mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 102 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
Autor Wiadomość

Posty: 28
Dołączył(a): 30.12.2005
Offline
PostNapisane: 30 maja 2006, 13:00 
 
Hmm... według L2wh i moich własnych doświadczeń, ostatnia ryba dająca Fish Gem to Orange Nimble Fish, więc spokojnie można podciągnąć fishing do 13-14 levelu i mieć zarówno zwykłe jak i Shining Gemy. Przydać się to może jeżeli ktoś chce bawić się w składanie gratów w rodzaju przepasek i kwiatków, do których potrzebne są takie i takie.


_________________
L2 - Phantom Summoner 4x - Lionna
---
Errors has been made.
Others will be blamed.

*****

Posty: 2392
Dołączył(a): 17.07.2004
Offline
PostNapisane: 30 maja 2006, 13:01 
 
Chyba na bartz;] Na hinde shiny stoja po 10-20k ;) Jak przerobisz na itemek ( zazwyczaj po 5m chodza ) to masz za gema 5k za shiny 20k ;)

Dzieki wylevelowaniu powyzej tego 11 12 czy 14 mam za sam przyrost POCF wiecej kasy niz za te gemy zwykle ;)

Wydaje mi sie ze fish gemy zwykle sa czasem wiecej warte niz shiny bo ludzie z niskimi lvlami nie za bardzo lgna do lowienia;) Znowusz jak ktos sie skoxa to wali na maxa i ma juz tylko shiny i teraz ma duzo kasy bo wysoki lvl a brakuje my gemow wiec kupuje od mlodych po wysokich cenach ;)

Na szczescie na Hinde ceny sa bardziej normalne i shiny sa drozsze;)

P.s Karol koles nie ma kolegow zeby 1m pozyczyc a ty tu o gildiowym chodzeniu na RB mowisz?:P


_________________
Obrazek

***

Posty: 909
Dołączył(a): 8.04.2004
Offline
PostNapisane: 30 maja 2006, 13:20 
 
Crask napisał(a):
Hmm... według L2wh i moich własnych doświadczeń, ostatnia ryba dająca Fish Gem to Orange Nimble Fish, więc spokojnie można podciągnąć fishing do 13-14 levelu i mieć zarówno zwykłe jak i Shining Gemy. Przydać się to może jeżeli ktoś chce bawić się w składanie gratów w rodzaju przepasek i kwiatków, do których potrzebne są takie i takie.


Co do jednego masz rację, faktycznie orange nimble fish daje Fish gemy.
Zapomniałem o tym. Ale w pozostałych już nie masz.

Na 12 levelu łowi się zarówno yellow, jak i orange small nimble fish. :]
Dlatego najlepszy level na łowienie to 12.
Tak, jak wspomniałem wcześniej. Fish gemy są więcej warte niż Shiny Fish Gemy.
Jeśli na jakimś serwerze jest inaczej to oznacza, że jest z nim coś nie tak.
Dlaczego? Bo:
- potrzebna jest ich większa ilość do craftu akcesoriów (x2)
- jest niższa szansa na wyciągnięcie ich z rybki

Żeby łowienie Shiny Fish Gemów się opłacało naprawdę - trzeba mieć postać na wyższym levelu i zainwestować w porządną wędkę.
A to chyba raczej ma niewiele wspólnego z poradami dla noobów.[/img][/b][/i]

*****

Posty: 2204
Dołączył(a): 10.07.2004
Offline
PostNapisane: 30 maja 2006, 13:57 
 
IMO kolga po prostu podchodzi do wszystkiego bez głowy i na odwal się aby szybko zrobić kasę. A tak się nie da.

Każdy z wymienionych sposobów na zrobienie pieniędzy jest dobry trzeba tylko do tego podejść z pomyślunkiem ;)

Co z tego, że robi się RB skoro nie jak widać albo nie mają sensownych zasad podziału loota albo loota nie ma bo RB był zabity przez za wysokie postacie? IMO strata czasu na takie coś.

