mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 30 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość

Posty: 2
Dołączył(a): 23.03.2006
Offline
PostNapisane: 23 mar 2006, 03:28 
Cytuj  
witam

mam maly problem wsumie nie problem a maly dylemat , gram bounty hunterem i mam takie pytanie :
jaki znacie najlepszy sposob w ktory moge zarobic adena grajac spoilem ,
crafted leather ... od Porta :oops: bardzo zadko leci , :-?
..czy tylko enchanty mnie ratuja <? :o

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2739
Dołączył(a): 20.06.2004
Offline
PostNapisane: 23 mar 2006, 08:53 
Cytuj  
Najlepszym sposobem i najszybszym jest 'handlowanie'.

Zeby zarobic cos na spoilach to musialbys latac 24/24h i nie uzywac ss.


Jezeli juz koniecznie chcesz 'probowac' dorobic sie na spoilach to zobacz co na twoim serverze jest najdrozsze z matsow
np enria, ori ore, thons - wyszukaj moby ktore to dropuja na l2wh.com i lej je do upadlego...

Ps
(edit karol66: wykasowano - wiesz dlaczego :) )

*

Posty: 6032
Dołączył(a): 13.11.2001
Offline
PostNapisane: 23 mar 2006, 09:20 
Cytuj  
Akurat zle sobie wybrales cel do spoilowania dorfem - CL slabo leci i jest stosunkowo tanie.
Np. na hinde CL chodzi po 8k i jako material "wyzszego poziomu" jest trudne do spoilowania a SOP chodzi po 10k i jest kilkakrotnie latwiejszy do wyciagniecia.

BH da sie bardzo dobrze zarabiac ekspujac po jednym warunkiem - ze "www.l2wh.com is your friend" - tzn zrobisz sobie pelny dostep do tej bazy danych.
Na kolejnych levelach warto spedzic 1-2 godziny na wertowaniu tej bazy danych i wypisywaniu jakie matsy z jakich mobow W TWOIM LEV RANGE leca.

Tzn masz np. 40 lev, czyli najlepiej jest Ci stukac moby 37-38 lev.
Sprawdzasz wszystkie moby na tym lev i notujesz te ktore maja ciekawe spoile.
Nie tylko basic matsow ale tez partsow np. do FP glovesow, plated leat. seta, ciekawych recept etc.

Wazne tez zeby nie sprzedawac wszystkiego "za wszelka cene" tylko jesli na cos nie ma popytu w tej chwili to zostawic sobie na pozniej i sprzedac jak cena skoczy.


_________________
Jestem fanem PiS (Piachów i Szutrów)

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2739
Dołączył(a): 20.06.2004
Offline
PostNapisane: 23 mar 2006, 11:33 
Cytuj  
no dobrze gada Karol ale moim zdnaime ciezko i raczej nie warto nastawiac sie na zarobek ze spoila jesli nie 'botuje' sie.
Te matsy z mobow nie beda wypadac w stosunku 1:1..tylko np 1/20 - 1/40 i wiecej.
Biorac pod uwage czas na zabicie moba +ilosc mobow do zabicia + rest hp mp (o ile nie mamy suportu)- slabo to wypada :)- latwo idzie sie zniechecic :)

Lepiej traktowac spoil, jako dodatek do expowania,i nie nastawiac sie na szukanie mobow z najlepszym spoilem.

Jak masz juz 40 lvl, to moze lepiej pomyslec o quescie na coiny, isc lac te timaki czy co tam bedziesz mogl na swoim lvlu i przy okazji spoilowac te moby


Ostatnio edytowano 23 mar 2006, 11:38 przez Poziomka, łącznie edytowano 2 razy
*****

Posty: 2204
Dołączył(a): 10.07.2004
Offline
PostNapisane: 23 mar 2006, 11:36 
Cytuj  
Dokładnie - waże jest to aby sprzedawać tylko to na co jest popyt. Na niższych levelach spoilowanie wyższoleelowych materiałów jest troche bez sensu -> mała szansa.
Dużo lepiej zasadzić się na moby spoilujące varnish/coal/a.bones - na nie zawsze jest popyt. Raz mniejszy raz większy ale jest. Jak połączysz to z jakimś questem lub np. manorem można sporo wyciągnąć. Ale nie będą to kokosy.
Obecnie nie ma klasy która zarabia sama z siebie duże ilości adeny - wciąż aktualne natomiast pozostaje powiedzenie z okresu II WŚ 'kto handluje ten żyje' ;)

I tak jak napisał Karol www.l2wh.com to podstawa.

