mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18 ] 
Autor Wiadomość

Posty: 18
Dołączył(a): 17.02.2006
Offline
PostNapisane: 17 lut 2006, 20:25 
Cytuj  
Witam,
jestem zainteresowany dolaczeniem do spolecznosci graczy L2 :). Mam wiec pytanie do grajacych na retailu - jakie sa realne wymagania sprzetowe. Mam athlona 850, 384ram, fx5200 128bit szybciutki dysk i neo 512. Dodam, ze w czasach gdy bylem jeszcze na tyle glupi zeby grac na privach (gralem dosc krotko, ale jednak gralem) nie odczuwalem jakichs specjalnych lagow i zaciachow zwiazanych z wyswietlaniem grafy nie mialem(mialem je wtedy kiedy wszyscy). Mam wiec pytanie, czy moj sprzet uciagnalby L2 retail w czasie solowania, grania w party, pobytu w miescie i pvp. Oczywiscie interesuje mnie gra na najmniejszych mozliwych detalach (niestety sprzet sprzed paru lat, a kupno nowego raczej nie wchodzi w gre). Z gory dziekuje za odpowiedzi (szczegolnie graczy, ktorzy testowali gre na podobnym do mojego sprzecie:)


Posty: 25
Dołączył(a): 26.01.2006
Offline
PostNapisane: 17 lut 2006, 20:39 
Cytuj  
ezekiel napisał(a):
Witam,
jestem zainteresowany dolaczeniem do spolecznosci graczy L2 :). Mam wiec pytanie do grajacych na retailu - jakie sa realne wymagania sprzetowe. Mam athlona 850, 384ram, fx5200 128bit szybciutki dysk i neo 512. Dodam, ze w czasach gdy bylem jeszcze na tyle glupi zeby grac na privach (gralem dosc krotko, ale jednak gralem) nie odczuwalem jakichs specjalnych lagow i zaciachow zwiazanych z wyswietlaniem grafy nie mialem(mialem je wtedy kiedy wszyscy). Mam wiec pytanie, czy moj sprzet uciagnalby L2 retail w czasie solowania, grania w party, pobytu w miescie i pvp. Oczywiscie interesuje mnie gra na najmniejszych mozliwych detalach (niestety sprzet sprzed paru lat, a kupno nowego raczej nie wchodzi w gre). Z gory dziekuje za odpowiedzi (szczegolnie graczy, ktorzy testowali gre na podobnym do mojego sprzecie:)


ja mam 512MB ram athlona 2500 i przy wiekszym zageszczeniu graczy (giran naprzyklad) mam zawiechy niejednokrotnie :) Proponuje zwiekszyc ilosc pamieci RAM a zmniejszyc szybkosc lacza bo 256 wystarcza w zupelnosci :P

**

Posty: 439
Dołączył(a): 27.04.2005
Offline
PostNapisane: 17 lut 2006, 21:05 
Cytuj  
ezekiel napisał(a):
Witam,
jestem zainteresowany dolaczeniem do spolecznosci graczy L2 :). Mam wiec pytanie do grajacych na retailu - jakie sa realne wymagania sprzetowe. Mam athlona 850, 384ram, fx5200 128bit szybciutki dysk i neo 512. Dodam, ze w czasach gdy bylem jeszcze na tyle glupi zeby grac na privach (gralem dosc krotko, ale jednak gralem) nie odczuwalem jakichs specjalnych lagow i zaciachow zwiazanych z wyswietlaniem grafy nie mialem(mialem je wtedy kiedy wszyscy). Mam wiec pytanie, czy moj sprzet uciagnalby L2 retail w czasie solowania, grania w party, pobytu w miescie i pvp. Oczywiscie interesuje mnie gra na najmniejszych mozliwych detalach (niestety sprzet sprzed paru lat, a kupno nowego raczej nie wchodzi w gre). Z gory dziekuje za odpowiedzi (szczegolnie graczy, ktorzy testowali gre na podobnym do mojego sprzecie:)


ja cie nie bede klamal mam 1gb ramu procesor athlon2200+ iradeona9550 i naprawde ciezko czasem w miescie giran czy tez jak przypuszczam na jakims wiekszy mpvp czy siegu :|
osobiscie mam teraz zamiar kupic nowey komputer i mam nadzieje ze wreszcei bede mogl w norlanych warunka grac w l2 ^_^ ale mysle ze pareametry twojego komputera napewno pozwalaja na granie w l2 na low detailach w malym zamiesznaiu wiec giran omijaj z daleka jak bedziesz gral na retialu :)
hf


_________________
Obrazek

TheDoda is back - BARTZ :D

*****

Posty: 2004
Dołączył(a): 29.03.2004
Offline
PostNapisane: 17 lut 2006, 21:14 
Cytuj  
C4 zwiekszyly troche wymagania i nawet z 512mb ramu grac bedze sie ciezko przy min, ram, szybki dysk to podstawa. Sam gram na athlon 1800+, 1gb ramu, radek 9000pro i to za malo na sige czy wieksze pvp.


