mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 92 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
****

Posty: 1046
Dołączył(a): 28.04.2004
Offline
PostNapisane: 15 lis 2004, 13:30 
Cytuj  
Ponieważ możliwe że niedługo wystartuje Europe server, a jednym z kryteriów przenosin na niego jest jeden duży silny polski clan, to chcę wiedzieć czy oprócz kilku osob z Gustina ktoś jeszcze będzie chciał się przenieść???

Bo jak w sumie uzbiera się nas 10 osób, to po co się przenosić...

*****

Posty: 2204
Dołączył(a): 10.07.2004
Offline
PostNapisane: 15 lis 2004, 14:38 
Cytuj  
arkadek napisał(a):
Ponieważ możliwe że niedługo wystartuje Europe server, a jednym z kryteriów przenosin na niego jest jeden duży silny polski clan, to chcę wiedzieć czy oprócz kilku osob z Gustina ktoś jeszcze będzie chciał się przenieść???

Bo jak w sumie uzbiera się nas 10 osób, to po co się przenosić...

Cały The Praetorians ma się przenosić. A o ile pamiętam to chęć przeniesienia wyrażało 95% osób uczęszczających na tym forum.

Niestety sporo zależeć będzie od tego w jaki sposób ma się dokonać ów trafsfer.
- jeśli będzie płatny a cena będzie znaczna to napewno zniechęci to część
- jeśli faktem staną się plotki jakoby miły się przenosić tylko stackowalne przedmioty - patrz wyżej.

Ten drugi wariant jest o niebo gorszy. Gdyż dla postaci powyżej 40lev przenoszenie niestety spowoduje, że nie bedą oni mieli ekwipunku (pomijam podstawowy w stylu Silver Axe etc.). Co poaje w wątpliwość sens transferu.
Tak naprawdę trzeba poczekać do momentu umożliwienia transferu przez NCSoft - gdy już będzie dokładnie wiadomo jak to ma się odbywać wtedy zdecycydujemy na 100%.
BTW jeśli do końca AD 2004 NCSoft nie poda choćby oficjalnej informacji o planowanej dacie uruchomienia usługi i ew. jej przebiegu, prawdopodobobnie ja z moim klanem zostaniemy na bartezie. Gdyż nie mamy zamiaru czekać w nieskończoność. Niemalże od chwili powstania klanu jesteśmy gotowi na upgrade do 3lev. W chwili obecnej niewiele grakuje mabyśmy byli w stanie osiągnąć 4lev i średnio nam się podoba to że ciągle nic nie wiadomo w tym temacie. Mało tego nie mamy już nawet miejsc dla nowych członków (gdyż wciąż mamy ten przeklęty 0 lev) więc sytuacja robi się powoli chora.


_________________
Sylvian's Chronicles
Beta Counters »
Obrazek

****

Posty: 1046
Dołączył(a): 28.04.2004
Offline
PostNapisane: 15 lis 2004, 15:55 
Cytuj  
My też czekamy z upgreadem na 3 lvl... Zostajemy na 1lvl, bo nie wiadomo czy jest sens wydawać SP...

Ale odnośnie przenosin: rozumiem, że jak warunki dopiszą to trochę Gustin'a i Bartz jadą... a jak z innymi servami??? (bo posty w tym wątku są jakby trochę nie na temat...)

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2739
Dołączył(a): 20.06.2004
Offline
PostNapisane: 15 lis 2004, 18:38 
Cytuj  
Hm no ale jesli zostanie uruchomiony juz ten Euro server i bedzie mozna (zalozmy) przenosic wszystko to i tak nasuwa sie pytanie hm 'Kiedy w sensie od razu po wlaczeniu Eu czy pozniej i czy warto wogole zmieniac.

Gdyby tego Eu serva podpieli z 2-3 miesiace temu bez wachania bym poszedl.
A teraz jakos zzylem sie z ludzmi z Bartza i ciezko by mi bylo sie rozstawac :).

