mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ] 
Autor Wiadomość
*

Posty: 125
Dołączył(a): 25.04.2006
Offline
PostNapisane: 25 kwi 2006, 18:12 
Cytuj  
(Update 27.05.2006)

Witam wszystkich.
Gram na Retail'u serwer Bartz. Jesli ktos chce kontaktowac sie ze mna w grze - pm Ocvist, Fingo, Mieszadelko

Od razu powiem ze do 40 lvl najlepsze moby jakie mi sie udalo znalezc to:

DION - PARTISIAN HIDEAWAY - Ol Mahum Raider lvl 27 - 2x animal bone + 2x iron ore
GIRAN - Turak Bugbear Warrior lvl 33 - 3x varnish + 2x silver nuget

-------------------------------------------
Spoil na lvl 20 - 30 (Maty)
-------------------------------------------
DION
kolo miasta:
- Dion Grizzly 20 - Leateher
- Hopgoblin 21 - 2x Coal, mithril ore
- Monster Eye Searcher 22 - animal bone

GLUDIN
Abandoned Camp:
- Ol Mahum General 26 - Iron ore + varnish <-- calkiem dobre, ale lepiej tluc Raidersy w PH
- Ol Mahum Captain 25 - Varnish, Silver nuget
- Ol Mahum Commander 29 - Steel
trzeba uwazac na PK

-------------------------------------------
Spoil na lvl 30 - 40 (Maty)
-------------------------------------------

DION
Partisian Hideaway:
- Ol mahum raider lvl 27 2x animal bone + 2x iron ore <----- EXCELENT !!!!!!!
- Ol mahum captain lvl 30 2x iron ore + varnish
fajnie daja ale niestety jest duzo mobow ktore pomagaja takze trzeba byc bardzo uwaznym i wyciagac moby z dala od grup, warto miec zapas Healing Potionow w razie jak nam skoczy kilka mobow na glowe

Monster Derby (co prawda to nie maty, ale warto o tym miejscu wspomniec):
- Silenos 30 Healing Potion 1 na 4-6 moby , EW D wyspoilowalem 3 na 175 wyspoilowanych Potionow , tutaj jest fajnie bo mozna sobie na czas regeneracji HP chodzic na MD i prosic o buffy/heala, prawie za kazdym razem dostawalem takze super spot, przy okazji jest to mob z questa na wish potion

GLUDIO - DION (oba miasta oferuja tele w poblize wejscia do ant nest)
Wasteland - > Ant Nest:
- Ant Soldier 35 - Suede (drop+spoil)
- Ant Warrior Captain 36 - Metalic Fiber (spoil) SoP (spoil, rzadko)
Poza tym mozna jeszcze tluc pozostale mrowy - Ant 30 daje Suede i SoP, Noble Ant 37 daje Cord, ja tluklem te co podalem powyzej przy okazji questa na wish potion

GIRAN
Breka's Stronghold:
- Amber basilisk 30 - leather 1 na 6-9 ubitych mobow <-mob z questa na wish potion
- breka orc 31 - leather leci tak jak wyzej, healing potion

pomiedzy Giran Town a Castle:
- Turak Bugbear 31 2x varnish
- Turak Bugbear Warrior 33 3x varnish + 2x silver nuget <--- EXCELENT !!!!!!!
przy okazji jest to mob z questa na wish potion

OREN
Plains of Lizardmen:
- Leto Lizardmen Warrior 38 - 3-6 Thread (spoil+drop) , czasem CBP + calkiem fajny quest do wziecia w polnocnym wyjsciu z Giran od Guarda (po uzbieraniu 60 quest item dostajesz 30k adeny lub 50 animal bones) do tego dropuja ok 700 adeny i daja ok 4000 expa

-------------------------------------------
Spoil powyzej 40 lvl (Maty)
-------------------------------------------
GIRAN HARBOR
Catacomb of the Branded One (moby 4x hp, bez suportu healera/buffera zapomnij, ja bije tutaj w Full Plate Set + Orcish Poleaxe - caly czas spamuje css, healing potiony i altracity potiony)
Lith Shaman 42 - 2xCBP + SoP
Lilim Magus 51 - 12xAnimal Bones, Mold Hardener
Barrow Priest 42 - Recipe: CSS (to nie mat, ale przy okazji polearma tez sie bije te moby)
Barrow Overlord 40 - Charcoal + Suede (nie pamietam ilosci, ale duzo po 4 chyba)

HUNTERS VILAGE
Kolo tunelu do Oren (jesli nie mamy healera/buffera do Branded to idziemy tutaj solowac)
Tamlin Orc 41 - Steel
Karul Bugbear 40 - Silver Nugget
----------------------------------------------------


Ostatnio edytowano 27 maja 2006, 16:08 przez fingo, łącznie edytowano 2 razy
*

Posty: 6032
Dołączył(a): 13.11.2001
Offline
PostNapisane: 25 kwi 2006, 18:20 
Cytuj  
Fajne ale to wszystko jest na www.l2wh.com :)

Ja ze swojej strony moge dodac ze najlepszym spoilem na 32-40 lev jest Gloves of knowledge (full item) wart na rynku ze 2 banki.
Leci z Tyrantow (35 lev) na wasteland, o ile pamietam to 1:350.

