mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 29 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość

Posty: 4
Dołączył(a): 6.02.2006
Offline
PostNapisane: 4 wrz 2006, 04:22 
Cytuj  
Mam pare pytan zwiazanych z SK, glownie chodzi o problem w wyborze odopowiedniego sprzetu. Pierwsze pytanie- czy m atk ma wplyw na czestosc "wchodzenia" hexa i break power oraz ich moc? Rozwazam zlozenie valhalli zamiast damascusa- w przypadku drainow nie mam watpliwosci, ze m atk podnosi ich skutecznosc, nie wiem jak to jest z debuffami oraz lightning strike. Drugie pytanie- czy uzycie tattoo +do dexa i -do str bedzie mialo jakis sens? Postac ma byc dosyc uniwersalna, dobra do pvp 1v1, mass pvp oraz do bicia mobow, jednak boje sie ze z valhalla bedzie maly problem. To tyle co chcialbym wiedziec o mojej przyszlej postaci, mam nadzieje ze nikt tych pytan nie zadal wczesniej :)

*****

Posty: 2945
Dołączył(a): 17.06.2005
Offline
PostNapisane: 4 wrz 2006, 08:50 
Cytuj  
Od m.atk zależy szansa wejścia Hex, Power Break, LS, natomiast nie zwiększa on siły działania Hex'a i PB.
-STR +DEX wg mnie jest złym pomysłem, szczególnie że szykujesz się pod miecz dla maga. Jeśli chodzi o sam miecz magowski dla SK - spotyka się takich co ich używają :P


_________________
¯\_(ツ)_/¯ rmk cat's dog on fire

*

Posty: 6032
Dołączył(a): 13.11.2001
Offline
PostNapisane: 4 wrz 2006, 09:00 
Cytuj  
Mozna sobie zawsze zrobic macro na wziecie w lape broni z mattack, uzycie skila i powrot do zwyklej broni.
Wtedy nie trzeba nawet brac sworda dla magow tylko dowolna bron z duzym mattack.


_________________
Jestem fanem PiS (Piachów i Szutrów)


Posty: 33
Dołączył(a): 4.04.2006
Offline
PostNapisane: 4 wrz 2006, 09:24 
Cytuj  
Karol66 napisał(a):
Mozna sobie zawsze zrobic macro na wziecie w lape broni z mattack, uzycie skila i powrot do zwyklej broni.
Wtedy nie trzeba nawet brac sworda dla magow tylko dowolna bron z duzym mattack.



napewno dowolna bron?
Acumen bedzie miec wplyw na castowanie p breka? hexa? LS?


_________________
Hindemith/offensive

***

Posty: 519
Dołączył(a): 22.07.2005
Offline
PostNapisane: 4 wrz 2006, 09:31 
Cytuj  
Tak acumen ma wpływ,tak samo jakempower na landing rate tych debuffów a silence no sam wiesz co robi......


_________________
Tavael- Sword Muse- Lionna
Clan Insomnia
SM 77/59 lvl Necro

*

Posty: 6032
Dołączył(a): 13.11.2001
Offline
PostNapisane: 4 wrz 2006, 10:13 
Cytuj  
Rand napisał(a):
Karol66 napisał(a):
Mozna sobie zawsze zrobic macro na wziecie w lape broni z mattack, uzycie skila i powrot do zwyklej broni.
Wtedy nie trzeba nawet brac sworda dla magow tylko dowolna bron z duzym mattack.



napewno dowolna bron?
Acumen bedzie miec wplyw na castowanie p breka? hexa? LS?


Dowolna w tym sensie ze nie musi byc to miecz.
Skoro uzywasz tarczy to oczywiscie lepsza by byla bron jednoreczna (zeby nie disarmowac i uzbrajac potem 2 itemow) ale jesli jakas sensowna 2reczna akurat masz czy tanio mozesz kupic to tez nie problem.

W tym makro na uzycie skili warto pomyslec o dodaniu delay jesli bedziesz uzbrajal i miecz i tarcze bo czasami potrafi nie zalapac jesli za szybko to robi.

Generalnie warto jednak przyjac, ze to ostatnia rzecz ekwipunku jaka sobie organizujesz.
Tzn jesli masz juz top bron, top armor i przyzwoite jewerly dla swojego grade to wtedy sobie mozesz sprawic bron do debuffow. Posiadanie 2 broni i ich ciagle upgradowanie jest ciezkie do wykonania dla wiekszosci ludzi a trzeba zmieniac non stop zeby to mialo jakis sens bo jak np. przejdziesz z C grade na B to zwykly warriorowy B sword bedzie mial nieduzo mniej mattack niz C grade bron maga.


