mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 26 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
**

Posty: 341
Dołączył(a): 5.02.2005
Offline
PostNapisane: 29 mar 2005, 17:01 
Cytuj  
Planuję kupić sobię ELS'a, bo z moim SoR'em już mi leci ok 3% na godzinę. Czy to mi się wogóle opłaca? Czy zwróci mi się kiedy go już nie będę potrzebował? Czy możę jednak przeczekać te 2 poziomy i kupić storma, albo shamshira?


_________________
To tylko taki mały żarcik...

Bartz- Loiok Shilen knight 46 poziom

***

Posty: 700
Dołączył(a): 26.11.2004
Offline
PostNapisane: 29 mar 2005, 17:27 
Cytuj  
Mam tylko pytanie:planujesz byc Shillien Knightem czy Bladedancerem?Jesli SK wydaje mi sie(przy zalozeniu ze expujesz w grupach)lepsze dla ciebie by bylo zrobienie Brig Seta na +3 lub zaoszczedzenie kasy i kupno na 40 lev jakiegos C grade seta.


_________________
B A R T Z
Obrazek
79Ghost Hunter/78Saggitarius

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2739
Dołączył(a): 20.06.2004
Offline
PostNapisane: 29 mar 2005, 19:11 
Cytuj  
Zbieraj kase i kupuj C grade sworda .

****

Posty: 1046
Dołączył(a): 28.04.2004
Offline
PostNapisane: 29 mar 2005, 19:31 
Cytuj  
Kup/zrób sobie Katane albo Raida. Potem dozbieraj na drugi i zrob sobie dual'e. Będziesz zmiatał towarzystwo... A jak będziesz SK to ... też kup katane. albo CompSet.
Definituwnie nie inwestuj juz w dgrade, strata kasy.


_________________
Arletta Dreadnought 79 @ Naia (currently suspended)

***

Posty: 700
Dołączył(a): 26.11.2004
Offline
PostNapisane: 29 mar 2005, 19:50 
Cytuj  
Zalezy ile ma kasy...moze jakis blunt C grade na ktory mozna polozyc SA Health?(oczywiscie jesli idziesz na SK)


_________________
B A R T Z
Obrazek
79Ghost Hunter/78Saggitarius

**

Posty: 341
Dołączył(a): 5.02.2005
Offline
PostNapisane: 29 mar 2005, 20:24 
Cytuj  
Tak będę SK, i ma w przedmiotach(nieużywanych) i kasie jakies 2,1mil. Nie ćwiczę w grupach (kwestia przyzwyczajenia), i mam zamiar pprzy następnej okazji sprzedać SoR'a. To tyle jeśli chodzi o więcej szczegółów.


_________________
To tylko taki mały żarcik...

Bartz- Loiok Shilen knight 46 poziom

*****

Posty: 2204
Dołączył(a): 10.07.2004
Offline
PostNapisane: 29 mar 2005, 21:24 
Cytuj  
Lolok napisał(a):
Tak będę SK, i ma w przedmiotach(nieużywanych) i kasie jakies 2,1mil. Nie ćwiczę w grupach (kwestia przyzwyczajenia), i mam zamiar pprzy następnej okazji sprzedać SoR'a. To tyle jeśli chodzi o więcej szczegółów.

Tak jak mówiłem in-game olej ELS szkoda pieniedzy tym bardziej że masz już 38lev.

BTW pogadaj z mis'iem i serkiem oni mają podobne levele więc w sam raz do party z nimi się nadajesz jako tank. Powoli musisz zacząć grać w grupie - to niedługo będzie dla ciebie jedyne sensowne wyjście więc lepiej żebyś opanował teraz taktyke gry w party niż póxniej iść na żywioł i ginąć z cała druzyną przy głupim błędzie.


_________________
Sylvian's Chronicles
Beta Counters »
Obrazek

**

Posty: 341
Dołączył(a): 5.02.2005
Offline
PostNapisane: 30 mar 2005, 14:26 
Cytuj  
Dzięki za radę. Za czołg się nie uważam (a mam?), ale spróbuję złapać jakąś drużynę i poćwiczyć te "taktyki". :)


_________________
To tylko taki mały żarcik...

Bartz- Loiok Shilen knight 46 poziom

****

Posty: 1046
Dołączył(a): 28.04.2004
Offline
PostNapisane: 30 mar 2005, 15:38 
Cytuj  
Lolok napisał(a):
Dzięki za radę. Za czołg się nie uważam (a mam?), ale spróbuję złapać jakąś drużynę i poćwiczyć te "taktyki". :)

Tak. Możesz nawet zacząć ćwiczyć powolne i dostojne chodzenie... :lol:


_________________
Arletta Dreadnought 79 @ Naia (currently suspended)

**
Avatar użytkownika

Posty: 9516
Dołączył(a): 5.08.2004
Offline
PostNapisane: 30 mar 2005, 18:19 
Cytuj  
Co do oplacalnosci, oplaca sie grac Silver Rangerem ??
taki przyklad zabijam moba 2 strzalami z ss (14 ss to jakies 150a) a z moba wypada 120a hmm. I to nie z kazdego. To juz chyba kumam co mi Poziom mowil o problemach finansowych SR...