Ciekawie beda wygladaly ceny na tym servie na samym poczatku :) ciekawe ile beda kosztowaly materialy a ile full item :) - pewno majetek :)

*

Posty: 169
Dołączył(a): 13.04.2003
Offline
PostNapisane: 17 lis 2004, 00:40 
Cytuj  
Ja sie moge spokojnie przenosic :wink:
Dopiero zaczynam i nie jestem jakos zwiazany z hindemith :]

*****

Posty: 2872
Dołączył(a): 18.05.2004
Offline
PostNapisane: 17 lis 2004, 01:14 
Cytuj  
Well na dzień dzisiejszy fakty są takie:

-Eva server _ma_ ruszyć 19stego (ten piątek)
-Eva ma być w USA tyle że na east coast
-Na razie nie będzie żadnych transwerów... kiedy będą... nie wiadomo ale podobno mają być transferowane tylko stacable items
-_Podobno_ c2 ma wyjść na Evie w tym samym czasie co na pozostałych servach...

Tyle na razie wiadomo...

Być może dziś sprobuje dostać kilka odpowiedzi na frapujące mnie pytania od asha...

Wcześnej nawet nie rozwarzałem przenosin.. dziś po kilku h na c2 test serv i przemyśleniu sprawy już poważnie o tym myślę ale to ciężka decyzja bo jest dużo za i przeciw...

-Najbardziej martwi mnie to że niedługo (tzn okres swiąteczny) nie będę grał przez około 2 tygodnie... tym samym największa zaleta (przynajmnie dla mnie) tego serwera tzn clean start odpada =(

-Z drugiej strony c2 na horyzącie naprawde bardzo mnie kusi do zaczęcia wszystkiego od nowa... w brew pozorom dodali sporo low lvl content i popostu tego nie zobacze grając na starych serverach... (nawet jak stworze nową postać to to nie bedzie to)

-Do tego sytłacja polityczna na moim serv jest nieco przytłaczająca... niby farmerów mniej, niby jestem w najmocniejszym alliance ale jakoś tak niemiło jest...

ehh tak więc sam jusz niewiem... najchętniej bym widział mały delay w starcie Evy do konca grudnia może i wtedy czysty start z c2... wtedyt prawie na pewno bym się przeniósł

Pozdrawiam

BTW jak jusz powiedziałem pozostaje kilka kwesti nie wyjaśnionych o które będe próbował się dowiedzieć (ie co z opłatami, czy NAPEWNO c2 wyjdzie w tym samym czasie na evie co na reszcie, i co z gmami itp)

Edit:(damn już zupełnie się po polsku pisać oduczyłem lol >< tzn edit na małe korekty ;p)


Ostatnio edytowano 17 lis 2004, 06:16 przez Goatus, łącznie edytowano 1 raz
*****

Posty: 2872
Dołączył(a): 18.05.2004
Offline
PostNapisane: 17 lis 2004, 01:52 
Cytuj  
uh wzasadzie eva startuje dziś (środa) o.O tyle że niewiem o której... ciągle mi się czasy merdają...

Edit: Wiec oczywiste pytanie kto na dzień dzisiejszy myśli poważnie chociaż o sprobowaniu jak będzie na Euro serverze... i kim będzie grał...

Osobiście zaczne dorfem(ką) imieniem Jagoda... zamierzam szybciutko artisiana zrobić =) potem może to niezłe krocie przynieść ;p (pierwsze ss i te sprawy O.o)

Pozdrawiam

***

Posty: 909
Dołączył(a): 8.04.2004
Offline
PostNapisane: 17 lis 2004, 09:18 
Cytuj  
Ja prawdopoobnie jeszcze dziś stworze sobie postać na europejskim serwerze, aby zobaczyc jak działa Teon. Przy okazji zorientuje się, jak dużo graczy sie tam pojawi (czy serwer ma szanse stać sie popularny czy też nie).

Ale i tak najważniejsza kwestia to mozliwość transferu postaci. Ja mam dwie postacie, z których szkoda byłoby mi zrezygnować.
Ponadto jeśli już transfer bedzie możliwy, to powstaje pytanie czy wiekszość Polaków ma zamiar sie przenieść na Teon.
Bo tylko wtedy, gdy wiekszość sie na to zdecyduje, taki transfer będzie miał sens.

