieniły za sprawą spoila - A grade części i recepty) - mowa oczywiście o full party. Ale ogólnie trzeba jakoś inaczej się finansować niż z polowania na mobki.


_________________
Sylvian's Chronicles
Beta Counters »
Obrazek

**

Posty: 439
Dołączył(a): 27.04.2005
Offline
PostNapisane: 20 lut 2006, 13:02 
Cytuj  
generalnie jako sws raczej nie kupuje ssow wogole :P tzn tak bylo od 40-54 ^^ lvlu teraz ostanio chodzimy w party raczej siepaczy wiec ja tez uzywam ss'ow i prawde mowiac to na buffach propa + moje sonig mysle ze spokojnie kazdy z nas w tym party zarabia na wystrzelane przez siebie ss'y wiec nie widze powodou dla ktorego mozna by 'przyoszczedzic' w takiej sytuacji ... ale prawda jest taka ze jak sie chce nie tyle szybko bic co raczej przyjemniej to ss'y sa mile widziane ^^


_________________
Obrazek

TheDoda is back - BARTZ :D

*

Posty: 6032
Dołączył(a): 13.11.2001
Offline
PostNapisane: 20 lut 2006, 13:16 
Cytuj  
Sylvian napisał(a):
(...)Ale ogólnie trzeba jakoś inaczej się finansować niż z polowania na mobki.


A im dalej tym trzeba sie bedzie z coraz wiekszej ilosci zrodel finansowac bo jedno juz nie styknie ;)
Ostatnio przeliczylem jak mi wychodzi XP w party z SE.
Na 72 lev zrobienie w ten sposob ok 15-20% XP kosztuje mnie 40 tys A-SS i ok 80 potionow GSA.
Liczac A-SS po 85 (sam je sobie robie) i GSA po 14k to wychodzi ok 4.5 mln DZIENNIE (oczywiscie jesli mam wolne w robocie albo zona wyjedzie do tesciow w weekend :) )
Zysk w gotowce w tym samym czasie to ok 2,5mln.
Nawet spoilerem wychodzi sie w najlepszym przypadku na zero (i to biorac pod uwage ze jeszcze XX nocy spedziesz na sprzedawaniu loot'a) - szczerze mowiac nie wiem jak sobie finansowo daja rade inne klasy.

IMHO jesli ktos nie lubi craftingu, robienia questow czy dorabiania na fishingu/altach etc to jedyna opcja jest zorganizowanie jakiejs stalej grupy farmerskiej na leaderow. Jakby nie patrzec to na boss mobach SS nie spala sie duzo, nie poswieca sie duzo czasu a loot (przy odpowiedniej i "uczciwej" jego dystrybucji) jest niezly.
No i mozna to robic na KAZDYM levelu.


_________________
Jestem fanem PiS (Piachów i Szutrów)

*****

Posty: 2004
Dołączył(a): 29.03.2004
Offline
PostNapisane: 20 lut 2006, 13:22 
Cytuj  
Jest sens zrobic grupe altow ok 30lvl tak zeby farmowac te slabsze RB? Powiedzmy 1 pelne party Nukerow, w drugim party tank +2-3helerow. Buffy od glownych postaci.


_________________
Bishop - Teon

*

Posty: 6032
Dołączył(a): 13.11.2001
Offline
PostNapisane: 20 lut 2006, 13:26 
Cytuj  
Wydaje mi sie ze jest sens robic grupy altow na core, ant queen etc ze wzgledu na rare itemy - pewnie beda osiagac zuplenie "e-bayowe ceny".

Ale bedac np. na 60 lev robic alta 30 lev na zwykle raid moby chyba nie ma sensu - dropnie wam sie cos D-C grade max, sprzedacie to i bedzie na SSy dla maina... na godzine grania :)


_________________
Jestem fanem PiS (Piachów i Szutrów)

***

Posty: 909
Dołączył(a): 8.04.2004
Offline
PostNapisane: 20 lut 2006, 13:33 
Cytuj  
Nie wiem, jak Wam wychodzi, ale ja spamująć SS i używająć Potion of Alacrity wychodzę na plus.
I to bez względu czy gram GotreGiem czy Ethanem. Łatwo mi to było stwierdzić, bo zawsze nieużywana postać trzyma większość gotówki, a druga jest samowystarczalna.
Ba, ja nawet zarabiam sporo kasy. Podstawą są tu questy, bo na dropy nie ma sensu liczyć.
Na Coin of Magic quest + Royal Member quest zrobiłem ponad 30 mln.
Wymieniałem Gold Wyverny na Demon Boots i Gloves, a royal coinsy opychałem po 30-60k sztuka.
Ostatnio sprzedałem 400 Gold Wyvern za 3.5k sztuka. O recepcie na Soul Bowa za 8mln nie wspomnę. :P
Infernium Ore też ładnie schodziło - farmowałem moby, które je dają, gdy chodziło po 10k sztuka, a dziennie farmowałem 50-150 sztuk.
I to są chyba najbardziej opłacalne questy z mojego punktu widzenia.
Fakt faktem, że oba są fajne, gdy się dużo soluje lub gra w duo z helaerem/bufferem.
Najlepiej własnym, bo się nie dzielisz kasą. ;)