_________________
Jestem fanem PiS (Piachów i Szutrów)

**

Posty: 205
Dołączył(a): 13.08.2006
Offline
PostNapisane: 4 wrz 2006, 13:08 
Cytuj  
Poniżej A grade nie ma sensu głowy sobie zawracać bronią do m.atak dla SK.
Expisz do 70+++ z dama focus. SoMa używa się TYLKO w PvP - oczywiście z Acumen i do tego dyesy +3/+4 WIT.
W 1v1 i małych PvP nie potrzebujesz nic poza SoMem, w mass/siege warto mieć broń z focus na switcha.

Karol66 napisał(a):
Mozna sobie zawsze zrobic macro na wziecie w lape broni z mattack, uzycie skila i powrot do zwyklej broni.

Takie macro niestety nie sprawdza się w PvP. Po 1 hicie możesz zostać bez żadnej broni.


_________________
Obrazek

*

Posty: 103
Dołączył(a): 23.04.2006
Offline
PostNapisane: 5 wrz 2006, 02:11 
Cytuj  
Thorus napisał(a):
Mam pare pytan zwiazanych z SK, glownie chodzi o problem w wyborze odopowiedniego sprzetu. Pierwsze pytanie- czy m atk ma wplyw na czestosc "wchodzenia" hexa i break power oraz ich moc? Rozwazam zlozenie valhalli zamiast damascusa- w przypadku drainow nie mam watpliwosci, ze m atk podnosi ich skutecznosc, nie wiem jak to jest z debuffami oraz lightning strike. Drugie pytanie- czy uzycie tattoo +do dexa i -do str bedzie mialo jakis sens? Postac ma byc dosyc uniwersalna, dobra do pvp 1v1, mass pvp oraz do bicia mobow, jednak boje sie ze z valhalla bedzie maly problem. To tyle co chcialbym wiedziec o mojej przyszlej postaci, mam nadzieje ze nikt tych pytan nie zadal wczesniej :)


Tak jak Phist mowi tylko ze ja bym zrobil jeszcze tatoo +con-dex.


_________________
Jeśli chcesz pokoju, gotuj się do wojny...
Bartz Dark Fighter lv 46

**

Posty: 340
Dołączył(a): 27.06.2006
Offline
PostNapisane: 5 wrz 2006, 02:41 
Cytuj  
wielu grajacych SK zakladaja tatoo +CON -STR . ze wzgledu na niskie HP.

***

Posty: 779
Dołączył(a): 28.07.2005
Offline
PostNapisane: 5 wrz 2006, 10:39 
Cytuj  
Szu napisał(a):
Thorus napisał(a):
Mam pare pytan zwiazanych z SK, glownie chodzi o problem w wyborze odopowiedniego sprzetu. Pierwsze pytanie- czy m atk ma wplyw na czestosc "wchodzenia" hexa i break power oraz ich moc? Rozwazam zlozenie valhalli zamiast damascusa- w przypadku drainow nie mam watpliwosci, ze m atk podnosi ich skutecznosc, nie wiem jak to jest z debuffami oraz lightning strike. Drugie pytanie- czy uzycie tattoo +do dexa i -do str bedzie mialo jakis sens? Postac ma byc dosyc uniwersalna, dobra do pvp 1v1, mass pvp oraz do bicia mobow, jednak boje sie ze z valhalla bedzie maly problem. To tyle co chcialbym wiedziec o mojej przyszlej postaci, mam nadzieje ze nikt tych pytan nie zadal wczesniej :)


Tak jak Phist mowi tylko ze ja bym zrobil jeszcze tatoo +con-dex.

Ja tez jak Phist mowi, ale do pve bym walnol +4str/-4con ^^,a na high lvl juz pod pvp -4str/+4con =1con/-1str +4wit/-4int.


_________________
Obrazek

*

Posty: 6032
Dołączył(a): 13.11.2001
Offline
PostNapisane: 5 wrz 2006, 11:41 
Cytuj  
Alucreid napisał(a):
Ja tez jak Phist mowi, ale do pve bym walnol +4str/-4con ^^,a na high lvl juz pod pvp -4str/+4con =1con/-1str +4wit/-4int.


A -int nie zmniejszy mu szansy rzucenia hex'a?


_________________
Jestem fanem PiS (Piachów i Szutrów)

***

Posty: 779
Dołączył(a): 28.07.2005
Offline
PostNapisane: 5 wrz 2006, 13:49 
Cytuj  
Karol66 napisał(a):
Alucreid napisał(a):
Ja tez jak Phist mowi, ale do pve bym walnol +4str/-4con ^^,a na high lvl juz pod pvp -4str/+4con =1con/-1str +4wit/-4int.


