mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
Autor Wiadomość
****

Posty: 1046
Dołączył(a): 28.04.2004
Offline
PostNapisane: 26 sty 2005, 10:29 
Cytuj  
W dzisiejszym updacie dostaniemy gratis'a do klienta L2 zostanie dołaczone gratis dodatkowe oprogramowanie szpiegujące. Jego celem będzie utrudnienie życia farmerom i tym graczom, którzy nie za bardzo mają czas... (patrz wcześniejsze posty Karola)

Zapraszam tutaj: http://boards.lineage2.com/showflat.php?Number=166031

*

Posty: 6032
Dołączył(a): 13.11.2001
Offline
PostNapisane: 26 sty 2005, 10:36 
Cytuj  
Cool - to znowu chuj strzeli unlimited zoom i trza bedzie sie na "prawie FPP" meczyc :(


_________________
Jestem fanem PiS (Piachów i Szutrów)

*****

Posty: 2204
Dołączył(a): 10.07.2004
Offline
PostNapisane: 26 sty 2005, 12:23 
Cytuj  
Nic tylko pogratulować NCSoftowi.... :evil:
Jak dla mnie oprogramowanie typu GG powino być nielegalne (jeśli chodzi o instalowanie tego na komputerach swoich klientów). Co innego gdy dana firma instaluje sobie cos takiego w obrębie ich własnego interanetu a co innego gdy próbuje wcisnąć to nam.
Teraz keylogger przy GG to mały pikuś. Nie podoba mi się, że ktoś chce kontrolować w większym stopniu moją maszynę niż ja sam jestem w stanie (przynajmniej tyczy się to wiekszości użytkowników). Tu w ge wchodzi blokowanie procesów i ciągłe skanowanie pamięci - przeciez to się w pale nie mieści. Jeszcz mozna by to przełknąć gdyby z tym dziadostwem nie było problemów. A tu co... moża exploitować GG - po prostu super...

BTW myślałem że GG będzie dopiero przy okazji C3...


_________________
Sylvian's Chronicles
Beta Counters »
Obrazek

***

Posty: 620
Dołączył(a): 5.12.2003
Offline
PostNapisane: 26 sty 2005, 12:26 
Cytuj  
gameguard to porazka, najczesciej tak samo przeszkadza tym uczciwym co cziterom. Poza tym zawsze go bylo latwo ominac.

Poza tym nie znam gry w ktorej gg przyniosl by jakies wymierne korzysci. No i na koniec dodam ze wg mnie sama idea takich zew progow to walka z wiatrakami. Problem trzeba zwalczac u zrodla, a takie usprawnienia sa chyba najprostsze do rozpracowania.

PS. Mam dokladnie takie same odczucia Sylvian. Nie lubie jak ktos lamie zasady zeby mnie zmusic do przestrzegania innych. Juz nawet nie chodzi w jaki sposob.


_________________
Tip of the Day
#16. No, you cannot get into Dalaran.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2739
Dołączył(a): 20.06.2004
Offline
PostNapisane: 26 sty 2005, 16:05 
Cytuj  
Co do samego zainstalowania tego cuda przez NCsoft w kliencie to prawde mowiac jest mi to obojetne .Gdyby to mialo przyniesc faktyczne zwalczenie bottersow,cheaterow i innych to bylbym nawet za, ale znajac przyklady z innych roznych gier gdzie GG i inne programy do wykrywania cheatow/oszustow byly stosowane wiem ze to nie pomoglo..
Kwestia czasu az ktos rozgryzie dzialanie tego i wymysli cos anty GG:)
Walka z wiatrakami..

Tez jestem zdania ze powinni walczyc z tym u zrodla..

**

Posty: 376
Dołączył(a): 13.08.2003
Offline
PostNapisane: 26 sty 2005, 19:56 
Cytuj  
tak ale jak zamieżasz walczyc u źródła. Nowa kampania reklamowa "Pij mleko". Tego sie nie da uniknąć. A Gamguard swoja drogą jest pomyłka.

p.s

Jedynym mozliwym sposobem jest szyfrowanie pakietow, NCSOFT dal ciala od początku bo powstaly programy lin2mate ktore pracowaly na kodzie bezposrednio tworzac virtualny serwer. Jak mozna bylo pozwolic do czegos takiego. GG nic nie zmienie bo jak widac kod pakietu jest ogolnie znany.


Ostatnio edytowano 26 sty 2005, 20:13 przez Arvold, łącznie edytowano 1 raz
*****

Posty: 2204
Dołączył(a): 10.07.2004
Offline
PostNapisane: 26 sty 2005, 19:57 
Cytuj  
Co rozumiecie przez walke u źródła?
Przecież nie ma innego sposobu na uniemożliwienie ci "podsłuchiwania" pakietów które kleint wysyła etc.

Całość się rozchodzi o to, że przez GG ktoś może przejąć całkowitą kontrolę nad twoim komputerem a ty nie masz na to żadnego wpływu.


_________________
Sylvian's Chronicles
Beta Counters »
Obrazek

*

Posty: 6032
Dołączył(a): 13.11.2001
Offline
PostNapisane: 26 sty 2005, 21:24 
Cytuj  
skonczy sie tym ze zrobia jak stary radar w daoc - na osobnym kompie z linuxem ktorego nie da sie kontrolowac :)


_________________
Jestem fanem PiS (Piachów i Szutrów)

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.