mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 74 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
**

Posty: 207
Dołączył(a): 2.01.2006
Offline
PostNapisane: 17 maja 2006, 18:27 
 
Czesc, dzis dostalem w swoje rece L2 i postanowilem zagrac postacia ktora nigdy w zadnym crpg/mmo nie gralem, mianowicie archerem, wybralem rase human. Czy ktos moze mi opowiedziec o tej postaci, jakie sa jej zalety, jakie wady ? prosze o powstrzymanie sie od komentarzy typu "poszukaj se na google.pl" itp. zalezy mi na opinii forumowiczow

****
Avatar użytkownika

Posty: 1576
Dołączył(a): 12.05.2004
Offline
PostNapisane: 17 maja 2006, 18:37 
 
ja gralem archerem DE i bardzo milo to wspominam :) musisz pamietac, zeby nie stac w miejsu, strzelasz - uciekasz - strzelasz - uciekasz... jest to imo bardzo dobra postac, latwo sie nia expuje i budzi respekt z lukiem wiekszym (prawie?) od siebie :P nie wiem jak na wysokich lvl'ach, bo mialem tylko 44, ale z tego co czytalem, to z songami sws wymiata...

**

Posty: 207
Dołączył(a): 2.01.2006
Offline
PostNapisane: 17 maja 2006, 18:49 
 
no, DE bym napewno nie gral, zawsze gram tymi "dobrymi" bo wszystkie de, orc kojarza mi sie z "evul 12y old wannabe"

****
Avatar użytkownika

Posty: 1576
Dołączył(a): 12.05.2004
Offline
PostNapisane: 17 maja 2006, 19:00 
 
ja stawialem na szybkosc i wyglad, a nie na dobro <> zlo ;P

*****

Posty: 2204
Dołączył(a): 10.07.2004
Offline
PostNapisane: 17 maja 2006, 19:21 
 
D3jviD napisał(a):
ja stawialem na szybkosc i wyglad, a nie na dobro <> zlo ;P

To, żeś strzelił jak kulą w płot... Elfy = najwyższy DEX w grze ;P


_________________
Sylvian's Chronicles
Beta Counters »
Obrazek

****
Avatar użytkownika

Posty: 1576
Dołączył(a): 12.05.2004
Offline
PostNapisane: 17 maja 2006, 19:33 
 
...i wyglad...

elfy wygladaja jak cioty ;)

*

Posty: 6032
Dołączył(a): 13.11.2001
Offline
PostNapisane: 17 maja 2006, 20:01 
 
Masz trzech archerow do wyboru: HE, SE i PR.
HE jest najnudniejszy ale moim zdaniem najlepszy do PvE (bardzo silny atak, bardzo duza trialnosc ale wolny i malo ciekawych skili - wlasciwie tylko wybierasz target i dajesz atak - do tego sie sprowadza granie nim).
SR jest chyba najlepszy do PvP (najszybsza klasa w grze) ale w C5 dostanie lekkiego nefa - dwaj pozostali dostana czar pozwalajacy im lepiej funkcjonowac w grupie a on nie wiec moze byc problem z ekspieniem.
O PR nie wiem zbyt wiele - malo osob go wybiera.


_________________
Jestem fanem PiS (Piachów i Szutrów)

*****

Posty: 2945
Dołączył(a): 17.06.2005
Offline
PostNapisane: 18 maja 2006, 07:35 
 
Karol mowisz o tym odpowiedniku BtM?
Tak czy siak do party bierze sie rechargerow, ten skill niewiele zmieni jesli chodzi o grupy :)


_________________
¯\_(ツ)_/¯ rmk cat's dog on fire

*

Posty: 6032
Dołączył(a): 13.11.2001
Offline
PostNapisane: 18 maja 2006, 08:48 
 
pooma napisał(a):
Karol mowisz o tym odpowiedniku BtM?
Tak czy siak do party bierze sie rechargerow, ten skill niewiele zmieni jesli chodzi o grupy :)


Tak - 350HP=>46 mana.

Teraz gram w party z rechargerami i jak party jest mieszane to zawsze jest kolejka do recharge - priorytet maja magowie, tank etc wiec zadko cos dochodzi do archera.
A tan spell powoduje ze jestes bardziej uniwersalny - uzywasz tego skila jak tylko masz full HP a co jakis czas leci party heal wiec Ci regeneruje to co straciles jakby "przy okazji".


