mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 59 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
*

Posty: 6032
Dołączył(a): 13.11.2001
Offline
PostNapisane: 6 kwi 2006, 23:30 
Cytuj  
Jest taka axe 2handed S grade blunt - czy to podpada pod masteries 2handed czy blunt?

Inaczej - czy dorf moze tego uzywac i nie traci masteries? :)


_________________
Jestem fanem PiS (Piachów i Szutrów)

**

Posty: 280
Dołączył(a): 14.10.2005
Offline
PostNapisane: 7 kwi 2006, 00:13 
Cytuj  
wydaje mi sie ze jak pisze blunt to to jest blunt ... mozesz to przetestowac zakladajac aoba i +1 soes roznica dmg na broni bedzie 1 wiec nie powinno to drastycznie zmienic koncowego dmg...

ale jak na broni pisze blunt i nawet jak jest 2h to to jest blunt i powinno brac pod uwage masteries


_________________
Obrazek


Lionna - main: Storm Screamer (bored/quit) - 1st: Tresure Hunter(bored/quit) - 2nd: Destroyer (annihliated class in ct1/quit) - overall status/quit

***

Posty: 779
Dołączył(a): 28.07.2005
Offline
PostNapisane: 7 kwi 2006, 00:47 
Cytuj  
Jak pisze przy niej blunt to mozesz smialo uzywac dorfem, ebz roznicy czy 1h czy 2h


_________________
Obrazek

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2739
Dołączył(a): 20.06.2004
Offline
PostNapisane: 7 kwi 2006, 04:53 
Cytuj  
apropo tego blunta..wyglada troche glupio :)
dodatkowo jest 2 hand- wiec shield block odpada :>
i raczej jest normal attack a moze slow :>

na Bartzu juz za 100m mozna to kupic :>
gdzie craft to okolo 50m

*

Posty: 6032
Dołączył(a): 13.11.2001
Offline
PostNapisane: 7 kwi 2006, 09:03 
Cytuj  
Ale ma pattack o 50% wiekszy niz Agrade i do tego jesli ma critical rate "normalne" (czyli takie jak meteor z focusem) to ideal - SA health a critical wysoki anyway.

A jesli chodzi o tarcze to dla dorfa to czysta dekoracja.


_________________
Jestem fanem PiS (Piachów i Szutrów)

***

Posty: 909
Dołączył(a): 8.04.2004
Offline
PostNapisane: 7 kwi 2006, 09:32 
Cytuj  
Ja mam dziwne wrażenie, że two-handed blunty zostały stworzone właśnie z mysla o dorfach.
Dorfy nie mają Shield Block Masteries, więc udane blocki zdarzają się naprawdę rzadko.
Jedyną rzeczą przemawiającą przeciwko jest stosunek p. attack do m. attack takich broni - predysponujący te bronie dla postaci opierający swój damage na m. attack.
Wypadałoby, żeby dorfy miały dodatkowe masteries na taką komibnacje.
Czytaj: osobna kombinacja na Blunt i Two-handed blunt, ewentulanie kombinację obu.

*****

Posty: 2204
Dołączył(a): 10.07.2004
Offline
PostNapisane: 7 kwi 2006, 10:16 
Cytuj  
Karol a jakie statsy to ma?
Sam właśnie myślałem o czymś takim - ale do A grade włącznie p.atk to porażka. Także dlatego zdecydowałem się chwilowo na two-handed swod z focusem, dopuki nie zrobię MS w/Focus.

PS. Tak: two-handed blunt to wciąż blunt także masz wszelkie masteries i możesz hammer crusha używać (nawet nie wiesz jak cudaczeni dwarf wyglada ze Staff of Evil Spirit ;P)


_________________
Sylvian's Chronicles
Beta Counters »
Obrazek

***

Posty: 779
Dołączył(a): 28.07.2005
Offline
PostNapisane: 7 kwi 2006, 10:35 
Cytuj  
Karol66 napisał(a):
Ale ma pattack o 50% wiekszy niz Agrade i do tego jesli ma critical rate "normalne" (czyli takie jak meteor z focusem) to ideal - SA health a critical wysoki anyway.

A jesli chodzi o tarcze to dla dorfa to czysta dekoracja.

Crit Rate bedzie mial jak zwykle blunt czyli 4x ^^


_________________
Obrazek

*

Posty: 6032
Dołączył(a): 13.11.2001
Offline
PostNapisane: 7 kwi 2006, 11:18 
Cytuj  
http://www.resetnet.pl/~karol/Sblunt.jpg

sorka za jakosc ale ja w pracy gram na total low details :)


_________________
Jestem fanem PiS (Piachów i Szutrów)

**

Posty: 280
Dołączył(a): 14.10.2005
Offline
PostNapisane: 7 kwi 2006, 11:27 
Cytuj  
a jaki ma sens kupowanie czegos takiego? 2h, wolne, nie mozna tarczy uzywac, o sss chyba jeszcze raczej trudno ... a aoe to chyba raczej nie ma ....


