mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość

Posty: 3
Dołączył(a): 26.01.2006
Offline
PostNapisane: 26 sty 2006, 15:51 
Cytuj  
Witajcie :)

Pograłem troche w l2 na "piratach", spodobało mi sie i biore sie do "prawdziwego grania" Jezeli można pare pytan dla Weteranów akurat zanim dostane przesylke ;)

Szukałem długo, ale na forum brak prawie informacji i komentarzy o elfie wojowniku (docelowo Temple Knight).
Gra ktos nim? Na sucho porównując go z innymi klasami wydaje sie słaby (zero prawie specjalnych atakow itp), ciemny elf tutaj sie wydaje lepszy ale wygląd mnie jakoś odstrasza, ludzie tez nie pasuja mi:D.

Wiec pytanie - opłaca sie grac TK? Czy to bedze tylko zmarnowany czas w ktorym stworze kiepską postac (w porównaniu do innych:). Duża daja cubic'y TK? do czego przydaje sie skill charm (na piratach nie działało :D. I ostatnie pytanie jak duzo da mi tarcza, czy lepiej zainwestowac w 2x miecze...

jak ktos moze doradzic/pomoc to bede wdzieczny :)

*****

Posty: 2204
Dołączył(a): 10.07.2004
Offline
PostNapisane: 26 sty 2006, 16:00 
Cytuj  
Najsłabszy z tanków i nikt z polaków chyba nim nie gra.
Ogólnie jak to tank za dużo nie różni się od pozostałych (tyle, że na niższych levelach masz self heal co pomaga znaczaco).

PS. Tank = tarcza (choć do 40 spokojnie mozna bez niej latać to później staje się to abstrakcyjne nieco żeby pozbywać się swojej najwiekszej broni :P).

Charm to przeciwność agression - sprawia, że na agro liście moba spadasz na dalsze pozycje - czyli szybciej zaatakuje innego gracza niż ciebie (ew. zmieni cel ataku).


_________________
Sylvian's Chronicles
Beta Counters »
Obrazek

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2739
Dołączył(a): 20.06.2004
Offline
PostNapisane: 26 sty 2006, 16:05 
Cytuj  
jesli juz koniecznie chcesz grac tankiem , to jedyny sluszny , wedlug mnie Tank to SK
Zreszta najlepiej popatrz na skile w c1 c2 c3 i skile z c4..porownaj i sam ocen co jest dobre i czy w przyszlosci (c4) sa szanse na polepszenie ..

**

Posty: 439
Dołączył(a): 27.04.2005
Offline
PostNapisane: 26 sty 2006, 16:10 
Cytuj  
Sylvian napisał(a):
Najsłabszy z tanków i nikt z polaków chyba nim nie gra.
Ogólnie jak to tank za dużo nie różni się od pozostałych (tyle, że na niższych levelach masz self heal co pomaga znaczaco).

PS. Tank = tarcza (choć do 40 spokojnie mozna bez niej latać to później staje się to abstrakcyjne nieco żeby pozbywać się swojej najwiekszej broni :P).

Charm to przeciwność agression - sprawia, że na agro liście moba spadasz na dalsze pozycje - czyli szybciej zaatakuje innego gracza niż ciebie (ew. zmieni cel ataku).


huh huh sylvian tu sie z toba nie zgodze ! jezeli chodzi o tanka to TK ma w sumie wszystko co potrzeba tankowi najlepsze ! [oprocz ilosci zycia bo DA czy Paladyn maja wiecej CON]
wiec zaczac trzeba by od tego ze TK jako elf ma bazowo najwiecej DEX'a czytaj najwiekszy speed atak ,speed poruszania sie, atak speed ,def ,evasion[to raczej malo istotne:P] ,no i co najwazniejsze shiled defens rate ^^.
jesli chodzi o cubici ten do leczenie jest od biedy nawet przydatny ale ten atakujacy to wogole mozna by sobie odpuscic :P
jezeli chodzi o tankowanie osobiscie uwazam ze TK jest najelpszym tankiem ze wzgledu wlasnie na def shield block i speed biegania [moze robic np trainy^^] do tego trzeba by dodac ze TK ma rowniez najlepszego mdefa w grze z posrod wszystkich tankow poprostu ta postac w porownaniu do DA czy SK jest malo ciekawa a szczerze to wogole jest do dupy jezlie chodzi o asepkt pvp jest rowniez o niebo ciezsza w lvlowaniu niz SK czy DA a to za sprawa braku przede wszystkim life draina i tym ze ma najmniej strg czy poprostu najlsabiej bije :| wiec idzie to strasznie wolno ale jak kazdy tank to postac przede wszystkim do solowania osobscie polecam ta postac ale ja bym nia nie gral :D :P