_________________
Obrazek
http://www.pathofexile.com/forum/view-thread/611443

****

Posty: 1046
Dołączył(a): 28.04.2004
Offline
PostNapisane: 30 mar 2005, 18:43 
Cytuj  
Moim zdaniem są 3 klasy, które mogą robić kasę w L2: BH, WS i... Wizardy... O ile dwie pierwsze są oczywiste to trzecia nie... ale dwa punkty:

- robienie trainów = masowy killing za pomocą obszarówek
- jeden strzał z DBSPS to koszt około 150a - a przy zabijaniu mobków jednym strzałem zaczyna się to opłacać już od 23 lvl - chyba...

coś ominąłęm??? jest tam jeszcze jakaś niedopieszczona klasa?

Aha - powtórze za innymi - kasę robi się handlujac na rynku. Tylko tak można zrobić prawdziwą kasę. Nic się z tym nie równa :lol: A do tego wystarczy byle DwrvenFighter (aczkolwiek możliwość krystalizacji Artisana/WarSmitha jest tu very welcome). Ostanio kupuję topowe Cgrade weapons (CryDaggers, MagicStaffs), kupuję po 10 mio, sprzedaję po 11,5. Schodzą po 24 godzinach. W ciągu 14 dni zrobiłem 22 mio. Na drop tej wartości musiabym czekac chyba ze 2 lata...


_________________
Arletta Dreadnought 79 @ Naia (currently suspended)

**

Posty: 341
Dołączył(a): 5.02.2005
Offline
PostNapisane: 30 mar 2005, 22:00 
Cytuj  
Ekhem.... zakładając, że mam 2125k w kasie, SoR'a na sprzedaż i 1,75 poziomu farmowania, jaki wydatek najbardziej się opłaca na "dzień dobry" w klasie C? Zbroja? Jeśli tak to jaka? Broń? jeśli tak to jaka?

PS: wybaczcie, że męczę, ale tak już mam :lol: .


_________________
To tylko taki mały żarcik...

Bartz- Loiok Shilen knight 46 poziom

****

Posty: 1046
Dołączył(a): 28.04.2004
Offline
PostNapisane: 30 mar 2005, 22:42 
Cytuj  
Lolok napisał(a):
Ekhem.... zakładając, że mam 2125k w kasie, SoR'a na sprzedaż i 1,75 poziomu farmowania, jaki wydatek najbardziej się opłaca na "dzień dobry" w klasie C? Zbroja? Jeśli tak to jaka? Broń? jeśli tak to jaka?

Sam powiedziałeś ze chcesz być tankiem. To oznacza że niepotrzebne Ci damage w łapie, tylko porządna skorupa. A za 3,5 kupisz Fulplate i jeszcze Ci 500k powinno zostać...


_________________
Arletta Dreadnought 79 @ Naia (currently suspended)

**

Posty: 341
Dołączył(a): 5.02.2005
Offline
PostNapisane: 30 mar 2005, 22:51 
Cytuj  
Czy mi się na pewno opłaca tak wszystko w cholerę rzucić i kupić od razu najlepszą zbroję? Czytałem, że SK jest dobry do solo, a z SoR'em gówno zrobię.


_________________
To tylko taki mały żarcik...

Bartz- Loiok Shilen knight 46 poziom

*

Posty: 6032
Dołączył(a): 13.11.2001
Offline
PostNapisane: 30 mar 2005, 23:16 
Cytuj  
Nie polecalbym handlowania komus kto nie zna rynku, ma malo kasy i chce sie szybko dorobic - rownie dobrze mozna rolnikowi polecic inwestowanie na gieldzie :)

IMHO dopiero gdy masz tej kasy wiecej (blizej 10 mln) mozna sie pobawic bo wtedy umoczenie sie w jakis niesprzedawalny item nie jest tragedia - mozna go trzymac i czekac az sie sprzeda nawet 1-2 tygodnie handlujac dalej innym stuffem.

