mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 110 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
Autor Wiadomość
*

Posty: 6032
Dołączył(a): 13.11.2001
Offline
PostNapisane: 7 cze 2005, 11:16 
Cytuj  
Ta - jest do dupy (przynajmniej na wyzszych lev)
30k wydalem na 100 nasionek a dostalem za to 3 mold lubri.
Bez problemu bym je kupil za 24k ze nie wspomne juz o tym ze harwestowanie tego zjadalo mi mane.
Nieco lepiej jest ze zwyklymi ale blokujac sobie dropy traci sie potencjalnie tez kase - byle head/recipe by wypadla z moba i juz by sie wyszlo na tym lepiej.


_________________
Jestem fanem PiS (Piachów i Szutrów)

*

Posty: 182
Dołączył(a): 10.05.2005
Offline
PostNapisane: 12 lut 2006, 20:45 
Cytuj  
REANIMUJE WATEK ...bo mam pytanie :P

kupilem pare seedow chill coda. zebralem z nich tak ok. 60 crapow.
ale za chiny ludowe nie moge tego sprzedac.

o co biega z nimi ?


_________________
Dankan*Human*Rogue*Bartz
Obrazek

*****

Posty: 2204
Dołączył(a): 10.07.2004
Offline
PostNapisane: 12 lut 2006, 21:15 
Cytuj  
Wolverine napisał(a):
REANIMUJE WATEK ...bo mam pytanie :P

kupilem pare seedow chill coda. zebralem z nich tak ok. 60 crapow.
ale za chiny ludowe nie moge tego sprzedac.

o co biega z nimi ?

Ty go nie reanimuj tylko przeczytaj... nie wsystkie miasta skupuja wszystkie rodzaje nasion. Sprawdz u managera 'crop purchase status' ktore skupuja twoje. Może być też tak, że wykupiona została ilość jaką założył castle owner i trzeba poczekać do następnego dnia.


_________________
Sylvian's Chronicles
Beta Counters »
Obrazek

*

Posty: 182
Dołączył(a): 10.05.2005
Offline
PostNapisane: 12 lut 2006, 22:25 
Cytuj  
Sylvian watek przejrzalem i co w wiekszosci jest o knypkach.
a co do tego to :
jeden dzien czasu rzeczywistego czy 1 dzien czasu gry ?


_________________
Dankan*Human*Rogue*Bartz
Obrazek


Posty: 28
Dołączył(a): 30.12.2005
Offline
PostNapisane: 12 lut 2006, 22:57 
Cytuj  
Rzeczywistego, na przykład na Lionnie manor resetowany jest o chrzanionej piątej rano :evil:


_________________
L2 - Phantom Summoner 4x - Lionna
---
Errors has been made.
Others will be blamed.

*

Posty: 140
Dołączył(a): 12.05.2004
Offline
PostNapisane: 12 lut 2006, 23:05 
Cytuj  
na teonie o bardzo wygodnej 19-stej. Cala reszta serwerow ma takie chore godziny. Dzieki temu mamy szanse z botami :)

*

Posty: 182
Dołączył(a): 10.05.2005
Offline
PostNapisane: 12 lut 2006, 23:08 
Cytuj  
a te resetowanie to jest tylko o 5 : 00 [ bartz ] czy trwa np od 5 do 6.

bo w tym manor info u npc pisze cos ze od 6am do 8pm bla bla bla ...[czy jakos tak]


_________________
Dankan*Human*Rogue*Bartz
Obrazek

*

Posty: 6032
Dołączył(a): 13.11.2001
Offline
PostNapisane: 12 lut 2006, 23:14 
Cytuj  
mikmac napisał(a):
na teonie o bardzo wygodnej 19-stej. Cala reszta serwerow ma takie chore godziny. Dzieki temu mamy szanse z botami :)


Boty maja opcje w sofcie "sprzedawaj do manor" i robia to o godzinie 19.00 i 01 sek.
Cala operacja zajmuje im moze druga sekunde wiec tak naprawde to nie to ze "macie szanse z botami" tylko ze im widac na tym az tak nie zalezy :)


_________________
Jestem fanem PiS (Piachów i Szutrów)

*

Posty: 182
Dołączył(a): 10.05.2005
Offline
PostNapisane: 13 lut 2006, 11:50 
Cytuj  
wczoraj o 4 rano [ nie 5 ] udalo mi sie sprzedac moje zniwa i dostalem na 63 ziarenka tylko 3 matsy. . .troche malo :|