reasumujac : jesli chodzi o statystyki najlepszy tank
jezeli zas chodzi o dodatki jak cubici czy tez stun shield pantera jest najslabszy przebijaja go SK i DA
w pvp najslabszy ze wszystkich :P

Poziomka napisał(a):
jesli juz koniecznie chcesz grac tankiem , to jedyny sluszny , wedlug mnie Tank to SK
Zreszta najlepiej popatrz na skile w c1 c2 c3 i skile z c4..porownaj i sam ocen co jest dobre i czy w przyszlosci (c4) sa szanse na polepszenie ..


ja bede wdzieczny za linka do skilli C4 bo jeszcze nie mialem okazji poogladac ^^ tyvm


_________________
Obrazek

TheDoda is back - BARTZ :D

*****

Posty: 2004
Dołączył(a): 29.03.2004
Offline
PostNapisane: 26 sty 2006, 16:36 
Cytuj  
TK jest chyba najbardziej poszukiwanym tankiem w aoe party.


_________________
Bishop - Teon

***

Posty: 519
Dołączył(a): 22.07.2005
Offline
PostNapisane: 26 sty 2006, 16:55 
Cytuj  
Do AoE TK rox, PvP jest do dupy. Nietsty.


_________________
Tavael- Sword Muse- Lionna
Clan Insomnia
SM 77/59 lvl Necro

*****

Posty: 2204
Dołączył(a): 10.07.2004
Offline
PostNapisane: 26 sty 2006, 21:29 
Cytuj  
LOL ładnie przypierdzieliliści nie ma co.
Różnie między tankami nie są jakieś kolosalne ale jednak są.

Dla taka DEX nie jest tak istatny jak CON - jedyne co ze sobą niesie to szanse na blok, bo ani szybkość biegania ani criticale nie są dla tanków priorytetem. Zresztą statystyki to rzecz płynna - można sobie tatuażami manipulować nimi, za to skillami już nie.

I faktycznie dla takiego pole party TK to super sparwa, ale poza tym SK, DA i Paladyn (no tu się możn kłucić) pożerają go na miejscu.

Sernik broń boże nie próbuję cię odwieść od TK po prostu nie zgadzam się z częścią tego co tu koledzy powyżej napisali.


_________________
Sylvian's Chronicles
Beta Counters »
Obrazek


Posty: 3
Dołączył(a): 26.01.2006
Offline
PostNapisane: 26 sty 2006, 21:58 
Cytuj  
Dziekuje wszystkim za rady i cenne informacje :)
chyba jednak zrezygnuje z ukochanego elfika. Ciemny dziwnie biega i zbroji na nim nie widac tak fajnie jak na innych.
Jak nie elf to zostaje DA. Ten chyba lepszy o ile patrzec na suchą liste skilli ze oficjalnej strony.
W klasyczne RPG na zywo gram elfem, wiec mam sentyment ;)

Wie ktos może czy skile z zestawienia na oficjalnej strony gry sa juz C4 (www.lineage2.com) czy jeszcze nie?

