mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 34 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
*

Posty: 6032
Dołączył(a): 13.11.2001
Offline
PostNapisane: 13 cze 2006, 11:11 
Cytuj  
Sylvian napisał(a):
Zawsze się śmieje jak dostaję Empa że teraz po spoilu moby będą wybuchać... nie uwieżycie jakie było zdziwienie gdy w Rifcie po śmierci Martyra nastąpiło wielkie boom i padły 2 osoby ^^


ROTFL
rewelacja :)

A co do tego "skad sie biora"...
Ano wszystko to wina generatora liczb pseudolosowych. Ty np. uwazasz ze spoile ida "falami" - ja tego zjawiska zupelnie nie zaobserowalem.
Powiem inaczej - nie zaobserowalem tego poki mi o tym nie powiedziales :)
Jak mi powiedziales to faktycznie zaczalem widziec cos takiego (sila sugestii) ale potem zrobilem rachunek sumienia, policzylem rare spoile (EAA, EWA, Ablades) i generalnie mialem tego 20-40% "w falach" (fala juz licze od 2 szt w przeciagu 2 min) a reszte "normalnie" - wiec najprawdopodobnie to jest zwykly zbieg okolicznosci.

IMHO my (gracze) oceniamy pewne zdarzenia na podstawie zbyt malej liczby prob bo nie jestesmy w stanie wykonac ich kilka(set) tysiecy.
I na podstawie tej malej liczby prob produkujemy teorie... troche tak jakby zyjace 1 dzien owady staraly sie opisac na czym polega zycie ludzkie :)


_________________
Jestem fanem PiS (Piachów i Szutrów)

*****

Posty: 2204
Dołączył(a): 10.07.2004
Offline
PostNapisane: 13 cze 2006, 11:59 
Cytuj  
I tak i nie. Chodziło mi raczej o opowieści w stylku, "jak zabijesz keltira w dzień przesilenia letniego stojąc na jednej nodze to...." ^^

Ale zgadzam się - dysponujemy zbyt małą liczbą wyników, żeby nawet coś oszacować.
Co do moich fal (hyh nie sądziłem, że ktoś to zapamięta) to chodziło tylko o dużo wyższe levelowo moby od Ciebie (gdy szansa na spoil jest dość mizerna ze wzgędu właśnie nma lev. i item spoiluje się z dość dużą częstotliością ogólnie). I absolutniezgadzam się, że z prawdą ma to niewiele wspólnego ^^


_________________
Sylvian's Chronicles
Beta Counters »
Obrazek

*****

Posty: 2945
Dołączył(a): 17.06.2005
Offline
PostNapisane: 13 cze 2006, 17:32 
Cytuj  
Ja wam opowiem śmieszną opowieść z privka :)
Otóż jako jeden z pierwszych na serwerze miałem jakąkolwiek broń B - był to Keshanberk na moim ukochanym DA. No ale pewnego dnia trzeba było zmienić broń (chciałem AoBA) i zabrałem znajomego spoilera (Francuza) na kranroty... Biliśmy tak z 2h, bez efektów. Co jakiś czas sweepie mówił, żeby zamienić się brońmi, jak dla mnie to brzmiało co najmniej idiotycznie - bo niby jak to ma wpłynąć na szansę spoila?! W końcu w akcie desperacji wymieniliśmy się na bronie (on miał teraz Kesha, ja uber War Axe'a :P).... i na pierwszym mobie, jakiego ubiliśmy w takim ustawieniu dostaliśmy recke ^^

Wg jego klanu sweepie miał często głupio brzmiące pomysły, ale działały!! (jak idiotycznie by nie brzmiały) ^^


_________________
¯\_(ツ)_/¯ rmk cat's dog on fire

**

Posty: 275
Dołączył(a): 7.08.2004
Offline
PostNapisane: 13 cze 2006, 17:41 
Cytuj  
Niektorzy (rowniez koreanczycy o tym donosza) obserwuja wzrosty droprate'a w godzinach szczytu kub tak zwanych "wieczornotelewizyjnych" - na NA serwerach jest to dla nas godzina 4-11 rano kied duzo ludzi w stanach oglada TV lub wlasnie gra (u nich godziny 20-2) - na podstawie przeciekow z NCSoft niektorzy twierdza ze jest polityka marketingowa majaca na celu odciagniecie ludzi od TV - faktem jednak jest, ze pewnego czasu farmujac nasionka obserwowalem iz wieczorem mialem mniej za moba (gralem wtedy caly tydzien z rzedu (prace wtedy mialem od 12:00 do 20:00 a kobieta byla na wyjezdzie na ktory nie moglem pojechac).

