mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
Autor Wiadomość
*

Posty: 199
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 15 lip 2002, 10:24 
Cytuj  
...to polecam Magic Online - wystartowało w końcu czerwca, całkiem przyjemnie się gra:

http://www.wizards.com/default.asp?x=magic/magiconline

ale drożyzna jak nie wiem co
jak dla kogoś te $13 to dużo, to niech tam nawet nie zagląda - spokojnie można wydać $100 i więcej w miesiąc... jak to w MtG...

klienta ściąga się za darmo (300MB) - full version, można sobie pograć na trial za darmo, a jak się chce ruszyć na full to "tylko" opłata kartą kredytową i już.


_________________
vel Brutallus

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2609
Dołączył(a): 12.11.2001
Offline
PostNapisane: 15 lip 2002, 11:50 
Cytuj  
Ja sie interesuje. Na karty kiedys wydawalem cla kase prawie, jaka mialem :smile:. Na szczescie potem sie uspokoilem. Powiedz cos wiecej o gierce. Co dostaje za te 13$? Slyszalem, ze mozna kupowac wirtualne boosterki za prawdziwa kase. To prawda?

*

Posty: 199
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 15 lip 2002, 14:32 
Cytuj  
Z tymi $13 to miałem na myśli, że jeżeli ktoś narzeka na ceny EQ/DAoC itp. to tam jest nawet drożej...

Ale dokładniej:

na początku można nawet sporo pograć za darmo, tyle że ma się do wyboru 5-preconstructed/themed (czyli w jednym kolorze) decks, w większości typowe karty
ograniczenia są takie że każdy ma losowy nick i na jednym zalogowaniu można jechać max 2 godziny (ale można się relogować i od nowa - bez ograniczeń)
to jest ten free trial

natomiast opłaty:
$10 - założenie normalnego konta + dostaje się talon na $10 na zakup kart (oczywiście online)
w ramach tego konta można też grać jak w tym free-trial, ale nie ma limitu 2h i oczywiście ma się własny nick na stałe

$7.95-$9.95 - cena jednego pudełka (deck) z kartami - zależnie od typu
$3.75 - cena booster packa
$1 - cena tzw. ticketa żeby wziąć udział w jakichś zawodach (na ogół potrzebne są dwa tickety)

co ciekawe nie ma stałej opłaty miesięcznej (ale jak ktoś chce więcej pograć i zdobyć punkty to i tak szybko wyda kupe pieniędzy)

gra się dokładnie jak w RL - zrobili to b.dobrze (tylko jakiejś muzyczki brakuje)
karty są oczywiście wirtualne, dla maniaków którzy uzbierają pełny set jakiegoś typu w nagrode otrzymują papierowy komplet tych samych kart
rozgrywki są najróżniejsze: casual i różne zawody (z nagrodami: zestawy kart, online oczywiście :grin: ), wszystkie typy formatów gry constructed, limited, draft, wsjo...

minimalna sensowna opłata jeżeli chce się uczestniczyć w zawodach to ok. $30 miesięcznie (koszt wymaganych kart + tickety) w wersji limited, czyli wszyscy mają równe szanse - nie ma znaczenia ile kart się uzbierało (bo grają tylko nowo zakupione karty)

no to tyle - o rany ale się rozpisałem :smile:
ale gierka jest bardzo przyjemna polecam


_________________
vel Brutallus

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2609
Dołączył(a): 12.11.2001
Offline
PostNapisane: 15 lip 2002, 15:51 
Cytuj  
Gralem troche Booster Draft z kumplami, wiec kumam o co chodzi. Jednak nie bardzo podoba mi sie pomysl inwestowania w wirtualne karty prawdziwymi pieniedzmi. Czy jest jakis interface do robienia wymian kart z ludzmi? Czy sa cenniki kart wewnatrz gry (bo przewaznie ludzie sie nie znaja i mozna na tym zyskac fajne karty)? Wogole czy ludzie robia jakies gry na karty?

Koszt 30$ miesiecznie to troche drogo jak na wirtualna gre, chyba ze ktos ma zajoba (ja juz nie mam :razz: ). A seta wcale sie tak trudno nie zbiera, do polski tez przysylaja? Heh.

