mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
*

Posty: 6032
Dołączył(a): 13.11.2001
Offline
PostNapisane: 21 sie 2006, 22:08 
Cytuj  
Ai napisał(a):
Rozmawialem tez ze sprzedawca odnosnie np. 17 calowych monitorow o cenach 600zl i 2000zl, podsumowal to tym ze roznia sie materialy do budowy matrycy i jesli bede uzywac kompa do gier/filmow to nie zauwaze roznicy miedzy monitorem za 1000zl a 2000zl. Dopiero roznice widac przy pracy z grafika.... nasza gadka byla glownie o jakosci/ceny czyli jesli nie widac to po co przeplacac. W szczegoly techniczne juz nie wchodzilismy...zaraz poogladam inne monitory, moze na allegro cos kupie to zaoszczedze z 400zl w porownaniu ze sklepem.


To jakas bzdura - widzialem 12" matryce jaka dell stosuje w swoich notebookach i jej natywna rozdzielczosc to byla 1600x1200 i obraz byl przy tym ostry jak zyleta.
Pracuje w pracy na LG za 800pln a w domu mam eizo - roznica nawet w samym nasyceniu barw, kontrascie - niesamowita.
Poza tym roznice miedzy "markowym" a "popularnym" monitorem mozna bardzo szybko zaobserwowac - przy okazji pierwszych padnietych pixeli.
Beast kupil odemnie kiedys samsunga 19" - najdrozszy model jaki wtedy mieli.
Z marszu mial bad pixela - pamietam ze jak zadzwonil do mnie to sie strasznie wkurwilem bo raz ze kolega niezadowolony a dwa to jak wogole mozna z fabryki wypuscic topowy model z defektem.
Podzwonilem po serwisach - uspokojono mnie ze spoko, klient kupil topowy model majacy specjalna gwarancja wymiany "on site" na nowy jesli w pierwszym miesiacu uzytkowania cos padnie. Po jakims tygodniu przyjechal do niego serwisant i powiedzial ze niestety sorry bo nie ma bad pixela tylko "czesciowo padniety w obszarze ktory samsung uznaje za mniej istnotny i gwarancja tego nie obejmuje".

A jak po 2 latach zarysowal mi sie eizo (nie tyle sam sie zarysowal ile dama ktora sprzata u mnie w domu postanowila go wyczyscic sciera ktora chwile wczesniej myla podloge) to mi wymienili bez zadnego gadania na nowy model 19" tyle ze juz nie z 5 letnia gwarancja tylko skrocona do 3 lat.


Jak dla mnie to takie firmy jak Samsung, LG etc po prostu nabijaja ludzi w butelke. Sprzedaja sprzet ktory jak patrzysz na parametry techniczne - po prostu odjazd. A jak faktycznie widzisz przed soba "parametrowo slabszy" japonski monitorek i tego topowego LG, to sie okazuje ze nie masz zadnych watpliwosci na ktorym obaz jest lepszy.
Zreszta co tu duzo gadac - niech sie odezwie ktos kto ma spory sklep komupterowy i powie jak u niego wyglada magazyn. Stoja sobie 3 kupki nowych monitorow LG (albo podobnych) i jedna kupka jest podpisana "chyba ok", druga "zjebane ale w normie ISO" a trzecia "do serwisu - tego sie nie da slepemu wcisnac".


_________________
Jestem fanem PiS (Piachów i Szutrów)

**

Posty: 204
Dołączył(a): 12.12.2005
Offline
PostNapisane: 22 sie 2006, 15:30 
Cytuj  
Karol ile kosztowal twoj domowy monitor ? Widzialem Eizo za 1700zl, ale tez za 19000zl, tak wiec rozbieznosci cenowe sa duze. 1700zl to ja jeszcze na monitor moge wylozyc, ale wieksza kwota to juz raczej nie, bo grafika to ja sie bawic nie bede a do gier to taki za 1700zl tez by wystarczyl chyba...

Pytanie odnosnie graf...
ASUS GEFORCE 7900GT/2DHT/256MB czy to jest dobra grafa? tzn jak wypada w porownaniu do GIGABYTE i GALAXY ?

*

Posty: 6032
Dołączył(a): 13.11.2001
Offline
PostNapisane: 22 sie 2006, 15:41 
Cytuj  
Ale za 17" czy 19"?
17" EIZO "topowe" (S1721SHB) kupowalem dzis od dystrybutora za 1364,00 + vat.

Ja bym na Twoim miejscu pokombinowal, poszukal znajomych etc i sprobowal kupic lepszy monitor za to bez VAT'u *

*) Do Panow z US czytajacych to forum: chuj wam w dupe ^^


_________________
Jestem fanem PiS (Piachów i Szutrów)

**

Posty: 204
Dołączył(a): 12.12.2005
Offline
PostNapisane: 22 sie 2006, 17:46 
Cytuj  
zastanawiam sie nad 19 cali i tylko takie ogladam... http://www.monitory.mastiff.pl/lcd_eizo ... 788d1ef381

Co oznacza w twoim pojeciu "topowy" ? Rozumiem ze te monitorki dziela sie na jakies kategorie np. graficzne/domowe itp ?...

