mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
**
Avatar użytkownika

Posty: 9516
Dołączył(a): 5.08.2004
Offline
PostNapisane: 4 kwi 2005, 23:47 
Cytuj  
<jak ten post nie jest nie bedzie potrzebny niech go karol skasuje>
ale se tak mysle ze moze by sie przydalo wrzucic jakie sa ceny na rynku roznych itemkow. moze wrzucac tylko top moze i reszte. czy rowniez ceny materialow i partsow nie wiem jak uwazacie.
i moze kazdy by wzial jakas 1 profe i wpisywal w jakich cenach warto co kupic. ja moge napisac ze:
xbow +0 od 2.7m do 3.5m
manti gloves 230k-350k
manti boots 285k-350k
top d jewelry srednio 10k taniej niz w sklepie...
no i najlepiej kupowac jak najtaniej ale mysle ze srednia cena tez nie jest taka zla...


_________________
Obrazek
http://www.pathofexile.com/forum/view-thread/611443

*

Posty: 6032
Dołączył(a): 13.11.2001
Offline
PostNapisane: 5 kwi 2005, 00:14 
Cytuj  
IMHO to trcohe bez sensu bo:
- ceny sa rozne na roznych serwerach
- ceny zmieniaja sie w zaleznosci od sytuacji na rynku (tydzien potrafi byc "epoka" w handlu)
- jest za duzy asortyment towarow


Jesli juz to proponuje postowac jakies swoje obserwacje ktore moga byc ciekawe.
Np. ze ceny mold hardenera rosna zamiast spadac, za to ze bron B grade idzie na pysk, ze nikt nie chce kupic wyprodukowanych przez karola juz ze 20 avandon gloves ;) etc etc etc.
Innymi slowy - zrobcie sobie taki "Puls Biznesu L2" :)


_________________
Jestem fanem PiS (Piachów i Szutrów)

*

Posty: 176
Dołączył(a): 20.06.2004
Offline
PostNapisane: 5 kwi 2005, 08:36 
Cytuj  
Generalne spostrzeżenie na na Bartz'ie - ceny rzeczy do craftu B-Grade poszły w górę i to znacznie, kombinacja sls*sls od 23-25m a najdrozsza obecnie kombinacja to tsurugi+sls - nie do zdobycia ponizej 30m a za ok 40m +4... Dzęeki temu tsurugi poszly w gore z 14m na rynku do 15.5+ za sztukę. Cena blade'ów w kupnie (to 310-350k - za tyle ludzie chcą nawet kupić - do tej pory były po jakieś 250-260k). Jednym słowem przegięcie.

Zawrotne ceny są też na BW gaiters recipes i na BW fabrics, ale tak było zawsze - ciężko je dostać.

Zauważyłem też wzrost cen SOP'a i Enria.Sop'y farmerzy zaczęli sprzedawać po 7,5-8k za sztukę - do tej pory stały na poziomie max 7k.

***

Posty: 909
Dołączył(a): 8.04.2004
Offline
PostNapisane: 5 kwi 2005, 08:49 
Cytuj  
Przęgieciem na Bartzu są ceny Varnisha (650a w skupie), a. bones(350a - 100 dziennie max :]) i CBP (ludzie sprzedają je za 4k).

Kompletnie nie mam pojęcia z jakiego powodu ceny tych surowców tak wzrosły.
Kiedyś podobna sytuajca miała miejsce z Cokes i Charcoal.

Mam wrażenie, że ktoś z dużą gotówką zaczyna sterować rynkiem.
To prawdopodobnie zmowa cenowa Chinoli.
Oni, w przeciwieństwie do innych nacji (to taki prztyczek w nos Polakom :]), potrafią być względem siebie lojalni i trzymać ceny.