Jesli juz ktos chce koniecznie zaczac to polecam male kroczki.
Zaczac od sprawdzenia po ile realnie da sie sprzedac krysztaly D i C grade, potem szukac na rynku itemow ktore kolesie wyceniaja nizej niz ich wartosc w krysztalach i zarabiac na takich dealach (oczywiscie trzeba albo samemu zrobic 20 lev artisana albo miec kolege ktory bedzie krystalizowal itemy za free).

Druga fajna opcja na robienie kasy to handel surowcami.
Zostawiamy sklep na noc ze skupem tych najczesciej uzywanych a po 2-3 nockach skupowania materialow ustawiamy sell shop z 50% marza.

Trzecia opcja wchodzi w gre gdy masz dostep do guild craftera.
Znajdujesz nisze na rynku (tzn itemy ktore maja wartosc sporo powyzej wartosci wytworzenia), skupujesz surowce, craftujesz podstawowe skladniki w sklepach innych graczy tak zeby nie obciazac Twojego gildiowego craftera (jemu zostawiasz tylko "final click") i potem sprzedajesz to.
Dam przyklad - wlasnie zrobilem juz 11 rekawice avadon. Kosztuja mnie kazda 600k a sprzedaje po 1.7 (chodza po 2 mln ale nie ma za duzego popytu wiec cene ustawam niska zebym to ja zawsze sprzedal jako pierwszy). Czas wykonania takich rekawic to ok 2 godzin dla mnie (ale nie da sie robic wiecej niz 2 na raz bo potem sie to sprzedaje od 1 do 4 dni zostawiajac shop na noc).

Czwarta opcja to newbie dwarfik.
Wystarczy miec goscia na 10-15 lev z top no grade stuff (koszt ok 300k za calosc jego ekwipunku) zeby efektywnie stukac stempa na 11 lev batach (spoil chance ok 80%) lub coal na 14 lev vuku orkach (ok 30% spoil).
Wyciaga sie ok 50-100k na godzine (to rozwiazanie jest idealne dla kogos kto chce sobie pobotowac np. z pracy - nie ma ryzyka ze jak padniesz to dropniesz jakis cenny stuff - tyle ze nie warto tego robic afk b to prosta droga do bana)

Piata opcja to questy.
Z mojego doswiadczenia wynika ze sa 4 oplacalne:
A) 30+ lev Wish potion quest (zajmuje ok 2 godzin zrobienie go a zysk ok 150-300k)
B) 35+dragon quest (tez ok 2 godzin a zysk podobny jak przy wishu: 100-300k). Mozna tez laczyc robienie tych questow skracajac czas do jakis 3 godzin na oba (maja podobne trasy do przejscia).
C) 40+ quest (ale efektywnie da sie go robic na 50-55 lev) na SA krysztaly. Robi sie go zaleznie od szczescia i levelu.
Ja na 55 lev dwarfem poswiecam ok 2-3 godzin na doprowadzenie 4-5 krysztalow do stage 4 na harit lizardaman, potem ok 1-2 godzin na podniesieniu ich do stage 5 na mobach z GC entrance (zazwyczaj jeden krysztal peka) i potem juz jakies 2 godziny na 1 krysztal do stage 7 na kranots (glebiej w GC).
Wychodzi mi srednio 2 krysztaly stage 7 (500k kazdy) na 3 dni.
Jedno jest tuaj wazne.
NIE MA SENSU bawic sie w ten quest jesli nie jestes w stanie doprowadzic krysztalu do stage 7.
D) Ostatnim wartym wspomnienia questem jest levelowanie smoka do stage stridera. Stridery chodza po 24-50 mln (zaleznie od typu) ale ten quest raczej polecam albo grupie osob ktore wspolnie sie tym zajmuja i/albo tym ktorzy siedza na roznych forach z exploitami do L2 - bo efektywne levelowanie smoka to balansowanie na krawedzi bana :)


Kolejny sposob zarabiania jaki widzialem to powerleveling - ludzie wynajmuja healerow i bufferow zeby im buffowali i leczyli ich newbie alty i placa ustalona kwote za godzine.
Zreszta jest to tez sposob na zwiekszenie dochodu podczas solowania jesli my mamy dostep do kont kolegow majacych postacie healerow lub BH - bierzemy wtedy np. czyjegos healera na polowanie, zabijamy wiecej mobow niz solo ale dropy zatrzymujemy sobie (kolega i tak jest happy z nabitego XP).