Jeszcze raz dzieki :)

***

Posty: 687
Dołączył(a): 28.05.2004
Offline
PostNapisane: 26 sty 2006, 22:43 
Cytuj  
Skoro jestes zdecydowany na tanka i wybrales DA to nie bedziesz zalowal :)
Choc najbardziej wkurzajace jest jego powolne przemieszczanie sie :)

Jako tank sprawuje sie super a i PVP potrafi zablysnac :)


_________________
Obrazek
"Gi wo mite sezaru wa yu nakinaru"
"To see what is right and not do it proves the desire of courage"


Posty: 3
Dołączył(a): 26.01.2006
Offline
PostNapisane: 26 sty 2006, 22:52 
Cytuj  
podobno tank jest dobry do samotnej gry, nie wiem ile w tym prawdy ale jako samotnikowi bedzie mi sie nim chyba dosyc wygodnie samotnie grało :)

**

Posty: 439
Dołączył(a): 27.04.2005
Offline
PostNapisane: 26 sty 2006, 23:26 
Cytuj  
Strzala napisał(a):
Skoro jestes zdecydowany na tanka i wybrales DA to nie bedziesz zalowal :)
Choc najbardziej wkurzajace jest jego powolne przemieszczanie sie :)

Jako tank sprawuje sie super a i PVP potrafi zablysnac :)


gorzej jak w c4 wejdzie dluzszy cast na pantere :P i oczywiscie ten majestic z resem na stuna :P ja osobiscie ci radze zrobic SK moim skromnym zdaniem jest latwiejszy w lvlowaniu i w pvp nie wiem czy nie lepszy od DA ^^ a napewno jest ciekwasza postacia ze wzgledu na skille jakie posiada + cubici [hex drain freezing stirk powerbrake] takie tam :P ulatwiajace gre ^^ da to w sumie stun shield + drain ...


_________________
Obrazek

TheDoda is back - BARTZ :D

*

Posty: 6032
Dołączył(a): 13.11.2001
Offline
PostNapisane: 27 sty 2006, 00:43 
Cytuj  
sernik napisał(a):
podobno tank jest dobry do samotnej gry, nie wiem ile w tym prawdy ale jako samotnikowi bedzie mi sie nim chyba dosyc wygodnie samotnie grało :)


Nie jest dobry do solo gry.
Tez tak myslalem polecajac kumplowi DA (zalozenie mialo byc takie ze zaczyna walke drainem HP a konczy corpse life drain i na low mobach nie ma downu) ale to bzdura.
IMHO zdecydowanie najlepiej do solo nadaja sie summonerzy a poza tym maja taki bonus ze ekwipunek nie jest dla nich az tak wazny bo walcza glownie petem no i nie zuzywaja az tyle SSow.

Wydaje mi sie ze kazda inna opcje cie znudzi (dlugie resty) jesli planujes grac solo.

Jesli nie przeszkadza Ci ze Twoje summony wygladaja jak pokemony a i przy okazji lubisz "tankowac" to mozesz sobie wybrac warlocka.

Jesli chcesz miec "half maga/half summonera" to nekromante.

Jesli chcialbys glownie sterowac summonami to wez ktoregos z 2 pozostalych summonerow ktorego pety maja AE attack - dosc ciekawe sie gra solo jesli zabijasz po kilka(nascie) mobow na raz.


sernik napisał(a):
Wie ktos może czy skile z zestawienia na oficjalnej strony gry sa juz C4 (www.lineage2.com) czy jeszcze nie?


Z tego co pamietam to w new player => races... sa opisane tylko skile C3.
W C4 dochodza chyba glownie skile dla summonerow (po 2-4 dla kazdego) a dla innych postaci sa skile z "trzeciego transferu postaci" ale tym bym sie nie przejmowal bo na 90% nigdy nie dojdziesz do takiego poziomu zeby je miec ;)


_________________
Jestem fanem PiS (Piachów i Szutrów)


Posty: 28
Dołączył(a): 30.12.2005
Offline
PostNapisane: 27 sty 2006, 00:53 
Cytuj  
Cytuj:
gorzej jak w c4 wejdzie dluzszy cast na pantere i oczywiscie ten majestic z resem na stuna ja osobiscie ci radze zrobic SK moim skromnym zdaniem jest latwiejszy w lvlowaniu i w pvp nie wiem czy nie lepszy od DA ^^ a napewno jest ciekwasza postacia ze wzgledu na skille jakie posiada + cubici [hex drain freezing stirk powerbrake] takie tam ulatwiajace gre ^^ da to w sumie stun shield + drain ...

