mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
****

Posty: 1046
Dołączył(a): 28.04.2004
Offline
PostNapisane: 17 paź 2006, 16:28 
Cytuj  
Małutka refłeksja na temat wyższości duałi nad błuntem. Ostatnio grając barfem próbowałem dać mu w łapkę DemonSword (tragedia...), po czem dopadłem Duale 250pact z focusem i zrobiła się rzeźnia. Niestety nie mam szansy porównać tego z bluntem agrade. Czy ktoś może coś powiedzieć jak mu szło z bluncikiem? Bo szanse na krytki przy bluncie są z lekka chujowe...


_________________
Arletta Dreadnought 79 @ Naia (currently suspended)


Ostatnio edytowano 31 paź 2006, 20:42 przez arkadek, łącznie edytowano 1 raz
*****
Avatar użytkownika

Posty: 2739
Dołączył(a): 20.06.2004
Offline
PostNapisane: 17 paź 2006, 16:32 
Cytuj  
nie masz masteries do duali - zawsze bedziesz slabiej bil...
i criticale nie trafiaja sie tak czesto zeby zniwelowac brak masteries

standardowe hp sa..lub meteorek z focusem

***

Posty: 511
Dołączył(a): 9.04.2005
Offline
PostNapisane: 17 paź 2006, 17:26 
Cytuj  
tallum heavy + włocznia a grade z haste, i jak helikopterek sie kreci :] .
imho najlepsze wyjscie.


Posty: 42
Dołączył(a): 26.05.2006
Offline
PostNapisane: 17 paź 2006, 18:50 
Cytuj  
Ja szczesliwie od 61lvlu biegam z Tallum Glaive bez SA i jak narazie dobilem do 66lvlu bez wiekszego wysilku, uzywam takze meteorka do pvp i sprzedawania stun'a, ale zadko zdaza mi sie solowac wiec glaive jest moja glowna bronia i expie tylko robiac malutkie aoe ;). Dzisiaj zapodaje wreszcie focus do blunta i chetnie Ci pozycze zebys mogl opisac wrazenia. PM do mnie.


_________________
Gustin
Malum1 - WS|66, Mlaum - Sagi 78/75 Wl

*****

Posty: 2204
Dołączył(a): 10.07.2004
Offline
PostNapisane: 17 paź 2006, 18:56 
Cytuj  
Poziom głupoty piszesz. Focus nie tylko niweluje brak masteries ale również nadrabia to ze znacznym procentem.
Sam fakt używania duali (a więc dużo dużo wyższa szansa na critical hit) niweluje różnicę a ponadto samo SA sprawia, że walczy się zupełnie inaczej.

Of course do PvP tylko blunt.

Jeśli mogę zasugerować coś. Zamiast duali weź 2h Sword z focusem. Na 62 lev. to albo nowy mieczyk Low A z focusem, albo Berseker Blade over enchantowany (cena niższa niż Great Sword a różnica w p.atk praktycznie żadna). Ja miałem przez długi okres Berserker Blade +6 (którego zresztą Poziom pomógł mi kupić :P) - odopwiednik Great Sworda +3/+4; ale za to jego Focus jest nieco wyższy i do 68levelu zajebiscie mi się z nim biegało. Sprzedałem tylko dlatego, że musiałem mieć broń do PvP. Teraz mam Meteor Shower z Focusem (i dopiero SA na A broni przybliżyło mój dmg output do BB +6).

PS. A nie myślałeś o pole? Jak masz ludzi do party to XP jest boskie. Z SE na plecach na 70lev. miałem 0,1% z grupy mobów (spityful czy jakoś tak na Devastaed Castle) i nie potrzebuje leczenia żeby taką grupę zabić.


_________________
Sylvian's Chronicles
Beta Counters »
Obrazek

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2739
Dołączył(a): 20.06.2004
Offline
PostNapisane: 17 paź 2006, 21:30 
Cytuj  
sylvian a zalozymy sie ze nie ???

ja wezme sowjego bh ty swojego ... (z dualami)
i pojdziemy na arene

jak bedziesz mial criticala 1/6 1/8 to bedziesz szczesliwy..
a dodtakowo nie zapominaj ze critical z blunta focus i z duali focus jest inny..
1 pacnieciem z blunta zrobisz np 300...
a 1 pacnieciem z duala zrobisz 80-100 (tyle ze masz te podwojne uderzenie)
ale zadajac mniejszy dmg (1 swing), przy wejsciu critiicala zrobisz mniejszy dmg

mam nadzieje ze nie namacilem zbytnio i zrozumiales o co biega :>

*

Posty: 6032
Dołączył(a): 13.11.2001
Offline
PostNapisane: 17 paź 2006, 22:56 
Cytuj  
Z moich eksperymentow wychodzilo ze duale Vs blunt oplaca sie uzywac tylko w party BD/SwS bo wtedy bylo jak w totolotku - dodatkowa kumulacja :)
Zeby bylo smieszniej to nawet C gradowe duale (ja mialem sls-tsu) wtedy lepiej sie sprawdzaly niz A blunt.