_________________
Obrazek


Lionna - main: Storm Screamer (bored/quit) - 1st: Tresure Hunter(bored/quit) - 2nd: Destroyer (annihliated class in ct1/quit) - overall status/quit


Ostatnio edytowano 7 kwi 2006, 11:29 przez BioMech, łącznie edytowano 1 raz
*****

Posty: 2204
Dołączył(a): 10.07.2004
Offline
PostNapisane: 7 kwi 2006, 11:27 
Cytuj  
Nie o detale chodzi więc luzik ... R2D2 rofl :D
No ładny p.atk nie da się ukryć ale bez SS'ów szkoda chyba zachodu IMO. I Alu ma rację crit powinien być jak z normalnego blunta czyli najniższy z możliwych :/

Cytuj:
a jaki ma sens kupowanie czegos takiego 2h wolne nie mozna tarczy uzywac ... a aoe to chyba raczej nie ma ....

A czytałeś topik?


_________________
Sylvian's Chronicles
Beta Counters »
Obrazek

*

Posty: 6032
Dołączył(a): 13.11.2001
Offline
PostNapisane: 7 kwi 2006, 11:36 
Cytuj  
Sylvian napisał(a):
No ładny p.atk nie da się ukryć ale bez SS'ów szkoda chyba zachodu IMO


Zrobienie SSow S grade nie stanowi zadnego problemu - problemem jest co najwyzej ich cena :) ale nie widze zadnej mozliwosci zeby spadla.
Musze sobie zrobic jakas semi analize ekonomiczna tego bo choc z jednej strony cena S-SS jest wyzsza to z taka bronia bym ich potrzebowal MNIEJ zeby zabic tego samego moba.

Anyway chyba sie zbiore do craftowania tego bo FS i tak planuje grac juz tylko w PvP albo jak sie friends party dobre zbierze. A w sumie to nawet do expowania w party nikt sie nie czepnie ze nie uzywasz SS jak masz S grade bron bo damage z Sgrade bez SS bedzie tylko troche nizsze od Agrade z SS.


_________________
Jestem fanem PiS (Piachów i Szutrów)

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2739
Dołączył(a): 20.06.2004
Offline
PostNapisane: 7 kwi 2006, 13:53 
Cytuj  
To moze zamiast tego lepiej juz zrobic
[1H Blunt]Basalt Battlehammer : 281/132 : HP Drain, Heath, HP Regen
niby sporo patk mniej..no ale sa te same, fast attack, i zdecydowanie ladniej wyglada :)) hehe

***

Posty: 779
Dołączył(a): 28.07.2005
Offline
PostNapisane: 7 kwi 2006, 14:36 
Cytuj  
Jezeli patrzysz pod wzgledem PvP to jedynie 1h blunt, moze i ma slabszy dmg ale ejst szybszy+mozesz nosic tarcza ktora przy bless shield+adv block da ci naprawde duzo mimo ze masz 90 stopni block.
Poprostu 2h blunty nie sa warte zachodu, nie daje ci nic poza 60p atak wiecej a stracisz okolo 100as


_________________
Obrazek

*

Posty: 6032
Dołączył(a): 13.11.2001
Offline
PostNapisane: 7 kwi 2006, 16:20 
Cytuj  
Kocham tych ludzi, ktorzy gadaja o skutecznosci tarczy przy postaciach nie majacych masteries w tym => totalny bezsens.
Tarcza dla dorfa to po prostu kolejny fashion item.
To ze zaczyna dzialac "jakos" gdy masz buffy tez nie jest zadnym argumentem - zamiast buffow do tarczy moge wziac buffy do evade i tez nagle sie okaze ze dorf moze calkiem niezle unikac ciosow... pod warunkiem ze nie ma tarczy :)

Ja sie chyba anyway zdecyduje na ten 2handed blunt bo wole uderzac wolniej, za to mocniej - mniejsze koszty i mniejsza szansa zlamania stuna (jesli juz wejdzie) w PvP.