****

Posty: 1046
Dołączył(a): 28.04.2004
Offline
PostNapisane: 5 kwi 2005, 08:57 
Cytuj  
Już kilka razy próbowałem zmontować kartel - gówno z tego... a szkoda bo to piękny numer jest :(((
Zawsze się znajdzie jakiś kretyn: "a ja preferuję szybką sprzedaż" ... co lepsze z reguły taki kretyn trzyma niskie ceny nawet jak jest jedyny na rynku (a popyt jest stały)... tylko sobie krew człowiek psuje


_________________
Arletta Dreadnought 79 @ Naia (currently suspended)

***

Posty: 909
Dołączył(a): 8.04.2004
Offline
PostNapisane: 5 kwi 2005, 09:01 
Cytuj  
Taaaaaa...

Skąd ja to znam. :]

/dygresja mode on
Mnie w ten sposób moi własni klanowicze załatwili, ale nie będę tego rozstrząsał.
(zdanie te nie tyczy się Sylviana, którego nauczyłem po latach wyrzeczeń, jak handlować - chłopak zarobił wczoraj 4mln na jednym dealu i do tego jeszcze wyciągnął ode mnie 6 mln na AOBA - uczeń przerósł mistrza) :P:P:P
Po prostu przerzuciłem się na handel droższymi itemami, na które ich nie stać. :P
/dygresja mode off

A potem durniom się wydaje że dana rzecz powinna tyle kosztować.
I zaczynają się teksty: "Bo ja widziałem..", to ja wtedy odpowiadam "Powodzenia szefie, idź kup". :]
I skupuje wszystkie itemy w cenie, którą podał. :wink:

*

Posty: 6032
Dołączył(a): 13.11.2001
Offline
PostNapisane: 5 kwi 2005, 09:19 
Cytuj  
Ethan napisał(a):
Przęgieciem na Bartzu są ceny Varnisha (650a w skupie), a. bones(350a - 100 dziennie max :]) i CBP (ludzie sprzedają je za 4k).

Kompletnie nie mam pojęcia z jakiego powodu ceny tych surowców tak wzrosły.
Kiedyś podobna sytuajca miała miejsce z Cokes i Charcoal.

Mam wrażenie, że ktoś z dużą gotówką zaczyna sterować rynkiem.
To prawdopodobnie zmowa cenowa Chinoli.
Oni, w przeciwieństwie do innych nacji (to taki prztyczek w nos Polakom :]), potrafią być względem siebie lojalni i trzymać ceny.


No wiec wlasnie dlatego pisalem ze "ogolne" informacje sa bez sensu.
Porownajcie to z Hinde:
a.bones: 250 MAX
Varnish: 450 MAX (pod 400-480 masa osob SPRZEDAJE)
Coal: 500-1000 (przy czym 500 to bywa przez moment zanim nie wykupia - ewidentne manipulowanie cena surowca)
Tsurgi blades: po 50k ludzie skupuja, sprzedajacych nie widzialem.
Mold hardener skoczyl z 200k do 300k w tydzien i ciagle idzie w gore.
Asofte w tydzien spadlo z 40k do 12-15.
A.skins skoczylo z 200 do 290-300.

Ceny B grade broni:
low B spadly juz do 14-15 mln (z 20)
top B (praktycznie wszystko poza blunt) - 22 mln (bylo 24-26)

Niektore itemy sa sprzedawane przez ludzi w cenie craftu.
Np. Doom plate nie zrobisz u nas <6.5mln a kupic mozna za juz 6.8-7.
Avandon gaiters 2-3 gosci probuje sprzedac od paru dni po 2 mln za szt a cena krysztalow to 2.1 :)
Doom shield kupilem sobie za 1.2 a w krysztalach 1.25.