Ostatnia opcja o ktorej slyszalem ostatnio jest zarabianie na loteriach i wyscigach.
Koles od nas z gildii siedzi tam caly czas i mowi ze zarabia niezle. Nie chce sie przyznac co i jak robic ale z tego co mowi to znajac rachunek prawdopodobienstwa i wyczekujac kumulacji moza zarobic sporo kasy.
Ale IMHO facet jest hazardzista z powolania wiec nie mozna mu tak 100% wierzyc :)


To, ktora opcja zarabiania kasy jest najlepsza, zalezy w duzej mierze od serwera na ktorym sie gra.
Deale o ktorych opowiadaja koledzy z Bartz np. sa nie do pomyslenia na hinde (tu kazdy sprzedaje drogo lub bardzo drogo a kupujac cos oglada towar z kazdej strony i targuje sie o cene 15 razy).
Tak samo z oplacalnoscia questow - na jednych serwerach wish potiony schodza spokojnie po 300k na innych trzeba sie starac zeby 150k sprzedac.
Etc etc etc.


_________________
Jestem fanem PiS (Piachów i Szutrów)

*

Posty: 6032
Dołączył(a): 13.11.2001
Offline
PostNapisane: 30 mar 2005, 23:27 
Cytuj  
Lolok napisał(a):
Czy mi się na pewno opłaca tak wszystko w cholerę rzucić i kupić od razu najlepszą zbroję? Czytałem, że SK jest dobry do solo, a z SoR'em gówno zrobię.


Jesli do solo to definitywnie bron Ci da wiecej niz zbroja.
Jesli do teamowanie to odwrotnie - nie tyle sie tam bedzie liczylo ile sam zadasz dmg (od tego sa klasy DD) ile twoje pdef.

Ale IMHO jesli ktos nie gra 100% w teamach to i tak najwazniejsza jest bron.
Ja zawsze najpierw kupuje najlepsza lub prawie najlepsza bron z danego grade a dopiero potem upgraduje armor (a na koncu jewerly).
Na 52 lev jak dostalem D grade kupilem najlepsza bron na jaka mnie bylo stac z B grade, armor mialem top C grade a jewerly low C.
Potem dalej zbieralem na bron zeby kupic "najlepsza jaka wogole mozna miec" i ciagle chodzilem w C grade armorze.
Dopiero ostatnio zmienilem na B grade i szczerze mowiac - roznica w efektywnosci huntngu wzrosla o jakies 5-10% podczas gdy bron dala mi niezlego kopa :)


_________________
Jestem fanem PiS (Piachów i Szutrów)

***

Posty: 909
Dołączył(a): 8.04.2004
Offline
PostNapisane: 31 mar 2005, 10:14 
Cytuj  
Zgadzam się w pełni z Karolem.
Pierwsza w kolejności do zrobienia/ kupienia jest broń.
(Najlepiej ją scraftować, w szczególności, że teraz crafterzy nie mają szansa na scam).

Dotyczy to wszystkich klas za wyjątkiem tanków grających w grupie no i healerów/bufferów, którzy mogą używać nawet broni non grade.
Różnica w leczeniu to 50HP, a non grade BSpS są naprawdę tanie. :]

Do do armor. Ostatnio dochodzę do wniosku, że grając w grupie (ToI/DVC) biżuteria jest ważniejsza niż armor.
Critical Bloody Snipera byłby w stanie zabić nawet mnie. :]
(gdyby nie to, że biżuterię zawsze mam top grade :P)
Parokrotnie już ludzie, z którymi grałem w teamie ginęli od criticali.

A co do zarabiania - w ciągu 3 dni zarobiłem na handlu 10 mln. :]
Craftuję Sword of Nightmare za 7 mln, sprzedaję za 10-12 mln.
Schodzą, jak świeże bułeczki. :wink:
Jedyny problem to blade'y. Praktycznie mają je tylko farmerzy. :har:

Podobną kasę można zarobić na robieniu Tsurugi (craft 8mln - ludzie skupują blade'y po 300k :]).
Cena Tsurugi dochodzi już do 14 mln - tyle co Damascusa. :]

***

Posty: 687
Dołączył(a): 28.05.2004
Offline
PostNapisane: 31 mar 2005, 10:35 
Cytuj  
Tak wszystko fajnie i macie racje, ale poczatkujacy nie maja mozliwosci "robienia kasy" takiej jak postaci 50+lev. Dlatego podam wam kilka aktualnie oplacalnych transakcji.

Dotyczy Bartza

1. D Armor Enchant.
Za 150k kupujcie bo w Dion zejda za 195k. O dziwo od okolo miesiaca ludzie w Dion trzymaja cene tych Enchantow na poziomie 200k a jak ktos sprzedaje drastycznie ponizej tej ceny to niezadko sami wykupuja. Scrole czesto bywaja w Giran po ok 150-160k i Gludio.

