mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ] 
Autor Wiadomość
*****

Posty: 2204
Dołączył(a): 10.07.2004
Offline
PostNapisane: 3 sie 2005, 16:57 
Cytuj  
No więc mam do was takie oto pytanie: jakiej aplikacji/portalu/bazy danych brakuje community L2?
O ile baz z dropami/mobami/itemami jest dość sporo (brakuje contentu pod C3 głównie jeśli chopdzi o dropy/spoile ale to osobny temat) to zastanawiam się co by jeszcze można napisać a było by przydatne?

Jeśli macie jakieś przemyślenia, sugestie to piszczie śmiało.

PS.
Zacząłem pisać profiler postaci z generatorem forumowych sigów. Jak prace nabiorą bardziej wymiernego kształtu wykupię hosting i pewnie wystawie to na świat (o ile uda mi się osiągnąć główne założenia - a niestety wolnego czasu na pisanie takich rzeczy mam mało).
Stąd wogóle moje pytanie - bo zastanwiam się co by się przydało graczom L2.


_________________
Sylvian's Chronicles
Beta Counters »
Obrazek

*****

Posty: 2204
Dołączył(a): 10.07.2004
Offline
PostNapisane: 11 sie 2005, 13:48 
Cytuj  
No panowie ruszcie czaszkami...


_________________
Sylvian's Chronicles
Beta Counters »
Obrazek

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2739
Dołączył(a): 20.06.2004
Offline
PostNapisane: 11 sie 2005, 15:05 
Cytuj  
Sylvian w sumie niczego nie brakuje :>

Wszystko jest dostepne na 1 lub na kilku forach..czy jest sens skladac najbardziej potrzebne informacje na 1 stronie..teraz gdy sporo osob wie co i jak - nie wiem...

To moze byloby i dobre ale na poczatku przygod z l2...

*****

Posty: 2204
Dołączył(a): 10.07.2004
Offline
PostNapisane: 11 sie 2005, 20:04 
Cytuj  
Poziomka napisał(a):
Sylvian w sumie niczego nie brakuje :>

Wszystko jest dostepne na 1 lub na kilku forach..czy jest sens skladac najbardziej potrzebne informacje na 1 stronie..teraz gdy sporo osob wie co i jak - nie wiem...

To moze byloby i dobre ale na poczatku przygod z l2...

Mnie chodziło tylko o to czego brakuje albo co by było przydatne. Bo też nie widzę sensu powielania tego co już istnieje i ma się 'dobrze' :P


_________________
Sylvian's Chronicles
Beta Counters »
Obrazek

*

Posty: 6032
Dołączył(a): 13.11.2001
Offline
PostNapisane: 11 sie 2005, 20:46 
Cytuj  
Brakuje infa o gildiach.
W innych gierkach byly dostepne przez WWW statystyki danych gildii, ilosc playerow, alliance etc.


_________________
Jestem fanem PiS (Piachów i Szutrów)

*****

Posty: 2204
Dołączył(a): 10.07.2004
Offline
PostNapisane: 11 sie 2005, 23:36 
Cytuj  
Karol66 napisał(a):
Brakuje infa o gildiach.
W innych gierkach byly dostepne przez WWW statystyki danych gildii, ilosc playerow, alliance etc.

Fakt ale to chyba przypadłość koreański edveloperów wogóle... :/
To akurat powinno dać się rozwiązać - zależy tylko od samych ludzi aby wyrazili chęć ;)


_________________
Sylvian's Chronicles
Beta Counters »
Obrazek

***

Posty: 909
Dołączył(a): 8.04.2004
Offline
PostNapisane: 12 sie 2005, 09:41 
Cytuj  
Poziomka napisał(a):
Sylvian w sumie niczego nie brakuje :>

Wszystko jest dostepne na 1 lub na kilku forach..czy jest sens skladac najbardziej potrzebne informacje na 1 stronie..teraz gdy sporo osob wie co i jak - nie wiem...

To moze byloby i dobre ale na poczatku przygod z l2...