_________________
Bishop - Teon


Posty: 18
Dołączył(a): 17.02.2006
Offline
PostNapisane: 17 lut 2006, 23:15 
Cytuj  
Hmm no coz, tego sie spodziewalem. Trzeba bedzie odlozyc granie do wakacji i uciulac cos na ciut lepszy sprzet. Moze to i dobrze bo gdybym zaczal grac juz od dzis to czarno widze promocje do next klasy :D

Sry ze zrobie offtopa do wlasnego tematu, ale nie wiem gdzie o to zapytac. Czy jezeli kupie taki oto zestaw
http://allegro.pl/item86806568_lineage_ ... i_gry.html
to czy bede mogl sciagnac klienta z oficjalnej i odrazu odpalic gierke, czy trzeba jeszcze cos kombinowac ?

*****

Posty: 2004
Dołączył(a): 29.03.2004
Offline
PostNapisane: 17 lut 2006, 23:32 
Cytuj  
ezekiel napisał(a):
Sry ze zrobie offtopa do wlasnego tematu, ale nie wiem gdzie o to zapytac. Czy jezeli kupie taki oto zestaw
http://allegro.pl/item86806568_lineage_ ... i_gry.html
to czy bede mogl sciagnac klienta z oficjalnej i odrazu odpalic gierke, czy trzeba jeszcze cos kombinowac ?


Musisz zalozyc konto i aktywowac za pomoca tych kluczy. BTW ta karta warta jest 100zl w sklepie internetowym.


_________________
Bishop - Teon


Posty: 18
Dołączył(a): 17.02.2006
Offline
PostNapisane: 17 lut 2006, 23:42 
Cytuj  
Ale chyba nie na gram.pl ? Jest jeszcze jakis inny polski sklep z pre paidami czy trzeba kupowac za granica ?

***

Posty: 909
Dołączył(a): 8.04.2004
Offline
PostNapisane: 18 lut 2006, 00:01 
Cytuj  
Ja swoją przygodę z L2 zaczynałem mając Athlona 1.6 XP, GF 4600 TI i 512 MB, czyli na sprzęcie niewiele lepszym od Twojego i muszę przyznać, że nie narzekałem na wydajność.

Natomiast lagi w miastach, gdzie jest bardzo dużo graczy, przytrafiają się każdemu, a spadek FPS także.
Wiem coś o tym, bo sam obecnie mam Athlona 64 3.2, 2 GB RAM i GF 6800 GT, czyli sprzęt raczej z wyższej niż przeciętna półki. Mimo wszystko czasami gra potrafi się "zaciąć" naprawdę poważnie.
Ale jest to wina raczej engine'u gry opartego na Unreal engine, który nie były projektowany z myślą o MMORPGach. To, że developerzy z NCSoftu trochę go podrasowali nie oznacza, że całkowcie przeprojektowali.

Wracając do lagów w miastach. Większość rozsądnych ludzi na czas pobytu w mieście automatycznie przechodzi w tryb low detail, więc nie masz co się przejmować.

Suma sumarum doradzam Ci zakup choćby RAMu tak, żeby w sumie mieć 1 GB. To powinno wystarczyć do w miarę płynnej gry. A ceny pamięci są stosunkowo niskie, więc może wysupłasz parę złotych na ten upgrade.

**

Posty: 280
Dołączył(a): 14.10.2005
Offline
PostNapisane: 18 lut 2006, 09:13 
Cytuj  
baton 2500+ . ram 1giga . r9600xt256mb . nowiutki caviar 250giga no i chrupie na sigach i mass pvp :|


_________________
Obrazek


Lionna - main: Storm Screamer (bored/quit) - 1st: Tresure Hunter(bored/quit) - 2nd: Destroyer (annihliated class in ct1/quit) - overall status/quit

***

Posty: 834
Dołączył(a): 11.12.2001
Offline
PostNapisane: 18 lut 2006, 09:44 
Cytuj  
Powiem tak, 1GB ram i porządna grafika, z gatunku tych za 1000+ zł rozwiązują problem. Prędkość proca, dysk etc nie ma naprawdę znaczenia (zakładam że nikt nie gra na przedpotopowym hdd, tekstury też jakoś muszą się dograć :D )

*

Posty: 140
Dołączył(a): 12.05.2004
Offline
PostNapisane: 18 lut 2006, 10:01 
Cytuj  
1GB ram wydaje sie duzo ale tak naprawde wystarczy kilka miast i juz mieli po dysku. Do bezstresowej gry 2GB ram, dobra karta klasy gr6600gt (lepsza juz nic nie daje) i dosc mocny procek (3,0Ghz).

Nawet taki konfig sie przycina (wiem bo mam silniejszy) Jednak jak komp dogra potrzebne info to juznawet w giran dziala plynnie (trzeba tylko odczekac oz dogra z sieci sklepy, bo inaczej szarpie.

*

Posty: 182
Dołączył(a): 10.05.2005
Offline
PostNapisane: 18 lut 2006, 11:32 
Cytuj  
a ze tak off top to ktos uzywa do gier Athlon 64 X2 ?
czy tylko jest on do stacji graficznych ?