Ciągle aktualny jest problem związany z zapowiadana możliwoscią transferu postaci - only stackable items.
Takie rozwiązanie dla postaci powyżej lvl 40 jest bardzo bolesne (Im więcej powyżej 40 lvl, tym gorzej). Wszystkie itemy trzeba będzie craftować od początku.

Jedyne rozwiązanie to sprzedanie wszystkich itemów na obecnym serwerze i kupienie za te pienadze kompletu materialów i surowców (na aktualnym serwerze) do scraftowania tychże itemów na nowym serwerze
(blades, tempery, liningi - za wyjątkiem headów do bluntów - są stackable).

Jeśli w/w części zbroi i broni będzie można przenieść, to jedynym problemem na nowym serwerze bedzie zdobycie recept (one nie są stackable :har: ) i znalezienie craftera na odpowiednim poziomie.

Jeśli wiekszość Polaków udzielających się na tym forum zdecyduje się na przeniesienie na nowy serwer i wspólną grę w jednym, stworzonym przez Nas polskim klanie, zdobycie recept nie bedzie aż tak wielkim problemem.

Jeśli na transfer na Teon zdecyduje się Sylvian i ja, to prawdopodobnie cały klan The Praetorians zdecyduje sie na transfer (Sylvian, ja i 6 dodatkowych osób).

Jeśli wsród Polaków grających na innych serwerach jest crafter mogący craftować rzeczy lvl 6-7, to na nowym serwerze nie bedzie Nam tak źle na początku.
Wszystko pod warunkiem, że wiekszość z Nas zdecyduje się na transfer.

To tyle moich wypocin na temat nowego serwera i transferu postaci :]


Ostatnio edytowano 18 lis 2004, 13:16 przez Ethan, łącznie edytowano 2 razy
***

Posty: 687
Dołączył(a): 28.05.2004
Offline
PostNapisane: 17 lis 2004, 11:03 
Cytuj  
To ja sie wstrzymuje z przystapieniem do klanu na Hinde i czekam jak sie sytuacja na Europejskim servie rozwinie.

a dzis pogram na Evie - chyba DE Magiem

****

Posty: 1046
Dołączył(a): 28.04.2004
Offline
PostNapisane: 17 lis 2004, 11:27 
Cytuj  
Nie pograsz... nie wiadomo kiedy te olewusy odpalą wreszcie serwer :x

*****

Posty: 2204
Dołączył(a): 10.07.2004
Offline
PostNapisane: 17 lis 2004, 11:35 
Cytuj  
Ja powiem tak. Podpisuje się recami i nogami pod tym co napisał Ethan.
Nawet bez craftera jestem skłonny się przenieść - tak naprawdę sporo zależy od decyzji Ethana (jeśli chodzi o Praetorians), gdyż on na tym najwięcej straci (wiadomo tych dual Katan i FP super szybko nie zdobędzie).
Ale jeśli stworzylibyśmy zgrany klan to to szybko można się odbić i stworzyć jakąś realną siłę na raczkującym serwerze (nie łudźcie się na wielką dominaję bo nie tylko my o tym myślimy, ale można sporo namieszać jeśli organizacja będzie dobra).

Ale żeby nie było że każdy uzależnia swoją decyzję od innych to już dziś mówię, że ja się przenoszę. Choćby po to aby pozbyć się choć cześci chinoli i polepszyć ping. Mało ważne jest miejsce - ważni są ludzie z którymi się gra.

Pozostaje pytanie kto zostanie liderem nowo powstałego kanu i jaką nazwę będzie on nosił. Wiem, że to trochę wcześnie żeby o tym mówić ale trzeba ustalić te sprawy w miarę szybko tak aby w momencie startu transferów być przygotowanym na szybkie utworzenie i rozwój owego klanu.