PS. U nsa SoP 3,4k, CL ~12k;) (apropo CL to spoilowały je kiedyś Leto Overlordy z cłkiem przyzwoitą szansą - ale to były czasy gdy 1 sztuka chodziła po 40k ^^)


_________________
Sylvian's Chronicles
Beta Counters »
Obrazek

*

Posty: 6032
Dołączył(a): 13.11.2001
Offline
PostNapisane: 23 mar 2006, 11:46 
Cytuj  
Jest jeszcze jedna opcja - mozna isc do dunga gdzie sa dobre spoile (np. w cats 7sign 40-50 lev sa moby spoilujace po kilka(nascie) animal bones), namierzyc grupke botow i spoilowac ich moby.
Najczescej w takim bot party leaderem nie jest dorf tylko DD/tank - trzeba przyuwazyc ktory i zrobic sobie macro na assist.
Jesli spoilniesz szybciej niz dorf botow (nie jest to trudne) to Ty bedziesz mial prawo do sweep'a a nie oni mimo ze to oni zabili moba.
Zero kosztow wlasnych, zero XP ale kasa z tego idzie ladna i szybka bo full party botow zabija moby szybciej.


Ja mam tez taki system w gildii ze jak gdzies na dobrym spocie maja full party a nie maja BH to ide do nich i czekajac az sie zwolni spot w party spoiluje ich moby. Ich to nic nie kosztuje a ja mam naprawde dobry cash.


_________________
Jestem fanem PiS (Piachów i Szutrów)


Posty: 2
Dołączył(a): 23.03.2006
Offline
PostNapisane: 23 mar 2006, 16:25 
Cytuj  
hmm macie racje ,poszukam na l2wh ,a co do postaci to mam bh na 44lv wiec dosc ciezko teraz zmieniac ,namierzam sie na enchanty jeszcze i inne recipe np. na bronie b ,


Posty: 2
Dołączył(a): 18.01.2006
Offline
PostNapisane: 31 mar 2006, 09:47 
Cytuj  
ja mam mianowicie problem ze sweepem przy wiekszej ilosci zabitych mobow.Mam ktorkie pytanie.Czy istnieje jakiś inny sposób na wyciaganie matsów z trupów prócz shifta?Przy duzej ilości trupów jest to uciążliwe

*****

Posty: 2204
Dołączył(a): 10.07.2004
Offline
PostNapisane: 31 mar 2006, 09:59 
Cytuj  
dobber napisał(a):
ja mam mianowicie problem ze sweepem przy wiekszej ilosci zabitych mobow.Mam ktorkie pytanie.Czy istnieje jakiś inny sposób na wyciaganie matsów z trupów prócz shifta?Przy duzej ilości trupów jest to uciążliwe

Niestety nie ma innej opcji i przy większej ilości mobó wysweepowanie ich jest po prostu niemożiwe.


_________________
Sylvian's Chronicles
Beta Counters »
Obrazek

*****

Posty: 2945
Dołączył(a): 17.06.2005
Offline
PostNapisane: 31 mar 2006, 10:43 
Cytuj  
Wez w lape jak najleosze pole C, jednego SE do party (najlepiej z vr2, czyli 44+) i lec do Branded. W pierwszych roomach jest swietny spoil CBP i SoP + inne smieci. Co najmniej 1-2m dziennie (poki matsy drogie) na czysto do czasu az mobki nie stana sie niebieskie ^^
Bijac po kilka mobkow na raz oszczedzasz ss'y. Pole w spoilowaniu az tak nie przeszkadza - po prostu nie bierz wiecej jak jeden room na raz, poza tym i tak nie wszystkie zawsze sie zespoiluja.

Jak chcesz wyciagac spoila z martwych mobkow, ktorych nie masz na targecie to zaznaczasz je poprzez shift + click na nazwie mobka.