_________________
Jestem fanem PiS (Piachów i Szutrów)

*****

Posty: 2945
Dołączył(a): 17.06.2005
Offline
PostNapisane: 18 maja 2006, 13:15 
 
Hmm w archer parties poki co tylko raz mielismy problem z MP - i to jak sie okazywalo z powodu nooberstwa SE ktorego mielismy. Normalnie ten sam SE leczy i recharguje lucznikow, jakos nie narzekajac na MP, a duzo gralem w archer parties :] Btw po co komu tank? Lucznik w MJ spokojnie nawet w picie tankuje (ja sam dosyc czesto).
BD, sleeper, SE/EE, prophet, SWS/archer, reszta archerzy = gwarantowane no-downtime (pod warunkiem, ze sleeper i healer wiedza jak sie gra ^^).
Ten skill Hp->Mp jest raczej pod solo (zreszta jak duzo rzeczy w C5) i pisanie, ze sie przydaje w party akurat jest wg mnie slabym argumentem ;-)
W party prawie nic, solo troche - taka moja opinia.
Z reszta, solo troche malo sie oplaca lucznikiem odejmowac sobie HP O.o.


_________________
¯\_(ツ)_/¯ rmk cat's dog on fire

*

Posty: 6032
Dołączył(a): 13.11.2001
Offline
PostNapisane: 18 maja 2006, 13:22 
 
Widac zalezy w jakich party sie gra - ja gram glownie klanowo i zawsze mi brakuje MP (nosze nawet dorfowy meteor shower i uzywam go jak jestem OOM).
Myslalem nawet zeby do party sprawic sobie BoP /cs ale odpuscilem - szkoda kasy na 2 bronie.

A do solo... solo moze sie nie przydaje ale duo juz tak. Wiekszosc archerow ma buffera proheta a jego slaboscia jest brak recharge.
A z tym skilem mozesz grac w 2box albo duo z kazdym healerem i mana nie bedzie problemem.


_________________
Jestem fanem PiS (Piachów i Szutrów)

**

Posty: 439
Dołączył(a): 27.04.2005
Offline
PostNapisane: 18 maja 2006, 13:38 
 
pooma napisał(a):

Z reszta, solo troche malo sie oplaca lucznikiem odejmowac sobie HP O.o.


no chyba ze sie jest HE :] bo taki skila dla PR'a [SR nie bedzie mial i dobrze:P] w sumie spodziewalem sie ze tego skilla dostanie PR i SR a tu zonk O_o ale przeciez ludzie tworza ta gre wiec nie jest niespodzianka ze HE go dostal :/


_________________
Obrazek

TheDoda is back - BARTZ :D

**

Posty: 280
Dołączył(a): 14.10.2005
Offline
PostNapisane: 18 maja 2006, 13:41 
 
sr ma najwyzszy men z all archerow .. to po kiego mu jeszcze skill regenerujacy mp ?... zeby byl jeszcze bardziej overpowered ? dobrze zrobili ze sr nie ma tego skilla ...


_________________
Obrazek


Lionna - main: Storm Screamer (bored/quit) - 1st: Tresure Hunter(bored/quit) - 2nd: Destroyer (annihliated class in ct1/quit) - overall status/quit

*

Posty: 6032
Dołączył(a): 13.11.2001
Offline
PostNapisane: 18 maja 2006, 13:49 
 
HE wcale nie jest overpowered (przynajmniej nie w PvP).
Co prawda widzialem takiego HE na MD arenie ktory byl praktycznie unstunable i rozwalal tankow i innych archerow wchodzac w snipe, naciskajac attack i tylko pijac poty ale umowmy sie ze ludzie majacy epic stuff stanowia ulamek procenta tych ktorych spotka sie na swojej drodze.
Archerow i daggerow strasznie nerfneli... moze nie tyle nerfneli co konsekwentnie od C2 dopakowuja tankow (z wyjatkiem WL - poza dorfami to chyba najbardziej poszkodowana klasa) i w C5 healerow.

To BtM w PvP przyda sie praktycznie tylko do jednego - nie bedzie mnie taki prophet kilowal :)
Bez tego skila dostaje mana burn, root i nie zyje.