_________________
Sylvian's Chronicles
Beta Counters »
Obrazek

****

Posty: 1046
Dołączył(a): 28.04.2004
Offline
PostNapisane: 17 lis 2004, 12:09 
Cytuj  
Mnie też pociąga zabawa w dużej grupie. I ja też chce się przenieść. Ale trzeba założyć, że transfer prędko nie ruszy. Dlatego wariant negatywny jest następujący: będziemy startowali od zera nowe postacie! Bo jak transfer postaci ruszy w 3 miesiące po uruchomieniu Ewa to będziemy w 3 lidze i na wszsytko będzie za poźno

*

Posty: 169
Dołączył(a): 13.04.2003
Offline
PostNapisane: 17 lis 2004, 12:14 
Cytuj  
Ja mysle ze to jest okazja zeby cos zmienic i jakos urozmaicic gre, szczegolnie dla starszych wyjadaczy...
To pewnie jedyna szansa, zeby zebrac jakas wieksza ilosc polakow na jednym serwerze i zrobic konkretny klan.
Pewnie wielu bedzie musiala duzo poswiecic ale czy cel nie jest tego wart?
Ja tez chyba zaloze nowa postac na tym serwerze jesli tyle osob juz to deklaruje i nie bede czekal na przenosiny mojej aktualnej.

*****

Posty: 2872
Dołączył(a): 18.05.2004
Offline
PostNapisane: 17 lis 2004, 13:09 
Cytuj  
Już gram dorf Jagoda lvl 6 obecnie.. dorfów sporo nawet.. jak na razie widzialem 2 farmerów... nie zachowywali się źle... to na tyle :]


aaa server nie nazywa się eva tylko tanos lub coś takiego

Pozdrawiam

*****

Posty: 2204
Dołączył(a): 10.07.2004
Offline
PostNapisane: 17 lis 2004, 13:49 
Cytuj  
arkadek napisał(a):
Mnie też pociąga zabawa w dużej grupie. I ja też chce się przenieść. Ale trzeba założyć, że transfer prędko nie ruszy. Dlatego wariant negatywny jest następujący: będziemy startowali od zera nowe postacie! Bo jak transfer postaci ruszy w 3 miesiące po uruchomieniu Ewa to będziemy w 3 lidze i na wszsytko będzie za poźno

Nawet jeśli uruchomią transfer 3 miesiące pózniej - to ja i tak nie dam rady zrobić nowej postaci w tym czasie...
Też brałem pod uwagę możliwość tworzenia nowej postaci... ale nic w ciemno. Najpierw czekam na jakieś informacje dotyczące transferu później będzie się kombinować.
No chyba że wszyscy zechcaą robić postacię od zera na Eve (i ew. później przeniosą stare z kasą etc.) jeśli tak to OK. Tak czy siak wciąż pozostaje pytanie co do tego kto będzie CL nowego klanu.

PS.
Goatus - ten dwarf to scav czy artisan? Korci mnie dwarf ale nie dam chyba rady drugi raz przechodzić przez tą gehenne :D
BTW to napewno ten serwer o którym mówimy? W oficjalnym info napisali że to jednak ma się nazywać 'Eve'.

edited: No z kontekstu wypowiedzi na oficjalnym forum wygląda na to, że to ten serwer - tylko dlaczego kufa nikt tego głośno nie powiedzial :wtf:


_________________
Sylvian's Chronicles
Beta Counters »
Obrazek

*****

Posty: 2872
Dołączył(a): 18.05.2004
Offline
PostNapisane: 17 lis 2004, 16:04 
Cytuj  
Well nawet jak transwery będą za 3 miechy to nie będziesz w 3 lidze...

dlaczego?

Zdajecie sobie sprawę jak ciężko będzie przenieść się postaci lvl 60 na ten server? skąd wezmiesz bgrade na swieżym (w miare) serverze?

Jasne niby można sprzedać swoją broń i zamienić ją na materiały ale mały haczyk... jak wprowadzą transfery to jak myślicie jak barzo podskoczą wszelkie materiały na best c i b grade?

straaasznie bo dużo osób będzie chciało sprzedać swoją broń i kupić materialy...