Co do pvp to ja właśnie słyszałem że SK jest trudniejszy i bardziej wymagający, ale dobrze prowadzony jest zdecydowanie mocniejszy od DA. Jeżeli da radę zabić mu panterę, lub uniemożliwić mu przywołanie tejże, to praktycznie wygrał, bo bez pantery DA może jedynie drainem i stunami męczyć. Nie to żeby Avenger był słaby, ma parę ciekawych umiejętności (Harmstring, Corpse Plague, Drain i oczywiście Shield Stun) i w pvp może zaskoczyć, ale gra nim faktycznie jest dość monotonna, zwłaszcza pve.


_________________
L2 - Phantom Summoner 4x - Lionna
---
Errors has been made.
Others will be blamed.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2739
Dołączył(a): 20.06.2004
Offline
PostNapisane: 27 sty 2006, 04:45 
Cytuj  
http://www.l2guru.com/forum/showthread.php?t=16892
Tu znalazlem jakis watek odnosnie SK i TK moze cos wartosciowego znajdziesz tam...wbrew pozorm ludzie czasem potrafia napisac cos w miare madrego bez ciaglego flame'owania

*****

Posty: 2945
Dołączył(a): 17.06.2005
Offline
PostNapisane: 27 sty 2006, 05:13 
Cytuj  
Hm co wy wiecie o tankach ^.^
Mam DA 57 i bardzo długo biegałem w party z SK (który teraz jest 58 ) więc może się wypowiem ^^
Tank jest swietny do gry solo, malo odpoczywa (jesli wogole lol), ale bez miecza z focusem mozna sie załamać jeśli chodzi o damage output.... po prostu wolno sie zabija :/ DA ma niski downtime dzieki stunowi, SK dzieki dwóm drainom... "Świetny" w tym przypadku oznacza że bardzo dobrze sobie sam radzi, nie ginie jak mobkom za często stun zaczyna wchodzić... po prostu jest twardy i długo może bić... Do tego UD się bardzo przydaje do bicia minibossów (do tej pory mój DA nie miałby problemów z jasnoczerwonymi minibossami).
Ogólne wrażenie porównując DA i SK w solo - imo SK lepiej się expi (szybciej :P)... Cubiki nie zjadają expa, mają dosyć porządnego draina, sam drain SK jest lepszy (wyzszy INT), SK ma wiecej STR, DEX, hexa... Po prostu Damage output SK jest dużo wyższy...
Gra DA opiera się na bieganiu od mobka do mobka, używając jedynie dwóch skilli - drain i stun shield. Pantera zjada za dużo expa żeby mogła coś przyspieszyć (w c4 to się zmieni - będzie mogła używać SS i zabierze 15% expa (nie 30), poza tym DA dostanie na 78 całkiem niezłego skilla - Cancel+debuff w jednym x)
Jeśli chodzi o pvp to sprawa na pewno jest dyskusyjna =P
DA przy każdej kronice dostawał nerfa (z c4 jest tak samo), kiedyś wystarczyło dobiec i chain stun załatwiał sprawę (no ale trzeba było dobiec.. teraz nie dość że dobiec ciężko to jeszcze okładanie przeciwnika przerywa stuna) w c4 recast pantery wyniesie 15 sekund, czyli za długo żeby móc puścić stuna i przywołać spokojnie panterę... nie wiem czy SS-y dla pantery są w stanie to zrównoważyć (wątpię). Niby jest Hamstring, ale on ciężko wchodzi, SR czasem zdąży zaciukać DA zanim mu wogóle hamstring wejdzie (a pewnie sam wcześniej zarobi Entangle'a).. Jedynie stun i pantera znacznie utrudniają przeciwnikom życie...
SK ma Lightning Strike'a ("I win" skill, dobrze że słabo wchodzi =P), dwa drainy, Freezing strike, hex, power break, guard stance, kubiki, STING... Jest w czym wybierać x)
Przy tym wszystkim wydaje mi się, że SK jest bardziej uniwersalny do pvp...
Imho do party też bardziej przydatny - tylko dlatego że ma hexa, który całkiem ładnie wchodzi jak się używa miecza dla magów =P