_________________
Jestem fanem PiS (Piachów i Szutrów)

**
Avatar użytkownika

Posty: 9516
Dołączył(a): 5.08.2004
Offline
PostNapisane: 18 maja 2006, 19:08 
 
dodam male co nieco.
SR to taka klasa ktora se niezle radzi do 60 lvl na self buffach. Moze sobie solowac a jak cie ktos chce killnac zawsze mozesz mu uciec (no moze praiwe zawsze). Pod pvp jest o tyle dobra ze nawet jak chcesz kogos kilnac ale cie nie idzie zawsze mozesz wiac:) . Co do damage to ma nedzne i na full buffach HE zawsze bedzie lepszy. Uzywajac takiego porownania sredniowiecznego HE to taki kusznik a SR lucznik :) . Ale jedno jest pewne SR female wyglada najlepiej:)


_________________
Obrazek
http://www.pathofexile.com/forum/view-thread/611443

**

Posty: 280
Dołączył(a): 14.10.2005
Offline
PostNapisane: 18 maja 2006, 22:14 
 
majlepiej to wyglada DE female w maj light .. nic tego nie pobije NIC! ;]

Obrazek
Obrazek


_________________
Obrazek


Lionna - main: Storm Screamer (bored/quit) - 1st: Tresure Hunter(bored/quit) - 2nd: Destroyer (annihliated class in ct1/quit) - overall status/quit

*

Posty: 6032
Dołączył(a): 13.11.2001
Offline
PostNapisane: 27 wrz 2006, 08:25 
 
Nie potrafie porownac za bardzo innych klas lucznikow bo gralem tylko HE i SR (na poziomie C/B grade w C4).
Moim zdaniem nie ma co sie przymierzac do lepszy/gorszy tylko dopasowac go do stylu gry ktory Ci odpowiada.
Przy SR wydaje mi sie ze jest wazny refleks, ruchliwosc etc. Grajac HE masz do pewnego poziomu wrazenie ze to jest taki "tank archer" - na poziomie A grade bierze sie SoulBow i praktycznie nie ma zadnego sensu kitowanie - stoisz i kilujesz.
Nie bez znaczenia jest tez fakt, ze HE jest najbardziej "obliczalnym" archerem - ma duzo lepsza celnosc (w tej chwili mam takie same accuracy HE jak dorfem z bluntem, lol) i staly, wysoki dmg nawet BEZ KRYTYKOW. Wlazac wiec na jakiegos spota mozna sobie latwo rozpracowac np. ze co by sie nie dzialo to kazdego moba zdejme max trzecim strzalem czyli zanim do mnie dojdzie.
Wada HE jest brak do 77 lev jakiegokolwiek "spowalniacza" poza stunem.
Anyway... dla mnie HE sie gralo "jak dorfem" - 2-3 skile na krzyz, spora wytrzymalosc, najwiekszy uciag z archerow (w C5 jeszcze dopalony buffem).
Co do dyes to pod PvP oczywiscie max nerf CON a do PvP wydaje mi sie ze najlepiej wogole olac dyesy (ja mam do prawda +5STR/-5CON ale szczerze mowiac niewiele to zmienia - na full buffach mam kazdego maga na 2-3 strzaly (z czego 1 krytyk) i tyle samo by mi wychodzilo bez tego dye).


_________________
Jestem fanem PiS (Piachów i Szutrów)

**
Avatar użytkownika

Posty: 9516
Dołączył(a): 5.08.2004
Offline
PostNapisane: 27 wrz 2006, 08:59 
 
Sylvian jak chcesz byc skuteczny i masz do dyspozycji buffboty bierz HE, wwal w niego +4 str +4dex i jedz tak az zaczniesz udzielac sie w pvp czyli pewnie 70+ :) Majac za plecami buffera + healera nie potrzebne ci hp ani self buffy. Znajdujesz jakas fajna lokacje walisz snipe i malo co bedzie dobiegac. Owszem bedziesz takim glass canon ale z healerem dasz rade. Jesli chcesz cos bardziej urozmaiconego bierz SR lub PR. O SR cuz ja moge powiedziec postac ktora czesto zaskakuje mnie samego raz jej nie lubie raz uwielbiam :) na 73 lvl potrafie w IT walic krytyki po 6,5k (z hexem) jak odpalisz rapid fire to moby gina naprawde szybko na 76 lvl z draco bowem jestes w stanie wyciagnac 3k patack i jakies 1k a speed z cov . Co do dex i SR duzo lepszym pomyslem jest +4str -4con only. Testowalem all rozwiazania +4dex-4 con, +4dex +4str -8 con, +4str-4con i to ostatnie jest imo najlepsze. Z zerkiem i dancami i rapid fire mam prawie 600 aspeed i 2630 patack dobre i do pvp i do pve jesli mi dojdzie majestic set i 2-3 lvl mysle ze dociagne do 2,8 patack a z draco to juz w ogole wypas (mam teraz 73 lvl) . Self buffy u SR to fajna sprawa przydaja sie czesto , sr jest w ogole taka fajna postacia do explorowania l2 :) ale mimo wszystko stajac przed wyborem bierz HE lub SR z naciskiem na HE jednak. Co do PR nie wiem za duzo ale bija mocno i szybko padaja co do pve to chyba im srednio wychodzi , zaczynasz od hexa pozniej strzal ja juz wolabym 2 razy huknac z mojej armaty skutek chyba taki sam, zreszta o pr sie nie wypowiadam bo nie znam. Jesli chcesz fun bierz SR jesli chcesz kombinacje bierz pr jesli skutecznosc i prosote bierz HE. Nie wiadomo jak bedzie w dalszych kronikach ale mysle ze zaczna bardziej dbac o sr ale zobaczymy.