_________________
Dankan*Human*Rogue*Bartz
Obrazek

*****

Posty: 2204
Dołączył(a): 10.07.2004
Offline
PostNapisane: 13 lut 2006, 11:56 
Cytuj  
Wolverine napisał(a):
wczoraj o 4 rano [ nie 5 ] udalo mi sie sprzedac moje zniwa i dostalem na 63 ziarenka tylko 3 matsy. . .troche malo :|

1) zależy co dostałeś w końcu stem <> enria
2) sprawdzaj, który zamek ile oferuje za dany crop (bo czasem moze byc to nieoplacalene jesli wlasciciel zamku to dupek)


_________________
Sylvian's Chronicles
Beta Counters »
Obrazek

*

Posty: 182
Dołączył(a): 10.05.2005
Offline
PostNapisane: 13 lut 2006, 16:27 
Cytuj  
Sylvian napisał(a):
Wolverine napisał(a):
wczoraj o 4 rano [ nie 5 ] udalo mi sie sprzedac moje zniwa i dostalem na 63 ziarenka tylko 3 matsy. . .troche malo :|

1) zależy co dostałeś w końcu stem <> enria
2) sprawdzaj, który zamek ile oferuje za dany crop (bo czasem moze byc to nieoplacalene jesli wlasciciel zamku to dupek)


1 zniwa dostalem z 60 nasion 3 ori ore ...troche malo.
2 zniwa dzisiaj na 100 nasion dostalem 141 animal skin...

oba to byly z Blue Coda.
duzo to nie zarobilem ale cuz to byly moje peirwsze zbiory,tylko boli ze jak zasiewam mobka to juz kasa nie leci :|


_________________
Dankan*Human*Rogue*Bartz
Obrazek

*****

Posty: 2204
Dołączył(a): 10.07.2004
Offline
PostNapisane: 13 lut 2006, 16:36 
Cytuj  
Wolverine napisał(a):
Sylvian napisał(a):
Wolverine napisał(a):
wczoraj o 4 rano [ nie 5 ] udalo mi sie sprzedac moje zniwa i dostalem na 63 ziarenka tylko 3 matsy. . .troche malo :|

1) zależy co dostałeś w końcu stem <> enria
2) sprawdzaj, który zamek ile oferuje za dany crop (bo czasem moze byc to nieoplacalene jesli wlasciciel zamku to dupek)


1 zniwa dostalem z 60 nasion 3 ori ore ...troche malo.
2 zniwa dzisiaj na 100 nasion dostalem 141 animal skin...

oba to byly z Blue Coda.
duzo to nie zarobilem ale cuz to byly moje peirwsze zbiory,tylko boli ze jak zasiewam mobka to juz kasa nie leci :|

1) 3x ori ore = 39k (ile wydałeś na nasiona?)
2) poszukaj info z jakich nasion co mozna dostac.

Druga sprawa, jak sadzisz to kasa wypada normalnie tylko itemy nie moga wypaść (przy regular seed).
I sprawdź te ceny - bo może tylko napełniasz kase castle ownerowi zamiast sobie.


_________________
Sylvian's Chronicles
Beta Counters »
Obrazek

*

Posty: 182
Dołączył(a): 10.05.2005
Offline
PostNapisane: 15 lut 2006, 11:55 
Cytuj  
ale glupie to jest.
kupilem nasionka w dion bo byly tanie i muslalem ze troche zarobie na strzaly i na healpotki a tu dupa, bo tam gdzie obecnie expie Neutral Zone nie moge zasiac ich na zadnego moba :(


_________________
Dankan*Human*Rogue*Bartz
Obrazek

*****

Posty: 2204
Dołączył(a): 10.07.2004
Offline
PostNapisane: 15 lut 2006, 12:19 
Cytuj  
Co w tym głupiego przepraszam?
To, chyba tylko to, że wciąż nie przeczytałeś o co w manor biega...


_________________
Sylvian's Chronicles
Beta Counters »
Obrazek

*

Posty: 182
Dołączył(a): 10.05.2005
Offline
PostNapisane: 15 lut 2006, 13:24 
Cytuj  
wiem wiem :) przeczytalem all info :d
ale po kupieniu nasionek w dion ktor zasieje dopeiro za 1-2 lvl jak mbki beda zielone bo na biale strace za duzo czasu.

no poprostu dalem troche ciala ;P


_________________
Dankan*Human*Rogue*Bartz
Obrazek

*

Posty: 125
Dołączył(a): 25.04.2006
Offline
PostNapisane: 25 maja 2006, 13:33 
Cytuj  
Co to jest manor system? Jest to system wiazacy wlascicieli zamkow i pozostalych graczy. Wlasciciel zamku inwestuje kase w sprzedarz nasionek. Gracze moga kupowac nasionka i uzywac ich na odpowiednich mobach (liczy sie lewel moba). W wyniku zasiewania nasionek gracze otrzymuja owoce, ktore moga zamienic na matsy. Wlasciciele zamkow za skupione owoce moga tworzyc roznego rodzaju przedmioty (za dodatkowa oplata u kowali znajdujacyh sie w zamkach).

