mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17 ] 
Autor Wiadomość
*

Posty: 6032
Dołączył(a): 13.11.2001
Offline
PostNapisane: 16 maja 2005, 19:21 
Cytuj  
Przed C3 o tym gadalismy.
Jesli by ktos widzial crit.stun SA na polearmie po C3 (np. ktos by to sprzedawal) to podajcie please prosze jaka jest teraz % szansa na stuna.
Zastanawiam sie czy sobie takiego czegos nie sprawic.


_________________
Jestem fanem PiS (Piachów i Szutrów)

***

Posty: 700
Dołączył(a): 26.11.2004
Offline
PostNapisane: 20 maja 2005, 01:02 
Cytuj  
Widziałem dziś na orcish poleaxie (C gr.) 15%
Na B gr. może być nieco mniejszy (analogicznie do innych SA które na niższych gradach są silniejsze/mają większą szansę aktywacji.

Jak zobacze na np. Lance to dam znać - a może już ktoś wiadomo a topic nieaktualny...?


_________________
B A R T Z
Obrazek
79Ghost Hunter/78Saggitarius

*

Posty: 6032
Dołączył(a): 13.11.2001
Offline
PostNapisane: 20 maja 2005, 06:36 
Cytuj  
Widzialem wczoraj - 13% k.rwa ich mac (przed C3 bylo 12% - to sie nazywa "greatly incerased"???)


_________________
Jestem fanem PiS (Piachów i Szutrów)

***

Posty: 700
Dołączył(a): 26.11.2004
Offline
PostNapisane: 20 maja 2005, 10:41 
Cytuj  
napisali że będzie greatly increased (more than before)
...ze jest more than before można się zgodzić, ale normalnie sobie z was jaja zrobili :wink:


_________________
B A R T Z
Obrazek
79Ghost Hunter/78Saggitarius

***

Posty: 909
Dołączył(a): 8.04.2004
Offline
PostNapisane: 20 maja 2005, 10:47 
Cytuj  
Cieszcie się, że Wam nie zmniejszyli tak, jak mnie szansę na criticala wynikająca z SA Focus. :]

*

Posty: 6032
Dołączył(a): 13.11.2001
Offline
PostNapisane: 20 maja 2005, 11:00 
Cytuj  
Napisalem do nich i wszystko sie wyjasnilo - problemy z angielskim po obu stronach.
Im chodzilo ze bedzie to "greedly incerased" :D *)

*) greed (Ectaco-Poland)
n, rodz. n
1 chciwość
2 zachłanność
3 żądza
4 łakomstwo

;)


Ethan napisał(a):
Cieszcie się, że Wam nie zmniejszyli tak, jak mnie szansę na criticala wynikająca z SA Focus. :]


A tak dla pewnosci (choc raczej wiem jaka bedzie odpowiedz ;) ) to zadzialalo wstecz?
Tzn nie tylko nowe duale ale i "pre C3" maja teraz mniejszy bonus do critical?


_________________
Jestem fanem PiS (Piachów i Szutrów)

***

Posty: 909
Dołączył(a): 8.04.2004
Offline
PostNapisane: 20 maja 2005, 11:26 
Cytuj  
Wstecz także niestety.

Moje duale miały +67 szansę na criticial, która zmiejszyli do 54.
Bez buffów nie ma to aż takiego kolosalnego znaczenia, ale na full buffach z Song of Hunter mam 268 chyba critical chance, a nie jak wcześniej 313.

Po wczorajszych pojedynkach w Coloseum rozważam zmianę duali na takie z Health SA.
Ale jeśli już to A grade - czytaj Damascus*Keshanberk.

Co ciekawe całkiem nieźle idziemy mi z łucznikami - czym jestem mocno zdziwiony.
Wygrać nie wygrałem z powodu niedoświadczenia i popełnionych błedów, ale niewiele mi brakuje.
Sądzę, że tatuaż +4 INT może wiele w tym temacie zmienić.
Bo jak się okazało moją największą siła w PvP są czary i debuffy.
Mając BoPa sądzę, że spokojnie mogę stawać w szranki z każdą klasą.
(Z nukerami bez BoPa nie ma żadnych szans ;))
Fakt faktem, że muszę mieć sporą przewagę sprzetową.
Czytaj: Mocniej enchantowaną zbroję, duale i biżuterię.
Póki co mam:
SoN*SoN +4
Zubei Set +3
BO Set (BO Necklace +4)

Sporo może w tym temacie zmienić Nightmare Set, ale to się dopiero okaże.