Otoz z tamtych obserwacji wynikalo, ze rano dostawalem srednio 5-6 za moba, a wieczorem 3-4 - na drugi dzien znowu rano 5-6 wiec nie bylo to zwiazane z wzrostem expa/lvlu itp. Obserwacje te moga potwierdzic Seraf i Delija bo gralismy razem (jesli sie tu jeszcze szwedaja po tym forum).

Tendencja do magicznego zwiekszania dropow trwala przez caly tydzien - potem juz nie mialem czasu badac tematu dalej.

****

Posty: 1046
Dołączył(a): 28.04.2004
Offline
PostNapisane: 13 cze 2006, 21:15 
Cytuj  
Per-Aa napisał(a):
Niektorzy (rowniez koreanczycy o tym donosza) obserwuja wzrosty droprate'a w godzinach szczytu kub tak zwanych "wieczornotelewizyjnych" - na NA serwerach jest to dla nas godzina 4-11 rano kied duzo ludzi w stanach oglada TV lub wlasnie gra (u nich godziny 20-2) - na podstawie przeciekow z NCSoft niektorzy twierdza ze jest polityka marketingowa majaca na celu odciagniecie ludzi od TV - faktem jednak jest, ze pewnego czasu farmujac nasionka obserwowalem iz wieczorem mialem mniej za moba (gralem wtedy caly tydzien z rzedu (prace wtedy mialem od 12:00 do 20:00 a kobieta byla na wyjezdzie na ktory nie moglem pojechac).

Otoz z tamtych obserwacji wynikalo, ze rano dostawalem srednio 5-6 za moba, a wieczorem 3-4 - na drugi dzien znowu rano 5-6 wiec nie bylo to zwiazane z wzrostem expa/lvlu itp. Obserwacje te moga potwierdzic Seraf i Delija bo gralismy razem (jesli sie tu jeszcze szwedaja po tym forum).

Tendencja do magicznego zwiekszania dropow trwala przez caly tydzien - potem juz nie mialem czasu badac tematu dalej.

Podobne obserwacje miałem przy evencie dyniowym... moby dropowały nectar bardzo intensywnie kiedy było mało graczy. Kiedy natomiast na terenie pojawiało się kilku playersów to droprate spadał drastycznie. Myślę zresztą, że mieliście podobne obserwacje...


_________________
Arletta Dreadnought 79 @ Naia (currently suspended)

****

Posty: 1046
Dołączył(a): 28.04.2004
Offline
PostNapisane: 13 cze 2006, 21:18 
Cytuj  
Ethan napisał(a):
Karol66 napisał(a):
Nie mozesz ruszyc MEN fighterem.
Mozesz sobie tylko INT/WIT dyesy.


Dyesami na pewno nie, ale można to zmienić armor setami (leather).
Na przykład Tallum Leather lub BW Leather. Ale akurat te sety są wyjątkowo gówniane.
Mam wrażenie, że robili je pod OL i WC, a na pewno nie pod tanka. :]

W BW leather biegała moja przyboczna SE - bardzo sobie chwaliłem. Idealne dla niej.


_________________
Arletta Dreadnought 79 @ Naia (currently suspended)

*

Posty: 6032
Dołączył(a): 13.11.2001
Offline
PostNapisane: 13 cze 2006, 23:15 
Cytuj  
arkadek napisał(a):
Podobne obserwacje miałem przy evencie dyniowym... moby dropowały nectar bardzo intensywnie kiedy było mało graczy. Kiedy natomiast na terenie pojawiało się kilku playersów to droprate spadał drastycznie. Myślę zresztą, że mieliście podobne obserwacje...


No ale przy tym evencie pisali ze drop rate bedzie wieksze w "rush hours" (przy czym nie bylo podane kiedy te godziny sa - zazwyczaj to bylonad ranem naszego czasu).
To samo pisali przy pierwszym literkowym evencie.
Chyba nie bylo uzaleznione od ilosci playerow w zonie bo ja ciagle campowalem ten sam spot, nikogo nie widzialem a drop rate sie zmienial.

Anyway - eventy to jakby oddzielna sprawa zupelnie bo przyznawali sie do zmian zaleznie od czasu. Gdyby to byla reg. to by nie musieli tego pisac bo to by byl "stan naturalny" :)


_________________
Jestem fanem PiS (Piachów i Szutrów)

*****

Posty: 2945
Dołączył(a): 17.06.2005
Offline
PostNapisane: 14 cze 2006, 07:16 
Cytuj  
Hmm ja zauważyłem coś takiego przy lvlowaniu kryształów - rano potrafiłem zrobić 2-3 dziesiątki, po czym po godz. 10-11 do wieczora ani jednej :<


_________________
¯\_(ツ)_/¯ rmk cat's dog on fire

*****

Posty: 2204
Dołączył(a): 10.07.2004
Offline
PostNapisane: 14 cze 2006, 09:57 
Cytuj  
IMO kolejna nainterpretacja. Przy eventach jak Karol mówił NC podało, że będą różne raty w zależności od pory.