Rozpoczynamy zabawe od rozmowy z Manor Managerem w kazdym miescie (posiadajacym zamek i wlasciciela):

http://img49.imageshack.us/img49/9726/28ms1.png

Purchase Seed - otwiera okno kupowania ziarenek
Tally up indigenous product - sprzedarz (a raczej zamiana na maty) owocow
Viev the manor status - otwiera okno z informacjami o ilosci dostepnych ziarenek/owocow oraz ich cenach
Viev the basic seed information - to samo okno co powyzej
Purchase harvester - kupno kosy
Ask aboute present ... - informacja o wlascicielu zamku, jego klanie i podatkach
"Tell me what you mean ... - maly user guide

Okienko z 3(lub 4) opcji:

Na gorze mamy 3 zakladki, po kolei: info o ziarenkach, info o owocach, info o matsach + zestawienie cen ziarenek i owocow

1 zakladka - info o ziarenkach

http://img212.imageshack.us/img212/2457/32bg.png

Pierwsza od lewej lista rozwijalna Current Seed - mozemy sprawdzic ceny i ilosc sprzedarzy/skupu na dzien aktualny (current) i nastepny (next)
Kolejna lista rozwijalna pozwala nam przegladac ceny dla kazdego miasta.
Dalej mamy tabelke i w niej 4 kolumny:
Seed name - nazwa ziarenka
Residual - ile ziarenek jest aktualnie dostepnych do kupienia
Sales - ile ziarenek dzinnie jest dostepnych do sprzedarzy
Sales Price - cena

2 zakladka - info o owocach

http://img210.imageshack.us/img210/7075/49fq.png

Tabelka z 5cioma kolumnami:
Crop Name - nazwa owoca
Remaining - ile ziarenek mozna aktualnie odsprzedac (zamienic na maty)
Buy - ile ziarenek dziennie mozna odsprzedac
Buy Price - wycena owocu (nie dostajemy adeny tylko maty o rownowartosci tej ceny)
Reward - w kolejnej zakladce mozemy sprawdzic jakie maty sa dla opcji 1wszej, a jakie dla 2giej

3 zakladka - info o matsach + zestawienie cen ziarenek i owocow

http://img130.imageshack.us/img130/8983/51eh.png

Tabelka z 6cioma kolumnami:
Crop name - nazwa owoca (i zarazem odpowiadajacego mu ziarenka)
Lvl - lewel owoca
Seed Price - cena ziarenka
Crop Price - wycena owocu
Reward 1 - rodzaj matu jaki dostaniem po oddaniu owocu
Reward 2 - jak wyzej

Na dole mamy jeszcze przyciski do kupna ziarenek i sprzedarzy owocow.

Rodzaje ziarenek.
Coda - dla graczy i mobow w zakresie leweli 10-30
Cobol - dla graczy i mobow w zakresie leweli 31-48
Codran - dla graczy i mobow w zakresie leweli 49-64
Coba - dla graczy i mobow w zakresie leweli 61 i wzwyz

Wszystko ladnie i pieknie, tylko jak moge policzyc zyski?
Z tabelki odczytujemy cene ziarenka, wycene owocu i jaki mat dostaniemy w danym miecie za ten owoc. Idziemy do jakiegos npc - handlarza i sprawdzamy po ile skupuje od nas dany mat. Teraz znamy juz cene matu, czyli mozemy oszacowac ile matow dostaniemy za dany owoc.

Pozostaje pytanie jaka jest roznica miedzy zwyklymi ziarenkami, a alternatywnymi ?

----------------------------------------------------------
Z ofijalnego opisu na stronie lineage2.com:

Do +/- 5 leweli roznicy pomiedzy lewelem ziarenka i lewelem mobka na ktorego zasiewamy jest bardzo duza szansa na sukces, z kazdym kolejnym lewelem szansa zmniejsza sie o 5%.

Do +/- 5 leweli roznicy pomiedzy lewelem postaci zasiewajacej i lewelem mobka na ktorego zasiewamy jest 100% szansa na sukces, z kazdym kolejnym lewelem szansa zmniejsza sie o 5%.

