mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 26 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
*****

Posty: 2204
Dołączył(a): 10.07.2004
Offline
PostNapisane: 2 wrz 2005, 20:44 
Cytuj  
No więc tak - chce załadować sobie SA do mojej Lancy i potrzebuje waszej opinni na ten temat :P

Dostępne SA to:
- Anger - zwiększa p.atk o 30 i zmiejsza HP o 15%
- Long Blow - zwiększa zasięg broni
- Crit. Stun - 13% szansy, że przy criticalu wejdzie stun

No więc tak. Najlepsze było by Wide Blow ale jak widać Lance nie posiada takiego SA. Long Blow generanie to straszna lipa moim zdaniem - i tak bez wide blow musze sie odpowiednio ustawić żeby atakować wszystkie moby na raz...

Crit. Stun - tu mam pyta. Z tego co ja rozumiem, to jest to szansa na zastunowanie tego moba który dostał criticala - right? Czyli jednego moba a nie AOE stun? W takim wypadku moim zdaniem gra nie warta jest świeczki. Jak będe pullował 5-6 mobów albo i więcej nie bardzo mogę polegać na losowym stunie, który zastunuje jednego moba...

Na koniec zostawiłem Anger - mój osobisty faworyt i najbardziej kontrowersyjne SA ;) Wszyscy mówią, że nie warto brać Anger bo nikt nie kupi później broni etc. No więc SA można usunąć (co prawda to jest 5mln w plecy ale zanim bede pozbywał się lancy minie bardzo, bardzo dużo czasu). OK ale co mamy za to. ano 30 p.atk to nie w kasze dmuchał - z tym SA oraz z bezpiecznym enchantem broni do +3 otrzymuje p.atk wyższy niż top A grade pole (na które nie będzie mnie stać jeszcze bardzo bardzo długo).

I teraz chciałbym was spytać co o tym myślicie. Jak by nie było broń jest po to aby zadawać dmg - a biorąc pod uwagę, że biję kilka mobów na raz będzie to dużo bardziej odczuwalne niż przy jakiejkolwiek innej broni (szczególnie z SS) - moim zdaniem warto.


_________________
Sylvian's Chronicles
Beta Counters »
Obrazek

***

Posty: 519
Dołączył(a): 22.07.2005
Offline
PostNapisane: 2 wrz 2005, 21:02 
Cytuj  
Jak jeszcze Per-Aa nie dąsał się to mnie lvlował swoim charem . Walił lancą / która potem zrobiła buuum- i od tego zaczeal się cała draka/ Stunował lance parę mobów na raz. Jednak nie wiem czy to działa na 100% w taki sposób.


_________________
Tavael- Sword Muse- Lionna
Clan Insomnia
SM 77/59 lvl Necro

**

Posty: 263
Dołączył(a): 27.01.2005
Offline
PostNapisane: 2 wrz 2005, 21:03 
Cytuj  
Osobiście sądze żę najlepszy do pole jest wide blow, ale że niema to chyba też wziął bym Anger. Nie przejmuj się tym że odbiera 15% HP, dorfy mają go pod dostatkiem.


_________________
Bartz:
Joli - lvl 40 Warsmith
ShiningStar - lvl 41 Shillen Elder

**

Posty: 275
Dołączył(a): 7.08.2004
Offline
PostNapisane: 2 wrz 2005, 21:06 
Cytuj  
po pierwsze nie Per-Aa z toba gral - to ze z Relonorem mieszkamy blisko siebie i widujemy sie prawie codziennie to nie znaczy ze ja to on - mojej postaci nie poznales

po drugie lanca stunuje zajebiscie w AoE party kilka mobow na raz i jest to najlepszy SA do tej broni - long blow nie ma sensu bo i tak do kata sie ciagnie - jak sie wycwiczy to wszystkie trafia na raz