_________________
Dankan*Human*Rogue*Bartz
Obrazek

*****

Posty: 2945
Dołączył(a): 17.06.2005
Offline
PostNapisane: 18 lut 2006, 12:38 
Cytuj  
pff
Mam qmpla co gra na Celeronie 800, 384 MB RAM, najtanszy GeForce 2 ;p
nawet na takiej konfiguracji pojsc to i pojdzie na low details, niewiele ponad to :/

U mnie na Sempronie 2500, 1 GB Ramu, Radeonie 9600XT ciagle wcina w giran i tylko tam... low details pieknie smiga, ale jakos nie potrzebuje nie wiadomo jakiej grafiki zeby sklepik postawic czy lazic od sklepiku do sklepiku :>


_________________
¯\_(ツ)_/¯ rmk cat's dog on fire

**

Posty: 439
Dołączył(a): 27.04.2005
Offline
PostNapisane: 18 lut 2006, 13:01 
Cytuj  
pooma napisał(a):
pff
Mam qmpla co gra na Celeronie 800, 384 MB RAM, najtanszy GeForce 2 ;p
nawet na takiej konfiguracji pojsc to i pojdzie na low details, niewiele ponad to :/

U mnie na Sempronie 2500, 1 GB Ramu, Radeonie 9600XT ciagle wcina w giran i tylko tam... low details pieknie smiga, ale jakos nie potrzebuje nie wiadomo jakiej grafiki zeby sklepik postawic czy lazic od sklepiku do sklepiku :>


tak tylko zobaczysz co sie bedzie dzialo jak bedziesz na siegu :| mysle ze w porywach bedziesz mial jakies 3fps'y : P a to wcale nie takie fajne jak sie jest na czyims targecie albo ma sie kogos targetowac :/

tak reasumujac z mojej strony producent podajac minimalne wymagania sprzetowe naprawde mial na mysli minimalne tzb biegasz sam powiedzmy po wiosce startowej i okoliacach wtedy wogoe nie iwdac ze to minimum a zarazm maximum co moze wyciagnac taki komputer !

ps. nie chce wiedziec co bedzie trzeba miec do L3 : P


_________________
Obrazek

TheDoda is back - BARTZ :D


Posty: 18
Dołączył(a): 17.02.2006
Offline
PostNapisane: 26 lut 2006, 10:08 
Cytuj  
A jak sprawa wyglada na siege/wiekszym pvp ? Zapewne kilku(nastu/dziesieciu) z was uczestniczy w tej zabawie :) Jakim kompem trzeba dysponowac, zeby w miare przyzwoicie sie tak pobawic :P ?

*

Posty: 140
Dołączył(a): 12.05.2004
Offline
PostNapisane: 26 lut 2006, 10:29 
Cytuj  
u mnie zdecydowanie najgorzej jest w giran (tzn obraz jest plynny nie liczac co jakis czas chrupania)
Na siege (200++ ludkow) czy raidach (okolo 50+) jest tak samo plynnie jak gram solo.
A3,2+, 2GB, GF6800GS.

Merch ma A3,0+, 1GB, GF6600GT i ma bardzo podobnie tylko czesciej chrupie w giran. Tak, ze uwazam, ze 6600gt spokojnie styka do gry - wyzsze karty juz wiele nie zmienia. Jak masz min 6600gt to laduj w ram.

TO giran wygalda tak: jak juz doczyta co ma doczytac to jak krecisz kamera to jest plynnie (mysle ze wiecej niz 20 FPS). Jednak przebiegniesz pol rynku i znow sie czkawka zaczyna. Doczyta i znow plyynie.

*

Posty: 6032
Dołączył(a): 13.11.2001
Offline
PostNapisane: 26 lut 2006, 10:53 
Cytuj  
mikmac napisał(a):
u mnie zdecydowanie najgorzej jest w giran (tzn obraz jest plynny nie liczac co jakis czas chrupania)
Na siege (200++ ludkow) czy raidach (okolo 50+) jest tak samo plynnie jak gram solo.
A3,2+, 2GB, GF6800GS.


Ja sie pod tym podpisuje tyle ze mam:
A2.2, 2GB RAM, Radeon9800

I na siege gdzie bylo 800 osob mialem plynna walke przez 90% czasu.
Wazne zeby przed siege i rajdami resetnac kompa - zmniejsza lagi i redukuje crashe.
No i oczywiscie detale na low.


_________________
Jestem fanem PiS (Piachów i Szutrów)

*

Posty: 140
Dołączył(a): 12.05.2004
Offline
PostNapisane: 26 lut 2006, 13:54 
Cytuj  
Karol -->
tak, tyle, ze ja mam caly czas wszystko na max - 1280, wszystko ustawione na high + HDr (nie mam AA boGF nie obsluguje HDR + AA)
Jak wylacze hdr i dam AAx4 to tez jest plynnie w kazdym wypadku poza chrupaniem w miastach (giran, dion, aden)

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.