Aby uniemozliwic zasiewanie przez niskiego lewelu graczy i pozniejszego zbierania przez wysoko lewelowych graczy - porownanie lewelow ma takze miejsce podczas wyciagania owocu (harvesting). Do +/- 5 leweli roznicy pomiedzy graczem wyciagajacym owoc a mobkiem szansana sukces jest bardzo duza, z kazdym k0olejnym lewelem szansa spada o 5%.

-----------------------------------------------------------

Tlumaczenie Choch's Guida (+kilka uwag odemnie):

Kupno ziarenek (seeds).
Zaopatrujemy sie u Manor manager'a w kazdym miescie. Skup jest resetowany codziennie o 8 PM PST (czyli o 5 rano naszego czasu). Jak w danym dniu sprzedadza sie wszystkie ziarenka to nie kupisz wiecej az do nastepnego dnia. Wlasciciel zamku moze wstrzymac lub zmienic ilosc ziarenek do sprzedarzy kazdego kolejnego dnia. Ziarenka maja zasieg lewelowy (10 lvl). Dla 100% zbierania owocow (crop) twoja postac, ziarenko i mob na ktorego je zasiejesz musza byc w zasiegu lewelu.
(Dodam od siebie ze jednorazowo musisz sobie kupic kose - harvester)

Zbieranie owocow (crops).
(Od siebie dodam ze najlepiej wrzucic ikone ziarenka i kose na pasek skrutow) Zaznaczas moba i klikasz na ikone ziarenka (graficznie akcja ta wyglada jak spoil). Dostaniesz komunikat - "Plainting failed" albo "Plainting succeeded". Mozna probowac zasadzic ponownie ziarenko na tym samym mobie w przypadku gdy poprzednie nie weszlo. Po zabiciu moba uzywamy kosy i dostajemy komunikat - "earned [crop type]" lub "harvest failed". Ziarenka musza byc zasiewane w okolicah miasta w ktorym zostaly kupione. Jednakze owoce (crops) moga byc sprzedane w jakimkolwiek miescie - uwzgledniajac to ze wlasciciel zamku udostepnia skup danego owocu.

Minusy.
Zasianie ziarenka na mobie rowna sie z tym ze mob moze wydropic tylko adene i nic innego. (Dodam od siebie ze mozna uzywac Spoila, tyle ze najpierw wyciagamy Owoce za pomoca Harvest a dopiero pozniej uzywamy Sweep - po ktorym mob znika)

Plusy.
Korzysci zaleza od danego wlasciciela zamku. Po pierwsze nie dostaniesz adeny przy oddawaniu owocow u manor managera.

Wlasciciel zamku ustala wartosc poszczegolnych owocow w adenie. Oddajac owoc dostajemy materialy o rownowartosci tej ceny. Rownowartosc jest ustalana wzgledem ceny skupu materialow w danym miescie (u jakiegokolwiek handlarza npc w danym miescie). Czyli jak npc bedzie nam placil za animal skin 50adeny, a wycena owocu wynosi 500adeny u manor managera to dostaniemy 10 animal skinow za ten owoc.

Rodzaj materialu jaki otrzymamy zalezy od nazwy i typu owocu (type I i type II). Type I - otrzymujemy materialy ktore sie nam normalnie oplaca po odsprzedarzy - coal, braided hemp, silver nuget etc. Type II - mozemy otrzymac mniej wartosciowe maty jak stem, thread, ale mozemy trafic tez o wiele bardziej wartosciowe niz type I - mold glue , etc.
(wlasciciel zamku moze ustawic czy dostajemy losowo jeden z kilku typow materialow , czy dokladnie jeden okreslony mat)

Waznym do zapamietania jest to ze wlasciciel zamku moze nie skupowac tych samych ilosci owocow kazdego dnia. Wiec jesli chcesz byc pewnym sprzedarzy rob to przed 5 rano kazdego dnia (wtedy sie zmieniaja wartosci). Wlasciciel zamku ustawia takze maksymalna ilosc sprzedawanych ziarenek i skupowanych owocow. Wiec nie ma co sie nastawiac na farmowanie 10k owocow przez caly tydzien i pozniej sprzedania ich za jednym razem.