2. Ostatnio widywalem Brigantine Gaters za 150k w Giran nigdy sie tym nie interesowalem ale ostanio kupilem i w Dion zeszly za 300k :)

3. Wish potiony za 200k zejda ale z problemami, jakkolwiek quest jak najbardziej oplacalny szczegolnie jesli polaczy sie go z questami innymi.

4. pozatym skupowanie surowcow, szczegolnie Varnish - to co sie ostatnio dzieje to paranoja :) ludzie sprzedaja po 650-700k.
wiec skupujcie jak macie okazje tanio (ok 500a) i sprzedawajcie :) zejdzie :). Uwazajcie tylko na jego ceny bo nie wiadomo co sie z nimi stanie a wtedy umoczycie.

edit:

Od pocztku tygodnia na wymienionych dealach + inne okazyjne moj portfel sie powiekszyl o 1mln adena :lol:


Ostatnio edytowano 1 kwi 2005, 13:06 przez Strzala, łącznie edytowano 1 raz
*

Posty: 6032
Dołączył(a): 13.11.2001
Offline
PostNapisane: 31 mar 2005, 10:52 
Cytuj  
Ethan napisał(a):
A co do zarabiania - w ciągu 3 dni zarobiłem na handlu 10 mln. :]
Craftuję Sword of Nightmare za 7 mln, sprzedaję za 10-12 mln.
Schodzą, jak świeże bułeczki. :wink:
Jedyny problem to blade'y. Praktycznie mają je tylko farmerzy. :har:

Podobną kasę można zarobić na robieniu Tsurugi (craft 8mln - ludzie skupują blade'y po 300k :]).
Cena Tsurugi dochodzi już do 14 mln - tyle co Damascusa. :]


Wlasnie zalezy wszystko na jakim serwie.
Tsurgi i SoN chodza u nas po 7-8 mln i ni chuja nie da sie sprzedac drozej mimo ze blady ciezko kupic (20+ bladow so swoich duali kupowalem 6 dni stawiajac shopy jednoczesnie w dion/giran/aden :) ).
Ostatnio siedzialem na SoN bity tydzien z cena 8.8mln i nie zeszlo a obnizylem do 7.8 i wreszcie sie ZACZELI O TO LUDZIE PYTAC (ostatecznie sprzedal sie za 7.4).
Mam wrazenie ze na hinde jest po prostu za duzo crafterow i dlatego ceny surowcow sa wysokie a ceny gotowej broni niskie (B grade bron IMHO oscyluje w granicach kosztu scraftowania bo 23 mln za top B to nie jest duzo).
Do tego ludzie sa straaaasznie nastawieni u nas na craftowanie - ostatnio kolega sobie skladal karmian seta dla chara i craftowal go mimo ze wyszlo mu to moze z 20k taniej niz kupienie gotowego itemu u NPC - paranoja.


_________________
Jestem fanem PiS (Piachów i Szutrów)

****

Posty: 1046
Dołączył(a): 28.04.2004
Offline
PostNapisane: 31 mar 2005, 10:58 
Cytuj  
To ja też dorzucę jeden sposób - prosty jak drut i bardzo bezpieczny... aczkolwiek powolny. Masz dwa miliony? Sprzedaj wszsytko co masz niepotrzebne aby uwolnić jak najwięcej kapitału. Jeśli zrobisz z tego 3 mio to tym lepiej. Chodzi o crafing DSS (moze być DBSPS, ew CSS, CBSPS).

1. Znajdz zaufanego crafter'a który korzysta z L2Walker'a
2. Kup tanio Dcrystal's (poniżej 600a)
3. Wybierz się na wycieczkę do DwarfIsland i nakupuj na maksa SoulOre (taxa 15% o ile się nie mylę). Oczywiście zachowując odpowiednie proporcje Crystaly-Ore. (przy dużym dealu kosztu podrózy sie zwraca)
4. Daj to wszsytko crafterowi - w kilka godzin L2Walker zrobi z tego DSS.
5. Sprzedasz to wszystko w 2 max 3 dni - zysk 10-15%.

Ja w ten sposób przerobilem na CBSPS mój EmiBow... (kupilem go 3 miechy temu przed "urlopem" za 10 mio). Ponieważ teraz chodzą u nas za 8 mio, to przeobienie emi na CBSPS było jedynym aczkolwiek powolnym sposobem na odzyskanie kasy... już dziesięć dni sprzedaję te pierdolone 250 000 cbsps :D :D jeszcze tylko 60 000 zostało :D


_________________
Arletta Dreadnought 79 @ Naia (currently suspended)

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 26 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.