Ale normalnie (solo, buffed) wychodzilo jednak troche lepiej na korzysc blunta, szczegolnie jak sie stukalo white/yellow moby (na green czas zabijania i HP jakie nam zostawalo po walce wychodzil bardzo podobnie).

IMHO duale albo 2handed swordy (tego drugiego nie uzywalem ale Syl mowi ze podobnie sie sprawuja) moga byc na poczatku A grade ok jesli cenowo wychodza taniej niz blunt. Ale jak kogos stac to nie ma co sie pieprzyc z bronia do ktorej nie ma masteries - im dalej tym coraz lepszy bedzie blunt (a wlasciwie "mniej gorszy" bo generalnie granie dorfami na 70+ solo to tragedia) a duale zostana na tym samym poziomie.


_________________
Jestem fanem PiS (Piachów i Szutrów)

****

Posty: 1046
Dołączył(a): 28.04.2004
Offline
PostNapisane: 18 paź 2006, 09:33 
Cytuj  
malum napisał(a):
Ja szczesliwie od 61lvlu biegam z Tallum Glaive bez SA i jak narazie dobilem do 66lvlu bez wiekszego wysilku, uzywam takze meteorka do pvp i sprzedawania stun'a, ale zadko zdaza mi sie solowac wiec glaive jest moja glowna bronia i expie tylko robiac malutkie aoe ;). Dzisiaj zapodaje wreszcie focus do blunta i chetnie Ci pozycze zebys mogl opisac wrazenia. PM do mnie.

To ja chętnie poprosze o pozyczke na jeden dzień. Pójde na moscik z Kranrotami do GC i zrobie porównianie, ile EXP per hour mozna dostać. Myślę że to rozstrzygnie sprawe.

PS. Odnośnie masteries: otóż nie bawiłbym się w te testy gdybym był przekonany że masteries dużo dają. Mam takie poczucie niestety że blunt masteries są o kant dupy potłuc szczególnie jeśli mówimy o krasiach... Wczoraj Bazyl dał mi potrzymać Tall Glaive, i wiecie co ?

- Tall Glaive+1 235 power, mam na to wykupione masteries, broń jest powolna, i mialem 685 actk

- Tsu/Sls+7, 272 power, nie mam masteries, bron jest szybka, ma SA Focus i mialem 690 atck

Czy ktoś zauważył tu jakąś znaczącą przewagę masteries? Bo ja nie. Te 37 punktów roznicy to se mozna w dupe wsadzic szczegolnie w kontekscie SA Focus :wtf:

Oczywiscie nie neguje przydatnosci pole przy tłuczeniu mobow grupowych. Jak tylko uda mi się takową kupic to od razu lece tluc towarzystwo pod Oren. Zgadzam sie absolutnie że najlepszy exp to daje wlasnie pole przy AOE.


_________________
Arletta Dreadnought 79 @ Naia (currently suspended)

*

Posty: 6032
Dołączył(a): 13.11.2001
Offline
PostNapisane: 18 paź 2006, 09:56 
Cytuj  
arkadek napisał(a):
- Tall Glaive+1 235 power, mam na to wykupione masteries, broń jest powolna, i mialem 685 actk

- Tsu/Sls+7, 272 power, nie mam masteries, bron jest szybka, ma SA Focus i mialem 690 atck

Czy ktoś zauważył tu jakąś znaczącą przewagę masteries? Bo ja nie. Te 37 punktów roznicy to se mozna w dupe wsadzic szczegolnie w kontekscie SA Focus :wtf:


Ja to porownywalem w ten sposob, ze ze stoperem w reku zmierzylem dlugosc 10 walk z tym samym mobem bluntem i zapisalem razem z HP jakie mi zostalo (kazda walke zaczynalem z full HP) i potem to samo zrobilem dla duali.
Wyszly mi minimalne roznice na korzysc duali na poczatku danego grade (B, A) przy walce z green mobami i minimalne na krozysc blunta przy walce z white+.

Generalnie onanizowanie sie pattack nie ma sensu bo choc rosnie ci pattak i critical to spada accu i attack speed (no i nie mozesz uzywac tarczy co przy odpowiednim bufferze i secie armora ma znaczenie).
No i pod zadnym pozorem nie wolno porownywac duali z polearmem bo pole jest chyba najgorsza mozliwa bronia Vs 1 mob - maly speed, mala accu i baaardzo sredni damage.