_________________
¯\_(ツ)_/¯ rmk cat's dog on fire

*

Posty: 6032
Dołączył(a): 13.11.2001
Offline
PostNapisane: 31 mar 2006, 10:48 
Cytuj  
Bardzo dobra rada :)

IMHO jesli na poczatku beda moby troche za mocne to mozna stanac miedzy 2 malymi room'ami po 4 moby w kazdym i pulowac na zmiane.

Najlepiej sprawic sobie jakis low luk (nawet no grade) i pulowac nim walac w agresywnego moba (wtedy pasywne tez pojda).


_________________
Jestem fanem PiS (Piachów i Szutrów)

*****

Posty: 2945
Dołączył(a): 17.06.2005
Offline
PostNapisane: 31 mar 2006, 10:54 
Cytuj  
Hm ze zwyklymi potkami alacrity na 40 lvlu z >vr2<, majac OPA i FP seta nawet+0 da sie wziac caly room - sam tak robilem ;p
A wlasnie a co do pullowania to jeszcze efektywniejszy jest byle jaki soul crystal - szybciej "strzela" niz luk ^^


_________________
¯\_(ツ)_/¯ rmk cat's dog on fire

*

Posty: 6032
Dołączył(a): 13.11.2001
Offline
PostNapisane: 31 mar 2006, 11:09 
Cytuj  
A tak a propo BH to jestem mocno rozczarowany jego 3rd profesja.

Spoil crush - daje 1 dodatkowy normalny atak.
Tzn normalnie masz spoil i w sekunde pozniej zaczynasz walic. Spoil crush spoilujac jednoczesnie uderza - praktycznie niezauwazalna roznica.

Skile pasywne - taki sam efekt jak dla kazdej innej klasy.

Echanty skili:

Spoil - na +1 HPdebuff NIGDY mi jeszcze nie zadzialal a drogi jest jak skurwysyn (ok 1.5% XP na 76 lev - to jest naprawde duzo)

Sweep (corpselifedrain) - niezauwazalny przyrost HP.

BoostHP enchant - na +1 dodal mi 3 HP lol

Blunt Mastery enchant - na +1 nie dodal mi nawet 1 punktu pattack

Enchantne sobie jeszcze dla wlasnej satysfakcji hammer crusha na +1 i sprobuje spoila zrobic na +3 i testnac czy to wogole ma szanse wejsc.
Ale generalnie juz z tego co widze to te 3rd skile i enchanty to lipa :(


_________________
Jestem fanem PiS (Piachów i Szutrów)

***

Posty: 909
Dołączył(a): 8.04.2004
Offline
PostNapisane: 31 mar 2006, 11:18 
Cytuj  
Karol66 napisał(a):
Enchantne sobie jeszcze dla wlasnej satysfakcji hammer crusha na +1 i sprobuje spoila zrobic na +3 i testnac czy to wogole ma szanse wejsc.
Ale generalnie juz z tego co widze to te 3rd skile i enchanty to lipa :(


Nie załamuj mnie. Bardzo duże nadzieję wiązałem ze skillami, a właściwie dance'ami po trzeciej zmianie profesji. :]
Że nie wspomnę o enchantach skilli. Bo póki co dance zżerają mni strasznie dużo many.

***

Posty: 700
Dołączył(a): 26.11.2004
Offline
PostNapisane: 31 mar 2006, 11:53 
Cytuj  
Heh mam wrażenie ze te passywne skille (blunt mastery,boost hp itp) po enchancie jakies zbugowane są,co to jest zeby placić 1,5% exp na 76 za 1hp.Co do skilli to róznie jest.. jedni mają boskie(BD,SWS) a drudzy lipe niesamowitą (destroyer,gladiator,bh).


