mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18 ] 
Autor Wiadomość
****

Posty: 1046
Dołączył(a): 28.04.2004
Offline
PostNapisane: 16 sie 2004, 11:07 
Cytuj  
Znajomy chce kupic wersję pudełkową na Amazonie. Kosztuje to 30$. Czy ktos z was tez dokonał takiego zakupu? Jesli tak to niech odpowie czy
w tym pudelku oprocz kodu aktywacyjnego jest rowniez darmowy miesiąc grania?

PS. A moze ktos chce sie pozbyc konta?

***

Posty: 909
Dołączył(a): 8.04.2004
Offline
PostNapisane: 16 sie 2004, 11:19 
Cytuj  
Nie ma znaczenia czy to wersja pudelkowa czy kupujesz tylko CD-KEY przez Net.
W jednym i drugim przypadku pierwszy miesiac jest za darmo (30 dni tak naprawde liczonych od dnia aktywowania konta).


A jeszcze jedno, przy zakupie wersji pudelkowej, ktora nota bene chcialem sobie kupic, nalezy doliczyc koszty shippingu, ktore moga kosztowac nawet dodatkowe 20 dolcow. Jedyny sposob na tanie kupienie wersji pudelkowej to miec znajomego w Stanach.

CD-KEY wysyla Ci emailem, a pudelko z gra wysyla do Polski poczta (statkiem najlepiej, bo najtaniej, choc najdluzej :) ).

*

Posty: 176
Dołączył(a): 20.06.2004
Offline
PostNapisane: 16 sie 2004, 11:24 
Cytuj  
Potwierdzam. Mam taką wersję. Jest instrukcja, 2xCD a na opakowaniu CD jest klucz.

PS. Też nie polecam przesyłki :) W jednym ze sklepów, gdzie chciałem kupić drugą wersję pudełkową i gdzie była możliwość wysyłki do Polski (Gdańsk) to cena gry była 39.90 USD a przesyłka (tylko jeden rodzaj do PL) - 35 USD :) Normalnie - żenada.

*****

Posty: 2872
Dołączył(a): 18.05.2004
Offline
PostNapisane: 16 sie 2004, 11:29 
Cytuj  
Jeszcze jedno, z wersjami pudełkowymi różnie bywa.. nie chce cię straszyć ale sporo ludzi ma problemy ze zduplikowanymi cd-keys...
(lol mam nadzieje że mi się to nie przytrafi >.<)

Pozdrawiam

*

Posty: 50
Dołączył(a): 5.09.2004
Offline
PostNapisane: 8 wrz 2004, 08:25 
Cytuj  
Goatus napisał(a):
Jeszcze jedno, z wersjami pudełkowymi różnie bywa.. nie chce cię straszyć ale sporo ludzi ma problemy ze zduplikowanymi cd-keys...


wlasnie mam taki problem kupilem gre dla kumpla na amazonie i przy probie dodania pisze ze cd-key jest juz uzywany :/ co w tym przypadku mam zrobic ?? bo sie zaraz wk............ napisalem do ncsoftu tylko pytanie jak oni szybko odpowiedza i co zrobia wkoncu wydlem kase !


_________________
Bartz
Fire4Ever/Sorc/67 ~ urlop

***

Posty: 909
Dołączył(a): 8.04.2004
Offline
PostNapisane: 8 wrz 2004, 08:40 
Cytuj  
No to teraz masz powazny problem.....

Bo musialbys udowodnic NCSoftowi, ze masz legalna kopie gry (CD, instrukcja itp.), a to nie jest proste.
Z reszta nie wiem czy oni w ogole uwgledniaja reklamacje produktu, ktory kupiles od kogos. Gdybys kupil w sklepie to moglbys spokojnie domagac sie kopi gry z poprawnym CD-Key (nawet droga sadowa), w Twoim przypadku ciezko bedzie dochodzic swoich praw.

Kontaktowales sie juz z osoba, od ktorej kupiles gre ? Czy po prostu zostales oszukany ?