Wbrew pozorom brakuje. Bo te dane są rozproszone.
Wypadałoby te wszystkie informacje zebrać w jednym miejscu.
Ale to praca nie dla jednej osoby, a raczej dla wielu.
I tej pracy byłoby naprawdę dużo.

Ostatnio szukałem wszystkich mozliwych informacji o queście Coin of Magic.
A na tym queście naprawdę da się zarobić kupę kasy.
W szczególności, że na wyższych levelach da się go połączyć z robienem innych questów.
I w ten sposób można zdoby wszystkie składniki do craftowania broni A grade. :P
I przyznam się szczerze, że zajęło mi to mnóstwo czasu.
Że nie wspomnę o questach na zmianę profesji.
Dane z C1 i C2 są nieaktualne, a informacje o zmianach/poprawkach wprowadzony przez developerów nie jest tak łatwo znaleźć.

**

Posty: 275
Dołączył(a): 7.08.2004
Offline
PostNapisane: 13 sie 2005, 05:58 
Cytuj  
zaktualizowany quest Coin of Magic bodajze wklejalem na www.lionna.com do questow

Ja staram sie z Rel'em cos sklecic ale po polsku niestety czasu brakuje bo wolny czas sie na gre przeznacza raczej :]

****

Posty: 1046
Dołączył(a): 28.04.2004
Offline
PostNapisane: 15 sie 2005, 07:12 
Cytuj  
Ja ostatnio zbieram informacje o mobach: HP, EXP, LVL, localisation. Obecnie mam około 200 pozycji. A tych co pamiętają moje poprzednie dywagacje mogę poinformować, że trochę się zmieniło...


_________________
Arletta Dreadnought 79 @ Naia (currently suspended)

*****

Posty: 2204
Dołączył(a): 10.07.2004
Offline
PostNapisane: 17 sie 2005, 14:09 
Cytuj  
OK, jako, że mam chwilkę czasu 'pochwalę' się moimi dokonaniami.

Lineage ][ Profiler
Features:
- tworzenie profili waszych postaci z L2 (z możliwością ukrywania konkretnych cech czy wyposarzenia przez innymi)
- dynamiczny generator sygnatur forumowych (coś jak xfire z mojego podpisu), z możliwością własnego konfigurowania rozmieszczenia poszczególnych elementów
- ladder (postaci/klanów/alliance'ów)

Poniżej 2 pierwsze screeny (zaznaczam, że bardzo wstępne) - do tej pory całość śmigała w postaci czystko tekstowej (pomijając ikony itemów), dopiero jestem na etapie dodawania grafiki.

1) Tworzenie konta
Obrazek

2) Tworzenie profilu postaci
...hmm coś się imageshack powiesił więc drugi zamieszczę później.


_________________
Sylvian's Chronicles
Beta Counters »
Obrazek

*

Posty: 6032
Dołączył(a): 13.11.2001
Offline
PostNapisane: 17 sie 2005, 15:31 
Cytuj  
arkadek napisał(a):
Ja ostatnio zbieram informacje o mobach: HP, EXP, LVL, localisation. Obecnie mam około 200 pozycji. A tych co pamiętają moje poprzednie dywagacje mogę poinformować, że trochę się zmieniło...


Tez cos takiego robilem ale odpuscilem z jednego zasadniczego powodu - HP moba nie jest jedynym wyznacznikiem tego jak latwo go zabic :(
Sa moby ktore maja sporo HP ale np. niskie pdef ZNACZACO lub z jakiegos powodu ciezko je trafic (wieksze evade?) - anyway roznia sie parametrami ktorych nie wyciagniesz z gry.
Pomijam juz takie drobiazgi jak specjalne powery mobow typu stun, poisson, bleed, kasowanie buffow etc, ich social, szybkosc poruszania sie (co moze byc przydatne dla klas z ranged attack), i wielkosc zadawanego dmg (bo tu tez mob na tym samym lev potrafi sie mocno roznic).