Jedyne "pewniaki" to doom gloves i boots.
Recipe na doom boots mozna juz kupic za 50k ale partsow po prostu nie ma.
Doom gloves recipe chodzi po 2 mln i ni cholery ludzie nie chca zejsc z ceny (a jak zejda do 1.5 to sie okazuje ze to 60% craft wiec unsless dla kogos kto nie lubi hazardu :) )


Tak na marginesie to nie widac kompletnie zwiazku miedzy zmianami censurowcow a full itemow.
Powinno byc tak, ze jesli surowce ida w gore to i full itemy powinny drozec.
A relacja jest odwrotna - cos jest mocno namieszane w tej grze :)

Chyba ze prawda jest ta plotka o nowym bugu na craftowanie bez ryzyka faila itemow z 60% recept.
Wtedy by sie wszystko stawalo jasne...


_________________
Jestem fanem PiS (Piachów i Szutrów)

*

Posty: 176
Dołączył(a): 20.06.2004
Offline
PostNapisane: 5 kwi 2005, 09:28 
Cytuj  
Mnie szlag trafia na te fabricsy. 150k za sztukę i nikt nie chce sprzedawać - 2 mam tylko. Wydałem już sporo kasy, tylko rękawiczek nie mam żeby zamknąć seta. No i duale muszę złożyć do kupy. Lepiej żeby sls*sls wymagały tylko SOP'ów (Ethan:) bo się spłukałem a jeszcze ze 30 mi brakuje :)

Koszmar... Po targowaniu się i crafcie gloves'ow:

BW set wyjdzie mi za 15.3m
Duale sls'y za 22.8

Gdybym sam wszystko scraftował - to pewnie ze 3-5m mniej bym dał total, ale tak, mam wszystko w dwa dni a nie w 2-3 tygodnie :) Odbiję sobie te 3-5m w tym czasie (I hope) ;)

Na razie nie stać mnie nawet na "amunicję" B-Grade - chyba i ją trzeba będzie scraftować...

BTW. Jaki jest koszt zrobienia B-SS po cenach z rynku? Ethan?

PS. Też słyszalem o tym bugu - podobno na BoP to dziala... O innych nie słyszalem. Popyt na "60-tki" BoP wzrósł znacznie ;)

PS. A ponieważ Animal bones i cbp są potrzebne do łuków (nie wiem jak varnish) - to wiążąc to z informacją o wzroście popytu a zatem i cen na ww. składniki - mozna dość do wniosku, że coś w tym bugu musi być...

***

Posty: 909
Dołączył(a): 8.04.2004
Offline
PostNapisane: 5 kwi 2005, 09:43 
Cytuj  
Dual SLS*SLS kosztują dokładnie 500 SoP.
Ty pytałeś się mnie o dual SLS*Tsurugi - 490 SoP.

Więcej info pod tym adresem:
B Grade Dual Swords Sa's Indepth

BTW: Żeby zobaczyć obrazki musisz mieć konto na Orphusie.

**
Avatar użytkownika

Posty: 9516
Dołączył(a): 5.08.2004
Offline
PostNapisane: 5 kwi 2005, 09:51 
Cytuj  
no i rozgorzala fajna dyskusja :D
ja w sumie zaczalem to pod bartza ale ok. W sumie tak se pomyslalem teraz ze np. jesli ktos by napisal o cenie sprzetu takiej a takiej i przez miesiac nie edytowal posta ktos nowy przyszedl zajrzal zaczal grac kupil i pozniej by mial pretensje bo akurat ceny spadly... ale dalej twierdze ze dobrze znac jakies orientacyjne ceny:
bo nie stracisz przy kupnie (jak ja)
czasem sie trafi okazyjny zakup (jak sylvian :P )

itd itp

:D


_________________
Obrazek
http://www.pathofexile.com/forum/view-thread/611443

*

Posty: 6032
Dołączył(a): 13.11.2001
Offline
PostNapisane: 5 kwi 2005, 09:51 
Cytuj  
Nashem napisał(a):
BTW. Jaki jest koszt zrobienia B-SS po cenach z rynku? Ethan?


Nie pamietam dokladnie ale mi wychodzilo ok 57/szt nawet jesli B crystal kupiles po 12k.