Druga zasada to zasadzanie się na moby, które dropują poszukiwane partsy i recepty.
Ostatnio farmuje moby w GC, a one dają partsy do Avadona, Zubei + recepty na Dooma.
Schodzą na pniu. No i dodatkowo Giant Cave quest. :)

Inna sprawa, że grając w full party lub idąc na raidy zawsze dopłacam do interesu.
Jeszcze nigdy w grupie nie miałem dropa wartego więcej niż 1-2 mln na osobę. :]
Sam bardziej opłacalne wysolowałem. :]
Więc w full party najczęściej trochę oszczędzam używając SS co kilka ciosów.
Czasami sięczepiają, bo już nie da się ściemniać lagiem mająć autospaming SS. :D
Wyjątkiem jest GotreG i levelowanie Ethanki - nie żałuję ani jednego SS. :)


Ostatnio edytowano 20 lut 2006, 13:42 przez Ethan, łącznie edytowano 3 razy
*****

Posty: 2204
Dołączył(a): 10.07.2004
Offline
PostNapisane: 20 lut 2006, 13:40 
Cytuj  
Karol66 napisał(a):
Wydaje mi sie ze jest sens robic grupy altow na core, ant queen etc ze wzgledu na rare itemy - pewnie beda osiagac zuplenie "e-bayowe ceny".

Ale bedac np. na 60 lev robic alta 30 lev na zwykle raid moby chyba nie ma sensu - dropnie wam sie cos D-C grade max, sprzedacie to i bedzie na SSy dla maina... na godzine grania :)

W C3 opłacało się (z jednego raid bossa ~~34lev wypadało nam średnio 4-6 itemów). Fakt, że głónie D grade (czasem C z 35lev). ale naprawdę się opłacało. Praktycznie cały nasz klan zrobił sobie alty na low level raid bossy i chodzilismy z polskim Excelsis co tydzień na rundkę 5-7 RB. Niezły fun i kasa z tego też jakaś była.

Teraz Raid bossy dropują scrolle i częsci :/
Także porażka pod tym względem - naprawdę opłaca się przy B gradeowych i wyższych bossach, bo middle D/C partsów nie opchniesz a cratować też nie ma sensu (dla D grade tylko Brig.Helemt opłacało się cratować - teraz cena spadła z 1,9 do 1,1mln...).

Generalnie RB nadal moż dropnąć full item ale szansa jest malusieńka w porównaniu z C3.

Ps. Co do Ant Queen - planowaliśmy zatłuc małpę... Podczas testów 3 postacie 38lev (nukerzy) zginęły od 1 guarda zabierając mu jakieś 20% HP :P Wysoko levelowe chary tez sobie nie za dobrze radzą.
Najbardziej Hardcore'owy boss jaki jest na chwilę obecną.


_________________
Sylvian's Chronicles
Beta Counters »
Obrazek


Ostatnio edytowano 20 lut 2006, 13:43 przez Sylvian, łącznie edytowano 1 raz
*

Posty: 6032
Dołączył(a): 13.11.2001
Offline
PostNapisane: 20 lut 2006, 13:42 
Cytuj  
Ethan:
Jak ja robilem te questy to tez nie narzekalem ale teraz przenioslem sie na te nowe tereny (glowny powod - brak botow i ciekawosc) i tam nie ma tak dobrze.

Poza tym zyskownosc tych questow ktore wymieniles spada.
Soul ore jeszcze widze po 8k ale nie wiem kto to kupuje skoro teraz A-bladesy sypia sie z mobow.
Kali coinsy widze juz po 15k (w zeszlym tygodniu mialem 4 dropy recept A grade i jak do tej pory udalo mi sie sprzedac tylko 2 mimo ze <2mln je wystawiam).
Teraz ja np. bym sie bardzo zastanawial czy inwestowac w royal collectora - nie wiadomo jak sie ustabilizuja ceny i popyt na kali.
Jesli wyjdzie wersja walkera "pod C4" (tzn z mapami nowych obszarow) to gwarantuje Ci ze to wywroci rynek do gory nogi a potem jeszcze przeturla go ze trzy razy :)


Sylvian napisał(a):
Ps. Co do Ant Queen - planowaliśmy zatłuc małpę... Podczas testów 3 postacie 38lev (nukerzy) zginęły od 1 guarda zabierając mu jakieś 20% HP :P Wysoko levelowe chary tez sobie nie za dobrze radzą.
Najbardziej Hardcore'owy boss jaki jest na chwilę obecną.