_________________
Jestem fanem PiS (Piachów i Szutrów)

****

Posty: 1046
Dołączył(a): 28.04.2004
Offline
PostNapisane: 18 paź 2006, 10:33 
Cytuj  
Karol66 napisał(a):
Ja to porownywalem w ten sposob, ze ze stoperem w reku zmierzylem dlugosc 10 walk z tym samym mobem bluntem i zapisalem razem z HP jakie mi zostalo (kazda walke zaczynalem z full HP) i potem to samo zrobilem dla duali.
Wyszly mi minimalne roznice na korzysc duali na poczatku danego grade (B, A) przy walce z green mobami i minimalne na krozysc blunta przy walce z white+.

Generalnie onanizowanie sie pattack nie ma sensu bo choc rosnie ci pattak i critical to spada accu i attack speed (no i nie mozesz uzywac tarczy co przy odpowiednim bufferze i secie armora ma znaczenie).
No i pod zadnym pozorem nie wolno porownywac duali z polearmem bo pole jest chyba najgorsza mozliwa bronia Vs 1 mob - maly speed, mala accu i baaardzo sredni damage.

Może nie wyraziłem się zbyt jasno... mnie nie podnieca Pactk, tylko czas spędzony na grindzie. I nie podnieca, tylko rzygać się chce. Test bede robił tak: pół godziny na tłuczenie Kranrotów dualami, a potem pół godzniy bluntem. Zmierzę ilość zdobytego expa. Jeśli okaże się ze duale beda lepsze o 10-15%, a taką mam intuicję, to pierdole te wszsytkie masteries....

FYI: podobny test zrobilem na wmiankowanym wczesniej DemonSwordzie SA CD. Dostawalem na nim w godzine okolo 4,3% exp. Po przesiadce na duale SA focus, zacząłem zbierać około 6,3% per hour. Gra warta świeczki? IMHO yes, yes, yes!!! (Trademark reserved by Kazimierz Marcinkiewicz)


_________________
Arletta Dreadnought 79 @ Naia (currently suspended)

*****

Posty: 2204
Dołączył(a): 10.07.2004
Offline
PostNapisane: 18 paź 2006, 11:15 
Cytuj  
Poziomka napisał(a):
sylvian a zalozymy sie ze nie ???

ja wezme sowjego bh ty swojego ... (z dualami)
i pojdziemy na arene

jak bedziesz mial criticala 1/6 1/8 to bedziesz szczesliwy..
a dodtakowo nie zapominaj ze critical z blunta focus i z duali focus jest inny..
1 pacnieciem z blunta zrobisz np 300...
a 1 pacnieciem z duala zrobisz 80-100 (tyle ze masz te podwojne uderzenie)
ale zadajac mniejszy dmg (1 swing), przy wejsciu critiicala zrobisz mniejszy dmg

mam nadzieje ze nie namacilem zbytnio i zrozumiales o co biega :>

Poziom ale Ty mówisz o PvP a ja o PvE. Nawet bez buffów wychodzi na kożyść 2h sworda z focusem, a w party gdy masz BD/SWS'a robisz kilka razy większy dmg niż bluntem z prostej przyczyny - jak wspomniał Karol kumulacja. Blunt do PvE ssie, że aż głowa mała - mi sie płakac chciało jak pozbyłem się Berserkera i kupe kasy wsadziłem w A grade z SA.
Bunt nadaje się dla dwarfa tylko do PvP szczególnie dla BH, który nie ma MP na stunowanie mobów.

I moim zdaniem 2h sword z focusem > dual swords z focusem.


_________________
Sylvian's Chronicles
Beta Counters »
Obrazek

****

Posty: 1046
Dołączył(a): 28.04.2004
Offline
PostNapisane: 18 paź 2006, 11:35 
Cytuj  
Sylvian napisał(a):
I moim zdaniem 2h sword z focusem > dual swords z focusem.

Dlaczego tak uważasz? Testowałeś już obie opcje?


_________________
Arletta Dreadnought 79 @ Naia (currently suspended)

*****

Posty: 2204
Dołączył(a): 10.07.2004
Offline
PostNapisane: 18 paź 2006, 11:57 
Cytuj  
arkadek napisał(a):
Sylvian napisał(a):
I moim zdaniem 2h sword z focusem > dual swords z focusem.

Dlaczego tak uważasz? Testowałeś już obie opcje?

Tak testowałem duale i 2h sword. 2h sword ma wyższy crit. rate o ile dobrze pamiętam (a to własnie z niego pochodzi większość dmg, o którym mowa). Ale jeśli masz możliwość przetestuj sobie jeszcze to.