_________________
Jestem fanem PiS (Piachów i Szutrów)

*****

Posty: 2204
Dołączył(a): 10.07.2004
Offline
PostNapisane: 5 kwi 2005, 10:15 
Cytuj  
Odnoścnie BARTZ'a
Z ciekawych rzeczy to znów FP Gauntlets znikły całkowicie z rynku. Wczoraj sprzedałem ostatnia parę i z tego co widziałem to w Giran nie było nikogo kto by je miał. Także przy najbliższej okazji znów ustawiam cene na 1.1mln... a jak się uda to na 1,2mln czyli tak jak było na poczatku boom'u FP.

To co drażni tu, to fakt, że rynek jest na tyle mały, że jedna osoba potrafi mocno zmienić cenę danego itemu.
Tak jak Ethan pisał ludzie od razu śmieją się że FP Gauntlesy za ponad 1 mln sprzedaje. Wczoraj miałem taką akcje, że gość najpierw mnie wysmiał za taką cenę to mu powiedziałem: 'niech idzie sobie szukać tych glovsów bo gwarantuje że nie znajdzie żadny niezależnie od ceny'. Po 30min dupek pisze że jednak wezmie - a że mi zalazł za skórę i trochę nerwowy dzień miałem to tylko hawajski znak pokoju mu pokazałem i 5min. później sprzedałem gauntlesy innemu.

Znacznie gorzej jest z BW Gloves - chinole zdominowali rynek i BW Gloves Fabrics ludzie skupują po 150k a ci co sprzedają ustawiają ceny na 200k. Po prostu wolna amerykanka.


_________________
Sylvian's Chronicles
Beta Counters »
Obrazek

***

Posty: 687
Dołączył(a): 28.05.2004
Offline
PostNapisane: 5 kwi 2005, 10:36 
Cytuj  
To ze jedna osoba potrafi zdominowac rynek to moge potwierdzic... niestety :/

Wiecie jak zarabialem... D enchanty + FP Shieldy + FP Boots. Kupowalem w Giran FP po 600-650k i sprzedawalem w Dion po 750-800k, D enchanty po 100-150k adena z zchodzily po 200-250k....
Nikogo nie bylo w Dion z taka "instant" ofertka (poza enchantami), schodzilo mi to jak swierze buleczki, wystarczylo 2 tygodnie tak posiedziec i poskupowac a w Giran ceny juz wzrosly nie mowiac o tym ze w Dion tego jest teraz na peczki i to po cenach jak w Giran..... ;(

(oczywiscie wplyw skoku cen surowcow tez ma znaczenie)

Ludzie szybko wietrza interes jak widza ze komus idzie :)

ech bede musial sobie znalezc inny zarobek ale co natluklem kasy to moje :D

***

Posty: 909
Dołączył(a): 8.04.2004
Offline
PostNapisane: 5 kwi 2005, 10:50 
Cytuj  
Co do zwietrzania kasy to całkowicie się zgodzę.
Ledwo zdążyłem zarobić 10 mln na crafcie dwóch SoN, to już 10 osób się mnie pytało ile wychodzi craft i kto ma receptę na ten miecz.
(Póki co spotkałem tylko jednego craftera, który ją ma)
I jakiś dwóch dupków robi mi teraz konkurencję w skupie SoN blades.
Mimo przebijania ich ceną - nie mogę skupić wymaganej ilości. :/

Co do FP. :]
Fakt faktem, że przez pewien czas pół klanu THe Praetoriasn trudniło się handlem FP Gauntlets. :wink:
I w pewnym momencie musiałem zwinąć interes, bo by mnie z torbami puścili. :D:D:D

Bądź co bądź jesteśmy krajem narodowych monopolistów, więc mamy skąd przykład brać.

