mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 67 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 13 lip 2006, 08:57 
 
mmogi sie nie nadaja praktycznie do recenzji jako takiej . Co warta jest recka mmoga skoro za rok ta gra sie zmieni o conajmniej 40%


_________________
"Trust your heart if the seas catch fire, live by love though the stars walk backward."

***

Posty: 909
Dołączył(a): 8.04.2004
Offline
PostNapisane: 13 lip 2006, 09:11 
 
Sylvian napisał(a):
- Druga sprawa to self-ownage Per-Aa ^^ Zarzuciłeś gościowi jakieś duperele (bo kogo interesuje podczas czytania recenzji czy dager pokona tanka czy na odwrót?) zamiast położyć nacisk na istotne rzeczy. Pomijam już pretensjonalny ton wypowiedzi i wielkie zdumienie dlaczego nie spyatli boskiego lineage2.pl ;)

mikmac napisał(a):
Druga sprawa to list Per-Aa --> heh to juz nie jest smieszne, list punktuje blahostki, Sylvian dobrze napisal - self-ownage Per-Aa


Niepotrzebnie się go czepiacie. Przynajmniej miał odwagę i chęć napisać maila w tej sprawie. Dodatkowo wytknął mu rzeczy, które sugerowały małą znajomość tematu recenzenta.
I przy okazji udało się go pośrednio zmusić do przyznania się, że grał na piratach. A wiedzę o grze czerpał tylko z materiałów opublikowanych na stronie oficjalnej (w których nota bene jest mnóstwo błędów).

Gdyby nie on, to nie mielibyście pewności, że koleś grał na piratach, a o grze na serwerach oficjalnych nie ma tak naprawdę pojęcia.
A to, że Per-Aa ma ambicje zintegrować community L2 wokół własnego site'u nie jest niczym złym - wręcz przeciwnie.
W tym kraju nic się nikomu nie chce, a jak ktoś coś zrobi i mu na czymś zależy, to się znajdzie milion malkontentów, z których żaden nawet nie kiwnął palcem u nogi. :]


Wracając do samego artykułu w CD Action. Ten artykuł wygląda mi na zwykły zapychasz ramówki.
Ponadto CD Action zawsze mnie raził amatorstwem i poziomem cechującym wypracowania niezbyt rozgarniętego gimnazjalisty.
Gdzie im do poziomu Secret Service czy też Resetu, gdzie byli ludzie, których można było nazwać awangardą.
I nie chodzi tu tylko o upośledzenie językowe, ignoranctwo i zwykłą amatorszczzynę - po prostu nie ma w nich tego ducha, który cechował old-schoolowych graczy, którzy tworzyli redakcje wcześniej wymienionych pism.
Część ludzi z w/w pism znałem osobiście, ba nawet tlukłem razem z nimi w sieci w Diablo 1, więc wiem o czym mówię.
A były to jeszcze czasy, gdy dostęp do internetu miała garstka ludzi - TPSA dopiero zaczynała swoją przygodę z numerem 0 20 21 22.

**

Posty: 275
Dołączył(a): 7.08.2004
Offline
PostNapisane: 13 lip 2006, 15:24 
 
Zapraszam do Dyskusji z autorem recenzji pod adresem http://www.lineage2.pl/vb/showthread.php?t=3614

Napisal po moim mailu u nas.

*

Posty: 125
Dołączył(a): 25.04.2006
Offline
PostNapisane: 14 lip 2006, 09:43 
 
Nashem: Mozesz wrzucic te zdjecia ? Ponoc jest tam cos o tym ze NCSOFT uzywa priv serwerow do reklamowania L2 :D


_________________
I'd pretend I was one of those deaf-mutes I thought what I'd do was.

**

Posty: 263
Dołączył(a): 14.06.2005
Offline
PostNapisane: 14 lip 2006, 13:20 
 
nie rozumiem tylko o co sie czepiacie moze osoba ktora pisala ta recenzje nie znala doskonale gry ale przynajmniej mnie jako osoba ktora nie miala stycznosci z ta gra zainteresowala i wlasnie sciagam instalke
btw. zeby kazdy recenzen znal doskonale gre o ktorej pisze to w redakcji musialo by byc z 1000 ludzi zeby to wszystko ogarnac wiec nie popadajcie w paranoje ze o moj boze zrobli pare bledow gowno a nie recenzja