_________________
B A R T Z
Obrazek
79Ghost Hunter/78Saggitarius

**

Posty: 439
Dołączył(a): 27.04.2005
Offline
PostNapisane: 31 mar 2006, 11:54 
Cytuj  
Ethan napisał(a):
Karol66 napisał(a):
Enchantne sobie jeszcze dla wlasnej satysfakcji hammer crusha na +1 i sprobuje spoila zrobic na +3 i testnac czy to wogole ma szanse wejsc.
Ale generalnie juz z tego co widze to te 3rd skile i enchanty to lipa :(


Nie załamuj mnie. Bardzo duże nadzieję wiązałem ze skillami, a właściwie dance'ami po trzeciej zmianie profesji. :]
Że nie wspomnę o enchantach skilli. Bo póki co dance zżerają mni strasznie dużo many.


co mnie bardziej irytuje to fakt ze dance i songi sie 'sumuja' tzn ze jak w party sa dance to ja jakos ws spiewajac sonig spiewam tak jak ym juz wczesniej zaspiewal apre songow i na odwrot :x


_________________
Obrazek

TheDoda is back - BARTZ :D

*

Posty: 6032
Dołączył(a): 13.11.2001
Offline
PostNapisane: 31 mar 2006, 13:04 
Cytuj  
skylight00 napisał(a):
tzn ze jak w party sa dance to ja jakos ws spiewajac sonig spiewam tak jak ym juz wczesniej zaspiewal apre songow i na odwrot :x


a mozesz to napisac po polsku? :)


_________________
Jestem fanem PiS (Piachów i Szutrów)

*

Posty: 145
Dołączył(a): 28.09.2004
Offline
PostNapisane: 31 mar 2006, 13:10 
Cytuj  
Ethan napisał(a):
Karol66 napisał(a):
Enchantne sobie jeszcze dla wlasnej satysfakcji hammer crusha na +1 i sprobuje spoila zrobic na +3 i testnac czy to wogole ma szanse wejsc.
Ale generalnie juz z tego co widze to te 3rd skile i enchanty to lipa :(


Nie załamuj mnie. Bardzo duże nadzieję wiązałem ze skillami, a właściwie dance'ami po trzeciej zmianie profesji. :]
Że nie wspomnę o enchantach skilli. Bo póki co dance zżerają mni strasznie dużo many.

BD po 3rd class change dostaje cudowne tance.
Jaid jest w tej chwili 77 spectral dance i tak.
SM dance = miodny , szczegulnie np jak chcesz sie dostac do pita czy gleboko do IT nie przebijajac sie przez chordy mobkow.
Dance of medusa = swietna rzecz w pvp a i w ciezkich stytuacjach w pve daje rady.
Enchantowanie skilli.. heh nie wiem w sumie efekt widzi sie przy +8-10 dopiero.
Dla bd to jest <jezeli zmniejszasz koszt mp> -2 na 1 lv i -1 mp na kazdy nastepny.
Ja osobiscie zrobilem recharge cost i -2 do kosztu .Calkiem zdaje egzamin z 77 sws songami.


_________________
Lineage ][ Maldonez 77 Eva Saint/6X Necromancer| Bartz |Dynasty

*****

Posty: 2004
Dołączył(a): 29.03.2004
Offline
PostNapisane: 31 mar 2006, 15:39 
Cytuj  
Bawilem sie BD na pts i imo enchantowanie skili u BD aby zmniejszyc zuzycie MP to zmarnowany exp i SP. Dance enchantowany na +4 daje oszczednosc tylko 5mp :/ (koszt 55mp)+0 - 60mp. Lepiej juz zwiekszyc szanse wejsca hex czy poison dance.
Dance of Medusa jest fantastyczny, wysoko szansa wejsca, testowalem na arenie z postaciami do 78lvl z top S bizuteria i prawie zawsze przynajmniej 1-2osoby byly pod dzialaniem tego skill, zasieg jak poison dance.


_________________
Bishop - Teon

*

Posty: 6032
Dołączył(a): 13.11.2001
Offline
PostNapisane: 31 mar 2006, 17:00 
Cytuj  
Xan napisał(a):
Enchantowanie skilli.. heh nie wiem w sumie efekt widzi sie przy +8-10 dopiero.


A szansa na enchant skila do +8 jest na poziomie 10-15%.
Czyli koszt kasiazek to ok 25mln a XP 100% - rotfl.
Chyba fakrycznie poczekam z tym enchantowaniem do C5-C6 az cos w tym zmienia i zacznie to miec jakikolwiek sens.


_________________
Jestem fanem PiS (Piachów i Szutrów)

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 30 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.