*

Posty: 50
Dołączył(a): 5.09.2004
Offline
PostNapisane: 8 wrz 2004, 08:44 
Cytuj  
A jak ja mam to im udowodnic ? kurde to jest chore osoba ktora mi to kupowala jest pewna na 100% maja kopie tez mi kupowala i wszystko bylo ok wiec diabli wiedz o co chodzi no to teraz jestem zdolowany na maxa


_________________
Bartz
Fire4Ever/Sorc/67 ~ urlop

*****

Posty: 2872
Dołączył(a): 18.05.2004
Offline
PostNapisane: 8 wrz 2004, 09:09 
Cytuj  
Procedura przebiega w ten sposób... piszesz do ncsoft supportu że masz kupioną grę i jak prubujesz zarejstrować to ci pisze że taki cdkey już jest... oni pewnie poproszą cię o cd key jaki masz na pudełku... Potem jeżeli się zgadza następuje długa procedura kiedy to ty i ten drugi koleś ktury używa cdkey musicie obaj przesłać fotokopie pudełka it takie inne duperele... włącznie z przesłaniem pudełka z grą.. jako dowód..

Ale zacznij od napisania do ncsoft support w tej sprawie postaraj się im wyjasnić sytułacje jak najlepiej rzebyś jeszcze nie odpadł w przedbiegach

Pozdrawiam

***

Posty: 909
Dołączył(a): 8.04.2004
Offline
PostNapisane: 8 wrz 2004, 09:15 
Cytuj  
Wisnia zapomnial wspomniec, ze kupil nowa kopie gry na Amazonie,
co calkowicie zmienia postac rzeczy.

Bo w tym przypadku reklamacje sklada sie do Amazonu i to Amazon bierze na siebie
odpowiedzialnosc za sprzedanie niepelnowartosciowego, a raczej bezwartosciowego produktu
(bo bez CD-Key gra to tylko pudelko, CD i instrukcja).
I to Amazonu zmartwieniem jest zeby dostarczyc kopie gry z oryginalnym, nieuzywanym CD-Key,
bo umowa kupna-sprzedazy zostala zawrata pomiedzy klientem i Amazonem.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2739
Dołączył(a): 20.06.2004
Offline
PostNapisane: 8 wrz 2004, 09:28 
Cytuj  
Wiesz, nie wiem jak to jest z reklamacjami w Amazonie ale oni moga myslec - przynajmniej ja bym tak myslal ze 'ktos' chce ich naciagnac..

Przyjac reklamacje przyjma pewno, czy masz szanse na pozytywne zalatwienie sprawy - byc moze..
Kwestia tylko ile to bedzie trwalo..byc mzoe pare dni byc moze i wiecej - nie wiem jak to u nich w regulaminie jest
ale moga ci napisac ze:

prosimy odeslac nam gre..i np w ciagu 28 dni odeslamy panu nowa ..czy cus takiego :> a czekac kolejny miesiac zalamka, - dlatego nie zawsze tansze wyjscie - amazon, jest lepsze, czasem lepiej jest wydac wiecej a kupic np bezposrednio jakos z ncsoftu, wieksza szansa moim zdaniem na pozytywne i szybsze zalatwienie sprawy i mniejsza szansa ze ktos 'uzywa' klucza :>

***

Posty: 909
Dołączył(a): 8.04.2004
Offline
PostNapisane: 8 wrz 2004, 10:15 
Cytuj  
Mnie tego nie musisz mowic - ja kupilem po prostu CD-Key na stronie NCSoftu :)

A jak zechce miec pudelko z gra to po prostu kupie sobie na EBayu bez zadnego CD-Key i wyjdzi mnie za grosze :)

**

Posty: 285
Dołączył(a): 24.09.2004
Offline
PostNapisane: 24 wrz 2004, 08:31 
Cytuj  
Ja kupiłem wersję pudełkową będąc w USA w te wakacje, za 24$ w sieci sklepów BestBuy, w innych Lineage 2 kosztuje około 39$... miesiąc darmowego grania był, jeśli zamówiłeś grę jeszcze w czasie trwania betatestów. Na pudełku jest jedynie klucz aktywujący konto, za granie trzeba płacić.

