mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 51 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
***

Posty: 834
Dołączył(a): 11.12.2001
Offline
PostNapisane: 26 sty 2004, 12:13 
Cytuj  
Bzdura z ta okresowoscia, sprobuj prowadzic firme i miec wplaty noszace znamiona okresowych. Szczegolnie jesli to mala firma a ludzie placa ci gotowka - a na konto wplacasz sam. W kazdym banku sie bronia jak moga i w kazdym banku jak sie upra moga odmowic wydania karty z powodu "widzimisie", ale regula okresowosci i osob trzecich nie istnieje.

Pracowalem w banku, moze nie takim "dla ludzi" ale swoje zdazylem wyczaic :razz:

***

Posty: 515
Dołączył(a): 13.11.2001
Offline
PostNapisane: 26 sty 2004, 13:22 
Cytuj  
zadna bzdura , firmy rządza sie swoimi prawami, jak jestes wlascicielem to sobie wpalacasz co chesz i jest ok (ja tak mam)

ja mowie jak jest w niektorych bankach (bsk, pko), ludzie robiac taki sztuczny obrot nabijali sobie debet a potem dupa zbita, bank sie naciął kilka(set) razy i nagle pracownicy zaczeli mi przychodzic i mowic jakie sa wymagania zeby wplaty liczyly sie do obrotu

***

Posty: 834
Dołączył(a): 11.12.2001
Offline
PostNapisane: 26 sty 2004, 13:57 
Cytuj  
Hm. Mysle ze tego nie da sie zweryfikowac w takiej dyskusji na forum. Widac mamy diametralnie odmienne doswiadczenia i informacje. Pewnie prawda lezy posrodku a srodek tam gdzie tego chce osoba odpowiedzialna za wydawanie decyzji :grin:

**

Posty: 236
Dołączył(a): 19.11.2001
Offline
PostNapisane: 26 sty 2004, 19:46 
Cytuj  
A ja nie mogłem zapłacić za EU daoc z mojej e-karty, co dziwne zapłaciłem z e-karty kolegi i ... GOA przeprosiła za kłopot i zwrociła mi CAŁA kase za utracony domek :smile:

*

Posty: 62
Dołączył(a): 17.06.2002
Offline
PostNapisane: 26 sty 2004, 20:04 
Cytuj  
Dostałem odpowiedź z prośbą o podanie kontaktu do mBanku :wink:
Wysłałem im ... zobaczymy co z tego wyniknie.

Jeśli chodzi o PayPal to sam szukam tego info bo gdzieś przeczytałem i zgubiłem, szczególnie interesuje mnie czy to była prognoza czy podali jakiś konkretny termin.

*

Posty: 62
Dołączył(a): 17.06.2002
Offline
PostNapisane: 31 sty 2004, 22:09 
Cytuj  
Dear Sir,

We attempted to contact your bank this morning, but were unable to speak to anyone. The phone number has a menu system that is all in Polish, and we have no idea how actually get through to speak with someone.

This does not fair well on the situation. Our billing system has recently been upgraded, which is why your credit card is not being processed in the same mannar as it was formerly. The person in charge of our billing system was hoping that upon speaking to your bank, that he could figure out how your card is different from a normal credit card. Once he learned more information, he was going to see if it was possible to alter our new billing system (although, he was not sure if it was possible). Yet, as things stand now, withuot the ability to speak with your bank, there is little chance that he will be able to alter the credit card approval process. The person in charge of our billing system plans to continue to look into this matter regarding your special kind of credit card, but no changes will be made to our system immediately.

I am sorry that we were not able to do more to help with your unique situation. Is it possible that you would be able to obtain a "normal" credit card from your bank?

----
Po tym zadzwoniłem do mBanku i panienka powiedziała mi, że gdyby wcisnęli zero połączyliby się z operatorem ... ehhh polska rzeczywistość. Podobno nie autoryzują kart przez sprawdzenie adresy bilingowego bo to jest sprzeczne z ustawą o ochronie danych osobowych. Na to się uśmiałem i powiedziałem, że ja się zgadzam na użycie moich danych osobowych do autoryzacji ... mają 10 dni na odpowiedź na mój wniosek.

Multibank ma netk@rtę która działa jak wypukła ... w poniedziałek założę konto .. pewnie będzie szybciej :wink:)

***

Posty: 716
Dołączył(a): 28.08.2002
Offline
PostNapisane: 1 lut 2004, 06:04 
Cytuj  
Hm, ja tam sie nie znam na polskich kartach kredytowych i przeczytalem tylko pierwszy i ostatni post ale czy jest az tak ciezko w polsce z zalatwieniem sobie karty visa czy mastercard jesli indywidualny osobnik pracuje?


_________________
Give a man a fish and you will feed him for a day,
Teach a man to fish and you will feed him for a lifetime.

