mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 48 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
*

Posty: 126
Dołączył(a): 10.02.2004
Offline
PostNapisane: 29 lut 2004, 19:51 
Cytuj  
Obra zdecydowalem ze jednak zaczne na Eu. Niestety musze poczekac kilka dni na karte i kolejne kilka az mi przysla DAoC'a. Yhh przekopane takie czekanie, gdy ciagnie maksymalnie do grania. Trzeba sobie ten czas jakos zajac... Najlepiej obmyslajac strategie i rozwoj postaci. Tutaj wlasnie pojawiaja sie pytanka:

1. Na ktorych serwerach gracie (w sumie chodzi mi tylko o RvR), na ktorym jest najwieksza 'nasza' ekipa i do jakiego Realm'a sie wepchnac ? To pytanie najbardziej mnie nurtuje, bo do Albionu ciagnie mnie glownie plytka, do Midgardu zas zamilowanie do Wikingow... tak ze postanowilem wybrac ten Realm w ktorym bedzie wieksza/lepsza (pod wzgledem klimatu i przyjemnosci zabawy) 'nasza' ekipa.

2. Jeszcze nie wiem w ktorym Realm'ie bede pogrywal (patrz pkt 1), ponizej wymieniam klasy ktore by mnie interesowaly:

ALBION
- Armsman
- Paladin
- Mercenary
MIDGARD
- Warrior
- Thane
- Berserker

Wymienilem je coby zapytac Was, wyjadaczy, jaki bylby najlepszy wybor i jak taka "postac" poprowadzic, aby uzyskac maksymalna wydajnosc i przydatnosc dla grupy w RvR (w sumie najchetniej zagral bym offensywnym tankiem z maks damagiem - chociaz oczami nooba zauwazam kuszace mozliwosci Paladyna i Thane'a <ale ponoc niewarto>). Jesli ktos moglby mi pokrotce napisac conieco o ktorejkolwiek z w/w klas - plusy, minusy, do czego sie nadaje i jak najlepiej ja rozwinac - bylbym b. wdzieczny.

Pozdrawiam

****

Posty: 1367
Dołączył(a): 22.11.2001
Offline
PostNapisane: 29 lut 2004, 20:02 
Cytuj  
Co do servera to excalibur jesli chodzi o realm to tylko midgard, bo z tego co wiem na albionie gra tylko 1 polak :D

Jako, ze nie wybierzesz (mam nadzieje :D) albionu opisze tylko mid klasy :D
Thane - zajebista kalsa do PvE, lecz mocno gimpnieta w RvR, jednym slowem thanem na rvr se nie pograsz :D
Warrior - dobry w PvE jak i w RvR jako,ze w tej chwili (no dobra ostatnie pol roku) rvr grupy nastawiaja sie na max dmg output warek mimo swoich mozliwosci defensywnych, jest raczej rzadziej brany do grupy niz zer/savage
Berseker - no to jest chyba to czego szukasz dmg w czystej postaci :D RvR w tej chwili opiera sie jak pisalem w poprzednim punkcie na zerkach/savagach wiec ogolnie z rvr nie powinno byc problemu :D

Co do specy o thaneach nie powiem nic bo raczej szkoda czasu :( Warriora specuje sie prosto :D wybierasz weapon dajesz w niego 50 potem 50 w shield i 28 parry (mowie tu o specu na lvl50) z tym ze do rvr prefferowalbym sword/hammer a do pve axe
Zerka specuje sie w podobny spsob weapon 50 left axe 50 29 parry tu juz raczej nie ma znaczenia jaki main weapon wybierzesz (choc uwazam ze hammer ma ciut lekka przewage nad pozostalymi z powodu stylu ze snarem ) ot wsio na temat specow :D

Jakbys mial jakies watpliwosci to wal smialo postaram sie je rozwiac :D

<font size=-1>[ Ta wiadomość została zmieniona przez: Mr.FooT dnia 2004-02-29 20:05 ]</font>

*

Posty: 126
Dołączył(a): 10.02.2004
Offline
PostNapisane: 29 lut 2004, 20:34 
Cytuj  
O w morde, coz za szybka reakcja, jestem max zaskoczony i bardzo bardzo wdzieczny :D

Zadziwiajaca sprawa, wydawalo mi sie ze wiecej 'naszych' bedzie w Albionie, a tu taka mila niespodziewanka - pozostaje jedynie lekki smutek ze nie bedzie plytki. Ciekawym bardzo czemu wszyscy 'nasi' do Midgardu poszli.