Anyway - po paru probach odpuscilem sobie "matematyczne" szukanie najbardziej wrazliwych mobow i po prostu zaczalem levelowac tam gdzie mi sie "wydawalo" ze jest najlepiej grac moja postacia :)


_________________
Jestem fanem PiS (Piachów i Szutrów)

****

Posty: 1046
Dołączył(a): 28.04.2004
Offline
PostNapisane: 17 sie 2005, 17:49 
Cytuj  
Karol66 napisał(a):
arkadek napisał(a):
Ja ostatnio zbieram informacje o mobach: HP, EXP, LVL, localisation. Obecnie mam około 200 pozycji. A tych co pamiętają moje poprzednie dywagacje mogę poinformować, że trochę się zmieniło...


Tez cos takiego robilem ale odpuscilem z jednego zasadniczego powodu - HP moba nie jest jedynym wyznacznikiem tego jak latwo go zabic :(
Sa moby ktore maja sporo HP ale np. niskie pdef ZNACZACO lub z jakiegos powodu ciezko je trafic (wieksze evade?) - anyway roznia sie parametrami ktorych nie wyciagniesz z gry.
Pomijam juz takie drobiazgi jak specjalne powery mobow typu stun, poisson, bleed, kasowanie buffow etc, ich social, szybkosc poruszania sie (co moze byc przydatne dla klas z ranged attack), i wielkosc zadawanego dmg (bo tu tez mob na tym samym lev potrafi sie mocno roznic).

Anyway - po paru probach odpuscilem sobie "matematyczne" szukanie najbardziej wrazliwych mobow i po prostu zaczalem levelowac tam gdzie mi sie "wydawalo" ze jest najlepiej grac moja postacia :)

eee... z pewnych wzgledów... nie dodawałem tych extra informacji o wrażliwościach mobów. Wiem, że powinnem ale wymagałoby to zbyt dużo zabawy. I dałem sobie siana.


_________________
Arletta Dreadnought 79 @ Naia (currently suspended)

*****

Posty: 2204
Dołączył(a): 10.07.2004
Offline
PostNapisane: 12 wrz 2005, 13:26 
Cytuj  
Mam kurcze mały problem do zgryzienia w związku z moim L2Profilerem, którego namiętnie piszę od jakiegoś czasu. Mianowicie nie bardzo wiem jak rozwiązać wprowadzanie informacji dotyczacych clanu/alliance.

Wygląda to tak, że generalnie każda postać jak wiadomo może należeć do 1 klanu i ew. alliance i tu pojawia się problem. Z aplikacji nie będzie przecież korzystać 100% ludzi grających w L2, więc IMO nie zawsze osoba wpisująca informacje o klanie/ally jest jej założycielem. I nie wiem czy pozwolić wszystkim użytkownikom na stworzenie/usunięcie klanu/ally czy też nie.

Wariant 1) każdy może wpisać informacje o klanie:
+ każdy może dopisać klan, dzięki czemu szybciej powstanie pełne odzwierciedlenie stuktury klanów na poszczególnych serwerach
- każdy może usunąć klan (np. ktos nie lubi klanu X i bach usuwa go z listy)

Wariant 2) osoba wpisująca/tworząca dane o klanie uznawana jest za jej clan leadera:
+ nikt nie nabruzdzi innym
- jako CL będzie widniało imie osoby nie koniecznie będącej jej faktycznym liderem
- gdy taki CL przestanie używać aplikacji a klan/ally się rozleci nikt nie będzie mógł tego zmienić za niego

---------------

Wariant 3 do jakiego się skłaniam to połaczenie obu:
Czyli osoba dodająca klan wpisuje nick lidera (nieważne czy to jest jej nick czy kogoś innego) i jest on tylko opisem, ale utworzony w ten sposób clan może modyfikować tylko on (tzn. jego opis itp.)
+ każdy może dodać informacje o klanie
+ nikt nie nabruzdzi innym
- wciąż pozostaje problem z usunięciem klanu gdy os. zakładająca przestanie kozystać z aplikacji i nie uaktualni wpisu.

Także jeśli macie jakieś sugestie please piszcie.


_________________
Sylvian's Chronicles
Beta Counters »
Obrazek

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.