VATem sie nie martwie bo wezme to na firme.

*

Posty: 6032
Dołączył(a): 13.11.2001
Offline
PostNapisane: 22 sie 2006, 19:05 
Cytuj  
Ai napisał(a):
zastanawiam sie nad 19 cali i tylko takie ogladam... http://www.monitory.mastiff.pl/lcd_eizo ... 788d1ef381

Co oznacza w twoim pojeciu "topowy" ? Rozumiem ze te monitorki dziela sie na jakies kategorie np. graficzne/domowe itp ?...

VATem sie nie martwie bo wezme to na firme.


EIZO lepiej chyba ogladac na stronie dystrybutora.
O ile pamietam to sprzedaje je u nas tylko Alstor.
Sugerowana cena tej 17" ktora podawalem wynosi tutaj:
http://www.alstor.com.pl/pl/katalog/ic=993
1516,00 PLN
Czyli dealerowi daja 10% upustu.

Jesli teraz chcesz porownac sobie 19"tki to lookasz tu:
http://www.alstor.com.pl/pl/katalog/ic=994

I wybierasz taki jaki Ci pasuje wygladem, cena i parametrami.
Sklep/dealer/firma ktory sie specjalizuje w EIZO (np. ITP) ma zawsze dodatkowe 5% upustu u dystrybutora w stosunku do takich cen jak moje.
Wiec powinni Ci to sprzedac za: cena w alstorze - 10% (zarabiaja na tym stand. 5% marzy).
Ten ktorego ja mam i go sobie bardzo chwale to model 768.

Jego wada jest design - nie jest tak ladny jak np. Neovo albo niektore modele Samsunga.
Jesli przywiazujesz do tego duza wage to pomysl np. o takich monitorkach:

http://www.agneovo.pl/products/E-19A.htm
(u dystrybutora 1271,00)

Nie mam pojecia niestety jakie sa procedury gwarancyjne bo poki co mi jeszcze zaden nie polecial ale kiedys Neovo bylo bardzo renomowana firma (teraz zeszli z cenami mocno ponizej EIZO wiec i pewnie z jakoscia - ale i tak bym ich wyzej plasowal niz LG i spolke).
Ten filtr optyczny o ktorym pisza jest naprawde swietnej jakosci. Do swojego EIZO dokupilem filtr EIZO (kosztowal mnie 4 stowki) ale ten fabrycznie montowany Neovo jest klasa sama w sobie - nie widzialem zadnej innej firmy ktora by robila filtry nakladane bezposrednio na LCD z hartowanego szkla (sa zazwyczaj plastikowe) - mozesz go czyscic mr.muscle, ludwikiem czy dowolnym innym gownem i niczego nie uszkodzisz, nie zarysujesz etc.


Anyway - i tak moim zdaniem ostateczna decyzje warto podjac po wizycie w jakims sklepie majacym mase roznych monitorkow i zobaczeniu "na wlasne oczy" co nam odpowiada, nie sugerujac sie tego parametrami.
Ja olalem zupelnie wglebianie sie w to, dlaczego jeden monitor ma podany sredni czas reakcji, inny typowy, jeszcze inny posredni albo sumaryczny. Albo dlaczego jeden ma wiekszy kat widzenia w papierach niz inne, a w domu trzeba pod krzeslo podkladac kapsle bo inaczej gorna czesc ekranu robi sie "matowa".
Wystarczy zerknac czy na filmie/grze nie ma smug, usiasc przy monitorze w 2 osoby i sprawdzic czy dla obu obraz jest czytalny i (najwazniejsze dla mnie to bylo) "jak czarny jest kolor czarny" na tej matrycy :)

Nie musze Ci mowic, ze jak sie juz zdecydujesz, to trzeba im kazac przyniesc nowy monitorek, rozpakowac, podlaczyc i sprawdzic samemu matryce na bialym, czarnym, niebieskim etc tle (najgorsze co mozna zrobic w sklepie to powiedziec: to ja poprosze taki jak teraz testowalismy tylko "nowy" - zazwyczaj te "fabrycznie zapakowane" to sa te ktore maja jakas mala wade ktora nie kwalifikuje go do serwisu).


EDIT:
A "topowy" oznacza w moim rozumieniu to, ze jak masz np. monitory danego producenta o przekatnej np.17" to ten ktory kupujesz jest najdrozszy. Mam takie zboczenie ze nigdy nie kupuje najtanszego modelu z danej kategori - jesli mnie stac to najdrozszy a jesli nie to przynajmniej "drugi od dolu" :)


_________________
Jestem fanem PiS (Piachów i Szutrów)

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.