Anger na ostatnim miejscu dla mnie jako SA do tej broni

****

Posty: 1046
Dołączył(a): 28.04.2004
Offline
PostNapisane: 2 wrz 2005, 21:10 
Cytuj  
Per-Aa napisał(a):
po pierwsze nie Per-Aa z toba gral - to ze z Relonorem mieszkamy blisko siebie i widujemy sie prawie codziennie to nie znaczy ze ja to on - mojej postaci nie poznales

po drugie lanca stunuje zajebiscie w AoE party kilka mobow na raz i jest to najlepszy SA do tej broni - long blow nie ma sensu bo i tak do kata sie ciagnie - jak sie wycwiczy to wszystkie trafia na raz

Anger na ostatnim miejscu dla mnie jako SA do tej broni

Ja założyłem WideBlow - wkurwiało mnie jak w polu leciało na mnie np 8 mobów na raz, a ja tylko po 2-3 na raz waliłem... Teraz nie mam już tego problemu... :D


_________________
Arletta Dreadnought 79 @ Naia (currently suspended)

***

Posty: 519
Dołączył(a): 22.07.2005
Offline
PostNapisane: 2 wrz 2005, 21:13 
Cytuj  
Per- ogólnie nie kumam, nie interesi mnie to itp...... wyraziłem swoje zdanie i chyba słusznie napisałem.


_________________
Tavael- Sword Muse- Lionna
Clan Insomnia
SM 77/59 lvl Necro

*****

Posty: 2204
Dołączył(a): 10.07.2004
Offline
PostNapisane: 2 wrz 2005, 21:15 
Cytuj  
Panowie nie róbcie flame'u z kolejnego topiku - OK?


_________________
Sylvian's Chronicles
Beta Counters »
Obrazek

****

Posty: 1046
Dołączył(a): 28.04.2004
Offline
PostNapisane: 2 wrz 2005, 21:16 
Cytuj  
Razparuk napisał(a):
Per- ogólnie nie kumam, nie interesi mnie to itp...... wyraziłem swoje zdanie i chyba słusznie napisałem.

Uprzejmnie proszę, umówcie się gdzieś na mieście i porozmawiajcie jak mężczyźni - na temat i bez publicznego stroszenia piórek... prosze...


_________________
Arletta Dreadnought 79 @ Naia (currently suspended)

**

Posty: 275
Dołączył(a): 7.08.2004
Offline
PostNapisane: 2 wrz 2005, 21:20 
Cytuj  
Biega mi o to Raz ze nie wiem co sie do mnie czepiasz skoro znasz mnie tylko z forum a w grze mnie ani razu nie widziales.

Berenike = Relonor a Relonor to nie ja

***

Posty: 519
Dołączył(a): 22.07.2005
Offline
PostNapisane: 2 wrz 2005, 21:21 
Cytuj  
Kajam sie......
PS. Na miescie?.....czemu nie? Tylko kuffa daleko Poznań od Krakowa. Poza tym nie robie flame-Karol 66 zapomniał otworzyć nasz boski temat- miał być zablokowany na PARĘ GODZIN!..aaaaaaaa. Sylvian chyba jednak otrzymałes odpowiedź na swoje pytanie.
PSS. To w koncu kto w tym klanie rządzi, rozdaje karty, przyjmuje, wywala i pierniczy głupoty?


_________________
Tavael- Sword Muse- Lionna
Clan Insomnia
SM 77/59 lvl Necro

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2739
Dołączył(a): 20.06.2004
Offline
PostNapisane: 2 wrz 2005, 21:34 
Cytuj  
gruby a nie lepiej opchnac lance za okolo 28m..i kupic orcish pole axe taka jak ja mialem tyle ze np +6 ?

co z tego ze mniejszy dmg o kilka pkt..ale za to masz wideblow...

****
Avatar użytkownika

Posty: 1491
Dołączył(a): 14.03.2004
Offline
PostNapisane: 2 wrz 2005, 21:46 
Cytuj  
Poziomka napisał(a):
gruby a nie lepiej opchnac lance za okolo 28m..