Sorki za offtopic, ale nie chciałem zakładać nowego wątku tylko po to, żeby się podzielić wrażenia z wczorajszego treningu PvP.

***

Posty: 687
Dołączył(a): 28.05.2004
Offline
PostNapisane: 20 maja 2005, 11:37 
Cytuj  
... wiecie, wczoraj nie wytrzymalem i reaktywowalem konto, poszedlem do Colosseum pierwszy raz w zyciu bic dorfa :P.
Atakowalem stunem (ze 3 razy wszedl), hatem bardzo czesto ;)
jednym drainem i recznie.

W efekcie zjechalem mu cale CP i 200hp zanim padlem ;) ale super bylo.

W koncu odplacilem mu za te stuny ktore mi czesto sprzedaje kiedy nie patrze bo wie ze nie moge mu oddac :/ (powinni to zmienic).

Tylko jakos dziwnie sie zmyl przed druga walka....... ;) nawet nie zauwazylem kiedy :)


_________________
Obrazek
"Gi wo mite sezaru wa yu nakinaru"
"To see what is right and not do it proves the desire of courage"

*****

Posty: 2204
Dołączył(a): 10.07.2004
Offline
PostNapisane: 20 maja 2005, 12:15 
Cytuj  
Strzala napisał(a):
... wiecie, wczoraj nie wytrzymalem i reaktywowalem konto, poszedlem do Colosseum pierwszy raz w zyciu bic dorfa :P.
Atakowalem stunem (ze 3 razy wszedl), hatem bardzo czesto ;)
jednym drainem i recznie.

W efekcie zjechalem mu cale CP i 200hp zanim padlem ;) ale super bylo.

W koncu odplacilem mu za te stuny ktore mi czesto sprzedaje kiedy nie patrze bo wie ze nie moge mu oddac :/ (powinni to zmienic).

Tylko jakos dziwnie sie zmyl przed druga walka....... ;) nawet nie zauwazylem kiedy :)

No ja się załamałem wczoraj na tym koloseum :/
Akki jest ode mnie 12lev niżej i gdyby miał więcej wprawy to za kilka lev spokojnie mnie położy. Dwarf jest w tym względzie mocno upośledzony ze względu na to, że ma tylko 1 skill - HammerCrusha (2 jeśli liczyć stuna). I jedyne co może zrobić to liczyć na to, że stun wejdzie.
Tylko, że np taki AW (55lev) mnie po prostu... kite'ował! W zasadzie nie doszło do żadnej wymiany ciosów skubaniec zatłukł mnie używając wyłącznie magic skilli (fakt, że mój m.def praktycznie nie istnieje aczkolwiek wtedy trwało by to po prostu dużoooo dłużej co nie zmienia wyniku starcia).
Widzę teraz tylko 2 wyjścia:
- opcja z Bluntem: włądować SA Helath i Doom armor dla zwiększenia CON (HP, i szansa na stuna) - tyle, że ślimak będe niemiłosierny.
- opcja z Pole Arm (chyba bardziej realna jesli chce się kogoś zabić): tato <+dex -str> (co mi daje: szybciej gruby biega, zwieksza sie szansa na i tak sporego crit - a to główna broń w tym wypadku) SA pewnie tylko crit.stun wchodzi w rachubę.

Nic musze sie z tym przespac jeszcze...


_________________
Sylvian's Chronicles
Beta Counters »
Obrazek

*

Posty: 6032
Dołączył(a): 13.11.2001
Offline
PostNapisane: 20 maja 2005, 12:27 
Cytuj  
IMHO crit stun SA oplaca sie brac jakby choc raz na walke wychodzilo srednio - a z takim % jak ma teraz to wyjdzie raz na 3-4.

Pod PvP pomyslal bym o long blow.
Zreszta nwet w PvM sie moze przydac - czesc mobow (majacych polearmy np) lapie Cie bez tego w zasieg nawet jak jest rootnietych a longblow by pewnie dawal ze Ty je siegasz a one Ciebie nie.

Jest jeszcze anger ale nie wiem czy juz nie jest za duze poswiecenie HP - mialbym z anger mniej HP niz human tank na moim lev - sensowniej by chyba bylo sieknac sobie trzecie tatoo +4DEX/-4CON.

IMHO mogliby fiutki dac SA accuracy,

A co do tatoo - moge Ci postnac screena jakie ma dane dwarf 59 lev, w BW set+3 z lance+3 i statsami sumarycznie:
+8 STR
-6 CON
-2 DEX

Taka postacia gram i w teamie z healerem bardzo sobie chwale.