A jeśli chodzi o wygląd to rzeczywiście mimo wszystko DA się moim zdaniem lepiej prezentuje od SK :D

Jak zrobie moim SR 61 i będzie już C4 to dopiero zobaczę jak się sprawuje ta panterka z SS :> Zresztą, dopiero teraz mam kasę żeby kupić mojemu DA Damascusa z focusem =P


_________________
¯\_(ツ)_/¯ rmk cat's dog on fire

*****

Posty: 2004
Dołączył(a): 29.03.2004
Offline
PostNapisane: 27 sty 2006, 06:10 
Cytuj  
poomo panteka w c4 bedze kosztowna. Wymaga C grade krysztalow i na 74lvl zjada 5ss.


_________________
Bishop - Teon

***

Posty: 687
Dołączył(a): 28.05.2004
Offline
PostNapisane: 27 sty 2006, 08:41 
Cytuj  
montezuma napisał(a):
poomo panteka w c4 bedze kosztowna. Wymaga C grade krysztalow i na 74lvl zjada 5ss.


i tak uzywasz jej w 90% tylko do PVP wiec koszta nie sa takie straszne.
Co do nerfowania DA to faktycznie w przypadku PVP wydluzenie czasu przywolania Pantery moze zabolec, choc tak na prawde to zadko kiedy jest czas i mana na jej ponowne przywolanie.
Zobaczymy jak to bedzie ale nie bedzie tak zle.

Co do solovania DA to nie jest tak tragicznie pod warunkiem ze uzywasz potionow podnoszacych attack speed no i jak pisal poma miecza z focusem.
Tank nie jest postacia do solowania z zalozenia wiec solo mu nie idzie za dobrze.

DA najlepiej gra sie w duecie z SE - wtedy praktycznie nie ma restow.
VR + buffy zwiekszajace crit pozwalaja ci nie siadac.
Ja sie tak bawie od 53 lev na grupowych mobach pod Oren.
Latam sobie z lanca (a DA nie ma pole mastery) i tluke grupka za grupka, (moby dla mnie chyba zolte albo teraz juz biale).
Nie majac buffera tez sobie tam radze, choc resty juz czestsze i to o wiele.


_________________
Obrazek
"Gi wo mite sezaru wa yu nakinaru"
"To see what is right and not do it proves the desire of courage"

*****

Posty: 2204
Dołączył(a): 10.07.2004
Offline
PostNapisane: 27 sty 2006, 10:22 
Cytuj  
Też mi nerf... zwiększyli dmg pantery praktycznie 2x poprzez możliwość używania SS'ów a jak Strzała wspomniał i tak żadko kiedy przywołuje się druga panterę podczas walki.

Druga sprawa, że TK spokojnie można solować do 40 levelu nie oglądając sie na nic. Duale + self-heal robią swoje (no oczywiście pod warunkiem, ze kogoś stać na topowy sprzęt na dzień dobry).


_________________
Sylvian's Chronicles
Beta Counters »
Obrazek

*****

Posty: 2945
Dołączył(a): 17.06.2005
Offline
PostNapisane: 27 sty 2006, 10:33 
Cytuj  
Sylvian napisał(a):
Też mi nerf... zwiększyli dmg pantery praktycznie 2x poprzez możliwość używania SS'ów a jak Strzała wspomniał i tak żadko kiedy przywołuje się druga panterę podczas walki.

Druga sprawa, że TK spokojnie można solować do 40 levelu nie oglądając sie na nic. Duale + self-heal robią swoje (no oczywiście pod warunkiem, ze kogoś stać na topowy sprzęt na dzień dobry).


Jak dla mnie nerf :/ wolałbym mieć jednak wybór czy przywołać panterę (bo mogę), czy nie.. Teraz go nie będzie :P

A jeśli chodzi o self-heala to i human knight go ma :)


_________________
¯\_(ツ)_/¯ rmk cat's dog on fire

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2739
Dołączył(a): 20.06.2004
Offline
PostNapisane: 27 sty 2006, 10:37 
Cytuj  
Jesli chodzi o self heala to ma go tez moj sps :) hehe

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.