Po przeczytanu Twojej odpowiedzi odpadl mi Thane i praktycznie Warrior (chociaz szkoda, bo Berk nie ma chaina). A co z bronia dwureczna ? Np Warrior z dwurecznym mlotem/toporem i maksymalnym parowaniem ? Nie byloby wtedy duzego dmg, przy zachowanej jako takiej obronie ?

Co do Thane to milo mi sie nim wymiatalo w PvE w trialu, ale wlasnie spodziewalem sie ze w RvR bedzie lipa... chociaz moze kiedys i tak sproboje wypakowac Thane'a do stormcastera ktory w grupie umie sie obronic i poszczerbic wroga piorunkami...

Jesio raz dzieki za odpowiedz. No i moze jesio ktos cos tu napisze. Ehhh nie mogem sie doczekac chwili gdy zaczne pogrywac... chyba se wezme z tydzien urlopu :D

<Edit> Aha oczywiscie a jaka rasa najlepiej dla Berka, Savaga i Warriora ? Pewnikiem Troll :D Jak statsy najlepiej rozdac ?

Pozdrawiam

_________________
SKJALDAR HRYGGR
"Brothers everywhere-raise your hands into the air
We're warriors, warriors of the world
Like thunder from the sky - sworn to fight and die
We're warriors, warriors of the world"
(Manowar "Warriors of the World")

<font size=-1>[ Ta wiadomość została zmieniona przez: Skjaldar dnia 2004-02-29 20:41 ]</font>

****

Posty: 1367
Dołączył(a): 22.11.2001
Offline
PostNapisane: 29 lut 2004, 22:07 
Cytuj  
O warku z zmaxowanym parry zapomnij 0 utility dla grupy (kiepski guard z tarczy i brak slama) A jesli chodzi o brak chaina dla zerka to i tak nie ma roznicy bo w zasadzie kazda klase zabijesz zanim ona zdazy zabic ciebie :D A jak siada na tobie assist train 3-4 tankow to nie wazne czy masz plyte, chaina czy studa i tak padasz w nie wiecej niz 30-50s (zalezy od sprawnosci helkow :D)
Co do ras Zerk to imo najleprzy troll bez 2 zdani (10str 10qui 10 con)
Warrior jest troche bardziej skomplikowany Albo bierzesz ludzia badz dwarfa i jestes najbardziej overall albo troll i dmg oriented albo kobbiego i masz zajebistego blockbota (chociaz w endgame i tak nie ma roznicy ktora rase wybierzesz :D)10con 10str 10dex
A jesli savage to tylko kobold :D 10con 10str 5dex 5qui

To tyle z mojej strony, moze ktos ma inne zdanie to niech sie podzieli i napewno razem dojdziemy do jakiegos consensusu :D

EDIT: A daczego nie ALB? Hmmm mysle ze po czesci dlatego ze IQ wiekszosci albow nie przekracza 20 :D a po czesci pewnie dlatego ze midgardowe ttradycje polakow siegaja czasow wczesnej bety i Rubasznych Rabarbarow :D

<font size=-1>[ Ta wiadomość została zmieniona przez: Mr.FooT dnia 2004-02-29 22:09 ]</font>

**

Posty: 333
Dołączył(a): 12.03.2003
Offline
PostNapisane: 29 lut 2004, 23:14 
Cytuj  
A ilu Polaków gra teraz aktywnie w EU midzie?