_________________
Jestem fanem PiS (Piachów i Szutrów)

***

Posty: 779
Dołączył(a): 28.07.2005
Offline
PostNapisane: 7 kwi 2006, 16:23 
Cytuj  
Karol akuratnie tutaj sie mylisz, wczoraj testowalem block na prophecie z +4dext i b shield mialem 1 block na 2 ataki, 100% block archerow wiec gadka ze to nic nie daje ejst nie na miejscu, a z tego co wiem dorfy maja wiekrzy dext, wiec maja zarowno leprzy shield block.
Bankowo shield+S1h blunt da ci leprzy efekt niz 2h blunt do tego normal as


_________________
Obrazek

*

Posty: 6032
Dołączył(a): 13.11.2001
Offline
PostNapisane: 7 kwi 2006, 16:55 
Cytuj  
Alu - z calym szacunkiem ale Ty masz do swojego propheta podejscie balwochwalcze - najlepszy tank, archer i nuker killer - po prostu piekne wlosy :)
Jak ktos sie przygladal ostatnio screenom mojej postaci to widzial ze laze z shieldem gildiowym ktorego pdef jest wiecej niz mizerny.
Zanim zrezygnowalem z nightmare shielda to tez porobilem sobie testy (mam buffy w CH do shielda) i absolutnie nie mialo znaczenia czy mam shield czy nie, dla ilosci HP jaka mi zostaje po walce.
Gralem sporo DA i dla niego archer jest jednym z najprostszych mobow do zabicia - zadaje mu mniej dmg niz zwykly tank mob a daje wiecej XP. W przypadku dorfa archerzy sa zupelnie nieoplacalni do kilowania - zjadaja nam 2-3x tyle HP co tank mob i tarcza sie tu tyle przydaje co plaster na odcieta reke.

MOZE z setem armora typu DC, Doom, Avadon heavy tarcza zaczyn byc oplacalna ale ja tak taniego armora nie uzywam :)

I nie przekonasz mnie bo sam bardzo dlugo to testowalem (nawet enchantowalem tarcze dla max efektu) zanim zupelnie zaczalem ja olewac.
Jesli uzyjesz na dorfie ktory nie ma -4DEX scrola agility z L2 day i lazisz bez tarczy to masz 1 evade na walke srednio.
Jesli masz tarcze i buffa do niej to masz z tym samym mobem srednio 2-3 bloki redukcje dmg o 1/3 max => wychodzi dokladnie na to samo.
To samo potwierdzaja testy robione w ten sposob ze po kazdej walce spisujesz ilosc HP jaka Ci zostala i leczysz sie do full - tez nie widac zadnej roznicy dla 40-50 prob jakie przeprowadzalem na zwyklych i archer mobach.

Wiec po cholere wydawac kase na tarcze i miec kolejny item do dropniecia?

A co do propheta - pamietaj ze on uzywa LIGHT armora a ten ma sam w sobie troche inne modyfikatory dla evade i blok niz heavy.


_________________
Jestem fanem PiS (Piachów i Szutrów)

***

Posty: 779
Dołączył(a): 28.07.2005
Offline
PostNapisane: 7 kwi 2006, 17:03 
Cytuj  
Ja tam uzywam robe/heavy armor na propie, light to chyba jest poylka w tym przypadku.
A co do bloku to ja sobie nie wyobrazam grac bez shield.
Mozliwe iz widzisz problem w tym ze dorf ma 90 stopniowy blok co moze stanowic pewien problem ale leprzy taki blok niz nic;]


_________________
Obrazek

***

Posty: 779
Dołączył(a): 28.07.2005
Offline
PostNapisane: 7 kwi 2006, 17:09 
Cytuj  
I sam mowiles ze myslisz juz wylacznie o pvp, a shield vs archer to podstawa zawsze ejst ten 33% dmg r/d na strzaly i zawsze strzaly wchodza na shield block.
A co do faktu ze ejstem "balwochwalczy" to hmm moze i ejstem ale wiem co moj char moze zdzialac, tanka co wie jak grac nie zabije, a z nukerami nie mialem odpowiednio duzo strarc zeby stwierdzic czy ich zabijam ot tak,
archer/dagger to fakt faktem zaden problem nie robia odpowiednio duzo dmg zeby mnie zabic i tyle.
Ofc wszystko to ejst patrzone pod zasady olimpiady, gdyz propheta mam zamiar porzucic zaraz po stuknieciu 78.


_________________
Obrazek

***

Posty: 519
Dołączył(a): 22.07.2005
Offline
PostNapisane: 7 kwi 2006, 17:38 
Cytuj  
No ja na pvp mam co dzien więc powiem tak. Dorf i tak targetowany jest ostatni, blok dla niego nie ma żadnego znaczenia na pvp. DMG na kazdym pvp zadają: nukerzy,łucznicy, inne klasy jesli w ogóle walczą to uzywają łuku-masa dmg jest tak wielka że stoisz 2-3 sekundy max.Tanki,glady wiadomo raczej skupiją się na melee lecz oni na mass pvp/ganki razcej brani nie są.
Co do samego bloku - jestem fanem tarczy,jednak dorf,destro chyba 2 handed blunt- wszystkie mistrzostwa mocno podnoszą dmg no i nowe skille po 75....bajka.Imo-olej tarcze.


_________________
Tavael- Sword Muse- Lionna
Clan Insomnia
SM 77/59 lvl Necro

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 59 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.