-----------------------------------------------------------------------------------------------

http://boards.lineage2.com/showflat.php?Cat=&Number=153454&page=&view=&sb=5&o=&fpart=1&vc=1
http://www.lineage2.com/Knowledge/manor.html
http://lineage2.stratics.com/content/features/manorsystem
http://boards.stratics.com/php-bin/lineage2/showflat.php?Cat=&Number=23&page=0&view=collapsed&sb=5&o=&fpart=1


_________________
I'd pretend I was one of those deaf-mutes I thought what I'd do was.

*****

Posty: 2872
Dołączył(a): 18.05.2004
Offline
PostNapisane: 26 maja 2006, 20:50 
Cytuj  
Dodam kilka swoich przemyśleń po próbach z manorem (jak gdzieś się pomyliłem to sorry ale lekko wyprowadzony z równowagi jestem xD)

Generalnie w teorii to super system, który pozwala na spory, stały, przypływ adeny w czasie jednej playing sesion. Do tego zawsze możemy wyliczyć sobie ile dokładnie zarobimy.

W teorii system wygląda pięknie zarówno dla kogoś, kto gra 2h/d jak i dla kogoś, kto gra 8h/d.

Tyle teorii.

W praktyce zarobić dużej adeny się na tym nie da. Why?

Z tak trywialnego powodu: 1 posiane nasionko != 1crop tylko zwykle 2 a czasami 3. Tak, więc nasion jest około 2-2.5 razy więcej niż skupują zamki

Do tego nasionka podzielić możemy na dwa rodzaje, takie, które dają, naprawde spory zysk w stosunku do adeny i czasu zainwestowanego i takie, które dają minimalny zysk, (ale dalej zysk)

gr I to np 40k + 6h za które dostajemy 450k
gr II to np 25-20k + 5h czasu zainwestowanego dostajemy około 90-100k

Teraz, czemu się nie da zarobić kroci? Bo I grupa jest całkowicie oblegana przez farmerów, którzy sprzedają nasionka 0,001s po tym jak jest to tylko możliwe korzystając z alternatywnych klientów zapewne.

Dlatego też jak ktoś chce zarabiać na manor to lepiej niech nie pakuje się w nasionka, które dają spory zarobek. Nie macie szans z alternatywnymi klientami sadly. Sam się tak przejechałem, i teraz mam 460k w nasionkach (7x enria) w backpack i nie udało mi się tego sprzedać mimo iż 5minut przed 8pm zacząłem już spamować manor menagera ;_;

Ach jeszcze małe zestawienie nasionek i wartości materiałów, co by łatwiej sobie zysk skalkulować:


http://img234.imageshack.us/my.php?imag ... tc47ze.png

Edit: Polecam np 30min po 8pm servertime sprawdzić, jakie nasionka są jeszcze skupowane. To, co jest na tej liście to jest to, co realnie normalny gracz ma szanse sprzedać xD

*****

Posty: 2392
Dołączył(a): 17.07.2004
Offline
PostNapisane: 27 maja 2006, 04:13 
Cytuj  
To tez sobie "alternatywnego" klienta zainstaluj i wydymaj farmerow :wink:


_________________
Obrazek

*

Posty: 106
Dołączył(a): 13.03.2006
Offline
PostNapisane: 27 maja 2006, 07:30 
Cytuj  
Postaram sie zrobic screen jak manualnie dymam (lub ktos od nas) boty na wymianie, wymienialismy juz po 500/700 cbp czy 80 vop, varnish, oriore, a.bone, leather, a.skin, cl w duzych ilosciach trzeba tylko pomyslec i miec sredni reflex. Przyznam ze slabo idzie z zakupem coniektorych ziaren ale jestem pewien ze i to da sie zrobic.
Goatus napisał(a):
W praktyce zarobić dużej adeny się na tym nie da. Why?

Z tak trywialnego powodu: 1 posiane nasionko !!= 1crop tylko zwykle 2 a czasami 3.

Co do plonow, sa spoty gdzie wyciaga sie - 3/4/5/6/7 sztuk plonu z jednego ziarna.Dzieki manorowi (o ile po mysli pojdzie wymiana, bo i boty dymaja nas) craft jest zalosnie tani.
screen na szybko
Obrazek

btw dzis np wymiana nie poszla, najwazniejszych plonow kumpel nie nie wymienil, mnie sie tylko udalo wyjac 770 cord ale ja dzis kupowalem ziarna, dzis w nocy bedzie lepiej ;]


_________________
Nemo est casu bonus.
offensive|Fenomen
+20 Rogue

*****

Posty: 2872
Dołączył(a): 18.05.2004
Offline
PostNapisane: 27 maja 2006, 12:45 
Cytuj  
To może powiedz jak a nie dawaj screeny ;]

Bo mi mimo dość szybkiego spamowania się nie udało. Tzn w jednej sekundzie było "Manor under maintenance" a w drugiej już wszystkie nasionka były sprzedane :/

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 110 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.