A -int nie zmniejszy mu szansy rzucenia hex'a?

Caly zestaw z -str/+4con i -int/+wit ejst na high lvl pod pvp, i bedac szczerym z bsps hex zawsze wchodzi.
A +4 int daje smieszne ilosci m atak><


_________________
Obrazek

*

Posty: 103
Dołączył(a): 23.04.2006
Offline
PostNapisane: 5 wrz 2006, 16:21 
Cytuj  
Alucreid napisał(a):
Karol66 napisał(a):
Alucreid napisał(a):
Ja tez jak Phist mowi, ale do pve bym walnol +4str/-4con ^^,a na high lvl juz pod pvp -4str/+4con =1con/-1str +4wit/-4int.


A -int nie zmniejszy mu szansy rzucenia hex'a?

Caly zestaw z -str/+4con i -int/+wit ejst na high lvl pod pvp, i bedac szczerym z bsps hex zawsze wchodzi.
A +4 int daje smieszne ilosci m atak><


Alu niezgodze sie ze hex z bss na 7x+ zawsze wchodzi w pvp i to jeszcze z obnizonym int. Troche cie ponioslo ^^. Jesli nastawiasz sie pod debufowanie to niedotykaj int i to szczegolnie u DE. I tak jak idziesz na pvp to zazwyczaj na pelniej ku*wie, a jak nie to sa zawsze potki ktore podnosza casting speed - wiec niewidze w obnizaniu int najmniejszego sensu. :wtf:


_________________
Jeśli chcesz pokoju, gotuj się do wojny...
Bartz Dark Fighter lv 46

***

Posty: 779
Dołączył(a): 28.07.2005
Offline
PostNapisane: 5 wrz 2006, 17:01 
Cytuj  
Szu napisał(a):
Alu niezgodze sie ze hex z bss na 7x+ zawsze wchodzi w pvp i to jeszcze z obnizonym int.

Jestes PR ktory zapewne uzywa soula, ja mowie o Sk ktory uzywa soma/arc mace.
Szu napisał(a):
Troche cie ponioslo ^^.

Kogo ponioslo, tego ponioslo.
Szu napisał(a):
Jesli nastawiasz sie pod debufowanie to niedotykaj int i to szczegolnie u DE.

Szczegulnie u fighterow dla ktorych te 4 int=60 m atam (z emp3 i somem).
Szu napisał(a):
I tak jak idziesz na pvp to zazwyczaj na pelniej ku*wie

Rozumiem ze kurwa=buffy, ja tam wole jak ludzie buffy nazywaja buffami no ale jak kto woli.
Szu napisał(a):
a jak nie to sa zawsze potki ktore podnosza casting speed - wiec niewidze w obnizaniu int najmniejszego sensu. :wtf:

Jak juz mowilem, grasz pr.
Zagraj moze high lvl SK z nuke buildem, to zauwazysz ze ze te 60cs>60m atak.


_________________
Obrazek

*

Posty: 103
Dołączył(a): 23.04.2006
Offline
PostNapisane: 5 wrz 2006, 18:18 
Cytuj  
No ok wszystko pieknie ladnie ale po co jak czas rzucania na takich potkach i tak jest masakrycznie szybki, tank nigdy nukerem niezostanie i dalej niewidze sensu podnosic mu wit kosztem int. Moim zdaniem czysty bezsens, no ale zapomnialem ze ty jestes PRO i zawsze masz racje. :]


_________________
Jeśli chcesz pokoju, gotuj się do wojny...
Bartz Dark Fighter lv 46

***

Posty: 779
Dołączył(a): 28.07.2005
Offline
PostNapisane: 5 wrz 2006, 18:23 
Cytuj  
Szu napisał(a):
No ok wszystko pieknie ladnie ale po co jak czas rzucania na takich potkach i tak jest masakrycznie szybki

Z taka roznica ze dla tanak 60cs wyglada jak dla nukera 200, i jak widziales sk na full buffach to wiesz oczym mowie.
Szu napisał(a):
tank nigdy nukerem niezostanie i dalej niewidze sensu podnosic mu wit kosztem int.