***

Posty: 909
Dołączył(a): 8.04.2004
Offline
PostNapisane: 24 wrz 2004, 08:52 
Cytuj  
To, ze na pudelku jest klucz aktywujacy wyjasnia problemy Abissa z jego kontem.
Znajomi kupili mu wersje pudelkowa w Amazonie i okazalo sie, ze CD-Key jest juz w uzyciu.
Co za debil umieszcza CD-KEY w tak dostepnym miejscu ?

*****

Posty: 2872
Dołączył(a): 18.05.2004
Offline
PostNapisane: 24 wrz 2004, 12:23 
Cytuj  
Miesiąc darmowego grania jest razam z pudełkiem i cdkeyem przy zakupie.... więc jeżeli zakupiłeś grę w sklepie i mimo to odrazu musiałeś płaćić... hmmm dziwna sprawa

Pozdrawiam

**

Posty: 285
Dołączył(a): 24.09.2004
Offline
PostNapisane: 24 wrz 2004, 13:46 
Cytuj  
Ethan, klucz jest na opakowaniu od płyt, więc aby się do niego dostać, trzeba najpier zdjąc folię z opakowania, i nasuwa się pytanie czy aby pudełko było zafoliowane, to gwarantuje, że nikt z tego nie korzysta-ł.

Goatus, też się trochę zdziwiłem, ale rozmawiałem ze sprzedawcą, również graczem Lineage 2, od którego dowiedziałem się, że z wersjami, zamówionymi w czasie bety dostawało się Game Card. Ja korzystam z konta jeszcze za czasów bety, gdy zalogowałem się miałem opcje tylko aby aktywować konto, gdzie wpisywałem klucz znajdujący się na opakowaniu od CD. Później tylko 3 opcje płatności oraz wspomniany Game Card.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2739
Dołączył(a): 20.06.2004
Offline
PostNapisane: 24 wrz 2004, 17:00 
Cytuj  
A co za problem odpakowac z foli , otworzyc pudelko i ofoliowac:P?

przeciez na folii nie masz zadnych hologramow, ani pieczatek 'firmowych' ncsoftu - zwykla folia jak w przecietnej grze..

wystarczy mala zgrzewarka do folii :>

**

Posty: 375
Dołączył(a): 8.12.2001
Offline
PostNapisane: 24 wrz 2004, 17:11 
Cytuj  
hehe troche off topic ale pare dni temu kupilem sobie paczke czipsow Lejsa do piwka...takie z jakas nagroda w srodku typu kupon na mala pacze albo jakas kasa...w domu wieczorem otwieram do piwka a tam "wiorki kokosowe" ! Ktos z pracownikow sklepu tak "wymacal" paczke ze prawie maka mi sie wysypala i nie dalo sie tego jesc ;-)

*****

Posty: 2872
Dołączył(a): 18.05.2004
Offline
PostNapisane: 25 wrz 2004, 12:45 
Cytuj  
_wojtas_ napisał(a):
Ethan, klucz jest na opakowaniu od płyt, więc aby się do niego dostać, trzeba najpier zdjąc folię z opakowania, i nasuwa się pytanie czy aby pudełko było zafoliowane, to gwarantuje, że nikt z tego nie korzysta-ł.

Goatus, też się trochę zdziwiłem, ale rozmawiałem ze sprzedawcą, również graczem Lineage 2, od którego dowiedziałem się, że z wersjami, zamówionymi w czasie bety dostawało się Game Card. Ja korzystam z konta jeszcze za czasów bety, gdy zalogowałem się miałem opcje tylko aby aktywować konto, gdzie wpisywałem klucz znajdujący się na opakowaniu od CD. Później tylko 3 opcje płatności oraz wspomniany Game Card.


Ciekawe bo ja kupiłem dwie wersje pudełkowe, po zakończeniu bety i miałem normalnie miesiąc grania za darmo.

...

Aaaa jusz wiem, haha no tak fakt NCsoft zrobiło taki przekręt... sprawdź swój rachunek bo to było tak że do każdej gry był dołączany miesiąc grania za darmo ale żeby można było z niego kożystać trzeba było aktywować grę co było równoznaczne z kupieniem gamecard albo podaniem danych swojej karty kredytowej. Tzn jeżeli użyłeś gamecard to powinieneś mieć 3 miesiące grania teraz (gamecard jest na 2 o ile pamiętam)

Pozdrawiam

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.