BTW Ethan chyba coś pomieszałeś. Normalną cena za Fish Gema to u nas okolice 4-5k za Shiny już 18-20k.
Co innego, że na średnim lev. expertise zwykłych leci znacznie więcej więc i więcej da się w sumie na nich wyciągnąć (choć tu głowy nie dam).


_________________
Sylvian's Chronicles
Beta Counters »
Obrazek

****

Posty: 1046
Dołączył(a): 28.04.2004
Offline
PostNapisane: 30 maja 2006, 13:58 
 
Jest jeszcze jeden sposób. Zawsze dużym wzięciem cieszą się EWC. Skupujesz na rynku blank scrolle, oraz AA, idziesz do MammonTradera i robisz zakupy. POtem wracasz na rynke i wystawiasz to po koszcie +10-20% w zależności od serwera. Schodzi. Jestes do przodu.


_________________
Arletta Dreadnought 79 @ Naia (currently suspended)

*****

Posty: 2204
Dołączył(a): 10.07.2004
Offline
PostNapisane: 30 maja 2006, 14:01 
 
arkadek napisał(a):
Jest jeszcze jeden sposób. Zawsze dużym wzięciem cieszą się EWC. Skupujesz na rynku blank scrolle, oraz AA, idziesz do MammonTradera i robisz zakupy. POtem wracasz na rynke i wystawiasz to po koszcie +10-20% w zależności od serwera. Schodzi. Jestes do przodu.

No ja przecholowałem ostatnio i już 3 tydzień bujam się ze scrollami - także tu trzeba wyczuć rynek bo sporo osób tak robi i można się zamrozić z kasą :D


_________________
Sylvian's Chronicles
Beta Counters »
Obrazek

****

Posty: 1046
Dołączył(a): 28.04.2004
Offline
PostNapisane: 30 maja 2006, 15:03 
 
Sylvian napisał(a):
arkadek napisał(a):
Jest jeszcze jeden sposób. Zawsze dużym wzięciem cieszą się EWC. Skupujesz na rynku blank scrolle, oraz AA, idziesz do MammonTradera i robisz zakupy. POtem wracasz na rynke i wystawiasz to po koszcie +10-20% w zależności od serwera. Schodzi. Jestes do przodu.

No ja przecholowałem ostatnio i już 3 tydzień bujam się ze scrollami - także tu trzeba wyczuć rynek bo sporo osób tak robi i można się zamrozić z kasą :D

A może ktoś próbował jeszcze robić ten sam numer z Dyesami?


_________________
Arletta Dreadnought 79 @ Naia (currently suspended)

*****

Posty: 2204
Dołączył(a): 10.07.2004
Offline
PostNapisane: 30 maja 2006, 18:55 
 
arkadek napisał(a):
A może ktoś próbował jeszcze robić ten sam numer z Dyesami?

Nie wiem szczeże powiem. U nas prawie nikt po prostu nie kupuje dyesów w chwili obecnej - także sprzedać jakiekolwiek DYe jest bardzo trudo (czytaj trzeba obniżać cene do totalnego minimum i liczyć na fart). Generalnie miałem spore trudnoście, ze sprzedaniem tego co wyspoilowałem.


_________________
Sylvian's Chronicles
Beta Counters »
Obrazek

*****

Posty: 2392
Dołączył(a): 17.07.2004
Offline
PostNapisane: 30 maja 2006, 20:53 
 
Ethan napisał(a):
Fish gemy są więcej warte niż Shiny Fish Gemy.
Jeśli na jakimś serwerze jest inaczej to oznacza, że jest z nim coś nie tak.
Dlaczego? Bo:
- potrzebna jest ich większa ilość do craftu akcesoriów (x2)
- jest niższa szansa na wyciągnięcie ich z rybki


No nie wiem, jesli dobrze pamietam z 600 przynet wyciagalem ~150 fish gemow a teraz z 700 wyciagam po 60 shiny fish gemow ;)