_________________
Obrazek
http://www.pathofexile.com/forum/view-thread/611443

*****

Posty: 2204
Dołączył(a): 10.07.2004
Offline
PostNapisane: 27 wrz 2006, 09:32 
 
OK odświerze nieco.
Potrzebuję porównania 3 łuczników z ich zaletami i wadami. Ma to być postać pod PvP ale trzeba się do tego 65lev min doczołgać jakoś więc ma to też spore znaczenie (domyślam się, że żadnym łucznikiem nie ma za dużych problemów z solowaniem aczkolwiek mogę się mylić :P). Do dyspozycji mam OOP buffera - niestety SE także dla archera średnio przydatny ale lepsze to niż nic.

I 2 dodatkowe pytania:
- Jak teraz wygląda PR?
- Jakie tatoo do PvP? (do PvE rozumiem, że +DEX)

PS. I prosiłbym o nie pisanie swoich głodnych kawałków przez osoby które w życiu łucznikiem 60+ nie grały. Szkoda waszego czasu i moich nerwów. I nie wyskakiwać mi z Draconicami w/Focus, albo BoP'ami +16. Chodzi mi głównie o możliwości samych postaci niż o stuff, którego większość znas w życiu na oczy nie zobaczy.


_________________
Sylvian's Chronicles
Beta Counters »
Obrazek

*****

Posty: 2204
Dołączył(a): 10.07.2004
Offline
PostNapisane: 27 wrz 2006, 09:47 
 
Co do klas to najbardziej kusi PR, ale boję się, że przerośnie mnie ta postać (mało HP po tym jak się dwarfem biegało całe życie, ogólnie postać wygląda nieźle ale w dobrych rękach...).
Pozostaje tak naprawdę HE albo SR. Bardziej skłaniałbym się pod SR'a ale właśnie HE jest przegięty pod względem statystyk choć z drugiej strony chyba za prosty trochę... Brak skilli to to co mnei wkurza obecnie w dwarfie, bo cokolwiek się nie dzieje mogę odpalić stuna/FD i na tym koniec.

PS. 75? ROFL
Nie nic z tych rzeczy. Ostatnio praktycznie nie mam czasu na normalną grę (party). Często jest tak, że loguje się i nie wiem ile mam czasu - np. po 20 min muszę wylogować się albo jestem AFK przez następne 2 godziny. Potrzebuję postać która wypełni mi ten czas. SH nie mogę wypomopowac dalej bo jest przeznaczony na rajdy. Więc padło ma Archera - szybko się go wyleweluje i może trochę funu będzie. Jak się wkręce to rerolla zrobię (wiecie jak długo się szuka PvP party bedąc BH... ^^):P

Wygląda na to, że będę się musiał przespać z tym. Look'nę skille jeszcze i zobaczę co mi bardziej odpowiada pod względem funu (jak znam życie SR). Po porstu chciałem zasięgnąć opini. Na archerach nie znam sie wogole wieć może mi się wydawać jedno a wyjść drugie (chodzi mi głównie o styl gry) czego wolabym uniknąć :P

Anyway dzięki za odzew.

Edited:
Gezz ale śmietnik się z kolejnością zrobił :D

BTW to będzie 5 postać past 40... nie wiem jak ja zdzierżę questy na 2nd professoin.. :P


_________________
Sylvian's Chronicles
Beta Counters »
Obrazek

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 74 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.