**

Posty: 308
Dołączył(a): 16.11.2001
Offline
PostNapisane: 1 lut 2004, 09:46 
Cytuj  
Hm.."ciezko z "zalatwieniem"?" ...bzdura...kazdy bank ci wciska (ostatnio sa namolni strasznie) ,coby miec u nich karty..jak chcesz ,to mozesz miec w kazdym banku i to po pare he he

*

Posty: 62
Dołączył(a): 17.06.2002
Offline
PostNapisane: 1 lut 2004, 14:50 
Cytuj  
Sprawa dotyczy bardzo popularnej "bezpiecznej" karty do transakcji w internecie, która zdobyła popularność wśród ludzi o mniej regularnych zarobkach (że tak to nazwę).
Dla normalnie zarabiających nie ma problemu z wypukłą visa.
Zorientowałem się, że nie ma też problemu z taką wirtualną kartą w innym banku bo one mogą być traktowane jak wypukłe.
Chodzi mi tu jedynie o polską rzeczywistość - wypuszczają produkt, który okazuje się "niepełnosprawny" i trzeba zmienić bank zamiast podpisać oświadczenie, że zgadzam się na pełną autoryzację eKarty (z użyciem adresu bilingowego) ... ot tyle.

*

Posty: 62
Dołączył(a): 17.06.2002
Offline
PostNapisane: 9 lut 2004, 20:02 
Cytuj  
Założyłem konto w inteligo i ich Visa Electron autoryzuje się bez problemu.
Bye mBank :wink:


Posty: 5
Dołączył(a): 22.02.2004
Offline
PostNapisane: 22 lut 2004, 22:20 
Cytuj  
Cytuj:
Wpisuję dane z eKarty jak zawsze, i mam "declined". Dzwonie do Mbanku, sprawdzają i okazuje się, że Mythic zapytuje się jak o normalną kartę wypukłą czyli niekompatybilnie z ich virtualną kartą.


Hej,
Zdaje się że mam ten sam problem. Pograłem sobie w trajala na Morganie i zdecydowałem że zostaję na dłużej. Ale okazało się że eKarta nie jest dość dobra żeby nią zapłacić. Po konsultacjach z mBankiem i z supportem doszedłem w czym jest problem. Tyle że mBank przekonywał mnie że ich system jest nowszy,lepszy i bezpieczniejszy i jeśli usługodawca wymaga standardowej autoryzacji tzn. że nie postępuje zgodnie z zasadami wirtualnych transakcji. Sądziłem więc że Mythic używa jakiegoś starego systemu billingowego tym bardziej że napisali do mnie:
The way our billing system is set up, all of our transactions are considered a standard key entered transaction. Currently, we are looking into the possibility of changing this, but are still not sure if it is feasible nor how long it would take to implement any change. This problem was brought to our attention by another Polish subsciber, as this seems to be a problem exculsive to credit cards issued by banks in Poland.

Tymczasem z tego co wy piszecie to oni właśnie na ten system przeszli. Tak przy okazji to pewnie chodziło o Ciebie, tra kiedy pisali "another Polish subscriber" :smile:

Nie znam się na kartach, a widzę że niektórzy tutaj mają spore doświadczenie w temacie, więc moje pytanie brzmi: czy system w oparciu o który działa eKarta jest nowy i jeszcze nie wszyscy na niego przeszli czy też wszyscy od niego odchodzą albo po prostu jest to jakiś półprodukt?

Rozumiem że karta Inteligo autoryzuje na podstawie tego "standard key entered transaction" systemu, pytanie tylko czy będzie nadal i czy trzeba wypełniać jakieś dodatkowe wnioski ze zgodą na udostępnianie danych osobowych czy też jest ona od razu rozpoznawana jak wypukła? Jeśli mBank musi przestrzegać ustawy o ochronie danych to czemu Inteligo nie musi?
Dzięki za odpowiedzi.

*

Posty: 62
Dołączył(a): 17.06.2002
Offline
PostNapisane: 23 lut 2004, 23:07 
Cytuj  
Sprawa z mBankiem i ich kartą wygląda następująco:
eKarta ma możliwość ładowania i rozładowania i nikt nie ma dostępu do reszty pieniędzy na koncie poza tymi załadowanymi na kartę. Po rozmowach ze specjalistą z Mbanku (sam oddzwonił po tym jak złożyłem reklamację) okazało się, że ten system bezpieczeństwa wyklucza autoryzację za pośrednictwem danych bilingowych (adresowych). Mbank po prostu autoryzuje tylko za pomocą potwierdzenia numeru karty i jej ważności ewentualnie kodu cvv. I tyle. Nie da sie tego przeskoczyć.
Inną sprawą jest, że przepisy Visa preferują właśnie takie uproszczone autoryzacje w przypadku transakcji elektronicznych. Ale to się nie ma nijak do Mythica bo on ma prawo zapytać się o adres bilingowy dla własnego bezpieczeństwa, a Visa nie może tego odmówić.

Dlatego eKarta jest pod tym względem bezpieczna ale i niepełnosprawna bo większość sklepów w USA posługuje się tradycyjną metodą rodem z kart wypukłych itp.

Rozwiązaniem jest po prostu karta Inteligo. Jest to Visa Electron, która przez sieć wygląda jak wypukła Visa Classic i Inteligo używa adresu bilingowego do jej autoryzacji.