Jasne ze potrzebne jest ich wiecej ale to wcale nie oznacza ze maja byc drozsze o_O Jedyne co w tym momencie szwankuje to ilosc osob ktore lowia. Dla mnie to ok bo niezla kase sie na tym trzepie ale dla kogos kto chce cos sobie craftnac itp to juz nie bardzo ;) Wystarczy spojrzec ile jest sklepow w giran z itemami z rybek. 10 osob nawet nie ma w jednym czasie;) Z taka konkurencja nie ma mozliwosci zeby sie to nie oplacalo ^^


_________________
Obrazek


Posty: 43
Dołączył(a): 2.05.2006
Offline
PostNapisane: 30 maja 2006, 21:57 
 
Ok! Dzięki wszystkim :) Zainwestowałem kase w wędke (Shoty z questa ) + przynęty dosc dobre. I tak łowiłem ponad 12 h ( takie samozaparcie :P ) i po tych 12 h, ustawiłem pod G.Stone w Giran sklepik. Mam 14 lvl fish exp. i maksymalny jaki mozliwy reeling i pumping na 34 lvl. Fish gemy sprzedawałem po 3k, Shin Fish g. po 10k. Reszte zamieniłem na proof i proofy za 120a wystawiłem po godzinie zeszło all. Zysk? 1.2kk :D I jestem w niebowzięty! :D Odrazu sprzedałem sabera i poleciałem kupic lepszy sword :D Poprostu imo to jest najlepszy sposob na kase :] Jutro i pojutrze tez spędze na wędkowaniu i bedzie top D.

Edit: Kumpel wlasnie mi tez zdał relacje z połowów i on niestety nie mial szczescia, bo bot wystawil obok niego sklepik mial ponad 2k fish gem ( BOT? ) za 1k adeny... Ja jutro dalej bede probował, połowie dluzej i czwartek tez i wystawie sklepik w piatek w nocy ;P

*****

Posty: 2204
Dołączył(a): 10.07.2004
Offline
PostNapisane: 30 maja 2006, 22:07 
 
Cerv napisał(a):
Ok! Dzięki wszystkim :) Zainwestowałem kase w wędke (Shoty z questa ) + przynęty dosc dobre. I tak łowiłem ponad 12 h ( takie samozaparcie :P ) i po tych 12 h, ustawiłem pod G.Stone w Giran sklepik. Mam 14 lvl fish exp. i maksymalny jaki mozliwy reeling i pumping na 34 lvl. Fish gemy sprzedawałem po 3k, Shin Fish g. po 10k. Reszte zamieniłem na proof i proofy za 120a wystawiłem po godzinie zeszło all. Zysk? 1.2kk :D I jestem w niebowzięty! :D Odrazu sprzedałem sabera i poleciałem kupic lepszy sword :D Poprostu imo to jest najlepszy sposob na kase :] Jutro i pojutrze tez spędze na wędkowaniu i bedzie top D.

Edit: Kumpel wlasnie mi tez zdał relacje z połowów i on niestety nie mial szczescia, bo bot wystawil obok niego sklepik mial ponad 2k fish gem ( BOT? ) za 1k adeny... Ja jutro dalej bede probował, połowie dluzej i czwartek tez i wystawie sklepik w piatek w nocy ;P

Czy mi się zdaje czy znowu ciała dałeś? Te dwa skille powinny być max +-3lev wzgledem expertise inaczej masz penatly.


_________________
Sylvian's Chronicles
Beta Counters »
Obrazek

*

Posty: 6032
Dołączył(a): 13.11.2001
Offline
PostNapisane: 30 maja 2006, 22:16 
 
Max 2 punkty roznicy moze byc (przy 3 juz penalty) ale to akurat nie problem bo nie pisal ze ma 34 reling tylko ze ma tyle max ile mozna miec na 34 lev postac - a to chyba wlasnie jakos tak 14-16.