_________________
Sylvian's Chronicles
Beta Counters »
Obrazek

****

Posty: 1046
Dołączył(a): 28.04.2004
Offline
PostNapisane: 21 paź 2006, 18:48 
Cytuj  
Pierwsze wyniki testów:

- Tsu/Sls+7 272atk focus - dawaly mi 5,5% na godzine.
- DragonSlayer+0 282 patck no SA - dawaly mi 4,5% na godzine
- CrystalDagger+11 193atk SA CD - dawał 5% na godzine

(w międzyczasie sprawdziłem tez czy jest korzyść z założenia tallum armour vs BW set, otóż mimo szybszego ataku o 8%, wymiana nie przyniosla efektu. ROFL)


_________________
Arletta Dreadnought 79 @ Naia (currently suspended)

****

Posty: 1046
Dołączył(a): 28.04.2004
Offline
PostNapisane: 31 paź 2006, 20:39 
Cytuj  
Wyniki malejąco:
1. Tsu/Sls+7 272atk SA:Focus - dawaly mi 5,5% na godzine.
2. CrystalDagger+11 193atk SA:CritcalDamage - dawał 5% na godzine
3. MeteorShower+1 217atk SA:Focus oraz włączone masteries - dawał 4,9% na godzinę
4. DragonSlayer+0 282 patck no SA - dawał mi 4,5% na godzine


Wnioski:
- Masteries są niewiele warte
- kluczowym czynnikiem podbijającym damage jest SA:Focus
- nie należy kierowac się Patk broni, ale jej szybkością oraz wysokością jej Crit Rate.


Oczywiscie testowałem mając caly czas SE za plecami, ze wszsytkimi tego konsekwencjami. Oczywiście do PvP moje rekomendacje byłyby zupełnie inne :-P


_________________
Arletta Dreadnought 79 @ Naia (currently suspended)

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2739
Dołączył(a): 20.06.2004
Offline
PostNapisane: 31 paź 2006, 21:56 
Cytuj  
Moze uda ci sie pozyczyc od kogos +5-6-7 meteor Focus i sprawdzic raz jeszce

Mysle ze patk broni.....robi znaczenie :>
a jak widze pomiedzy dualami a bluntem jest prawie 60 patk roznicy

*****

Posty: 2204
Dołączył(a): 10.07.2004
Offline
PostNapisane: 1 lis 2006, 00:05 
Cytuj  
P.atk można sobie wsadzić głeboko. Crit rate jest ważny i niestety u blunta nawet z focusem to cienizna. Owszem focus imo jest lepszy dla dwarf niż health (w pvp można się kłucić) i daje się go odczuć. Co nie zmienia faktu, że nawet bez masteries łatwo przebić damge over time z dualami albo 2h sworder focusowanym (ba nawet dagger z focusem daje lepsze rezultaty w pve).

Edited: sorrki nie zauważyłem postu Arkadka, który chyba zresztą tlko potwierdza to o czym mówiłem ;)


_________________
Sylvian's Chronicles
Beta Counters »
Obrazek

**
Avatar użytkownika

Posty: 9516
Dołączył(a): 5.08.2004
Offline
PostNapisane: 1 lis 2006, 08:52 
Cytuj  
Troszke nie w temacie ale imo patack zmienia i to duzo.
Przyklad: Po zlozeniu maj seta i dodaniu jakies 100 patack moje ataki i crity zmienily sie i to ladnie. Nie wiem czy przypadkiem nie sa to jakies progi i czy zadawany dmg nie zalezy w duzej mierze tez od "base" damage (w sensie bez zadnych buffow etc.) bo dopal ze 100 patack uwierzcie mi ze byl znaczny.


_________________
Obrazek
http://www.pathofexile.com/forum/view-thread/611443

****

Posty: 1046
Dołączył(a): 28.04.2004
Offline
PostNapisane: 2 lis 2006, 09:45 
Cytuj  
Poziomka napisał(a):
Mysle ze patk broni.....robi znaczenie :> a jak widze pomiedzy dualami a bluntem jest prawie 60 patk roznicy


Piszpan napisał(a):
Troszke nie w temacie ale imo patack zmienia i to duzo. (...) bo dopal ze 100 patack uwierzcie mi ze byl znaczny.



Ostatnia z 4 mierzonych broni to był Dragon Slayer z najwyższym patackiem 280 ptk. I najniższym wynikiem. Bo nie miał SA: Focus. Wniosek ? Patk jest jednym z mniej istotnych damage czynników.


_________________
Arletta Dreadnought 79 @ Naia (currently suspended)

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2739
Dołączył(a): 20.06.2004
Offline
PostNapisane: 2 lis 2006, 10:06 
Cytuj  
No tak ale
Znajdz meteora shower =5-6-7 Z focusem :))
hehe

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.