Nie mozna go kupic od NPC, nie mozna craftnac - tylko drop (rare) lub spoil.


_________________
Jestem fanem PiS (Piachów i Szutrów)

*****

Posty: 2392
Dołączył(a): 17.07.2004
Offline
PostNapisane: 25 kwi 2006, 18:31 
Cytuj  
Jak gralem na privie to te rekawiczki dalo sie wymieniac jako D grade armor. Tutaj tak nie ma? :wink:


_________________
Obrazek

*

Posty: 125
Dołączył(a): 25.04.2006
Offline
PostNapisane: 25 kwi 2006, 18:54 
Cytuj  
Karol66 napisał(a):
Fajne ale to wszystko jest na www.l2wh.com :)

Ja ze swojej strony moge dodac ze najlepszym spoilem na 32-40 lev jest Gloves of knowledge (full item) wart na rynku ze 2 banki.
Leci z Tyrantow (35 lev) na wasteland, o ile pamietam to 1:350.

Nie mozna go kupic od NPC, nie mozna craftnac - tylko drop (rare) lub spoil.


Jasne ze jest na l2wh, wlasnie z tego serwisu czerpalem aby znalezc moby do spoila. Tylko wez wybierz np Varnish z l2wh to wyswietli ci ponad setke wynikow. Do tego kilka-kilkadziesiat w szukanym przez ciebie zakresie lvli i wez teraz sprawdz all. A tak tu jest podane wszystko ladnie i uporzadkowane.

***

Posty: 909
Dołączył(a): 8.04.2004
Offline
PostNapisane: 25 kwi 2006, 21:05 
Cytuj  
Sou napisał(a):
Jak gralem na privie to te rekawiczki dalo sie wymieniac jako D grade armor. Tutaj tak nie ma? :wink:


Wymieniąc można, ale bronie D i C grade. Lub zbroje none grade. Nic więcej, nic mniej.
Ten przykład dobitnie pokazuje, że pirackie serwery mają niewiele wspólnego z L2.
A GMs, choć ta nazwa zbyt poważna dla nich, swobodnie traktują content, mechanikę i ekonomię gry.

Ja na przykład ostatnio słyszałem o GM Shopach z SS, od pewnej osoby, która trafiła na oficjalny serwer z pirata. :]
Prawdopodobnie nikt się nie bawił w craft, bo to za dużo zachodu, więc geniusze z pirackich serwerów rozwiązali problem totalnie.

*****

Posty: 2204
Dołączył(a): 10.07.2004
Offline
PostNapisane: 26 kwi 2006, 01:23 
Cytuj  
Fingo (zdaje się, że rozmawialiśmy dziś ;P). IMO nie ma sensu wypiysywac takich rzeczy. L2WH naprawdę sprawdza się - a jaki jest sens badania każdego moba? Żaden.
Druga sprawa to niech każdy wypisze tu spoile i zrobi się chaos - bez możliwości wyszukiwania informacji po ściśle określonych atrybutach nie ma najmniejszego sensu. A już napewno na takim lev. gdzie za 3-5 dni mogą być nieaktualne bo wyjdziesz z zakresu leveli tych mobków.

Anyway najlepsze miejsce na spoilowanie animal bones to katakumby. Jak znajdzie party idz do apostate - już od pierwszych pokoi mobki spoiluja po 10-12 sztuk a.bone. Teraz gdy cena kostek ciągle jest wysoka to istna żyła złota.