Inna sprawa, ze zwalil inna rzecz - zamiast zbierac kase, obracac nia i nastukac z 10-20 mln to on od razu kupil sobie miecz.
Czyli znowu jest goly i wesoly i musi zapierdalac przy lowieniu :)


_________________
Jestem fanem PiS (Piachów i Szutrów)


Ostatnio edytowano 30 maja 2006, 22:17 przez Karol66, łącznie edytowano 1 raz
*

Posty: 135
Dołączył(a): 17.05.2006
Offline
PostNapisane: 30 maja 2006, 22:17 
 
Cerv pm Baltus jesli puszczasz Shiny fish Gemy po 10k , z mila chcecia wezme , moj Dorf stracil wzrok i robie opaske :>


Posty: 43
Dołączył(a): 2.05.2006
Offline
PostNapisane: 30 maja 2006, 22:18 
 
Nie rozumiem? Na 28 lvl poszedlem i wykupiłem pumping i reeling jak moglem najwyzej? A później wykupiłem 14 lvl fish exp. Tak jak było napisane w jakims z tych poradnikow.

*

Posty: 6032
Dołączył(a): 13.11.2001
Offline
PostNapisane: 30 maja 2006, 22:21 
 
Chodzi o to ze wykupuje sie na max pump i rel (powiedzmy ze to jest X) i fishing exp na X-2.

Wtedy masz najlepszy dmg Vs fish.
Jesli wykupisz za duzy rel albo pump (tzn wiekszy o 3 lub wiecej od fishing exp) to dostajesz penalty do dmg => dluzej lowisz.


_________________
Jestem fanem PiS (Piachów i Szutrów)

*****

Posty: 2204
Dołączył(a): 10.07.2004
Offline
PostNapisane: 30 maja 2006, 22:27 
 
A druga sprawa to to, że opchnełeś te gemy za mniej niż połowę ich rynkowej wartości. Czyli zamiast 2,4mln zarobiłeś 1,2mln. Myślcie ludzie czasem.


_________________
Sylvian's Chronicles
Beta Counters »
Obrazek

*

Posty: 6032
Dołączył(a): 13.11.2001
Offline
PostNapisane: 30 maja 2006, 22:30 
 
Sylvian napisał(a):
A druga sprawa to to, że opchnełeś te gemy za mniej niż połowę ich rynkowej wartości. Czyli zamiast 2,4mln zarobiłeś 1,2mln. Myślcie ludzie czasem.


Nie znam realiow teona ale sprzedajac ostatnio samochod nauczylem sie, ze nie jest wazna cena rynkowa tylko srednia cena z zawartych transakcji :)
Moj samochod byl "wart na rynku" 35k a poszedl za 29k.


_________________
Jestem fanem PiS (Piachów i Szutrów)

*****

Posty: 2872
Dołączył(a): 18.05.2004
Offline
PostNapisane: 30 maja 2006, 22:34 
 
Imo jak na realia teona to sprzedał nie najgorzej. Mógł, co najwyżej wyższą cenę shining fish gem dać, ale max 2k więcej.


_________________
Obrazek

*****

Posty: 2204
Dołączył(a): 10.07.2004
Offline
PostNapisane: 30 maja 2006, 22:36 
 
No ja rozumiem, że ceny rynkowe są zawyżone, ale.. ktoś jednak po takich kupuje. A dwa, że można sprzedać za 80% ceny rynkowej, można za 75% ale nie za mniej niż 50% bo to jest normalnie czyste wyrzucenie pieniędzy w błoto (przez osobe, której nie stać na to).

Edited: sorry, wybrałem nie ten serven który trzeba... na teonie średnio po 15k chodzą.


_________________
Sylvian's Chronicles
Beta Counters »
Obrazek

*

Posty: 135
Dołączył(a): 17.05.2006
Offline
PostNapisane: 30 maja 2006, 22:39 
 
ceny Teona Fish Gem srednio 2,3k ,shiny fish Gem srednio 15,5-17k

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 102 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.