Ethan napisał(a):
Gdzie im do poziomu Secret Service czy też Resetu


szmiesza mnie takie wypowiedzi zadam ci pytanie gdzie teraz sa te pisma jakos nie widac ich w kiosku a CDA tak to swiadczy samo za siebie

**

Posty: 285
Dołączył(a): 24.09.2004
Offline
PostNapisane: 14 lip 2006, 14:05 
 
spelcast napisał(a):

Ethan napisał(a):
Gdzie im do poziomu Secret Service czy też Resetu


szmiesza mnie takie wypowiedzi zadam ci pytanie gdzie teraz sa te pisma jakos nie widac ich w kiosku a CDA tak to swiadczy samo za siebie


Być może to kwestia mentalności społeczeństwa ;)


_________________
Gustin | 7x SM / 4x WC

*****

Posty: 2392
Dołączył(a): 17.07.2004
Offline
PostNapisane: 14 lip 2006, 14:23 
 
Plebsu zawsze jest wiecej ;)


_________________
Obrazek

***

Posty: 700
Dołączył(a): 26.11.2004
Offline
PostNapisane: 14 lip 2006, 14:39 
 
spelcast napisał(a):
nie popadajcie w paranoje ze o moj boze zrobli pare bledow gowno a nie recenzja


Sorry, ale tekst że PvP jest zbalansowane to ogromna bzdura, i może zmylić sporo ludzi którzy w L2 bedą mieli zamiar grać tylko dla PvP.


_________________
B A R T Z
Obrazek
79Ghost Hunter/78Saggitarius

***

Posty: 909
Dołączył(a): 8.04.2004
Offline
PostNapisane: 14 lip 2006, 15:22 
 
spelcast napisał(a):
Ethan napisał(a):
Gdzie im do poziomu Secret Service czy też Resetu

szmiesza mnie takie wypowiedzi zadam ci pytanie gdzie teraz sa te pisma jakos nie widac ich w kiosku a CDA tak to swiadczy samo za siebie


Ja mogę Ci powiedzieć dlaczego Cię śmieszą. Ludzie najczęściej śmiechem markują swoją niewiedzę, ignorancję i umysłową ciasnotę.
Jako, że z ograniczenia umysłowego można się wyleczyć - pozwolę sobie rozpocząć terapię szokową.
Postaram wyłuszczyć Ci to "łopatologicznie".

Sukces wybranego produktu na rynku nie jest jednoparametrową funkcją jego jakości.
W rozwiniętych gospodarkach opartych na konkurencji sukces produktu na rynku, zależy dużo bardziej od przemyślanej strategii marketingowej niż od jego jakości.

Ponadto targetem obu wymienionych przeze mnie pism, byli gracze o nieco wyższym poziomie wiedzy, erudycji i inteligencji (głównie studentów i absolwentów), niż grupa docelowa CD Action.
Co oczywiście ma przełożenie na liczbę potencjalnych klientów.
Reset i Secret Service celowały w graczy doświadczonych, o wyrafinowanych gustach, potrafiący obiektywnie ocenić grę.
CD Action to pismo skierowane do przeciętnego ucznia, gimanzjalisty, mniej bystrego licealisty. Nie obrażająć żadnego z nich.
To oczywiście warunkuje poziom treści - dostowany do poziomu intelektualnego klienta, przed którym jeszcze sporo nauki.
To, że CD Action utrzymał się na rynku, to prędzej zasługa odpowiednych decyzji, którzy podjął dział marketingu, niż wyższego poziomu jego zawartości.
CD Action m. in. jako pierwszy zaczął dołączać pełne wersje gier do swojej gazetki.

I właśnie tak w telegraficznym skrócie i sporym uproszczeniu ma się sprawa CD Action.

W każdym razie mój drogi antagonisto, następnym razem zastanów się dobrze, a dopiero potem wyrażaj swoje sądy.
Bo w przeciwnym przypadku nie zasłużysz na szacunek wsród forumowiczów lub co gorsza narazisz się na ostracyzm.