_________________
Jestem fanem PiS (Piachów i Szutrów)

*****

Posty: 2204
Dołączył(a): 10.07.2004
Offline
PostNapisane: 20 maja 2005, 12:59 
Cytuj  
Jasne - jak możesz to dawaj. Jednak jesli miałbym inwestować w Pole to pewnie z tato wybrałbym +DEX (zastanawiam sie tylko czy -STR czy -CON) - ewentualnie <+STR -CON> - bo sens używania pole w moim mniemaniu to criticale którymi robi się cały dmg (to, że biję kilka mobów to tak efekt uboczny :) i tak main weapon to blunt) chyba ze jakies sensowne party sie pojawi gdzie z pole bede mogl szalec ^^


_________________
Sylvian's Chronicles
Beta Counters »
Obrazek

*

Posty: 6032
Dołączył(a): 13.11.2001
Offline
PostNapisane: 20 maja 2005, 14:49 
Cytuj  
Pole jest super jesli np. kumpel z ktorym duzo grasz jest healerem - wtedy obaj mozecie teamowac z efektem porownywalnie do full grupy.

Co do tatoo to podnoszenie DEX kosztem str sie mija z celem - co z tego ze czesciej krytyki jak za mniej bedziesz trafial?
Co do bonusow z dex to sam bonus do critical rate jest pomijalny -4 dex wiecej to raptem 4% up critiacal rate.
Za to daje bonus do accuracy i weapon speed a to juz cos.

Ja bym sie nie decydowal na dex tatoo jesli polearm jest twoja secondary weapon - przy blunt liczba missow jest KILKA RAZY mniejsza niz przy polearmie a liczba criticali i tak pomijalna - lepiej sie doladowac str tatoo bo wtedy zyskujesz bonus wazny dla obu broni.
Tym bardziej ze BW set juz daje bonus do str a penalty do dex a warto "przeginac" jeden stats a nie rownomiernie podnosic inne zeby yciagnac sensowne bonusy.
Zrobilem sobie za 2mln tatoo drugie po +4 str tattoo: +1STR/-1CON i kosztem malej straty HP (100) zyskalem ~25pattack.
Porownaj to do np. anger SA: (-624HP, +26Patk) - unsless.

P.S. Jesli Ty jestes na dokaldnie moim levelu tak +/-1 to wybierz jakiegos white/green moba pod oren albo aden i postnij rezultat powiedzmy 1 walki (kolejno za ile go uderzales) - ja zrobie to samo i porownamy jaka jest roznica - sam jestem ciekawy.
Oczywiscie unbuffed to trzeba zrobic.


_________________
Jestem fanem PiS (Piachów i Szutrów)

*****

Posty: 2204
Dołączył(a): 10.07.2004
Offline
PostNapisane: 20 maja 2005, 16:30 
Cytuj  
Karol ja narazie mam 54lev, AoBA i zero kasy na zakup pole ^^
To sa narazie takie gdybania czysto teoretyczne - aczkolwiek biore sie za handel - i planuje wlasnie kupic pole (no jeszce BO set po drodze :P).
Zaczyna mi się sesja powoli więc myślę, że w sam raz czas na handlowanie.

Generalnie chcialbym z czasem olac bluntana (mieć go jako secondary weapon) na rzecz pole (blunt bedzie tylko do party w wiekszej grupie gdzie trzeba sleepowac grupe mobow).
Narazie chce kupić pole a z tato to myślę nad czymś niekoniecznie typowym - dlatego myślę, że dwarf z pole i +DEX mógłby zarządzić (może faktycznie lepiej zdjąć z CON) - ale to trzeba będzie już samemu przetestować.


_________________
Sylvian's Chronicles
Beta Counters »
Obrazek

*

Posty: 6032
Dołączył(a): 13.11.2001
Offline
PostNapisane: 20 maja 2005, 19:41 
Cytuj  
Ja myslalem o porownaniu blunta akurat bo tego sie uzywa solowo ale za duza roznica lev chyba zeby to sprawdzic.

>Narazie chce kupić pole a z tato to myślę nad czymś niekoniecznie
>typowym - dlatego myślę, że dwarf z pole i +DEX mógłby zarządzić
>(może faktycznie lepiej zdjąć z CON) - ale to trzeba będzie już samemu
>przetestować.