Sylvian ciebie to nie denerwuje jak wszyscy szydzą z twojej postaci? :D

*****

Posty: 2204
Dołączył(a): 10.07.2004
Offline
PostNapisane: 2 wrz 2005, 21:48 
Cytuj  
Poziomka napisał(a):
gruby a nie lepiej opchnac lance za okolo 28m..i kupic orcish pole axe taka jak ja mialem tyle ze np +6 ?

co z tego ze mniejszy dmg o kilka pkt..ale za to masz wideblow...

Widzisz wątpie czy kupie za 28mln Orcish Poleaxe +6 (a jednak różnica w dmg będzie).
Dziś biegałem sobie z ta Lancą i gdy brałem na siebie 12 mobów (3 grupy po 4 moby kazda) nie było najmniejszczego problemu przy 16 mobach (4 grupy) już gorzej ale i tak niezle. Tyle tylko ze przy takiej ilości to ja potrzebuje sporego leczenia albo własnie dmg, żeby się samemu VR'em leczyć. Więc generalnie wolę wiekszy dmg i mniejsze grupy mobów. Tym bardziej że w katakumbach już sobie nie pozwolę na pullowanie więcej niż 10 mobów z HP x4.

Nie wydaje mi się abym na tym poziomie mógł sobie pozwolić na zmniejszanie dmg gdzie wszyscy idą w górę ( i gdy to ja będe jedynym DD - bo mocno myślę o duo przez najbliższych kilka lev. - a w regulkar party wide mi nie potrzebne wogole, a wręcz będzie przeszkadzać).

Ponadto nie widzę sensu brania crit. stun bo on nic nie wnosi - szybciej mobów nie będę zabijał a healera i tak potrzbuje więc na grzyba mi takie SA? A tak z Anger mam namiastkę A grade'owej broni (jak się nie sprawdzi to pozbędę sie SA i tyle - albo inaczej sprzedam pozniej Lance po cenie czystej)

PS. Ale ja jestem gruby ^^


_________________
Sylvian's Chronicles
Beta Counters »
Obrazek

*

Posty: 6032
Dołączył(a): 13.11.2001
Offline
PostNapisane: 2 wrz 2005, 21:58 
Cytuj  
Poziomka napisał(a):
gruby a nie lepiej opchnac lance za okolo 28m..i kupic orcish pole axe taka jak ja mialem tyle ze np +6 ?

co z tego ze mniejszy dmg o kilka pkt..ale za to masz wideblow...


IMHO nie ma sensu - critical to rownie dobry SA jak wideblow.
Szansa jest mala (ok. 12% PRZY KAZDYM KRYTYKU) ale jak ktos pisal dziala na wszystkie moby czyli im wiecej bijesz na raz, tym wieksza szansa na criticala i co za tym idzie na odpalenie SA - ja bym nie kombinowal z orcish ktora dopiero przy +8 ma takie pattack jak +3 lance a kosztuje chore pieniadze.

Z jednego tylko trzeba sobie zdac sprawe - ze sciagajac moby "do rogu" nie da sie i tak walic wszystkich na raz bo niektore "nachodza na gracza" wtedy (testowalem sciagajac po 5-8 mobow i zawsze 1-2 mi sie zle ustawialy)... ale jest to do dopracowania (generalnei opanowanie polearmu zajmuje troche czasu ale po 2-3 zmianiach pozycji zawsze zlapiesz wszystkie moby w zasieg nawet bez wideblow).

Co do pozostalych SA.

Longblow przydaje sie tylko w duzej pole party - grajac z 3+ grubymi orkami/dorfami nie da sie ustawic tak zeby kazdy walil kazdego moba chyba wlasnie ze ma longblow (on sie wtedy bardziej przydawal niz wideblow). Ale w takich party zazwyczaj wszyscy chca ludzi z critical SA bo wtedy jest szansa trzymania mobow praktycznie 80% w stunie.