Co do normalnych dropów to IMO wieczorem gra więcej osób więc jest większa szansa, że komuś się pofarci.


_________________
Sylvian's Chronicles
Beta Counters »
Obrazek

*****

Posty: 2945
Dołączył(a): 17.06.2005
Offline
PostNapisane: 14 cze 2006, 10:12 
Cytuj  
Sylvian to nie był raz czy dwa, ja to robiłem przez ok. miesiąc i codziennie tak było....


_________________
¯\_(ツ)_/¯ rmk cat's dog on fire

*****

Posty: 2204
Dołączył(a): 10.07.2004
Offline
PostNapisane: 14 cze 2006, 10:15 
Cytuj  
pooma napisał(a):
Sylvian to nie był raz czy dwa, ja to robiłem przez ok. miesiąc i codziennie tak było....

Czyli 30 razy... na jednym NA serverze gra przeciętnie 3k ludzi... IMO liczba prób jest śmieszna. No offence pooma ale po pierwsze nie widzę uzasadnienia czegoś takiego a po drugi nie ma na to dowodów (czyt. badań/statystyk/oficjalnej informacji od NC).


_________________
Sylvian's Chronicles
Beta Counters »
Obrazek

*****

Posty: 2945
Dołączył(a): 17.06.2005
Offline
PostNapisane: 14 cze 2006, 11:19 
Cytuj  
Geez ^^
Tak może i 3k graczy, podczas gdy w tym samym czasie na FG kryształy expiły MAX 3-4 osoby.
Nie mówię, że to zasada i tak to działa na 100%. Mówię, że mi tak to działało i mogę jedynie dodać, że tak samo to działa innym klanowiczom, którzy teraz zajmują sie tym.
Chciałbym jedynie zaznaczyć, że CODZIENNIE to działało tak samo (i z tego co widzę to się ciągnie). Jak dla mnie to coś więcej niż przypadek, skoro dzień w dzień rano potrafiłem zrobić kilka kryształów, a później przez okres 3-4 razy dłuższy ani jednego! To było moje jedyne miejsce, w którym wtedy expiłem i zawsze expieniu towarzyszyło ładowanie kryształów.

Podaję tylko moje spostrzeżenia, wierzcie lub nie :)
W każdym bądź razie uważam, że te poranne godziny coś w sobie mają :>


_________________
¯\_(ツ)_/¯ rmk cat's dog on fire

*****

Posty: 2204
Dołączył(a): 10.07.2004
Offline
PostNapisane: 14 cze 2006, 11:58 
Cytuj  
OK a teraz pomnóż sobie te 3k razy ilość serwerów a następnie x ilość dni od wprowadzenia kryształów...

pooma ale to o to właśnie chodzi. Jeśli coś jest regułą to działa w 100%. Jeśli dana rzecz zadziała 99999999999 na 100000000000 przypadków, to to nie jest już regułą. O tym właśnie była cała rozmowa i Karol dość trafnie to skwintował.


BTW mówisz do osby która miesiąc czasu spędziła na Dev.castle levelując kryształy - średnio 1,5 dziennie w godz. 20-24 ;)
Gdyby nie wojna z Evo dalej bym tam siedział, potrzebuje EAB żeby enchantować biżuterię dla alta ;P


_________________
Sylvian's Chronicles
Beta Counters »
Obrazek

****

Posty: 1046
Dołączył(a): 28.04.2004
Offline
PostNapisane: 14 cze 2006, 14:50 
Cytuj  
Peace panowie, peace. Ja to będę nazywał regułą. Sylvian przypadkiem. I co to zmieni? Nic... Taki np Giertych, czy możemy na podstawie jego wypowiedzi stwierdzić, że jest idiotą? Wedle waszej zasadności nie bo nie mamy analizy kikuset tysięcy jego wypowiedzi. Jednakowoż możemy dokonać przybliżenia - estymacji. Takie estymacje są dosyć popularne: Lepper, Ziobro, Kaczyński... ułatwiają one życie, skracając lekkuchno proces wnioskowania. No i tyle.


_________________
Arletta Dreadnought 79 @ Naia (currently suspended)

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 34 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.