Ja sie uczciwie przyznaje ze sie nie znam na tym ale ostatni grajac moim altem przez przypadek tam wlazlem swoim 4X archerem i majac na sobie 4 guardow dawalem sobie spoko rade - one sa dosc wolne.
Mysle ze to kwestia odpowiednij taktyki i dobrania teamow/klas.
Tak samo mowiono o antku a teraz go co tydzien farmuja :)


_________________
Jestem fanem PiS (Piachów i Szutrów)

***

Posty: 909
Dołączył(a): 8.04.2004
Offline
PostNapisane: 20 lut 2006, 13:47 
Cytuj  
Karol66 napisał(a):
Jesli wyjdzie wersja walkera "pod C4" (tzn z mapami nowych obszarow) to gwarantuje Ci ze to wywroci rynek do gory nogi a potem jeszcze przeturla go ze trzy razy :)



Hehehe. To bardzo prawdopodobne. :)
Dla mnie to nawet lepiej. Będzie taniej. :)
Dlatego ciesze się, że jeszcze na A grade się nie przeczuciłem.
Stwierdziłem, że broń ważniejsza i kupiłem SLS*TSU +7 z mocnym postanowieniem kupienia w najbliższym czasie +10. :)

Swoją drogą, mam pytanie. Dropują te nowe moby dropują recepty A grade wszelkiej maści? NM Helmet także?
Pytam, bo siedzę teraz na GotreGu i nie miałem okazji widzieć jeszce nowych mobów. :P
A ta informacja z mojego punktu widzenia jest ważna.

*****

Posty: 2204
Dołączył(a): 10.07.2004
Offline
PostNapisane: 20 lut 2006, 13:48 
Cytuj  
Karol66 napisał(a):
Jak ja robilem te questy to tez nie narzekalem ale teraz przenioslem sie na te nowe tereny (glowny powod - brak botow i ciekawosc) i tam nie ma tak dobrze.

Poza tym zyskownosc tych questow ktore wymieniles spada.
Soul ore jeszcze widze po 8k ale nie wiem kto to kupuje skoro teraz A-bladesy sypia sie z mobow.
Kali coinsy widze juz po 15k (w zeszlym tygodniu mialem 4 dropy recept A grade i jak do tej pory udalo mi sie sprzedac tylko 2 mimo ze <2mln je wystawiam).
Teraz ja np. bym sie bardzo zastanawial czy inwestowac w royal collectora - nie wiadomo jak sie ustabilizuja ceny i popyt na kali.
Jesli wyjdzie wersja walkera "pod C4" (tzn z mapami nowych obszarow) to gwarantuje Ci ze to wywroci rynek do gory nogi a potem jeszcze przeturla go ze trzy razy :)

No właśnie - farmerzy nie przepuszczą takiego spoila. Majestic Jewellery partsy (w chwili obecnej ~~150k od sztuki). Po 5h grania mieliśmy w party zestaw parsów na Nightamre Boots i Gloves (moby dla mnie deep red więc spoil za często nie wchodził jak się domyslacie). Teraz wyobraź sobie, że mob jest żółty albo biały...


_________________
Sylvian's Chronicles
Beta Counters »
Obrazek

*

Posty: 6032
Dołączył(a): 13.11.2001
Offline
PostNapisane: 20 lut 2006, 14:02 
Cytuj  
Ethan napisał(a):
Swoją drogą, mam pytanie. Dropują te nowe moby dropują recepty A grade wszelkiej maści? NM Helmet także?
Pytam, bo siedzę teraz na GotreGu i nie miałem okazji widzieć jeszce nowych mobów. :P
A ta informacja z mojego punktu widzenia jest ważna.


Nie jestem pewny - ja moge powiedziec ze mialem dropy/spoile recept na jewerly (phoenix/majestic) i na bronie (zarowno low jak i top A).
Ale ZADNEJ recepty na armor.

Tyle ze to nie znaczy ze sie nie dropuja na 100% - kilku znajomych mi mowilo ze uploaduja dane na l2wh tylko jesli nie ma nich fajnych dropow :)
Jesli cos "cennego" trafia to nie sharuja tych informacji - moze dlatego na l2wh oferuja abonamenty L2 zeby zmobilizowac ludzi do dzielenia sie info o dropach.


_________________
Jestem fanem PiS (Piachów i Szutrów)

*****

Posty: 2204
Dołączył(a): 10.07.2004
Offline
PostNapisane: 20 lut 2006, 14:09 
Cytuj  
Napewno dropują/spoilują na low A weapons nie wiem jak to jest z armourami (ale pewnie też).


_________________
Sylvian's Chronicles
Beta Counters »
Obrazek

***

Posty: 700
Dołączył(a): 26.11.2004
Offline
PostNapisane: 20 lut 2006, 14:15 
Cytuj  
Raczej napewno,siedzą farmerzy w giran i sprzedają po 50+ recept na Majestic LA i NM.


_________________
B A R T Z
Obrazek
79Ghost Hunter/78Saggitarius

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 15 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.