Fakt nigdy nie zastapi, ale daje mu to duza przewage vs inne klasy, a fakt ze ciagle drainuje=ciagly hp regen.
A co do samego int pozwole podac ci przyklad 78 SK z +4wit/-4int zalozyl demon seta (+4int) zeby sprawdzic jaki mu to doda dmg do nukow, testujac na 78 hiero wyszlo 36 dmg wiecej z silniejszego draina, niewiem moze dla ciebie to duzo, dla mnie i kumpla to jest LOL.
Szu napisał(a):
Moim zdaniem czysty bezsens

Tylko twoim.
Szu napisał(a):
no ale zapomnialem ze ty jestes PRO i zawsze masz racje. :]
Dziekuje, ja tak nie uwazam, ale ciesze sie ze inni tak mysla
/ironia off


_________________
Obrazek

**

Posty: 285
Dołączył(a): 24.09.2004
Offline
PostNapisane: 5 wrz 2006, 18:43 
Cytuj  
Szu napisał(a):
no ale zapomnialem ze ty jestes PRO i zawsze masz racje. :]


Po chuj taka zaczepna forma postów Szu w stosunku do Alu, w momencie kiedy on najnormalniej na świecie odpisuje? Pro może on nie jest, ale jesli chodzi o wiedze o L2 to Alu>Ty.


_________________
Gustin | 7x SM / 4x WC

*

Posty: 103
Dołączył(a): 23.04.2006
Offline
PostNapisane: 5 wrz 2006, 19:42 
Cytuj  
Alu ja mowilem o tym czy hex wejdzie czy nie, a ty mnie tu drainami zaginasz, jesli chodzi o drain to niema to wiekszej roznicy bo i tak ich dmg jest smieszny, ale przy hex etc ma. I te 38 dmg wiecej mnie az tak bardzo niepodnieca bo wogle z draina niekorzystam jako PR, no chyba ze dla zabawy. :]

wojtas co to znaczy ''najnormalniej na świecie'' ?? Piszac to do Alu niemialem najmniejszego celu go zaczepiac, ublizac etc pisalem ''najnormalniej na świecie'' w sumie to ty to wyolbrzymiles w swojej kusce by skomentowac ze zaden z niego Pro i ze ja<Alu. I ty sie pytasz ''po huj taka zaczepna forma postów'' GG :]
/ironia on
BTW Alu w pewnych sprawach jest dla mnie PRO ^^


_________________
Jeśli chcesz pokoju, gotuj się do wojny...
Bartz Dark Fighter lv 46

***

Posty: 779
Dołączył(a): 28.07.2005
Offline
PostNapisane: 5 wrz 2006, 21:35 
Cytuj  
Szu napisał(a):
Alu ja mowilem o tym czy hex wejdzie czy nie a ty mnie tu drainami zaginasz

Bo watek jest o SK, a ten posiada draine.
Szu napisał(a):
jesli chodzi o drain to niema to wiekszej roznicy bo i tak ich dmg jest smieszny

Wystarczajaco smieszny zeby polozyc 1-2 archerow majac full hp.
Szu napisał(a):
ale przy hex etc ma.

Z som/arcu+bsps hex i tak wchodzi.
Szu napisał(a):
I te 38 dmg wiecej mnie az tak bardzo niepodnieca bo wogle z draina niekorzystam jako PR, no chyba ze dla zabawy. :]

Tez bym nie kozystal.

Szu napisał(a):
BTW Alu w pewnych sprawach jest dla mnie PRO ^^

Ciekawe w jakich ><


_________________
Obrazek

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2739
Dołączył(a): 20.06.2004
Offline
PostNapisane: 5 wrz 2006, 21:50 
Cytuj  
eh Alu troche wprowadzasz zamet bo
zakladasz ze swojego punktu widzenia ze goscia bedzie stac na som acu lub arcane mace jako druga bron (ceny z bartza 160m/500m) +z 60m na glowna bron miecz +armor set.(armor kolejne 20,albo 150 jesli A grade)
watpie by mial tyle kasy zeby bawic sie w takie pierdoly jak second wepaon z dobrym matk..

a co do samego sk to moim zdaniem , jebac jakies 2 bronie, jakies SoV:>
kupujesz zwyklego sls/damascusa/aoba/dle/forgotten w zaleznosci od lvlu i dostepnej kasy i jedziesz :)) (jak cie stac to kupujes ktoras z tych rzeczy OE)

co z tego ze sk ma jakies tam czarki,drain/paraliz/slow'a czy inne gowna jego czarki w wiekszosci to jedna wielka pomylka, rzadko kiedy bedziesz mial przyjemnosc powalczenia 1 vs 1 zeby sie tym bawic :)
No chyba ze bedziesz czlowiek-arena 24/24 na arenie :)
SK to jest tank a nie jakis nuker, a tank ma sluzyc do tankowania :)
moja opinia :)

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 29 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.