**

Posty: 263
Dołączył(a): 14.06.2005
Offline
PostNapisane: 14 lip 2006, 19:03 
 
czyli chcesz mi powiedziec ze ci wszyscy inteligentni czytelnicy SS i Resetu nagle porzucili czasopisma poswiecone tylko dla nich po to zeby czytac recenzje dla gimnazjalistow ? czy moze dlatego ze mieli nowa pelna wersje gry
az cisnie sie na usta kolejne pytanie gdzie ta inteligencja ? :)

tez czytatalem SS i pewnie nadal bym czytal jezeli by wychodzil ale tak nie jest CDA postawilo wyzej poprzeczke ktorej konkurencja nie mogla przeskoczyc i to jest fakt czyli idac dalej tym tokiem myslenia CDA osiagnelo wiekszy poziom niz reszta i wlasnie o to chodzilo mi w moje porzedniej wypowiedzi

jezli ktos nie bedzie mnie szanowal tylko dlatego ze wyrazam swoja opinie na forum to cuz poplacze i mi przejdzie

ok eot z moje strony bo i tak nie dotrzesz do mojego "ograniczonego" umyslu

*

Posty: 125
Dołączył(a): 25.04.2006
Offline
PostNapisane: 14 lip 2006, 19:38 
 
Nie ma co rzucac w siebie miesem :) Prawda jest taka jak w moim ulubionym cytacie z fallouta 2:
"Opinie sa jak dziory w dupie, wszyscy je mamy i wszystkie smierdza"

Co do recki - jest kilka bledow, ale nie takich zeby rzucac blotem w autora. Najbardziej mnie kuje w oczy stwierdzenie ze NCSoft uwaza piraty za forme marketingu :P

Zreszta jak ktos uwaza ze napisalby lepsza recke to niech to zrobi tutaj :P jest ktos odwazny ?


_________________
I'd pretend I was one of those deaf-mutes I thought what I'd do was.

*

Posty: 6032
Dołączył(a): 13.11.2001
Offline
PostNapisane: 14 lip 2006, 21:10 
 
spelcast napisał(a):
czyli chcesz mi powiedziec ze ci wszyscy inteligentni czytelnicy SS i Resetu nagle porzucili czasopisma poswiecone tylko dla nich po to zeby czytac recenzje dla gimnazjalistow ? czy moze dlatego ze mieli nowa pelna wersje gry
az cisnie sie na usta kolejne pytanie gdzie ta inteligencja ? :)

tez czytatalem SS i pewnie nadal bym czytal jezeli by wychodzil ale tak nie jest CDA postawilo wyzej poprzeczke ktorej konkurencja nie mogla przeskoczyc i to jest fakt czyli idac dalej tym tokiem myslenia CDA osiagnelo wiekszy poziom niz reszta i wlasnie o to chodzilo mi w moje porzedniej wypowiedzi

jezli ktos nie bedzie mnie szanowal tylko dlatego ze wyrazam swoja opinie na forum to cuz poplacze i mi przejdzie

ok eot z moje strony bo i tak nie dotrzesz do mojego "ograniczonego" umyslu


Tak sie sklada ze nie zawsze lepszy produkt wygrywa - liczy sie tez jaka kasa za tym produktem stoi. CDA wydaje bauer ktorego bylo stac na walke z konkurencja ktora nie miala takiego zaplecza finasowego jak oni.
Prawda jest taka, ze tytuly za ktorymi nie stoi "zachodni" kapital maja marne szanse w starciu z potentatami i ich "poziom" nie zrekompensuje tego ze sa ciensze, wydawane na gorszym papierze i z mniejsza iloscia wrzutek.


_________________
Jestem fanem PiS (Piachów i Szutrów)

***
Avatar użytkownika

Posty: 10140
Dołączył(a): 13.10.2005
Offline
PostNapisane: 14 lip 2006, 22:05 
 
Zgodzę się częściowo, bo taki np. szmatławiec jak Click! nie miały by możliwości bytu gdyby nie bauer na plecach. Nie zapominajmy jednak że CDA początkowo nie miało jakiegoś imba wydawcy, gorzej - pierwszy numer był zrobiony na zasadzie albo się uda albo nie. Udało się i to chyba o czymś świadczy.