Anger natomiast jest TOTALNIE unslees przy broni powyzej B grade.
On dodawal o ile pamietam nie do bazowego pattack broni te 30 tylko do overal pattack.
Na moim dorfie dawalo to MNIEJ niz podniesienie STR o 1 (STR mi podnosilo o 32 a anger o 30) a powodowalo strate 600+ HP (-1 con ok 130 HP).
IMHO to SA jest zupelnie chybione tak samo jak Empower dla Homunkulusa.

Sylvian napisał(a):
Ponadto nie widzę sensu brania crit. stun bo on nic nie wnosi - szybciej mobów nie będę zabijał a healera i tak potrzbuje więc na grzyba mi takie SA? A tak z Anger mam namiastkę A grade'owej broni (jak się nie sprawdzi to pozbędę sie SA i tyle - albo inaczej sprzedam pozniej Lance po cenie czystej)


Wnosi.
Nawet maja healera na walkerze z opcja "autosleep" bedziesz mial coraz wieksze problemy z biciem wielu mobow na raz - po prostu healer nie bedzie wyrabial z mana.
Ja mam zalozone na healera +4MEN i mimo to w dungach na 63 bije 3-4 green/white moby na raz bo inaczej musze miec down na MP healera.
Jesli cos redukuje dmg ktore TY ZBIERASZ to praktycznie to samo jakbys szybciej zabijal (taki sam efekt masz - ze healer za Toba "nadaza").


_________________
Jestem fanem PiS (Piachów i Szutrów)

*

Posty: 6032
Dołączył(a): 13.11.2001
Offline
PostNapisane: 2 wrz 2005, 22:08 
Cytuj  
Razparuk napisał(a):
Kajam sie......
PS. Na miescie?.....czemu nie? Tylko kuffa daleko Poznań od Krakowa. Poza tym nie robie flame-Karol 66 zapomniał otworzyć nasz boski temat- miał być zablokowany na PARĘ GODZIN!..aaaaaaaa. Sylvian chyba jednak otrzymałes odpowiedź na swoje pytanie.
PSS. To w koncu kto w tym klanie rządzi, rozdaje karty, przyjmuje, wywala i pierniczy głupoty?


Sorka - nie wiem why ale ja ten topic ciagle widzialem jako odblokowany (ikonka) - musialem dopiero w niego wejsc i wtedy zamiast opcji zablokuj mialem odblokuj.

Anyway - nie jest to zaproszenie do flames :D


_________________
Jestem fanem PiS (Piachów i Szutrów)

*****

Posty: 2204
Dołączył(a): 10.07.2004
Offline
PostNapisane: 2 wrz 2005, 22:23 
Cytuj  
Hmm co do leczenia - to w katakumbach z marniutkim VR1 brałem na siebie 5-8 mobów i leczył mnie co dwa pulle... prophet (właściewie to siedział na dupie i się nudził... bo poza wiekszymi pullami ubytek zdrówka był rzędu 100-200 hp a czasem na plus nawet wychodzilem).
Tyle że z założonym tatoo +4Str. Dlatego jakoś ten crit. stun zupełnie mi się nie podoba

Tak czy siak dzięki za wasze uwagi. Jeszcze postaram się pożyczyć pole z crit.stunem i anger i porównam sobie. (a znając życie jak zarobię parę mln zaryzykuję to cholerne anger ^^).


_________________
Sylvian's Chronicles
Beta Counters »
Obrazek

*

Posty: 6032
Dołączył(a): 13.11.2001
Offline
PostNapisane: 2 wrz 2005, 22:30 
Cytuj  
Sylvian napisał(a):
Hmm co do leczenia - to w katakumbach z marniutkim VR1 brałem na siebie 5-8 mobów i leczył mnie co dwa pulle... prophet (właściewie to siedział na dupie i się nudził... bo poza wiekszymi pullami ubytek zdrówka był rzędu 100-200 hp a czasem na plus nawet wychodzilem).
Tyle że z założonym tatoo +4Str. Dlatego jakoś ten crit. stun zupełnie mi się nie podoba

Tak czy siak dzięki za wasze uwagi. Jeszcze postaram się pożyczyć pole z crit.stunem i anger i porównam sobie. (a znając życie jak zarobię parę mln zaryzykuję to cholerne anger ^^).