_________________
Sylvian's Chronicles
Beta Counters »
Obrazek

*

Posty: 125
Dołączył(a): 25.04.2006
Offline
PostNapisane: 26 kwi 2006, 01:32 
Cytuj  
Jak ocenic czy mob daje spoila prawie za kazdym razem po ubicu czy tez raz na 5 - 10 smierci ? Jesli jest to napisane na l2wh to ja nie wiem ktora to kolumna. A jak na razie to tylko sam podrozujac po roznych lokacjach i sprawdzajac co jak spoiluje i jak ciezko sie zabija bylem w stanie okreslic gdzie dobrze isc, l2wh jest bardzo dobre ale daje tez bardzo duzo wynikow i wybrac z tego odpiednie wcale nie jest tak latwo - przynajmniej w moim wypadku no ale ja jestem noobem. Moze dla kogos kto juz wczesniej rozwijal posatc do wysokiego lvl i zna tereny/moby ma lepsza orientacje, niemniej jednak dla ludzi takich jak ja jest to niewiadoma i dla tego napisalem taki poradnik. Poza tym jest podzial na Lvl i na tereterium wiec daje dobre mozliwosci zaplanowania wyprawy :)


_________________
I'd pretend I was one of those deaf-mutes I thought what I'd do was.

*****

Posty: 2204
Dołączył(a): 10.07.2004
Offline
PostNapisane: 26 kwi 2006, 01:40 
Cytuj  
Szanse na drop/spoil danego przedmiotu określa kolumna "Proba" (probability - prawdopodobieństwo). Czyli 1/57 oznacza, że item wypada średnio raz na 57 zabitych mobów (czyli szansa rzędu 1,75%). I jest to dużo dokładnijsze niż to co mozesz sprawdzić empirycznie - spróbuje wydrpowac item który ma szanse 1/4000 - niewykonalne (bo to jest prawdopodobieństwo a gwarantowany wynik). Możliwe, że nie uploadujesz wyników do L2WH i dlatego też nie masz dostępu do pełnych funkcjonalności serwisu.


Anyway z czasem nauczysz się ;) Wystarczy tylko trzeźwo myśleć i nie wyciągać pochopnych wniosków (jak np. "zwiększony drop o zachodzie słońca" ;P).


_________________
Sylvian's Chronicles
Beta Counters »
Obrazek

*

Posty: 125
Dołączył(a): 25.04.2006
Offline
PostNapisane: 24 maja 2006, 09:21 
Cytuj  
Ostatnio poswiecilem sie wylevelowaniu nukera, ale teraz wracam do gry bh. Zuploadowalem dropy na l2wh i jak juz mowilem wczesniej - l2wh nie pokazuje propabilty na spoila tylko na dropy. Wiec jak najbardziej widze sens istnienia tego topicu :>

Btw na 40 - 43 lvl w full plate set + orcish glaive bicie w cata of branded (Lith Shaman 42lvl -2x CBP Spoil) jest praktycznie niezmozliwe bez suportu healera/bufera :( . Zapewne z yaksa i tarcza bylo by latwiej solowac ale bez ghp i tak sie nie obejdzie.

Heh nie jest zle :) jak wychodzilem z branded do patriots zeby sobie nabic dropy na l2wh (w branded sam nie dalem rady :P) to za gorka widze leza sobie boty.. obok botow lezy sobie soe, 4k ss b grade i divine stockings :D hehe juz drugi raz bez trainowania ograbilem boty z ich dobytku (pierwszy raz bylo ponad 4k varnish)


_________________
I'd pretend I was one of those deaf-mutes I thought what I'd do was.

****

Posty: 1046
Dołączył(a): 28.04.2004
Offline
PostNapisane: 24 maja 2006, 10:12 
Cytuj  
A ja mam problem z lvlowaniem WS60. bieganie za mobami HPx1 po FP czy imperrial cementary to strasznie niski exp... Jak krzyczę że WS60+ LFG to nikt sie nawet nie zaintersuje... (po co komu złodziej expa w party)Zaznaczam że szukam mobów HPx3 or HPx4. Za chwilę zakończą mi się Enchanted Valley moby. Próbowałem przedsionek GC - tragedia, mało nie zaliczyłem zgonu. W katakumbach - nawet z supportem 39 SH elder zaliczam bęcki... Ktoś ma jakieś sugestie? Rozważam poważnie Pobbys 1/2HP koło Oren...


_________________
Arletta Dreadnought 79 @ Naia (currently suspended)

*****

Posty: 2945
Dołączył(a): 17.06.2005
Offline
PostNapisane: 24 maja 2006, 10:39 
Cytuj  
Może pochodź po katakumbach, spróbuj zebrać pole party?
Mobki x1/2 odradzam - dużo zadają zanim zginą wszystkie 3-5...


_________________
¯\_(ツ)_/¯ rmk cat's dog on fire

*****

Posty: 2204
Dołączył(a): 10.07.2004
Offline
PostNapisane: 24 maja 2006, 11:01 
Cytuj  
Arkadek rozumiem, że z bluntem biegasz?
Jak masz jakies pole to grzej do Apostate w ostatni pokojach jeszcze przez 4levele możesz sobie super exp bić. Jedyny wymóg to buffy od SE. Ale na taki exp każdy SE poleci IMO :P


_________________
Sylvian's Chronicles
Beta Counters »
Obrazek

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.