_________________
wodny napisał(a):
wolałbym by ludzie pukali się w pupę niż mieli broń.

***

Posty: 909
Dołączył(a): 8.04.2004
Offline
PostNapisane: 15 lip 2006, 01:07 
 
spelcast napisał(a):
czyli chcesz mi powiedziec ze ci wszyscy inteligentni czytelnicy SS i Resetu nagle porzucili czasopisma poswiecone tylko dla nich po to zeby czytac recenzje dla gimnazjalistow ? czy moze dlatego ze mieli nowa pelna wersje gry
az cisnie sie na usta kolejne pytanie gdzie ta inteligencja ? :)

tez czytatalem SS i pewnie nadal bym czytal jezeli by wychodzil ale tak nie jest CDA postawilo wyzej poprzeczke ktorej konkurencja nie mogla przeskoczyc i to jest fakt czyli idac dalej tym tokiem myslenia CDA osiagnelo wiekszy poziom niz reszta i wlasnie o to chodzilo mi w moje porzedniej wypowiedzi

jezli ktos nie bedzie mnie szanowal tylko dlatego ze wyrazam swoja opinie na forum to cuz poplacze i mi przejdzie

ok eot z moje strony bo i tak nie dotrzesz do mojego "ograniczonego" umyslu


A jednak nie zrozumiałeś tego co napisałem, a myślałem, że wyłuszczyłem to stosunkowo zrozumiale.

Ja swoją przygodę z pismami o grach zacząłem bardzo wcześnie, więc udało mi się nawet czytać pierwsze numery Top Secret, o Bajtku nawet nie wspomnę.
A że kupowałem i czytałem od deski do deski praktycznie wszystko co wydawano w Polsce o grach, to bez przesady mogę powiedzieć, że mam bardzo dobre rozeznanie, na temat tego, co każde z tych pism miało do zaoferowania.
Do tej pory trzymam wszyskie numery Top Secret, SS i Resetu, a CD Action, który kupowałem bardzo rzadko tylko ze względu na dodawane pełne wersje gier, już dawno został przerobiony na papier toaletowy przez firmy zajmujące się recyclingiem. :wink:

Nie podciągaj sukcesu komecyjnego danego przedsięwzięcia do jego poziomu merytorycznego i edytorskiego.
Bo właśnie o tym rozmawiamy, o wartości informacyjnej i merytorycznej, a nie o ilości stałych czytelników.
To jest mniej więcej tak, jakbyś porównywał Big Brother do Pegaza, którego oglądalność była śladowa.
Idąc tokiem Twojego rozumowania można powiedzieć, że Big Brother zapewniał rozrywkę na wyższym poziomie, dlatego oglądało go tak dużo telewidzów.
To, że schebianie niewyrobionym gustom i zniżanie się do niewygórowanego poziomu odbiorcy, często okazuje się komercyjnym sukcesem, to już całkowicie inna historia.

Sam fakt korzystania przy pisaniu recenzji z pirackiej, niepełnej, wręcz freestylowej wersji gry, świadczy o stosunku dziennikarza i wydawcy do czytelnika.
De facto ta recenzja przedstawia kłamliwy obraz tego, co w rzeczywistości można doświadczyć, czyli nie ma żadnej wartości.
Jest bezużyteczna, nie mówiąc już, że szkodliwa.
Po przekłamania i bzdury, jak będę miał ochotę to sięgne do "Faktów", a czytajac pismo o grach chciałbym ich sobie oszczędzić.


Jeszcze jedna rzecz. To nie ja wyskoczyłem z tekstem:
Kod:
szmiesza mnie takie wypowiedzi zadam ci pytanie gdzie teraz sa te pisma jakos nie widac ich w kiosku a CDA tak to swiadczy samo za siebie

zarzucając mi pośrednio gadanie bzdur.

A tego akurat nie trawię, gdy poza rzuconym tekstem mającym na celu ośmieszenie mojej wypowiedzi, autor tekstu nie ma nic do powiedzenia.
Oczywiście poza komunałami i bardzo uproszczoną analizą oderwaną od związków przyczynowo-skutkowych.
A to własnie zrobił w tekście, który zacytowałem.

*

Posty: 125
Dołączył(a): 25.04.2006
Offline
PostNapisane: 15 lip 2006, 11:59 
 
I teraz wszyscy piraci moga sie popierac tekstem z CDA, ze przeciez NCSoft popiera pirackie serwery ROTFL, juz na kilku forach mi sie to zdazylo w dyskusji heh


_________________
I'd pretend I was one of those deaf-mutes I thought what I'd do was.


Posty: 8
Dołączył(a): 15.07.2006
Offline
PostNapisane: 15 lip 2006, 15:52 
 
Polecam forum CDA, jako najwiekszy dowod na ulomnosc i ogolne nie obeznanie w temacie autora recenzji. To co tam ten "typ" uskutecznia to kop prosto w krocze prawdziwych fanow L2.
Pisze m.in o zaletach servow prywatnych, jak sie dostac na owy server oraz o swoim aktualnym, na ktorym gra. O globalu oczywiscie nie wspomina.
I to ma byc cala ta promocja?? plzzz..