Ja jestem greedy i sobie myslalem tak:
Zwiekszenie DEX to szybsze machanie bronia ale uderzanie slabiej.
Zwiekszenie CON to wolniejsza bron i zadziej trafiajaca ale walaca mocniej.

Poniewaz "soluje" (po pojeciem soluje mam na mysli gre z healerem - bo dorf wogole solo to pomylka) uzywajac SS caly czas to uzyskuje ekonomiczny efekt - uzywam mniej SSow.
Dodatkowo zawsze wale 2-3 moby na raz co jest wlasciwoscia polearma wlasnie wiec ten efekt sie kumuluje z poprzednim ;)

Korzystajac z tego guide
http://usuarios.lycos.es/elmundol2/stats_e.txt
mozesz zobaczyc jaki ma wplyw dex na poszczegolne skile.

Wplywu STR nie zobaczysz ale jak postne dzis wieczorem screen z moja postacia to porownujac do swojej bedziesz mial full info.

Przemysl to jeszcze raz.
IMHO podnoszenie statsa ktory masz niski mija sie z celem - slyszalem o dwarfach podnoszacych STR albo CON - dwarf z DEX to jakas niezla hybryda musi byc bo takowego jeszcze na oczy nie widzialem :D


_________________
Jestem fanem PiS (Piachów i Szutrów)


Posty: 8
Dołączył(a): 7.05.2005
Offline
PostNapisane: 20 maja 2005, 20:39 
Cytuj  
mam pytanko



Czy jak sie walczy w kolloseum to traci sie doswiadczenie lub przedmioty? 8)


_________________
Wojak- dark wizard lvl 29 bartz.

*

Posty: 6032
Dołączył(a): 13.11.2001
Offline
PostNapisane: 20 maja 2005, 20:42 
Cytuj  
Nie - koleseum to taka duza arena :)


_________________
Jestem fanem PiS (Piachów i Szutrów)

*

Posty: 6032
Dołączył(a): 13.11.2001
Offline
PostNapisane: 21 maja 2005, 00:43 
Cytuj  
Obiecane screen shoty (opisy inside):

http://www.resetnet.pl/~karol/Shot00017.jpg
http://www.resetnet.pl/~karol/Shot00018.jpg
http://www.resetnet.pl/~karol/Shot00019.jpg
http://www.resetnet.pl/~karol/Shot00020.jpg

Ekwipunek:
BW set +3
Lance +3
Deadmans+3 (HP SA) z Doomshield+0
Black ore set+0

I jeszcze jesli chodzi o spear - porobilem dzis sobie toche testow i oto efekty:

Jak pisalem teamuje z 50 lev SE - i bardzo powaznie sie zastanawiam czy na 52 lev nie kupic mu tez lance :D
W takim teamie rozwala sie leader moby na swoim levelu bez wiekszego problemu - dzis zdjalem Kims Gang (leader 57 lev i 7 mobow obstawy 54 lev half HP) i nawet sie nie zmeczylem :D

Z mojego doswiadczenia wynika ze w takim malym teamie najsensowniej jest bic po 2 moby z nowych dungow green/white.
Okazjonalnie mozna stukac 3.
Wytrzymac sie na raz da 4 moby (4x XP/HP kazdy) ale trzeba uzyc 1-2 heal potow na walke.

Kazdy daje po 10-12k XP (trzeba sie wytrzegac campowania light blue bo przez penalty dadza tylko 5k XP).
Po walce z 2 mobami na raz healer zuzywa 4 (czasami 3) heale.
Po walce z 3 - 5 heali
Mana mi przynajmniej sie idealnie odnawia - tzn nie ma downtime u healera i dorfa.


Moby z innych dungow - np. giants cave (2x XP/HP) sux - nie wiem dlaczego ale wychodzi mi ze potrzebuje po walce z nimi tez 3-4 healow a XP o polowe miejsze.
To ze ie szybciej zabija niewiele daje - pulowanie ich jest trudniejsze i zajmuje wicej czasu.

Teamowe moby pod Oren tez takie sobie - kiluje sie je za szybko i dorfowi brakuje many na AE spoil (a XP 4x mniejsze niz w dungu choc tu ciezko ocenic bo zabija sie ultraszybko - kilka machniec spearem i po nich).
Co prawda mozna spoilowac np. tylko leadera ale bez danych co one teraz dropuja to mozna na tym kiepskow wyjsc (zmienili tym mobom dropy na 100%).


_________________
Jestem fanem PiS (Piachów i Szutrów)

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.