_________________
Browar

****

Posty: 1262
Dołączył(a): 22.01.2002
Offline
PostNapisane: 29 lut 2004, 23:35 
Cytuj  
Nie dawaj nic w qui. Dla kazdej z tych postaci po 10 w str/con/dex.
No i troll oczywiscie - dla rvr trzeba zmaxowac damage - olac blok/parry/evade - do grupowego rvr praktycznie nie potrzebne.
Zastanow sie nad savage - najlepszy damage dealer jesli chodzi o "tankow" w midgardzie.
Rasa savage? Kobold i thrust bronie.

EDIT: axe do rvr tez owns - jak specujesz sie do 50 base skilla to kazdy rodzaj broni jest super.
_________________
Vautrin The Skald,
Midgard Excalibur

<font size=-1>[ Ta wiadomość została zmieniona przez: frogmaster dnia 2004-02-29 23:38 ]</font>

****

Posty: 1367
Dołączył(a): 22.11.2001
Offline
PostNapisane: 29 lut 2004, 23:41 
Cytuj  
Alex jakies 10-12+

**

Posty: 254
Dołączył(a): 17.02.2002
Offline
PostNapisane: 1 mar 2004, 00:35 
Cytuj  
Robiąc chara warto brać pod uwagę melee resisty, nie tylko same style.

Np. mid chain jest słabe vs. thrust i mocne vs. slash, a mid studded wprost przeciwnie.

Crush jest dobre przeciwko alb tankom (plate słabe vs. crush), a slash przeciwko hib tankom (scale słabe vs. slash). Crush ma również bonus zarówno przeciwko alb leather jak i hib leather (inf/ns).

Tak więc np. zerk z hammer spec będzie miał przewagę przeciwko infom i ns (większość używa thrust/pierce).

Nad warriorem w chain z kolei ns lub inf będzie miał przewagę (zakładając że jest thrust spec), ale jeżeli warrior jest hammer spec, przewaga ta będzie "wyrównana" przez fakt, że alb/hib leather jest słabe vs. crush. Ponadto slash nadal jest najpopularniejszym typem damage, a tu mid chain ma przewagę (również dlatego hiby już od dawna narzekają, że ich scale jest słabe przeciwko slash :wink: ).

Przykłady można mnożyć :wink: Ja planując swojego chara zawsze biorę pod uwagę tabelę melee resistów, nie tylko które style są lepsze (chociaż to też jest ważne).

Poza tym, mając możliwość dowolnego przełączania między więcej niż jednym typem damage (jak h2h savage na przykład, lub lw hero/champ u hibów, itp.), warto pamiętać co ma bonus przeciwko czemu, i w razie konieczności przełączać.


_________________
WoW:
60 Human Warrior (Nordrassil/Euro) - Active.
60 Night Elf Warrior (Elune/US) - Retired.

**

Posty: 239
Dołączył(a): 29.11.2001
Offline
PostNapisane: 1 mar 2004, 01:06 
Cytuj  
:smile: ja też zamierzam grać na EX w Albione :smile: także wcale nie "jeden polak", DAoC + dodatki juz w drodze

moja sugestia to nie nastawiaj się za bardoz na granie z Polakami, bo ci co grają długo już mają mocne chry i będą grali gdzie indziej niż ty

<font size=-1>[ Ta wiadomość została zmieniona przez: Soulcatcher dnia 2004-03-01 01:08 ]</font>

<font size=-1>[ Ta wiadomość została zmieniona przez: Soulcatcher dnia 2004-03-01 01:09 ]</font>

***

Posty: 508
Dołączył(a): 8.11.2001
Offline
PostNapisane: 1 mar 2004, 05:54 
Cytuj  
pierdu pierdu Soul :sad:
duzo osob robi alty wiec spokojnie jest z kim levelowac a nawet jak nie ma akurat kogos kto leveluje to na 100% latwiej jest zaczac grac tam gdzie sa polacy. Co mozna o nas powiedziec to mozna ale swojego nikt nie zostawi na pastwe losu ...
a na albionie mozna pograc na innym serwie..
moje trzy grosze :smile:


_________________
Kiyote aka Gudluk
[_0_]
Nudzilo mi sie chyba

***

Posty: 973
Dołączył(a): 19.11.2001
Offline
PostNapisane: 1 mar 2004, 06:42 
Cytuj  
Soul wspolczuje wyboru Alb. juz jak nie chcesz w midgardzie grac to wybierz lepiej hibernie, bo albow farmuje sie po 20 osob naraz jedna dobra grupa - Alby z Excal zostaly wybrane przez daoc graczy za najgorszych ( i "the most clueless" zdaje sie ) posrod all serwerow.

serio, sa moze 2-3 gildie ktore wystawiaja dobre grupy. reszta to zerg ktory czesto potrafi przekroczyc 80 osob i biega miedzy amg/mmg zabijajac moze 2-3 osoby co pol godziny ;/

tez wole alb klasy ale bron cie boze przed X. jak juz koniecznie albion to na Prydwen - podobno calkiem przyzwoicie sie tam gra.

wracajac do oryginalnych pytan. grupy po ToA to glownie caster grupy a do takich grup bardzo sie warrior przydaje.

jesli chcesz grac w albionie to polecam Half-Ogre Merc - 50weapon (ja bym wybral thrust) 50dw i reszta parry. NAJLEPSZY dmg dealer posrod wszystkich melee.

co do levelowania w mid, to nie wiem czy ktos jeszcze udostepnia SM jakiegos, ale postac do 50 lvl da sie zrobic w 2 dni /played w malmo.


_________________
afk for quite a while

**
Avatar użytkownika

Posty: 351
Dołączył(a): 19.03.2002
Offline
PostNapisane: 1 mar 2004, 15:16 
Cytuj  
Gab wpelni sie z toba zgadzam ze jak juz bym mial na excalu grac w innym realmie niz Midgard to napewno nie byl by to Albion. Dobry przyklad byl wczoraj w Emain. Midow w Emain bylo moze w sumie z 3FG a albow bylo 80+. Taka gropa zatakowali DC i zostali sfarmowani przez 2FG midow, nic dodac nic ujac :)ale niektorzy lubia naszych albow :) tak jak np Gaco on ich kocha normalnie bo wczoraj zrobil 6k rp w 2 minuty :).
A co do tego jaka klasa grac to powiem tak ze ja bym wybral Berserkera lub Savaga :) mam tez Warriora level 50 i zabardzo tym sie nie da grac w rvr z tego powodu ze warriorow narobilo sie jak mrowek po nerfie Berserkera.

_________________
Mid/Excalibur
Yacus- level 50 Troll Warrior
Yaco - Level 50 Troll Zerker
Urrus- Level 46 Norsman Skald
Hib/Prydwen
Storn- Level 50 Nightshade

<font size=-1>[ Ta wiadomość została zmieniona przez: Słampar dnia 2004-03-01 15:19 ]</font>

**

Posty: 254
Dołączył(a): 17.02.2002
Offline
PostNapisane: 1 mar 2004, 15:36 
Cytuj  
Warriorów jak mrówek... hmm.. a savagów nie ? :smile: Nie wiem jak jest w EU, ale gdy grałem midami na US serwerach, savage był zwykle bardziej popularny niż warrior. Tak czy inaczej, obie klasy mają swoje wady i zalety :wink:

BTW, właśnie dostałem moje DAoC EU, ale strona rejestracyjna jest permanentnie niedostępna, lol :smile:


_________________
WoW:
60 Human Warrior (Nordrassil/Euro) - Active.
60 Night Elf Warrior (Elune/US) - Retired.

***

Posty: 973
Dołączył(a): 19.11.2001
Offline
PostNapisane: 1 mar 2004, 15:54 
Cytuj  
jesli chodzi o strone rejestracyjna to mi nie dziala od ponad 10 dni juz a musialem zaplacic 17 lutego. koles na freddyshouse podal rozwiazanie z ktorego skorzystalem i strona zadzialala.

Problem solved used a Danish proxy. Let me access sub pages and activate my accounts. No maintainance Page came up when page thought I was comming from outside UK.
Internet options>config>lan settings enter 193.191.141.39 port 80 tick use proxy.
Enjoy and activate your account.


_________________
afk for quite a while

***

Posty: 834
Dołączył(a): 11.12.2001
Offline
PostNapisane: 1 mar 2004, 16:39 
Cytuj  
Jezeli chodzi o serw realm to IMO nie ma zadnych dylematow.