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2739
Dołączył(a): 20.06.2004
Offline
PostNapisane: 15 lip 2006, 16:26 
 
Normalnie szkoda slow..wlasnie widzialem forum CDA i 3/4 ba chyba wszystkie posty o l2 to o piratach..normalnie zonk.

Normalnie az chyba napisze maila do CD'a ..te pismo zeszlo calkiem na psy

*

Posty: 125
Dołączył(a): 25.04.2006
Offline
PostNapisane: 15 lip 2006, 16:52 
 
Po mojej interwencji sam zaproponowal zamkniecie tematu i poradzil moderatorowi rozwarzenie sprawy.

Tak Was to dziwi to zobaczcie co sie dzieje na forum gry-online.pl najlepsze jest to ze sa partnerem CD Project, a ten ostatni to chyba dystrybutor L2 i prepaidow na Polske ?


_________________
I'd pretend I was one of those deaf-mutes I thought what I'd do was.

**

Posty: 340
Dołączył(a): 27.06.2006
Offline
PostNapisane: 15 lip 2006, 17:26 
 
pare lepszych postow sleeka

ale on duzo gral na retialu LOL 1 miesiac, 30 dni ..darmowe dni ktora sarazem z klientem dodane darmowo.
a potem ciekawa przeszlosc..masa prywatnych serwerow or high po low rate.. LOL

i to ma byc redaktor poczytnego pisma CDA ktory dodatkowo na forumczasopisnapropaguje gre na pirackich serwerach i sam sie tym przechwala.


Obrazek


fingo napisał(a):
Po mojej interwencji sam zaproponowal zamkniecie tematu i poradzil moderatorowi rozwarzenie sprawy.

Tak Was to dziwi to zobaczcie co sie dzieje na forum gry-online.pl najlepsze jest to ze sa partnerem CD Project, a ten ostatni to chyba dystrybutor L2 i prepaidow na Polske ?


co do forum GOL to hmm i jego watku o Lineage 2 to czasami ten watek czytam bo na forum tam bywam bardzo czesto :)
i pwoiem ze na poczatku pierwsze czesci tego watku byly wlasnie o retailu. poczynajac od open bety kiedy to watek ten powastal az do wykradzenia i powstawania pierwszych pirackich prywatnych serwerow lineage 2 .
wtedy ten watek zacza sie wlasnie zminiac w watek o prywatnych serwerach, a i osob udzielajacych sie w nim przybylo ktore graly na piratach, n00by c niewiedzialy jak uzywac patchy pirackich serverow itp itd..., powstawaly wczesniej nawet listy ktore zawieraly :
nazwe serwera, nazwe postaci, nick na forum gol , lvl, klase potem z tego zrezygnowano bo zbyt duze byly posty [ na 3-4 przewiniecia ekranu]

teraz jak tam zagladam to sa tam same dzieciaki co graja na piratacie i gowno wiedza o prawdziwej grze na retailu, a jak ktos sie tam odezwie to leca z morda bluzgami wysmeiwaja ze traci kase ze lama, n00b itp
i ofc odrazu wala do watku admina gdzie skladaja skarge ze klient psuje im caly watek i dyskucje, post zostaje usuniety a gosc dostaje po rankingu.


Ostatnio edytowano 15 lip 2006, 18:09 przez Yakuza, łącznie edytowano 4 razy
**

Posty: 285
Dołączył(a): 24.09.2004
Offline
PostNapisane: 15 lip 2006, 17:45 
 
1. Sleeskee nie jest redaktorem, tylko wolnym strzelcem.
2. Mógłbyś używać Worda albo czegoś do pisania postów? Miejscami, to co piszesz, jest nieczytelne.
3. Zamieszczony przez Ciebie zbiór postów męczy oczy przy czytaniu, tak, chodzi mi o niesamowitą wielkość czcionki.


_________________
Gustin | 7x SM / 4x WC

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 67 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.