mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
***

Posty: 511
Dołączył(a): 9.04.2005
Offline
PostNapisane: 7 paź 2005, 16:02 
Cytuj  
Ja mówiłem, większość narodowści która wyjeżdza do Ameryki czy do krajów europejskich, nie uczy się języka lokalnego tylko tworzy wysublimowane społeczeności raczej odcięte od reszty środowiska. Znajomy w USA szukał pracy w chińskiej restauracji,a to dlatego że nikt nie szuka pracy tam, oni przeważnie mówią tylko po chińsku.

Wojtas napisał(a):
50 lat izolacji zrobiło swoje, propaganda też dobrze sobie poradziła. Wielke zasługi? Yyy? Czy my coś wygraliśmy? Nooo dobra... przewrót majowy zakończył się sukcesem


Dla mnie największym sukcesem to utrzymanie naszej tożsamości, nie ma chyba gorszego miejsca na świecie dla kraju niż te na którym mieszkamy, jestesmy obok dwóch imperii, to nie jest takie hop siup, jak mają anglicy czy francuzi że zawsze bezpieczni, dzięki spokojnym sąsiadom.
Tutaj zawsze są intrygi, wojny inne państwa, społeczności by się dawno załamały.
Przykład, w Polsce podczas II wś była znikoma ilość kolaborantów, we Francji znacząca ilość nie była kolaborantami.
Polscy piloci nie dokonywali dywanowych nalotów na niemieckie miasta, uważali to za czyny barbarzyńskie...

***

Posty: 511
Dołączył(a): 9.04.2005
Offline
PostNapisane: 7 paź 2005, 16:24 
Cytuj  
Ethan]Chińczycy przerastają Nas pod wieloma względami - to raczej Nam do Nich brakuje, a nie Im do Nas[/quote]
Posiadają ustrój feudalny, skłądający się z wasali, jak to Wojtas powiedział w nowej formie, wasal się teraz potentatem nazywa.
Wszystko jest tak zoorganizowane że najważniejsze jest państwo, gospodarka odgórnie sterowana, mizerne warunki egzystencji wielu milionów chińczyków, tam przekładana jest sytuacja państwa ponad warunku egzystencjonalne jednostek.

[quote="Ethan napisał(a):
Ksenofobia nie jest cechą narodów, a raczej członków tego społeczeństwa.
Nie jest zależna od narodowości. Raczej od przekonań politycznych, religijnych, poziomu edukacji.
Można mówić o ksenofobii człowieka, ale nie w odniesieniu społeczeństwa lub narodu jako całości.

To określe to dokładniej społeczeństwo polskie w dobie dni dzisiejszych.
Społeczeństwo tworzą jednostki, wieć nie rozumiem czemu nie można by ując tego w takiej formie. Naród jest wg mnie pojęciem bardziej uniwersalnym, ponadczasowym ale czemu nie społeczeństwo?

*

Posty: 6032
Dołączył(a): 13.11.2001
Offline
PostNapisane: 7 paź 2005, 16:27 
Cytuj  
LOL, postnalem po prostu ŻART z najliczniejszej nacji na ziemi a wyszla z tego wielka dyskusja o rasizmie i ksenofobii... zupelnie jakbym powiedzial cos o żydach :D ;)


_________________
Jestem fanem PiS (Piachów i Szutrów)

***

Posty: 511
Dołączył(a): 9.04.2005
Offline
PostNapisane: 7 paź 2005, 16:32 
Cytuj  
Bo to są dość delikatne tematy, niektórych to śmieszy, niektórych to razi.
Ale o gustach się nie dyskutuje ;).

*

Posty: 6914
Dołączył(a): 26.01.2003
Offline
PostNapisane: 7 paź 2005, 17:47 
Cytuj  
Dokladnie, nie ma sie co bulwersowac - zwyczajny zart, byc moze poprarty jakimis badaniami;) Ja w naszym spoleczenstwie raczej nie widze ksenofobii i totalnego rasizmu a raczej popularna 'walke z rasizmem' i jakby widziano murzyna bijacego sie z bialym czlowiekiem to w glowie wielu bialy bylby winny...

A wracajac do tematu:

Jak nazywa sie Żyd zakopany do polowy?
Żydkiewka.


_________________
Rzabolek

TYLKO ELMINISTER

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.