W styczniu ją założyłem i działa.

Z zasłyszanej plotki wynika, że Mbank sporo oszczędza na tej uproszczonej autoryzacji ... podobno pełna autoryzacja wymaga uzycia jakichś zewnetrznych firm (Polcard?) a oni robią to w jakiś inny sposób (sami?).

To tyle. Załóż kartę Inteligo i po sprawie.
Do czasu gdy coś się znowu nie zmieni.

PS.Tak tym Polakiem byłem Ja. Mythic dzwonił do Mbanku ale nie mogli się przedrzeć przez komunikaty w telefonie po polsku :wink:PPP

Pozdrawiam, tra

PS. Jak się zdecydujesz to chodz do Albów na Merlinie ... :wink:

*

Posty: 126
Dołączył(a): 10.02.2004
Offline
PostNapisane: 25 lut 2004, 08:54 
Cytuj  
Hmm

Nieciekawie to wyglada.
Wlasnie probowalem zamowic DAoC'a za woda i oczywiscie wysypka na karcie mBanku. Trzeba poszukac czegos innego.
Mam pytanko w zwiazku z tym:
Czy ma ktos konto Sezam/SrebrnySezam w BPH, a jesli tak to czy Bursztynowa karta jest obslugiwana ?

Pozdrawiam
Skjaldar Hryggr

*****

Posty: 2199
Dołączył(a): 3.07.2002
Offline
PostNapisane: 25 lut 2004, 18:05 
Cytuj  
Nie kupujcie za wielka woda:P Toa juz w wersji EU tez jest, dostepne za 2 dni w sklepach ( patch juz dziala), linki do sklepu w temacie skille dla armsmana. Zapraszamy na EU, im nas wiecej w jednym miejsu tym lepiej ( a na US bedziesz mial 600-700 osob na serwerze w naszych godzinach grania)

***

Posty: 834
Dołączył(a): 11.12.2001
Offline
PostNapisane: 25 lut 2004, 19:14 
Cytuj  
Zaraz, jak za 2 dni w sklepach to czemu czesc ludkow juz smiga po oceanie?

*

Posty: 126
Dołączył(a): 10.02.2004
Offline
PostNapisane: 25 lut 2004, 19:54 
Cytuj  
Hmm serwy za wielka woda maja jeden plusik - 12$ to jednak cokolwiek mniej niz 12 Euro. Nu ale jesio to przemysle - fakt im wiecej nas tym lepiej.

Pozdrawiam

P.S. To co z tym BPH - ma ktos ??? Bo nie wiem czy zakladac tam czy szukac czegos innego.

***

Posty: 973
Dołączył(a): 19.11.2001
Offline
PostNapisane: 25 lut 2004, 20:42 
Cytuj  
hmm nie wiem czy dobrze licze ale czy nie jest to o cale 2zl mniej ?


_________________
afk for quite a while


Posty: 5
Dołączył(a): 22.02.2004
Offline
PostNapisane: 25 lut 2004, 21:48 
Cytuj  
Dzięki za info:). No cóż, moża eKarta mBanku jeszcze się przyda ale tak czy inaczej złożyłem wniosek o Inteligo i pozostaje mi teraz grzecznie czekać. Jak chodzi o BPH to nie wiem, ale skoro Inteligo jest sprawdzone to może nie ma sensu kombinować z czymś innym.
Co do serwerów to też bym pograł na euro ale US ma oprócz innych jeszcze tą zaletę, że mam już klienta z triala i gry nie muszę kupować. Gierka mi się spodobała ale mam o niej w sumie mgliste pojęcie bo nie grałem wcześniej więc nie jestem całkiem pewien czy zostanę na dłużej. Trochę się obawiam że nie ma tam już za bardzo miejsca dla takich noobow jak ja :wink:.

*

Posty: 126
Dołączył(a): 10.02.2004
Offline
PostNapisane: 25 lut 2004, 21:56 
Cytuj  
Nu chyba masz nieco przestazale kursy :D

Patrzac na srednie kursy z dnia dzisiejszego (w nbp) wychodzi tak:

12 Euro * 4,88 zl = 58,56 zl -
12$ * 3,86 zl = 46,32 zl
________
12,24 zl

Jak widac wychodzi "nieco wiecej" niz 2 zlote. :D
Moze i faktycznie nie jest to wielka roznica ale jednak po jakims czasie sie uzbiera, a ze mam zamiar zaczac grac razem z kumplem (tym samym serwie), a on poki co nie ma pracy, jest to dla nas dosc istotne.

Pozdrawiam

**

Posty: 308
Dołączył(a): 16.11.2001
Offline
PostNapisane: 25 lut 2004, 22:24 
Cytuj  
Hm..."średnie kursy"?...jaki to bank stosuje taki kurs? he he...www.nbp.pl/Kursy/KursyC.html (to sa obowiązujące kursy SPRZEDAZY USA i UGW walut dla transakcji ...a jak inny bank stosuje "średni" ...to...chętnie poznałbym jego nazwę he he

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 51 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.