Druga sprawa... recepty... hmm nawet jak będzie dało się je przenośić (niby recepie book ale to mają tylko dorfy więc teoretycznie jeżeli nie masz swojego dorfa na 55 lvl który przeniesie wszystkie recepty które potrzebujesz i je potem scraftuje (bo nie da się wyjąć recepty z recepie book) to dupa blada...

a skoro nie ma recept... to musisz kupic jakąś c grade weapon ze sklepu, najpierw by farmować recepty... a skoro musisz kupić broń to muszis wydać sporo adeny.. tzn nie masz jusz pewnie na wszystkie matsy do swojej b or top c greade weap... czyli... dupa....

Kolejna sprawa... high lvl crafterzy,,, wątpie by porzucili oddany im rynek gdzieś tam i przenosili się na inny server gdzie nikt ich nie zna... czylli co? znowu dupa ^_^

Wiec moim zdaniem eva to czysty server nawet jak dadzą transwery za dwa miechy to takim pozostanie... bo postacie high lvl które teraz na nim nie zaczną grać będą spalone po przenosinach przez kilka tygodni pewnie... a ja sobie wyleveluje artisiana i jak będe mógł dalfgalina przenieść to jurz pewnie będe mugł mu homunkulusa scraftować... ^^

no chyba rze się stanie cód i będzie można transwer ze wszystkim robić... :(

ok to moje 5 groszy było

Pozdrawiam

Jagoda lvl 8 Artisian wanabe (;p) Euro server O.o

*

Posty: 6032
Dołączył(a): 13.11.2001
Offline
PostNapisane: 17 lis 2004, 16:55 
Cytuj  
Cytuj:
a skoro nie ma recept... to musisz kupic jakąś c grade weapon ze sklepu, najpierw by farmować recepty... a skoro musisz kupić broń to muszis wydać sporo adeny.. tzn nie masz jusz pewnie na wszystkie matsy do swojej b or top c greade weap... czyli... dupa....


Na to jest jedna solucja - Dual SOD + 500 SoP i masz przyzwoita bron B grade "ze sklepu" bez zadnego craftera :)

Chyba ze cos zmienia do release - ale o ile pamietam patch notes i zapowiedzi to Dual B grade swordy craftowac ma 2 NPC kowali w zamian za 500 SoP.


_________________
Jestem fanem PiS (Piachów i Szutrów)

*****

Posty: 2872
Dołączył(a): 18.05.2004
Offline
PostNapisane: 17 lis 2004, 17:34 
Cytuj  
A teraz teoretycznie przyjmijmy że z każdego serwera z 20 osób 52+ będzie chciało iść... 20* 500sop = uhm 10k sop? hehe jusz widze te ceny SoP po 20k ;p

Pozdrawiam

*

Posty: 6032
Dołączył(a): 13.11.2001
Offline
PostNapisane: 17 lis 2004, 18:43 
Cytuj  
I takie sa - 15-20k za szt juz sprzedawali na dlugo przed C2 (na hinde)


_________________
Jestem fanem PiS (Piachów i Szutrów)

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2739
Dołączył(a): 20.06.2004
Offline
PostNapisane: 17 lis 2004, 18:52 
Cytuj  
Hm

Wiec po pierwsze:

Zdecydowane NIE na robienie postaci od 0 na nowym serverze, nie chce znowu sie wkurzac, za duzo czasu zajmuje levelowanie by zaczynac od 0

sprawa druga

Ja i Nashem mamy niestety wspolne konto wiec jest maly fuck up- bo albo on by gral albo ja :)
No chyba ze uda mi sie w miare szybko kupic jakas 'nowa' postac za adene z orphusa albo cos.- tak czy siak mam taki zamiar- musze tylko cos dobrego znalezc:)

Wole poczekac do czasu az dadza transfer postaci, upewnie sie na czym dokladnie ma polegac co da sie przenosic a co nie i wtedy pomysle :)

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 92 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.