_________________
Moja stronka o UO
www.uo.reset.net.pl

<font size=-1>[ Ta wiadomość została zmieniona przez: Coval dnia 2002-07-15 16:52 ]</font>

*

Posty: 199
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 15 lip 2002, 16:24 
Cytuj  
Cytuj:
Jednak nie bardzo podoba mi sie pomysl inwestowania w wirtualne karty prawdziwymi pieniedzmi.


no właśnie... to jest ten ból
chociaż po prawdzie, te papierowe karty to też tak naprawdę nie są warte nawet 5% tego co kosztują
ale zawsze jakoś tak łatwiej przełknąć jak się coś materialnego dostaje

Cytuj:
Czy jest jakis interface do robienia wymian kart z ludzmi?


tak, stanowi to również ważną część całej tej zabawy - jak w RL
ale przyznam że na razie nie mam czym handlować, więc słabo temat obadałem :cool:
wiem jednak, że ludki wpadły na pomysł aby nie tylko się kartami wymieniać, ale można karty wymieniać na tickety (po $1) - miło bo Wizards od razu to łyknęli i szybko utworzyli odrębny room do tego celu, więc można kupować od ludzi za pieniądze pojedyncze karty

Cytuj:
Czy sa cenniki kart wewnatrz gry


nieeee :grin:

Cytuj:
Wogole czy ludzie robia jakies gry na karty?


nie, tego jakoś nie stwierdziłem

Cytuj:
trudno nie zbiera, do polski tez przysylaja?


o ile pamiętam to Polska była na liście krajów przy rejestracji (drop-down)
więc zakładam że absolutnie tak

---

tak przy okazji, to powiem że dwie rzeczy mi się w wersji online b. podobają: tłumy ludzi (błyskawicznie znajduje się ludzi do gry + ciekawe wyzwanie: wygrać np. z 300-ma innymi facetami) i wygoda w robieniu decków (możesz mieć ich np. 50, wszytkie zachowane jako pliki - w ciągu 1sec wybierasz jaki chcesz, nie chrzanisz się z przekładaniem kart itp)


_________________
Dark Age of Camelot:
Goerraeth/Cleric/22/Excalibur

<font size=-1>[ Ta wiadomość została zmieniona przez: Koramur dnia 2002-07-15 17:25 ]</font>

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2609
Dołączył(a): 12.11.2001
Offline
PostNapisane: 15 lip 2002, 17:00 
Cytuj  
Kurcze mam ochote pograc :smile:)).
Zrobilbym jakis maly stworkowy, tani deck. Wogole to powinienem wziac i sprzedac wszystkie moje karty. Mam nawet kilka podwojniakow, Sol Ring, Demonic Tutor itp.

Dobrze, ze sa wymiany. Bo zawsze lamerzy oddawali super rary za fireball czy cos :wink:.

*

Posty: 199
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 16 lip 2002, 09:41 
Cytuj  
rany, ale oni tam kase robia - ci z Wizards...

na forum można ciekawe rzeczy wyczytać - ludzie którzy prowadzą w rankingach on-line DCI zgromadzili już po 1500-2000 kart i więcej - oczywiście tych wirtualnych, czyli po prostu rekordów w bazie danych lol
rzuciłem pytanko jednemu ile go to kosztowało i mówi że ok. $ 400-500
(zresztą to wynika z ceny za booster packa, nawet nie biorąc pod uwagę że karty się powtarzają...)

a gra ruszyła zaledwie 4 tygodnie temu!!!
(codziennie jest ok. 1000 users on-line, czyli zarejestrowanych jest pewnie ze 3-4 tysiące)

ci faceci z EQ, DAoC i innych MMORPG to przy Wizardach małe miśki


_________________
vel Brutallus

**

Posty: 299
Dołączył(a): 12.11.2001
Offline
PostNapisane: 30 lip 2002, 17:37 
Cytuj  
Ja pogrywalem na becie i trialu. Przyjemnie, bardzo przyjemnie. I ping nie dokucza :grin:
Polecam.

Tylko dlaczego ten topic jest pod DAOC??? NIe lepiej w pogaduszkach lub umiescic nowe forum. Tylko to nie MMORPG, a MMOCCG.

<font size=-1>[ Ta wiadomość została zmieniona przez: Magus dnia 2002-07-30 18:39 ]</font>

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.