Na excali polacy graja w mid (w alb jest wiecej niz jeden, z 5 gra ale afaik nie sa w zaden sposob zogranizowani), ze 15-20 nas jest.. chyba. Tylko ze roznie ludzie graja, zarowno jesli chodzi o godziny jak i o placenie za konto.

Mid.excal to jedyny rozsadny wybor na poczatek. Z prostego wzgledu - pozwala zlapac kontakt z wszystkimi polakami, latwiej sie potem zlapac na innych serwach.

Na pryd mozna brac hib lub alb, bez roznicy. Polacy sa i tu i tam. W mid chyba nie ma nikogo z naszych.

Wiem tez, ze pare osob gra na cammlanie, zreszta my tez tam mamy chary

Fapuse

[EDIT] : Soull, wszyscy robia alty. Chara z lv 1 do 25 podciagamy w ciagu 2-3 dni nie wysilajac sie. Dalej juz latwo sie samemu bujac, ew mozna sie juz podpinac pod wysokie grupy.
Mozna sie tez wkrecic do PL grupy w malmo i machnac lv 50 w 3 dni (hm ile wam to zajmuje chlopaki), ale to juz troche wyzsza szkola jazdy (2 konta trzeba odpalic i wstawac o 6 zeby zlapac miejsce w grupie :smile:). Wiec z levelowaniem luzik jest.

<font size=-1>[ Ta wiadomość została zmieniona przez: Fapuse dnia 2004-03-01 16:43 ]</font>

**

Posty: 349
Dołączył(a): 14.11.2001
Offline
PostNapisane: 1 mar 2004, 20:09 
Cytuj  
A co do tego problemu z dostaniem się na strone to sprawka naszej ukochanej TPS-y wykupili pule adresow zdaje sie od 83. i pusclili ja "w Polske" a spora ilosc stron blokuje te adresy jako adresacje uzywana b.czesto do wlamow i atakow - ot i tyle - trzeba albo czekac na release adresu i jakis bardziej ludzki albo uzyc proxy or fake ip.

**

Posty: 254
Dołączył(a): 17.02.2002
Offline
PostNapisane: 1 mar 2004, 20:16 
Cytuj  
Cytuj:
2004-03-01 20:09, Sirian napisał:
A co do tego problemu z dostaniem się na strone to sprawka naszej ukochanej TPS-y wykupili pule adresow zdaje sie od 83.
[cut]


Znam problem :wink:

Mnie on na szczęście nie dotyczy - ale wciąż nie mogę się dostać na stronę rejestracyjną. Może jutro się uda.

Bardziej mnie martwi co z zawieszaniem / odwieszaniem / zmianą danych na koncie skoro takie cyrki są :wink:


_________________
WoW:
60 Human Warrior (Nordrassil/Euro) - Active.
60 Night Elf Warrior (Elune/US) - Retired.

***

Posty: 973
Dołączył(a): 19.11.2001
Offline
PostNapisane: 1 mar 2004, 22:24 
Cytuj  
*******************************

Internet options>config>lan settings enter 193.191.141.39 port 80 tick use proxy.
Enjoy and activate your account.

*******************************

dla mnie dziala.


_________________
afk for quite a while

**

Posty: 254
Dołączył(a): 17.02.2002
Offline
PostNapisane: 1 mar 2004, 22:47 
Cytuj  
Spoko, udało się bez tego :wink:


_________________
WoW:
60 Human Warrior (Nordrassil/Euro) - Active.
60 Night Elf Warrior (Elune/US) - Retired.

**

Posty: 448
Dołączył(a): 26.03.2002
Offline
PostNapisane: 2 mar 2004, 08:51 
Cytuj  
Cytuj:
2004-03-01 15:54, gabrielangel napisał:

Problem solved used a Danish proxy. Let me access sub pages and activate my accounts.



Lol, jak mowiles ze uzyles dunskiego proxy to myslalem ze sobie zwyczajnie jaja robisz jak zwykle :smile:


_________________
--
Drak

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 48 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.