Nie za bardzo kumam jakim sposobem miales VR jesli grales razem z prophetem?
Anyway - Ja mam +7 STR, ponad 700 pattack, VR3, Focus3, Haste1 (potion) i spamujac SS spokojnie moge bic 3-4 na raz zeby sie healer nie meczyl - powyzej juz jest ubytek many odczuwalny.

Liczy sie tez szybkosc pulowania mysle, Twoj level, level mobow etc - pozniej bedziesz mial pewnie gorzej :)
Na 63 jak mowilem wale moby 58-60 lev 4x HP i praktycznie uzyskuje otymalna predkosc pulujac na zmiane z jednego duzego pokoju i jednego malego (staje miedzy nimi).
Nie mam takiego momentu zeby mobow nie bylo ale one tez na mnie nie czekaja :D

A co do anger sure - wydaj kase to potem z detalami nam opiszesz dlaczego to gowniane SA ;)


_________________
Jestem fanem PiS (Piachów i Szutrów)

***

Posty: 687
Dołączył(a): 28.05.2004
Offline
PostNapisane: 2 wrz 2005, 22:33 
Cytuj  
Razparuk napisał(a):
Jak jeszcze Per-Aa nie dąsał się to mnie lvlował swoim charem .


Podejrzewam ze wlasnie o takie niby prywatne wycieczki mu chodzi.

Nie wystarczyloby: "Per-Aa lewelowal mnie swoim charem..."

Chlopaki (prosba do obu) skonczcie robic sobie "kolo piora" w wiekszosci watkow plz. To do niczego dobrego nie prowadzi.
Nie oczekuje komentarzy - po prostu to przetrawcie i nie odpisujcie w tym topicu.

Zeby byc w zgodzie z tematem to potrzebuje z Sylvem wylevelowac mojego DA i ostatnio padla propozycja zebym kupil sobie tez pole i zebysmy latali w okolicach oren i bili grupowe moby. Co o tym myslicie ??? Jak DA sobie radzi z Pole - sprawdzal ktos ??


_________________
Obrazek
"Gi wo mite sezaru wa yu nakinaru"
"To see what is right and not do it proves the desire of courage"

*****

Posty: 2204
Dołączył(a): 10.07.2004
Offline
PostNapisane: 2 wrz 2005, 22:44 
Cytuj  
Karol66 napisał(a):
Nie za bardzo kumam jakim sposobem miales VR jesli grales razem z prophetem?
Anyway - Ja mam +7 STR, ponad 700 pattack, VR3, Focus3, Haste1 (potion) i spamujac SS spokojnie moge bic 3-4 na raz zeby sie healer nie meczyl - powyzej juz jest ubytek many odczuwalny.

VR1 miałem ze swojego alt'a SE, który grzecznie siedział sobie w korytarzu :) Bez VR to była porażka - prophet 51 nie wyrabiał z maną niestety, z kolei z VR nie był mi praktycznie potrzebny healer. W szczytowym okresie pullowałem moby z dwóch dużych pokoi na zmianę i czasem z 1 mniejszego (tyle, ze tamte już physical resistance :/). Więc to właśnie na nie był mi healer potrzebny.


_________________
Sylvian's Chronicles
Beta Counters »
Obrazek

*

Posty: 6032
Dołączył(a): 13.11.2001
Offline
PostNapisane: 2 wrz 2005, 22:47 
Cytuj  
Sylvian napisał(a):
z kolei z VR nie był mi praktycznie potrzebny healer


Carpe Diem ;)


_________________
Jestem fanem PiS (Piachów i Szutrów)

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 26 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.