***

Posty: 700
Dołączył(a): 26.11.2004
Offline
PostNapisane: 5 kwi 2005, 12:59 
Cytuj  
ja tylko dodam iż na podstawie własnego doświadczenia wiem iż najlepiej skupuje sie designy i matsy w mieście które jest najbliżej spota w którym te rzeczy są dropowane.
Tak więc jeśli chce ktoś skupic BW gloves designy, cbp,varnish,cord,steel,doom boots parts proponuje zamiast siedzenia 5`tej nocy w giran wybrac sie do Aden skąd do ToI jest rzut beretem.
.......spróbujcie jedna czy dwie nocki klapnąc w aden w jakimś dobrym miejscu i z dobrym szyldem nad głową.
Wiele razy przekonałem sie ze to dobry pomysł, choć różnie to bywa - spróbować nie zaszkodzi.


_________________
B A R T Z
Obrazek
79Ghost Hunter/78Saggitarius

*****

Posty: 2204
Dołączył(a): 10.07.2004
Offline
PostNapisane: 5 kwi 2005, 13:20 
Cytuj  
Itachii napisał(a):
ja tylko dodam iż na podstawie własnego doświadczenia wiem iż najlepiej skupuje sie designy i matsy w mieście które jest najbliżej spota w którym te rzeczy są dropowane.
Tak więc jeśli chce ktoś skupic BW gloves designy, cbp,varnish,cord,steel,doom boots parts proponuje zamiast siedzenia 5`tej nocy w giran wybrac sie do Aden skąd do ToI jest rzut beretem.
.......spróbujcie jedna czy dwie nocki klapnąc w aden w jakimś dobrym miejscu i z dobrym szyldem nad głową.
Wiele razy przekonałem sie ze to dobry pomysł, choć różnie to bywa - spróbować nie zaszkodzi.

Ja właśnie w Aden siedziałem kilka dni i o ile było spoko bo byłem jedynym chetnym o tyle później zrobiła mi się konkurecnaja. Ale fakt jest faktem najlepiej skupować blisko źródła - dlatego w Aden Varnish idzie skupić o 1/3 taniej niż w Giran


_________________
Sylvian's Chronicles
Beta Counters »
Obrazek

***

Posty: 909
Dołączył(a): 8.04.2004
Offline
PostNapisane: 5 kwi 2005, 13:55 
Cytuj  
hmmmm...

To może ja dlatego nie mogę skupić balde'ów do SoNa w Giran, bo jakiś fagas skupuje je w Aden. :]

Chyba trza wysłać GotreGa do Aden - niech się gruby dorf trochę przewietrzy. :wink:

*

Posty: 176
Dołączył(a): 20.06.2004
Offline
PostNapisane: 6 kwi 2005, 12:52 
Cytuj  
Z tymi fabricsami i Aden to potwierdzam. Vanquish siedzial cala noc w Giran z ena 140k - 2 Fabricsy, poszedl do Aden - 9, a ja w Aden dokupilem tez 3 brakujace - po 150k bo taniej nie chcieli. SoP'y po 6.5 - to zlapalem 25 przez noc a juz za 6800 - 400 i byłoby więcej ale kasy nie mialem :)

Zatem reasumując: im bliżej źródła, tym lepiej.

**
Avatar użytkownika

Posty: 9516
Dołączył(a): 5.08.2004
Offline
PostNapisane: 17 cze 2005, 14:45 
Cytuj  
dobra po ilus tam przemysleniach zdecydowalem sie na bw light set.
Ile to to stoi na bartz?
Widzialem na orphusie seta za 11m :o
i czy moze to lepiej scraftowac?


_________________
Obrazek
http://www.pathofexile.com/forum/view-thread/611443

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2739
Dołączył(a): 20.06.2004
Offline
PostNapisane: 17 cze 2005, 15:18 
Cytuj  
teraz craft jest malo oplacalny :>
No chyba ze w sklad craftu nie wchodzi A.Bones/SoP/Ori Ore/m.ore

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.